Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Egy olyan dolog jutott eszembe, hogy ketutemu motorolajat toltok a gazolajhoz :lol: az adagolo+a porlasztok kenese miatt. Mert ha jol tudom ilyenkor telviz idejen tobb kerozin+adalek megy a gazolajhoz, az olaj dermedesgatlasa miatt. javitsatok ki ha hulyeseget irtam pls.

Na meg kedeves apam is emlitette ezt amikor meg javaban kente az MTZ-82-sel, hogy szokott boritani ketutemu motorolajat a gazolajhoz a jobb kenes miatt.

udv. :lol:

én is gondoltam rá..de a 2 ütemű olaj se olyan folyos már -10 be....

és nam szabad sokat rakni bele,mert a katalizátot hazavágja röviduton...max 1:100 ba lehet keverni....

Link to comment
Megosztás:

ok köszi ,1 tuti ,nem fogok 1db szar 100ft membránért 12ezret adni :lol: inkább átalakítom bowdenosra az tutira nem hal el. Most qrva nagyot csalódtam a boschba.

én is gondoltam rá..de a 2 ütemű olaj se olyan folyos már -10 be....

és nam szabad sokat rakni bele,mert a katalizátot hazavágja röviduton...max 1:100 ba lehet keverni....

Bassz nem éretem mit akartok kenni? Azért nem árt picit gondolkodni is , Mtz adaGOLÓ + OPEL ADAGOLÓ, bassz illesztés? Az 1ik a tajgán is megél a másik az olcsó gaz oiltól is beszarik. És akkor lehet beleönteni arol 2t ha gondoljátok. És akkor még nem beszéltünk a porlasztó csúcsokról, :lol:

Link to comment
Megosztás:

ok köszi ,1 tuti ,nem fogok 1db szar 100ft membránért 12ezret adni :lol: inkább átalakítom bowdenosra az tutira nem hal el. Most qrva nagyot csalódtam a boschba.

Bassz nem éretem mit akartok kenni? Azért nem árt picit gondolkodni is , Mtz adaGOLÓ + OPEL ADAGOLÓ, bassz illesztés? Az 1ik a tajgán is megél a másik az olcsó gaz oiltól is beszarik. És akkor lehet beleönteni arol 2t ha gondoljátok. És akkor még nem beszéltünk a porlasztó csúcsokról, :lol:

Az én Astámon Bosch VE adagolo van(a traktoron valószinüleg soros adagolo volt,aminek közös az olajtare a motorral)...amin a dugattyúelem század mm re van illeszve...a sima gázoil keni,mert abban vannak adalékok és jo a kenőképessége ,az egyéb olajok kenőképessége (mivel nem arra vannak kitalálva,hogy azzal járjunk) roszabb....ezért a 2 ütemű olaj nem rossz gondolat..de mit akartál mondani a porlasztócsúcsokkal...? azok is mozognak,tehát surlódnak és kopnak(na jo kis mértékben a felfekvő felületen...ezért nem is érdemes azt külön kenni)

én már rakram a sajátomba bevallom.....igaz nem surlódás csökkentő célzattal...hanem más tesztüzem miatt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok :lol:

Most már én is vagyok. Eddig volt pár dolog, ami miatt nem tudtam jönni :D

Nekem minden ok a kocsimmal, most már elmondhatom, hogy félkomfortos, mert beépítésre került a régóta várt központi zár és kapott egy új üléshuzatot is. :lol:

Fullos a werda ;)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem szuperül indul és semmi bajom nincs a hidegindítással :lol: :D

A napokban lecseréltem az olajat is. Valvoline került bele (Alco szűrővel). Eddig tetszik, igaz még alig van benne 1000 km :D

....

Mörfi!

Írtam püt, de nem jött rá válasz.

Haragszol rám?

Link to comment
Megosztás:

Nem haragszom nem kaptam püt. Szerintem a fórum hibája.

Az előbb is azt írta ki hogy túl sok grimaszt használok, és hogy csökentsem. Öcsém én vágtam pofákat de azt hittem azt lehet :lol: és hogy azt nem látja senki. :lol:

Ma neki fogtam a vasnak. Felraktam 1 másik vákum dobot. Na nem gyárit, tudtam hogy valahol van 1 lada karbim és azon van vákum dob. Na szóval fél óra alatt fel berheltem és azóta jó. Aztán meglestem az izzító gyerekeket. A 4-ből csak 3 volt a toppon. Még jó hogy volt ithon taratalék. Húztam az ékszíjjon, szóval most sokat foglalkoztam vele.

Link to comment
Megosztás:

Nem haragszom nem kaptam püt. Szerintem a fórum hibája.

Az előbb is azt írta ki hogy túl sok grimaszt használok, és hogy csökentsem. Öcsém én vágtam pofákat de azt hittem azt lehet :lol: és hogy azt nem látja senki. :lol:

Ma neki fogtam a vasnak. Felraktam 1 másik vákum dobot. Na nem gyárit, tudtam hogy valahol van 1 lada karbim és azon van vákum dob. Na szóval fél óra alatt fel berheltem és azóta jó. Aztán meglestem az izzító gyerekeket. A 4-ből csak 3 volt a toppon. Még jó hogy volt ithon taratalék. Húztam az ékszíjjon, szóval most sokat foglalkoztam vele.

Akkor most megy a gép rendesen, igaz?

Holnaptól szabin vagyok, amikor van időm, csatlakozok és olvasok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fesd feketére és jó lesz viztatartálynak :) nekem hordoim vannak a Henkel jovoltábol :) Volt tartályunk is de inkább eladtam még anno 17ezer ft ért :lol:

Ugy nézki most hogy csökkenni fog az érkező gázolaj mert jobban figyelik a helyet tul sokat ettek a traktorok :blink:

Ameddig le nem ül a téma addig lsapitás :D Na de télen ugysem mennek :o

Link to comment
Megosztás:

Fesd feketére és jó lesz viztatartálynak :lol: nekem hordoim vannak a Henkel jovoltábol :D Volt tartályunk is de inkább eladtam még anno 17ezer ft ért :o

Ugy nézki most hogy csökkenni fog az érkező gázolaj mert jobban figyelik a helyet tul sokat ettek a traktorok :blink:

Ameddig le nem ül a téma addig lsapitás B) Na de télen ugysem mennek B)

Lehet hogy te viccnek szántad de nem is hülyeség a víztartály!! A haveromék esővízzel locsolják a kertjüket!

Azért egy kertbe el lehet locsolni néhány száz litert és az nem mindegy hogy ingyen van-e... :) De ennek mi köze van az 1.7D astrákhoz?? :) sorry B)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy te viccnek szántad de nem is hülyeség a víztartály!! A haveromék esővízzel locsolják a kertjüket!

Azért egy kertbe el lehet locsolni néhány száz litert és az nem mindegy hogy ingyen van-e... :) De ennek mi köze van az 1.7D astrákhoz?? :blink: sorry :)

Semmi az ég világon :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csabi a multkor ugy befenyítettél hogy nem mertem irni :blink:

Holnap megyek Vácra :) Vagyis hartyánba de közel van valami érdekes látnivaló?

Egyébként szerintem is kevesebb gond van a dizelel mint a benzinessel :)

Dizelből 3fajta volt 12év alatt a szivo a DTL és az isuzu :lol:

Bezzeg benzinesből rengeteg :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem a gázolajjal kapcsolatban:

Az adaléktól lehet zavaros? Eddig mindig teljesen átlátszó, sárgás színű volt, de tegnap zavaros volt (1/2 órával előtte került a kannába, egyenesen a Mol-kútról). Mintha valami fehér (tejszerű) színű anyag lenne benne?! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Csabi a multkor ugy befenyítettél hogy nem mertem irni :lol:

Holnap megyek Vácra B) Vagyis hartyánba de közel van valami érdekes látnivaló?

Egyébként szerintem is kevesebb gond van a dizelel mint a benzinessel B)

Dizelből 3fajta volt 12év alatt a szivo a DTL és az isuzu B)

Bezzeg benzinesből rengeteg :P

Váchartyánba mész? Mi dolgod erre? Rokonaid vannak?

Ma nagyon érdekes dolgok vannak errefele ha szeretsz hóban pörögni :D !!

Munkába jönni jó szar volt a nyárigumikon B)

Ha nem szeretsz templomba járni akkor nem túl sok érdekeset találsz vácon! ;)

De nálunk kaphatsz egy forró halászlét ha szereted! :blink:

Csabi a multkor ugy befenyítettél hogy nem mertem irni :D

Én nem emlékszem fenyítésre?? :)

Oly szelíd vagyok mint egy ma született járvány! :P

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem a gázolajjal kapcsolatban:

Az adaléktól lehet zavaros? Eddig mindig teljesen átlátszó, sárgás színű volt, de tegnap zavaros volt (1/2 órával előtte került a kannába, egyenesen a Mol-kútról). Mintha valami fehér (tejszerű) színű anyag lenne benne?! :)

Nem tudom hogy a kutak mit használnak adaléknak , de amiket szoktam venni adalékokat azok kivétel nélkül átlátszóak vagy nagyon enyhén sárgásak, barnásak, úgyhogy nem hiszem hogy attól lehet. :o

És a kannába mi volt előtte?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem a gázolajjal kapcsolatban:

Az adaléktól lehet zavaros? Eddig mindig teljesen átlátszó, sárgás színű volt, de tegnap zavaros volt (1/2 órával előtte került a kannába, egyenesen a Mol-kútról). Mintha valami fehér (tejszerű) színű anyag lenne benne?! :blink:

Te tankoltál elsőnek a kúton reggel?Mert lehet,hogy az a hidegtől kicsapodó parafin volt,amit láttál,az pont olyan,mint amilyennek leirtad!Rakjál hozzá spurit vagy dermedésgátlót,esetleg petroleumot és nem lesz gond!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.