Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szvsz szerint jó! Gyári Opel olajat bele!

Szerintem ....

...én semmiképp nem javaslom a gyári opel olajat.

Gagyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nézd meg az olaj mennyiségét és színét 2-3 e km után. A látottak magáért beszélnek.

Én már lefutottam pár kört az olajakat tekintve.

Nekem a ROWE 10W 40 GTS jött be.

Ez bírja ha zavarom, nem kopog hidegindításnál és tökéletes a minősége. Csak ajánlani tudom.

(A mocimban garantáltam 10 e km van,tavaly nyáron generáloztam fullosan!)

Link to comment
Megosztás:

Olajat kellene cserélnem az gépembe, de nem igazán tudom, hogy milyet vegyek bele. Olvasgattam itt és az "olajos" topikban, hogy ki, mit tesz bele, de Isuzu motoros TD-ről nem írt senki. Jó bele az ami a német TD-be, vagy sem?

Bővebb infó: www.rowe.hu

Cím: VIII.ker Auróra utca

Link to comment
Megosztás:

Nekem előzőleg HIGHTEC FORMULA GT SAE 10W-40 volt benne, igaz nekem benzines, de nekem sem volt bajom vele... viszont ha megnézed itt akkor a GT az amire oda van írva, hogy a GM szabványokat teljesíti a GTS-nél ez nincs ! úgyhogy én sima GT-t használnék a helyedben !!! (árban nincs szinte különbség)

Link to comment
Megosztás:

...én semmiképp nem javaslom a gyári opel olajat.

Gagyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nézd meg az olaj mennyiségét és színét 2-3 e km után. A látottak magáért beszélnek.

Én már lefutottam pár kört az olajakat tekintve.

Nekem a ROWE 10W 40 GTS jött be.

Ez bírja ha zavarom, nem kopog hidegindításnál és tökéletes a minősége. Csak ajánlani tudom.

(A mocimban garantáltam 10 e km van,tavaly nyáron generáloztam fullosan!)

Akkor az Opel miért adja a nevét, az olajhoz ha ilyen szar ???

Gyárilag nem ezeket a "szarokat" teszik az autóba ? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Olaj topicban ki lett tárgyalva már: szal kb. a tavalyi év közepe óta már nem olyan jó a gyári olaj, asszem más a beszállító...

Thx! Most lesz olajcserem (7500-ként cserélem), most Opel oil van a gépben.És azt is akartam venni bele, de most már nem azt veszek.

Hanem Alcot! Remelem jo az ugye ? :)

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjak hogy a magyarorszagon kaphato olajoknak joval rosszabb minosege, mint a kulfoldoieknek. Nekem meg a LIQUI-MOLY-t dicsertek nagyon. Az ara kicsit huzos, de lehet megeri megvenni. Dieselbe 2500ft/l-nel kezdodik :lol:

Én is ezt néztem pont ma :D de bion drága szerintem is :) 2 hét és az enyém is oil cserés AGIP :?: vagy valvoline dura :arrow: max life? de gyári az tuti nem :wink:

Link to comment
Megosztás:

HIGHTEC FORMULA GTS SAE 10W-40 HC

Erre gondoltál? Ez akkor jo a dtl-be is?

Igen, arra gondoltam.

Nekem az van a vasamban és tökéletes.

Csak dícsérni tudom!

Egyszerűen tök bejött nekem,szerintem neked is be fog.

Hívd fel a boltot és kérdezd meg, hogy a te dtl-es motorodba is jó e. Én tudom, hogy igen, de ha felhívod, akkor már ketten mondjuk ugyan azt :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor az Opel miért adja a nevét, az olajhoz ha ilyen szar ???

Gyárilag nem ezeket a "szarokat" teszik az autóba ? :roll:

Lehet, hogy gyárilag ezt tették, e az nem mostanában volt. Az meg örök igazság, hogy a GM nem fejleszt olajat, finomítója nincs!

Veszi valahonnan + csomagolja+ eladja+tovább.ért. stb...

...és így kerül 5 liter 4 e ft-be. Szereintem ez mindent elárul!

Nekem elég volt egy palack belőle, többet nem is veszek!

Link to comment
Megosztás:

Thx! Most lesz olajcserem (7500-ként cserélem), most Opel oil van a gépben.És azt is akartam venni bele, de most már nem azt veszek.

Hanem Alcot! Remelem jo az ugye ? :D

Csöbölből vödörbe :)

Miért veszel alco-t?

Olcsón hozzájutsz?

Bárdiéknál 5-6 e ft körül van ez. Ennyiért a ROWE-ot is megkapod, szerintem ne nyírd a motorod feleslegesen.

Te tudod, nem akarlak befolyásolni, de én ezeket az utakat generál után végigjáértam.

Volt MOL, majd Gyári, ezt követően ALCO és végül ROWE.

A mol az 1000 km-t is alig bírta, besűrűsödött,majd a next oil csere után gyári, azzal 2000 km ment le,(úgy nézett ki,mint ha 10 e km-je hajtanám) ALCO, na az bírta, de csak 4000 e km-t mentem vele (aztán köt. oil csere)(attól sem ájultam el!) Most meg ROWE van, ezzel idáig 4 e km-t mentem kb. Az olajam szinten van és folyékony, még a reggeli mínuszban is!

Azt hiszem ezt jól kiveséztem.

Nem kéne erről többet beszélni :lol: :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Állítólag már sajna a Castrol sem a régi... persze mindenre lehet rosszat mondani, én a TopGard-ra is hallottam, szóval....

Viszont Fekosz figyi ! szerintem nem olvastál vissza. a ROWE-ból GT kéne Opelbe (GM-be) nem GTS a honlapjuk szerint !! nézz két oldalt vissza ott írtam !

Link to comment
Megosztás:

Állítólag már sajna a Castrol sem a régi... persze mindenre lehet rosszat mondani, én a TopGard-ra is hallottam, szóval....

Viszont Fekosz figyi ! szerintem nem olvastál vissza. a ROWE-ból GT kéne Opelbe (GM-be) nem GTS a honlapjuk szerint !! nézz két oldalt vissza ott írtam !

Olvastam,

...de

:arrow: Személyesen voltam a boltjukban és elmondtam az igényeimet. Hogyan használom az autót, mennyit megyek vele/nap, mennyivel, hol. stb..

Szumma a GTS-t ajánlotta az eladógyerek.

Eddig nekem bejött. Nem kopog a hidrotőke, nem csörög a motor.

Én tuti legközelebb is ezt fogom venni bele.

Természetesen ez nem szent írás. Mindenki fussa le a köröket. Én a saját tapasztalataimat írtam le és foglaltam össze.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.