Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ez így teljesen normális. Indítás után a fordulatszám azért alacsonyabb, mert megy az utóizzítás, ami nagyon megterheli a generátort, illetve a motort.

A hidegindítás utáni dúsító mechanika emeli meg az alapjáratot, attól függ, hogy van beállítva. Nálam úgy, hogy csak nagyon hidegben (0 fok körül) éri el s emeli meg egy kicsit a gáz kart az adagolón. Olyankor indítás után nem azonnal, hanem kb fél perc után felkúszik az alapjárat kicsivel 1000 alá. A mostani meleg, enyhe időben nem éri el, és nem mozdít a gázkaron, indítás után 700 körül, egyébként 800 körül van az alapjárat.

Egyébként mindkét alapjárat állítható egy-egy csavarral. Ha nagyon rázza a kasztnit, akkor állíts rajta. Ha úgy állítod be, hogy a mostani enyhe időben tartja a meleg alapjárat szintjét, akkor télen hidegben kicsivel 1000 fölé fog emelkedni a hideg alapjárat.

Értem. Ezek szerint akkor ez a hidegindító valamiféle bimetálos cucc? Nézegettem a szerviz könyv egy szkennelt példányát, ott elég béna rajzok vannak, nem nagyon tudom kivenni, hogy mi hol van. Gondolom ha a kocsi mellé állok, akkor jobban adja majd magát. B)

Amúgy jelenleg a meleg alapjárat atom stabil, nem is rázza túlságosan a kasztnit (mondjuk azért csak 94-es a gép... :) ), a hidegindításos dolgot meg értem már.

Az olajlámpa meg akkor ilyen és kész... :(

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha nem gond, akkor majd jövök és kérdezek továbbra is... :D

Link to comment
Megosztás:

Értem. Ezek szerint akkor ez a hidegindító valamiféle bimetálos cucc? Nézegettem a szerviz könyv egy szkennelt példányát, ott elég béna rajzok vannak, nem nagyon tudom kivenni, hogy mi hol van. Gondolom ha a kocsi mellé állok, akkor jobban adja majd magát. B)

Amúgy jelenleg a meleg alapjárat atom stabil, nem is rázza túlságosan a kasztnit (mondjuk azért csak 94-es a gép... :( ), a hidegindításos dolgot meg értem már.

Az olajlámpa meg akkor ilyen és kész... :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha nem gond, akkor majd jövök és kérdezek továbbra is... :D

Várunk szeretettel! :)

Link to comment
Megosztás:

Értem. Ezek szerint akkor ez a hidegindító valamiféle bimetálos cucc? Nézegettem a szerviz könyv egy szkennelt példányát, ott elég béna rajzok vannak, nem nagyon tudom kivenni, hogy mi hol van. Gondolom ha a kocsi mellé állok, akkor jobban adja majd magát. B)

Amúgy jelenleg a meleg alapjárat atom stabil, nem is rázza túlságosan a kasztnit (mondjuk azért csak 94-es a gép... :) ), a hidegindításos dolgot meg értem már.

Az olajlámpa meg akkor ilyen és kész... :(

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha nem gond, akkor majd jövök és kérdezek továbbra is... :D

Valami olyasmi lehet. Még nem szedtem szét, nem is akarom, de annyi biztos, hogy a hűtővíz bele van vezetve az adagolóba, ahogy egy hőpatron szerűség van. Ez állítgatja egy mechanikán keresztül a gáz kart.

Nagyon ötletes megoldás, ki van zárva mindenféle hiba lehetősége.

Egyébként az sem baj, ha egyáltalán nem működik ez a dúsítás, mert simán elindul, és elkenyeg a motor enélkül, a legnagyobb hidegben is.

Link to comment
Megosztás:

Valami olyasmi lehet. Még nem szedtem szét, nem is akarom, de annyi biztos, hogy a hűtővíz bele van vezetve az adagolóba, ahogy egy hőpatron szerűség van. Ez állítgatja egy mechanikán keresztül a gáz kart.

Nagyon ötletes megoldás, ki van zárva mindenféle hiba lehetősége.

Egyébként az sem baj, ha egyáltalán nem működik ez a dúsítás, mert simán elindul, és elkenyeg a motor enélkül, a legnagyobb hidegben is.

Értem. Ha időm engedi, akkor meglesem (jelenleg lakásfelújítás folyik, és a kevés szabadidőmet elviszi, ezért kell "elméletben" szerelni... :) ).

Viszont ma észrevettem egy furcsaságot. Illetve kettőt.

Az egyik, hogy gázadásnál nyikorog az ékszíjam (olyan 800-1500,1700-ig, felette jó), amíg el nem megyek kb 4-5 sarkot. Gondolom a generátor hajtó szíj csúszhat, a már említett utóizzítás miatti nagyobb terhelés miatt. (Vagy nem. :D ) Szóval elhallgat egy idő után, és ha már használva volt a gépes, akkor nem is nyekereg. Ez lehet attól, hogy az új szíj megnyúlt esetleg, vagy egyéb probléma van? Ami vicces, hogy a fordulatszámmérő "tartja a fordulatot, amíg nyikorog, amint elhallgat, egyből ugrik egy nagyot a valós fordulatra. A mérő honnan veszi a jelet?

A másik, hogy próbáltam nézegetni a szíjakat, és közben megtapogattam a hűtőm. A teteje elég meleg, az alja viszont hideg volt. Ha jól sejtem ez nagyon nem jó jel...

Az adalék ehhez még, hogy nem működik a fűtésem, vagyis csak annyira, hogy elzárt szellőztetéssel, maxra feltekerve, nagyon picit langyos csak a befújt levegő, amint emelek a ventilátoron, már hideg.

Bocs a sok kérdésért... B)

Link to comment
Megosztás:

Értem. Ha időm engedi, akkor meglesem (jelenleg lakásfelújítás folyik, és a kevés szabadidőmet elviszi, ezért kell "elméletben" szerelni... :) ).

Viszont ma észrevettem egy furcsaságot. Illetve kettőt.

Az egyik, hogy gázadásnál nyikorog az ékszíjam (olyan 800-1500,1700-ig, felette jó), amíg el nem megyek kb 4-5 sarkot. Gondolom a generátor hajtó szíj csúszhat, a már említett utóizzítás miatti nagyobb terhelés miatt. (Vagy nem. :( ) Szóval elhallgat egy idő után, és ha már használva volt a gépes, akkor nem is nyekereg. Ez lehet attól, hogy az új szíj megnyúlt esetleg, vagy egyéb probléma van? Ami vicces, hogy a fordulatszámmérő "tartja a fordulatot, amíg nyikorog, amint elhallgat, egyből ugrik egy nagyot a valós fordulatra. A mérő honnan veszi a jelet?

A másik, hogy próbáltam nézegetni a szíjakat, és közben megtapogattam a hűtőm. A teteje elég meleg, az alja viszont hideg volt. Ha jól sejtem ez nagyon nem jó jel...

Az adalék ehhez még, hogy nem működik a fűtésem, vagyis csak annyira, hogy elzárt szellőztetéssel, maxra feltekerve, nagyon picit langyos csak a befújt levegő, amint emelek a ventilátoron, már hideg.

Bocs a sok kérdésért... :D

Ez a probléma! :) A generátorról veszi!

Néha nekem is csinál ilyet, kicsi feszítés, és a hiba megszűnik! B)

Link to comment
Megosztás:

Értem. Ha időm engedi, akkor meglesem (jelenleg lakásfelújítás folyik, és a kevés szabadidőmet elviszi, ezért kell "elméletben" szerelni... :( ).

Viszont ma észrevettem egy furcsaságot. Illetve kettőt.

Az egyik, hogy gázadásnál nyikorog az ékszíjam (olyan 800-1500,1700-ig, felette jó), amíg el nem megyek kb 4-5 sarkot. Gondolom a generátor hajtó szíj csúszhat, a már említett utóizzítás miatti nagyobb terhelés miatt. (Vagy nem. :D ) Szóval elhallgat egy idő után, és ha már használva volt a gépes, akkor nem is nyekereg. Ez lehet attól, hogy az új szíj megnyúlt esetleg, vagy egyéb probléma van? Ami vicces, hogy a fordulatszámmérő "tartja a fordulatot, amíg nyikorog, amint elhallgat, egyből ugrik egy nagyot a valós fordulatra. A mérő honnan veszi a jelet?

A másik, hogy próbáltam nézegetni a szíjakat, és közben megtapogattam a hűtőm. A teteje elég meleg, az alja viszont hideg volt. Ha jól sejtem ez nagyon nem jó jel...

Az adalék ehhez még, hogy nem működik a fűtésem, vagyis csak annyira, hogy elzárt szellőztetéssel, maxra feltekerve, nagyon picit langyos csak a befújt levegő, amint emelek a ventilátoron, már hideg.

Bocs a sok kérdésért... B)

A műszer mutatja, hogy eléri a motor az üzemi hőmérsékletet, vagy csak a kék sáv környékén tanyázik. Ha az utóbbi, akkor termosztátcsere a megoldás. :)

Link to comment
Megosztás:

A műszer mutatja, hogy eléri a motor az üzemi hőmérsékletet, vagy csak a kék sáv környékén tanyázik. Ha az utóbbi, akkor termosztátcsere a megoldás. B)

A hőfokmérő mutatja, hogy bemelegszik a motor, 90-es vonalon, és amikor melegebbek voltak mostanában, akkor fél mutatónyit fölötte volt.

Most is 90 fokon állt, a hűtő teteje kézzel éppen fogható volt, az alja viszont a külső levegő hőmérséklete. Most kb 10 fok van kint...

Link to comment
Megosztás:

A hőfokmérő mutatja, hogy bemelegszik a motor, 90-es vonalon, és amikor melegebbek voltak mostanában, akkor fél mutatónyit fölötte volt.

Most is 90 fokon állt, a hűtő teteje kézzel éppen fogható volt, az alja viszont a külső levegő hőmérséklete. Most kb 10 fok van kint...

Ez így még jó is, de akkor jónak kéne lennie a fűtésnek. Vagy a fűtőtest van tele már trutyival.

Link to comment
Megosztás:

Ez így még jó is, de akkor jónak kéne lennie a fűtésnek. Vagy a fűtőtest van tele már trutyival.

Biztosan kinyit a kis karja? B)

Mert már járt úgy pár ember, hogy belül (a műszerfal alatt) lecsúszott / eltört a tekerő háta mögötti bowden. vagy a fűtésboxra csatlakozó bowden vége.

És konkrétan nem lehet állítani...

Link to comment
Megosztás:

Biztosan kinyit a kis karja? B)

Mert már járt úgy pár ember, hogy belül (a műszerfal alatt) lecsúszott / eltört a tekerő háta mögötti bowden. vagy a fűtésboxra csatlakozó bowden vége.

És konkrétan nem lehet állítani...

A fűtés és levegőelosztás egy külön mise lesz, amint időm engedi. A légbefúvás helyei is meg vannak kavarodva, nem csodálkoznék, ha a fűtés is hasonlóképp lenne. Nem is terhelném ezt a topikot ezzel mert aztán kimoderálnak :). Csak gondoltam hátha a hűtőből következik ez, vagy fordítva.

Az a kérdés, hogy nyugodt szívvel használhatom-e így a gépest, vagy sürgősen nézzek egy másik hűtőt? :D

Link to comment
Megosztás:

A fűtés és levegőelosztás egy külön mise lesz, amint időm engedi. A légbefúvás helyei is meg vannak kavarodva, nem csodálkoznék, ha a fűtés is hasonlóképp lenne. Nem is terhelném ezt a topikot ezzel mert aztán kimoderálnak :). Csak gondoltam hátha a hűtőből következik ez, vagy fordítva.

Az a kérdés, hogy nyugodt szívvel használhatom-e így a gépest, vagy sürgősen nézzek egy másik hűtőt? :D

Igen.

Fentebb olvastam a szíjcsúszást, a generátorszíjon kell feszítened egy kicsit.

A hűtő rendben van így, az alapján ahogyan leírtad, az úgy természetes.

A fűtőtest pedig vagy tisztításra szorul, vagy valami a fűtésboxban hullott szét, azért nincs fűtésed (hiszen a motorhőmérséklet oké).

De gyakorlatilag mindezt már leírták feljebb. Csak összefoglaltam, hogy miért az nem tudom. B)

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Fentebb olvastam a szíjcsúszást, a generátorszíjon kell feszítened egy kicsit.

A hűtő rendben van így, az alapján ahogyan leírtad, az úgy természetes.

A fűtőtest pedig vagy tisztításra szorul, vagy valami a fűtésboxban hullott szét, azért nincs fűtésed (hiszen a motorhőmérséklet oké).

De gyakorlatilag mindezt már leírták feljebb. Csak összefoglaltam, hogy miért az nem tudom. B)

Na, ma megfeszítettem a szíjat, eddig jónak tűnik. :)

Viszont észrevettem két dogot. A kisebbik "gond", hogy a szellőzőmotor felett nincs szűrő. Valami műanyag pöckök vannak ott, ami vagy a szűrőt rögzítenék, vagy a házát. Van annak egyáltalán háza?

A másik, hogy az olajszűrőmön észrevettem néminemű olajfröcskölés nyomát. Kiderült, hogy az intercooler visszajövő csöve és a légszűrő ház (fém öntvény) között elég szépen szivárog valami olaj. Kicsit kutakodtam, és kiderült, hogy ami a szelepfedélen van kis izé, amiből egy kis cső megy a szívócsőbe, egy membrános valami, na onnan jön a cucc. Gyakorlatilag onnantól végig olajos belül a szívócső. Na az mi, és vajon miért ereszt? :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ma megfeszítettem a szíjat, eddig jónak tűnik. :D

Viszont észrevettem két dogot. A kisebbik "gond", hogy a szellőzőmotor felett nincs szűrő. Valami műanyag pöckök vannak ott, ami vagy a szűrőt rögzítenék, vagy a házát. Van annak egyáltalán háza?

A másik, hogy az olajszűrőmön észrevettem néminemű olajfröcskölés nyomát. Kiderült, hogy az intercooler visszajövő csöve és a légszűrő ház (fém öntvény) között elég szépen szivárog valami olaj. Kicsit kutakodtam, és kiderült, hogy ami a szelepfedélen van kis izé, amiből egy kis cső megy a szívócsőbe, egy membrános valami, na onnan jön a cucc. Gyakorlatilag onnantól végig olajos belül a szívócső. Na az mi, és vajon miért ereszt? B)

Nincs. A szűrőre pattan rá, azt tartja.

Link to comment
Megosztás:

Na, ma megfeszítettem a szíjat, eddig jónak tűnik. :D

Viszont észrevettem két dogot. A kisebbik "gond", hogy a szellőzőmotor felett nincs szűrő. Valami műanyag pöckök vannak ott, ami vagy a szűrőt rögzítenék, vagy a házát. Van annak egyáltalán háza?

A másik, hogy az olajszűrőmön észrevettem néminemű olajfröcskölés nyomát. Kiderült, hogy az intercooler visszajövő csöve és a légszűrő ház (fém öntvény) között elég szépen szivárog valami olaj. Kicsit kutakodtam, és kiderült, hogy ami a szelepfedélen van kis izé, amiből egy kis cső megy a szívócsőbe, egy membrános valami, na onnan jön a cucc. Gyakorlatilag onnantól végig olajos belül a szívócső. Na az mi, és vajon miért ereszt? B)

Az isuzusnak tipusbetegsége a generátor.

A dobbetétnél hiányzik egy háromszögű rész ahol beveri a vizet a kerék, ha belemész nagyobb tócsába.

Szóval, az ékszíjcsúszás még elő fog jönni.

Link to comment
Megosztás:

Ugye agy néz ki most a tied?

De így kellene kinézzen! Megvan ugye a lefolyó műanyag (a képen 2-vel van jelölve!) Mert anélkül ázik minden!)

A kis csöcsről meg képet kérek! B)

Hú, király vagy, köszi szépen. Csak a szűrő hiányzik, a vízvető vagy mi megvan.

ea65_1_big.jpg

Itt a szelepfedél jobb felső sarkán lévő izé a kérdés tárgya. Arról jön egy gumicső, ami a szívócsőbe megy. Na onnantól gyakorlatilag tiszta olaj az egész csőrendszer. Megnéztem, a fedélke alatt egy rugós membrános valami van. Arra tippelek, hogy kartergáz visszavezető lehet (persze ha egyáltalán létezik olyan, és oda szokták tenni... :D )

(A kép nem az enyémről készült, hirtelen ezt találtam.)

Link to comment
Megosztás:

Hú, király vagy, köszi szépen. Csak a szűrő hiányzik, a vízvető vagy mi megvan.

http://n1.vatera.hu/photos/e0/71/ea65_1_big.jpg

Itt a szelepfedél jobb felső sarkán lévő izé a kérdés tárgya. Arról jön egy gumicső, ami a szívócsőbe megy. Na onnantól gyakorlatilag tiszta olaj az egész csőrendszer. Megnéztem, a fedélke alatt egy rugós membrános valami van. Arra tippelek, hogy kartergáz visszavezető lehet (persze ha egyáltalán létezik olyan, és oda szokták tenni... :( )

(A kép nem az enyémről készült, hirtelen ezt találtam.)

Így már értem!

A kompresszióval nincs bajod? Kartergáz? Ha kihúzod az olajnívó pálcát, ott nem füstöl?

Engem haveré konkrétan szembeköpött ennél a műveletnél! B) :D :)

Link to comment
Megosztás:

Így már értem!

A kompresszióval nincs bajod? Kartergáz? Ha kihúzod az olajnívó pálcát, ott nem füstöl?

Engem haveré konkrétan szembeköpött ennél a műveletnél! B) :D :)

Mit értesz azon, hogy a kompresszióval nincs-e bajom? Kézzel nem tudom elforgatni a tőtengely végén lévő szíjtárcsát. Bár gondolom ez nem jelent semmit...

A nívópálcánál nem füstöl. Az olajbetöltő fedelét letekerve viszont akad némi füstszerű valami. Nem sok, de van.

Amúgy mi az a valami?

Link to comment
Megosztás:

Mit értesz azon, hogy a kompresszióval nincs-e bajom? Kézzel nem tudom elforgatni a tőtengely végén lévő szíjtárcsát. Bár gondolom ez nem jelent semmit...

A nívópálcánál nem füstöl. Az olajbetöltő fedelét letekerve viszont akad némi füstszerű valami. Nem sok, de van.

Amúgy mi az a valami?

Havernak a kompresszióval van baja, okádja az olajat is a nívópálca kihúzásakor! Szerelő nézte, azt mondta gyűrűzés baja van. De neki télen is nagyon nehezen indul! Inkább indítóspray-t használt. B)

A pontos nevét én sem tudom! Nem is nagyon vagyok járatos az isuzuk terén, igaz van nekem is egy, de a motorhoz még nem nyúltam. :D

De szerintem nem kartergázos cucc lehet. :( Amúgy ez a levegőszűrő csövére csatlakozik, oda meg elvileg nem kell olaj. :)

De majd jön 1-2 tapasztalt isuzus (Adam pl.), ők tájékozottabbak. Megmondják szerintem estére! :)

Link to comment
Megosztás:

Havernak a kompresszióval van baja, okádja az olajat is a nívópálca kihúzásakor! Szerelő nézte, azt mondta gyűrűzés baja van. De neki télen is nagyon nehezen indul! Inkább indítóspray-t használt. B)

A pontos nevét én sem tudom! Nem is nagyon vagyok járatos az isuzuk terén, igaz van nekem is egy, de a motorhoz még nem nyúltam. :D

De szerintem nem kartergázos cucc lehet. :( Amúgy ez a levegőszűrő csövére csatlakozik, oda meg elvileg nem kell olaj. :)

De majd jön 1-2 tapasztalt isuzus (Adam pl.), ők tájékozottabbak. Megmondják szerintem estére! :)

Enyémnek gyűrű és szeleptányér baja volt, mégse volt kartergáz. Na? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.