Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem adtál :rolleyes:

Nem ugyanaz az átmérője ;)

Hardi tárcsával kezdődik és nem kardán kereszttel ;)

Egyébként jó lenne :lol:

Bocs de ezt nem tudtam kihagyni!

akkó rosszul emlékeztem,bocs.

nekem az over-ban az ötös csonkja van.a két váltó kihajtása ua.

legalább is az enyimek egyformák.

viszont seni kardánt nem tudok adni.kidobtam mindenemet sajnos.

viszont van győrben egy mantás srác,annak van aszem.mondjuk monzáé,de ua.

ha kell megkérdezem,nekem olcsóbban adja,mert még tartozik némi szívességel.

Link to comment
Megosztás:

akkó rosszul emlékeztem,bocs.

nekem az over-ban az ötös csonkja van.a két váltó kihajtása ua.

legalább is az enyimek egyformák.

bocs tényleg csak vicceltem!

viszont seni kardánt nem tudok adni.kidobtam mindenemet sajnos.

viszont van győrben egy mantás srác,annak van aszem.mondjuk monzáé,de ua.

ha kell megkérdezem,nekem olcsóbban adja,mert még tartozik némi szívességel.

Senator, monza kardánt nem ismerem nem tudom hogy jó-e. A nagy monzáké biztos hogy nem mert annak erősseb a váltója is.

Ha MANTABOY nick nevű srácról van szó akkor őt ismerem. Neki van több 5-ös manta kardánja is, de nem akarja eladni. Próbálom én is puhítani :rolleyes:

Köszönök minden közben járást, ötletet!

Link to comment
Megosztás:

bocs tényleg csak vicceltem!

Senator, monza kardánt nem ismerem nem tudom hogy jó-e. A nagy monzáké biztos hogy nem mert annak erősseb a váltója is.

Ha MANTABOY nick nevű srácról van szó akkor őt ismerem. Neki van több 5-ös manta kardánja is, de nem akarja eladni. Próbálom én is puhítani :rolleyes:

Köszönök minden közben járást, ötletet!

ő az.

mantás cuccokat nem szokott nagyon odaadni.

a seni kardánnak csak a fala erősebb,ha jól elékszem.

egyébként csak 3.0-ás seninek erősebb a váltója.a 2.5-2.8-nak ua. mint a rekié.

ha tudok nála segíteni szólj és megpróbálom.

adtam neki pár cuccot ingyen(ötös váltó,motorháztető,seni lőkős,stb)és csak egy lyukas hűtőt adott érte.

ugyhogy még jön valamivel.

Link to comment
Megosztás:

ő az.

mantás cuccokat nem szokott nagyon odaadni.

a seni kardánnak csak a fala erősebb,ha jól elékszem.

egyébként csak 3.0-ás seninek erősebb a váltója.a 2.5-2.8-nak ua. mint a rekié.

ha tudok nála segíteni szólj és megpróbálom.

adtam neki pár cuccot ingyen(ötös váltó,motorháztető,seni lőkős,stb)és csak egy lyukas hűtőt adott érte.

ugyhogy még jön valamivel.

Oké kössz!

Akkor gyere ketten csak le tudjuk fogni és akkor elviszem a kadánt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

7000es kardánfordulat 6000es főtengelyfordulatnál ötös váltó 0,8as kihajtásánál alulbecslés, független a difiáttételtől és a tényleges sebességtől

nem számoltam utána pontosan csak tippeltem,de nekem 4000 fötengely ford.-nál 195-200-nál áll az óra.

ha ötödikben le tudja forgatni 6000-ig akkor az vmi agyonreszelt mocinak kell lennie.

és tényleg arányokat nézve legalább 290-300-al menne akkor már.(de szép is lenne)

Link to comment
Megosztás:

oké.

viszünk sok-sok baseball ütőt és jól "meggyőzzük"......

nem olyan akivel észérvekkel ne lehetne beszélni,jó gyerek.csak kissé el van szálva az árakat illetően.

tudom. Csak gondoltam hátha van valakinek polcon és akkor a "léci-léci" kihagyható :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes::);)

ténlyeg igaz, nem életszerű a 6000es fordulat 5.ben...

azért arra sikresen fölhívtam a figyelmet, hogy a kardán igancsak tekintélyes fordulatszámmal tud pörögni, és arra is, hogy 190-es sebességnél, ami már életszerű, egy kardánvibráció nem csekély veszélyt jelent

Link to comment
Megosztás:

A soroksári úton van (volt?) egy gépműhely ott csináltatta anno volt munkahelyem is az ipari gépek törött kardánjait. Hegesztették. A cég erre is szakosodott, talán benne van valahol az aranyoldalakban is, vagy google. Érdemes utánanézni.

Nekem egy 2.2 rekord váltó volt benne a mantában a manta gyári 5 gangos kardánjával. A kardánhoz kapott manta váltóban kehes volt a második fokozat, ezért egy ingyen kapott rekord váltó lett beépítve. Szerintem még most is ezzel árulja a srác a használtautón.

Link to comment
Megosztás:

A soroksári úton van (volt?) egy gépműhely ott csináltatta anno volt munkahelyem is az ipari gépek törött kardánjait. Hegesztették. A cég erre is szakosodott, talán benne van valahol az aranyoldalakban is, vagy google. Érdemes utánanézni.

Nekem egy 2.2 rekord váltó volt benne a mantában a manta gyári 5 gangos kardánjával. A kardánhoz kapott manta váltóban kehes volt a második fokozat, ezért egy ingyen kapott rekord váltó lett beépítve. Szerintem még most is ezzel árulja a srác a használtautón.

Csak úgy oldhatták, meg hogy hardi tárcsával kezdődik a kardán, mert valószínűleg a manta alváznál nincs akkor diferencia a váltó kihajtása és a difi hajtása között, amit egy kardán kereszt ne tudna tolerálni. Az én ótómon sajna a fenti út nem járható

Link to comment
Megosztás:

WOW! De jó lenne már egy lottó ötös!

http://homepage.ntlworld.com/david.jackson...isse24v4cyl.jpg

Azt írják, hogy 292 LE! Nem épp egy sima kétezres. :rolleyes:

A kép a risse motorja, ami a srác álma és jövőbeli terve. Asszongyahogy egy 2.0 16V és 10200 fordulatot pörög és persze 292 le.

A Risse egypicitnagyon megpiszkálta, full tuning.

A srác elképzelése és a képek szerint egy 3.0 24v hengefejből csinál majd 16V hengerfejet és ráépíti a 2512ccm-es blokkjára.

Azthiszem a büdöséletben nem lesz ilyen motorom. Ez kimeríti a teljesen esélytelen fogalmát.

DAVID JACKSON oldala

Pár kép az oldalról:

24vcutdown001.jpg

24vcutdown003.jpg

24vhead002.jpg

Pic04.jpg

Pic05.jpg

billetcrank001.jpg

block005.jpg

JAJ!

block007.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.