Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem is van hasonló problémám. Drága a felújító készlet?Kérdezted?

Hali, az volt a gondom, hogy nehéz 1esbe, néha 2esbe is kapcsolni. Most nézte át a szerelőm és mondta, hogy a sebváltókar alján az a müanyag rész kikopott, ezér mocorog, és ezér nem tudok rendesen kapcsolni. Mivel elég drága egy új db, ezér azt javasolta, h keressek "f astra" váltókart ami belemegy és mivel van egy gumi a gömb rész felett, javítható is. Volt valakinek ilyen gondja/hogy oldottátok meg?:) Köszi
Link to comment
Megosztás:

Még nem néztem utána semminek, de a szaki azt mondta, hogy ha szerzek f-astra váltókart az simán belemegy, és ott csak az a gumit kell cserélni, ha sikerül a művelet írok neked egy pü-t/leirom ide mi lett a vége :) A vekié tudtommal sajnos nem javítható mer 1 egész müanyagból van. Legkésőbb jövőhét szerdán lesz eredménye :D

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne mert ugyan tudok váltani gond nélkül de lötyög kissé a váltókar.

Olvastam egy leírást a váltó "lötyögés" megszűntetéséről (házi barkács) azaz mint pl nekem alacsony fordulaton rezeg a váltókar és elég idegesítő hangja van

ha nem feszítem meg egy kicsit kézzel!Megkeresem ma este és belinkelem ha érdekel valakit...

Link to comment
Megosztás:

Még nem néztem utána semminek, de a szaki azt mondta, hogy ha szerzek f-astra váltókart az simán belemegy, és ott csak az a gumit kell cserélni, ha sikerül a művelet írok neked egy pü-t/leirom ide mi lett a vége :) A vekié tudtommal sajnos nem javítható mer 1 egész müanyagból van. Legkésőbb jövőhét szerdán lesz eredménye :D

Akkor már mért nem veszel B veki váltókart? Azon valszeg nem kell semmit hegeszteni...

A lötyögést úgy lehet csökkenteni, hogy kiveszed a váltókart a helyéről. A gömbcsuklón lévő gumigyűrűt leveszed a helyéről, és annak a hornyába szigetelőszalagot tekersz. Majd vissza a gumi, és a váltókar mehet vissza a helyére. Ezzel a módszerrel jobban fog szorulni a gömbcsuklóban a kar. A szorosság mértékét tudod változtatni a horonyba tekert szigetelőszalag mennyiségével. Jó, ha a gömbcsuklót meg is zsírozod, mielőtt visszamegy a helyére.

Ha túlságosan szorosra állítod, akkor az a gumi egy pár nap után kiszorítja a zsírt a gombcsuklóból, és iszonyatosan fog szorulni a váltókar, 2-be, 4-be alig lehet berakni.

Nálam nem a lönyögéssel volt baj, hanem 1000-es fordulatnáá gázadásra iszonyatos zörgést produkált a váltó rudazat. Ezt a problémát nem siekrült megoldanom az említett módszerrel. Ezt úgy sikerült megoldanom, hogy a fűtésdoboz alatt, ahol a váltó megy előre, ott megfeszítettem oldalra egy konzollal a váltórudat. Ezzel picit nehezebben mozog, de most már nem zörög.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam egy leírást a váltó "lötyögés" megszűntetéséről (házi barkács) azaz mint pl nekem alacsony fordulaton rezeg a váltókar és elég idegesítő hangja van

ha nem feszítem meg egy kicsit kézzel!Megkeresem ma este és belinkelem ha érdekel valakit...

Nekem is ugyanez volt a gondom ,amitn írtam de ez nem lötyögés.

Kíváncsi vagyok arra a cikkre, amire gondolsz.

Én csak arról a megoldásról találtam cikket, ami a lötyögést szünteti meg, amiről az előző hsz-ben írtam.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már mért nem veszel B veki váltókart? Azon valszeg nem kell semmit hegeszteni...

Gondolom drágább!

Szerinted a mi váltókarunk ugyan az mint az Isuzu motoros F-Astráéban van?

Kicsit nehezen veszik nekem is a kettest és van leírás a dízel váltó rudazat beállításáról!Ismerősömnek az van,hasonló gondjai voltak és segített neki a beállítás!

Link to comment
Megosztás:

Gondolom drágább!

Szerinted a mi váltókarunk ugyan az mint az Isuzu motoros F-Astráéban van?

Kicsit nehezen veszik nekem is a kettest és van leírás a dízel váltó rudazat beállításáról!Ismerősömnek az van,hasonló gondjai voltak és segített neki a beállítás!

Mennyivel drágább, 1000 Ft-al ? :)

Nem hinném, hogy megegyezne a kar az F astrával. Viszont a rudazatos B vekiké azokén mind egyforma.

A bowdenes váltókar az más.

Link to comment
Megosztás:

A váltókaron sajnos nincs gumi, mint írtam már 2x, ezér nem lehet javítani. A váltókar pedig újba tudtommal 30e+os tétel ezekbe (holnap megkérdezem csergőéktől a biztonság kedvéér). Ezér érdekel más megoldás. (Bontott ugyanúgy kopott lesz, ha van egyáltalán) Ha érdekel holnap rakok fel képet hogy néz ki jelenleg, nem túl szép :)

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel drágább, 1000 Ft-al ? :D

Nem hinném, hogy megegyezne a kar az F astrával. Viszont a rudazatos B vekiké azokén mind egyforma.

A bowdenes váltókar az más.

Nem tudom hogy drágább e,csak gondoltam ezért ajánlotta azt!

A leírást még nem találtam, :) de ha jól emlékszem az valami gumi tömítéses dologgal volt megoldva!

Link to comment
Megosztás:

A váltókaron sajnos nincs gumi, mint írtam már 2x, ezér nem lehet javítani. A váltókar pedig újba tudtommal 30e+os tétel ezekbe (holnap megkérdezem csergőéktől a biztonság kedvéér). Ezér érdekel más megoldás. (Bontott ugyanúgy kopott lesz, ha van egyáltalán) Ha érdekel holnap rakok fel képet hogy néz ki jelenleg, nem túl szép :)

De nagyon is van rajta gumi!

A váltókar egy gömbcsuklóval csatlakozik a rudazathoz. A gömb a váltókaron van kialakítva. A gömbön ki van alakítva egy horony amiben egy gumigyűrű ül.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig seth kollégával értek egyet, de holnap megnézem.

Lehet, hogy nálatok máshogy van, Isuzunál csillapításként ott van a gumigyűrű a gombcsuklóban.

Sajnos neten nem találok képet egyik verzióról sem, és azt a cikket sem találom, amiben a lötyögés csillapítása van leírva.

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, mert emlékeim szerint ebbe az egész gömb egybe van és műanyagból van, és nincs gumi a benne. Mivel a szaki elég sok opelt látott sztem igaza is van, hogy ezzel nincs mit csinálni. Ha az isuzusba van gumi akkor azt télleg lehet buherálni :) De nekünk pechünk van sajnos :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nálatok máshogy van, Isuzunál csillapításként ott van a gumigyűrű a gombcsuklóban.

Sajnos neten nem találok képet egyik verzióról sem, és azt a cikket sem találom, amiben a lötyögés csillapítása van leírva.

Azt én nem találom :)

Astra F GYIK

"A váltórúdon van egy gumigyűrű, aminek a kopása a váltókar lötyögését okozza, annak a cikkszáma: 07 38 789"

Lehet hogy ezzel kevertem,mert ez ugyan az mint a te leírásod!

Azért hátha segít itt valakinek: Váltó

Link to comment
Megosztás:

Azt én nem találom :)

Astra F GYIK

"A váltórúdon van egy gumigyűrű, aminek a kopása a váltókar lötyögését okozza, annak a cikkszáma: 07 38 789"

Lehet hogy ezzel kevertem,mert ez ugyan az mint a te leírásod!

Azért hátha segít itt valakinek: Váltó

1500ft a gyári.Én már kettőt cseréltem benne.elég trükkösen kell feltenni rá..

Link to comment
Megosztás:

X20XEV-nek 100%, hogy nincs... tegnap néztem meg legutóbb és már régebben is, hogy mit lehetne kezdeni vele de nekem műanyag koptatja a másik műanyagot :)

Inkább szerintem váltófüggő,mint motorfüggő...Az enyém f25-ös...A tiédbe f23 lehet.Abból ha jóltudom van már bowdenes változat is b2be...

Link to comment
Megosztás:

Jó kis téma lett ez a váltókar. :)

Szóval én is néztem már régebben is de nem láttam én sem semmilyen gumit. Van egy gömb, ami egy "fészek"-ben mozog. Mindkettő műanyag. Nem hiszem, hogy nincs hozzá valamiféle felújító készlet. Corsánál már cseréltünk, meg mondjuk hármas golfnál is. Pont a vectránál ne lenne? Egyszer ha Opel felé vagyok bemegyek megkérdem. De csere nélkül az ilyen szigszallagos munka csak kóklányolás szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Jó kis téma lett ez a váltókar. :)

Szóval én is néztem már régebben is de nem láttam én sem semmilyen gumit. Van egy gömb, ami egy "fészek"-ben mozog. Mindkettő műanyag. Nem hiszem, hogy nincs hozzá valamiféle felújító készlet. Corsánál már cseréltünk, meg mondjuk hármas golfnál is. Pont a vectránál ne lenne? Egyszer ha Opel felé vagyok bemegyek megkérdem. De csere nélkül az ilyen szigszallagos munka csak kóklányolás szerintem.

Amíg nincs pénz cserére,tökéletesen megteszi a kókányolt változat is!Annyira az enyém nincs szét hogy cserélni kelljen,és ha ez javít rajta akkor egyenlőre jó lesz!A motortérben lévő összekötő műanyag alkatrész áll furán szerintem,azt majd cserélem!

Link to comment
Megosztás:

De csere nélkül az ilyen szigszallagos munka csak kóklányolás szerintem.

Ha megnézed a cikket, amit Fort belinkelt, meglátod, hogy egyáltalán nem kókányolás.

Tudom, hogy a kábelkötegelőről, meg a szigetelőszalagról ez jut eszébe elsőként mindenkinek, de ha csak ez a problémája a váltókarnak, akkor hatalmas marhaság újat venni. Ráadásul szinte biztosan nem lesz jó azzal sem, mert nemcsak a váltókaron lévő gömb kopik, hanem a rudazattal egybe épített hüvely is, amiben a gömb jár. Azt pedig ki nem cseréled egykönnyen. Ezen a problémán a szigetelőszalagos megoldás tökéletesen segít, kicsit megnöveli a váltókaron a gömb méretét, ettől enyhén szorulni fog a helyén, és nem lötyög.

Akinek nincsen gumigyűrű a gombcsuklón, az pedig elég, ha átlátszó ragasztószalaggal egyenletesen betekeri enyhén a gömböt. Ezzel megnő a mérete, és nem fog lötyögni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.