Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A földkörüli pályára állás adatai az előtöltés állítása után: :D

Végsebesség: 120kmh-ról 140kmh-ra

Fogyasztás: 5-5,5l-ről 4,5-5l-re

Gyorsulást nem mértem előtte, most utána majd fogok. :D

brutális adatok, a fogyasztás csökkenés jelentős végsebesség növekedéssel járt. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

brutális adatok, a fogyasztás csökkenés jelentős végsebesség növekedéssel járt. :D :D :D

Vald be öszintén. Velem együtt irígykedsz te is. :D

Nálam viszont úgy fest a dolog hogy nött a fogyi, de ezt csak a következő tankolásnál tudom kiértékelni. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem stabilan 5.7 től 6.7 ig zabál ez a dög olajkályha. :D

Nem tudom mi ez a szórás, mitől ingadozik ennyit.

Fogjuk rá a tengerszint felletti napsütéses órák ingadozására. :D :D

Bár lehet nem a fogyasztásom változott, hanem a szintjelzőm vacakol már megint. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem stabilan 5.7 től 6.7 ig zabál ez a dög olajkályha. :D

Nem tudom mi ez a szórás, mitől ingadozik ennyit.

gondolom az anyag minősége is közre játszik, kint hosszúba ,óvatosan , 5lit volt a csúcs.

Na de ezt nem nekem találták ki, 110-120 közt viszont eszik, de egyen és haladok .

Viszont dühítő mikor valaki 70 -el poroszkál és mögötte torlódik a sor, nem lehet előzni mert mindig jönnek szemből is.

Pedig mehetne ,de így a benyás is csak 5lit eszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Megpróbálnék egy képet belinkelni :-) Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a képen látható turbó melletti vákumos szerkezet mőködését laikusként le tudom e ellenőrizni? Azért merült fel bennem ez, mert a kis kar a kipufogócsonkon meg volt szorulva. Csak fogóval tudtam megmozdítani, mostmár könnyen jár, és a vákumos csoda menetes szárán is kb. 1cm-rel lazítottam a csavart, de még így sem mozdul gázadásra. Köszi üdv. Peter

DSC00093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Megpróbálnék egy képet belinkelni :-) Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a képen látható turbó melletti vákumos szerkezet mőködését laikusként le tudom e ellenőrizni? Azért merült fel bennem ez, mert a kis kar a kipufogócsonkon meg volt szorulva. Csak fogóval tudtam megmozdítani, mostmár könnyen jár, és a vákumos csoda menetes szárán is kb. 1cm-rel lazítottam a csavart, de még így sem mozdul gázadásra. Köszi üdv. Peter

DSC00093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nekem is be volt állva alig tudtam fogóval elmozditani,de nekem se mozdult meg gázadásra,még 5000es fordulatnál se,nem tudom hogy működik?? :D

Link to comment
Megosztás:

Még valami.

A vákuumszivattyúról megy egy vékony fehér cső a ternosztátházhoz. Az nekem tele van olajjal. Gondolom nem annak kéne benne lenni. Ez honnan jöhet ?

A vákum szivattyúból. Ereszt a vezérműtengely szimering, és mikor leállítod szépen beszívja az olajat.

Más az EGR-t ott kell lezárni, ahol a cső csatlakozik a szívócsonkhoz.

Link to comment
Megosztás:

Pont ott kell.Vágj oda egy alulemezt és kész!Rakd be alá és rakd össze.

Jaja én is pont ugy csináltam!alig birtam összeszoritani a csövet a bilincsel! :D de most jó lett!!tiszta levegőt sziv!amugy nekem is tele vannak olajjal a vákum csövek,az alapjárati szabályzónál a legdurvább mert ott csöpög le az olaj a földre sajnos!azt a szimeringet hogy lehet kicserélni??nem nehéz??

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Megpróbálnék egy képet belinkelni :-) Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a képen látható turbó melletti vákumos szerkezet mőködését laikusként le tudom e ellenőrizni? Azért merült fel bennem ez, mert a kis kar a kipufogócsonkon meg volt szorulva. Csak fogóval tudtam megmozdítani, mostmár könnyen jár, és a vákumos csoda menetes szárán is kb. 1cm-rel lazítottam a csavart, de még így sem mozdul gázadásra. Köszi üdv. Peter

DSC00093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt már én is nézegettem, és nem mozdult ,akár hogy nyomtam a gázt.....lehet, hogy csak terhelésnél dolgozik.

Az okosok mondtak olyan megoldást is, hogy egy az egyben szedjem ki a rudazatot és egy rugóval rögzítsem .

Így nem fog leszabályozni a turbó..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt már én is nézegettem, és nem mozdult ,akár hogy nyomtam a gázt.....lehet, hogy csak terhelésnél dolgozik.

Az okosok mondtak olyan megoldást is, hogy egy az egyben szedjem ki a rudazatot és egy rugóval rögzítsem .

Így nem fog leszabályozni a turbó..... :D

Ezis egy jó ötlet,csak kérdés az hogy van e olyan erős rugó am azt a kart visszatartja hogy ne mozduljon el terhelésnél!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.