Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az volt a baj, hogy megdöglött a gépész. Találtam egy kiszáradt pókot a vezérmű szíj burkolat alatt. :)

Az egész úgy kezdődött, hogy 2005 tavaszán megvetten a csacsit, mely átmeneti gazdasági válságot okozott, és akadályát képezte a vezérműszíj cserére tett intézkedéseknek.

Így történt az, hogy menet közben láttam a kocsi alól kigurulni egy görgőt, melyet rettenetes csattogás és recsegés követett , és a motor is leállt. Próbáltam beindítani de nem fordult körbe a motor.

Szóval ezért kellett SzerteZanaSzléjer szedni az egész kócerájt. Mint már említettem a hiányos információk miatt nem sikerült akkor megfelelően beállítani, ezért elvittem egy szervízbe ahol megtették.

Ezek szerint nem sikerült olyan jól, mint szokott.

Röviden ennyi.

Éjszakára kint hagytam az utcán, és bár nem volt hideg (6 fok) még így is pöccre indult. :rolleyes:

Nem hiszitek el, de ez egy akkora élmény számomra hogy nem tudok vele betelni.

Link to comment
Megosztás:

Kb olyasmi mint nekem (mióta be lett lőve a cuccos) hogy 2-be értelmesen beletaposok azt fütyölnek a papucsok. Jó, lehet csak azért mert a téli gummáim nem tapadnak kellőképp de akkor is jó érzés, hogy tud ez a moci "gyárilag" olyant amit eddig nem tapasztaltam nála. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt a mondatot ki tudnád elemezni? Alany, állítmány...stb? :rolleyes:

Mit nem értesz?

Cserélni akart vezérlést. :)

Közbejött egy autóvásárlás, elfogyott a pénz, igy elmaradt az előretervezett csere. :)

Ja hogy eredetileg milyen vezérlést akart cserélni autó nélkül, azt még nem írta le. :)

Link to comment
Megosztás:

Értek én mindent, csak a megfogalmazás volt különlegesen foganatosítva. :) Amúgy nekem se volt pénzem vez. cserére amikor megvettem a kocsit, aztén elszakadt a szíj, és egyből lett. :D

Direkt vóót. Nnna! :rolleyes:

Neked viszont szerencséd is volt. Én felújítottam a HF-et összeraktam nem volt jó. Szétszedtem még egy párszor és csak nem lett jó. (Össze-vissza járt a motor, vissza dolgozott a szívócsonkba, meg ilyenek)

A vége az lett, hogy vettem egy másik henger fejet, vezérműtengelyt, hidrotőkét, szelephimbát, tömítéseket. Miután minden működött, közölték hogy "Ez nem kap zöldkártyát". Gyűrű csere után szó nélkül megadták ugyanott. Érti ezt valaki? :)

A végösszeg olyan 100 - 120 papír lett, és Kb. fél évig kölcsön Ladával jártam.

Van jó oldala is. Bármikor, csukott szemmel, hátrakötött kézzel, a kocsi alatt hason fekve leszedem a henger fejet. :)

Link to comment
Megosztás:

Direkt vóót. Nnna! :)

Neked viszont szerencséd is volt. Én felújítottam a HF-et összeraktam nem volt jó. Szétszedtem még egy párszor és csak nem lett jó. (Össze-vissza járt a motor, vissza dolgozott a szívócsonkba, meg ilyenek)

A vége az lett, hogy vettem egy másik henger fejet, vezérműtengelyt, hidrotőkét, szelephimbát, tömítéseket. Miután minden működött, közölték hogy "Ez nem kap zöldkártyát". Gyűrű csere után szó nélkül megadták ugyanott. Érti ezt valaki? :)

A végösszeg olyan 100 - 120 papír lett, és Kb. fél évig kölcsön Ladával jártam.

Van jó oldala is. Bármikor, csukott szemmel, hátrakötött kézzel, a kocsi alatt hason fekve leszedem a henger fejet. :)

Ákos!Szerinted szóljak a szerelő haveromnak az utánhúzás ügyében? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom,de megmondom neked őszintén,én nem tudtam,hogy után kell húzni.

Mennyivel kell lehúzni ilyenkor?Hány Nm?Melegen?Hidegen?

Ezt séróból nem vágom de valószinüleg a normál nyomatékot kell ellenőrizni, és hidegen.

Az egészre azért lehet szükseg mert a tömítés is összébb megy, és a csavarok is nyúlnak egy pár századot. Ebből az következih, hogy simán rá lehet még egyet húzni.

A sorrend általában valami ilyesmi:

1, X Nm

2, +Y Nm

3, -90°

4, X Nm

5, 60°

6, 60°

Ezt meg lehet spékelni egy olyannal, hogy felmelegíted a motort járatással, a termosztát nyitása után leállítod hagyod kihűlni és rátekersz még hatvan fokot. Típus függő.

Link to comment
Megosztás:

Direkt vóót. Nnna! :)

Neked viszont szerencséd is volt. Én felújítottam a HF-et összeraktam nem volt jó. Szétszedtem még egy párszor és csak nem lett jó. (Össze-vissza járt a motor, vissza dolgozott a szívócsonkba, meg ilyenek)

A vége az lett, hogy vettem egy másik henger fejet, vezérműtengelyt, hidrotőkét, szelephimbát, tömítéseket. Miután minden működött, közölték hogy "Ez nem kap zöldkártyát". Gyűrű csere után szó nélkül megadták ugyanott. Érti ezt valaki? :)

A végösszeg olyan 100 - 120 papír lett, és Kb. fél évig kölcsön Ladával jártam.

Van jó oldala is. Bármikor, csukott szemmel, hátrakötött kézzel, a kocsi alatt hason fekve leszedem a henger fejet. :)

Most majdnem azt mondtam, hogy az új HF-még bejáratós, és amig össze nem kopik addig nem produkállja azokat az értékeket amit egy bejáratot, de ezt nem igazolja hogy gyürücsere után nem volt gond. Ezt a felújítást-nem jó dolgot nem értem, de lehet a techinka ördöge volt a hibás :rolleyes: , hányszor van úgy , hogy "maguktól" magjavulnak a dolgok. Nekem a HF-tömítés csomagolásásán volt a lehúzási nyomaték, fok, és sorrend. a javítási kézikönyv szerint.: 1.4 és 1.6-os motornál 25nm+3X60fok, 1.8 és2.0 moci 25nm+3X90fok. Későbbi utánhúzás tilos. Persze csigavonalban mész körbe, nem egyenként csutkó.

Link to comment
Megosztás:

Kezdem unni. 1 kipuff, 1 adagoló, most hopp 1 önindító -az új is kerreg mint egy hideg retek dízel (vagy mint kuplung nélkül az 1-es) és mi jöhet még... :) :) :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kezdem unni. 1 kipuff, 1 adagoló, most hopp 1 önindító -az új is kerreg mint egy hideg retek dízel (vagy mint kuplung nélkül az 1-es) és mi jöhet még... :) :D :) :)

Azok a rohdt dízeles gondok..... :rolleyes: :D Az önindító hogyan kerreg? Behúzáskor, vagy ha elengeded a kulcsot, nem ugrik vissza?

Link to comment
Megosztás:

Kezdem unni. 1 kipuff, 1 adagoló, most hopp 1 önindító -az új is kerreg mint egy hideg retek dízel (vagy mint kuplung nélkül az 1-es) és mi jöhet még... :) :D :D :)

Mit vársz egy "öreg" autótól? :D

Ha van aknád nem téma,leveszed,szétkapod,kitakarítod brigivel tisztára az egészet,aztán összerakod hőálló zsírral megint.

El sem fogod hinni milyen szép hangja lesz és milyen könnyen fog indítani. :rolleyes:

Azok a rohdt dízeles gondok..... :) :D

Semmi köze a dízelhez,bengáson is tönkre mehet,de majd ha neked lesz sárgalámpa gondod mi röhögünk majd bőszen! :D

Link to comment
Megosztás:

Mit vársz egy "öreg" autótól? :)

Ha van aknád nem téma,leveszed,szétkapod,kitakarítod brigivel tisztára az egészet,aztán összerakod hőálló zsírral megint.

El sem fogod hinni milyen szép hangja lesz és milyen könnyen fog indítani. :rolleyes:

Semmi köze a dízelhez,bengáson is tönkre mehet,de majd ha neked lesz sárgalámpa gondod mi röhögünk majd bőszen! :)

Elkéstél kiscsávó volt már sárga lámpám vez.szíjszakadáskor. Na akkor én se vigyorogtam! :) :D

Nem kell akna hozzá, csak az alsó csavart tükörből nézve kellett kitekernem. Gondolkodni is kellett rendesen, hogy most a tükörbe balra, vagy jobbra! :D

Link to comment
Megosztás:

Aknára álltam, lekaptam, szétkaptam azt rommá volt törve a belseje. Ezt már nem kell pucolgatni -csere egy felújított ugyanolyanra, az meg mikor indít borzalmas hangot ad. Visszagurultam a csávóhoz -hallgassa meg, na holnap reggel menjek be azt átnézzük. Remélem nem akarja kicserélni a fél kocsit me otthagyom neki kis pénzér... :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Aknára álltam, lekaptam, szétkaptam azt rommá volt törve a belseje. Ezt már nem kell pucolgatni -csere egy felújított ugyanolyanra, az meg mikor indít borzalmas hangot ad. Visszagurultam a csávóhoz -hallgassa meg, na holnap reggel menjek be azt átnézzük. Remélem nem akarja kicserélni a fél kocsit me otthagyom neki kis pénzér... :) :rolleyes:

A bolygómű müanyag része szokott eltörni,van vagy 3EFt,én anno annyiért vettem Joee havernak.

Link to comment
Megosztás:

És azon túl egyéb apróságok szal tökmindegy ha becserélem, megkímélem magam a dilizéstől, kommutátor leszabályozástól, bronzkefe panel beszerzéstől, stb... De lehet a fogaskoszorúval se stimm valami mert a régi indítónak a fogaskereke nem egy szép látvány :rolleyes: lehet olyanok a fogai mint az enyémek..darabos...

Link to comment
Megosztás:

Nos a fogaskoszorú szinte nem kopott semmit, csak annak tűnt a régi bendix miatt. A felújított indítómocinak volt némi baja, nem tolta ki a fogaskerekét eléggé, mostmár babán pöccint :) semmi zörömbölés. Mégse gyújtom fel a gépet. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Nos a fogaskoszorú szinte nem kopott semmit, csak annak tűnt a régi bendix miatt. A felújított indítómocinak volt némi baja, nem tolta ki a fogaskerekét eléggé, mostmár babán pöccint :D semmi zörömbölés. Mégse gyújtom fel a gépet. :) :)

Na látod! Most azonnal kimész, és bocsánatot kérsz tőle!!! :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Hali népek!

Most regeltem mert már nem találtam embert sehol aki tudna válaszolni a bajomra. Egy 1.7-es szívódízel caravannal járok, amire már sztem ráköltöttük az árát minimum, de összeszámolni még nem mertem:D lassan nincs minek elromlania, mert mindene új lesz, de azért valami mégis van. Ott kezdődött a probléma, hogy reggelente az indítás egy 10 perces rituálé volt, 5 percnyi könyörgéssel. Amikor nagy nehezen beindult, akkor pedig egy rövid csörömpölés volt hallható. Az önindító a fogaskereket nem vette vissza, és amíg bentmaradt addig volt a csörömp. Amúgy is gyenge volt az önindító, gondoltuk kicseréltetjük. Ez meg is történt, és utána nagyon pöpecül indult hidegen is, csak előjött egy olyan csoda hogy az alapjárat hallhatóan ( és érezhetően-"alapjáraton" elvitte a 4-est... ) magas lett. Ráadásul indőnként elszállt a fékszervo, jellemzően gurulás, és alapjáraton járás után. Egy pár napig volt hogy gázzal fékeztem, mert fordulaton megjött a szervo. Időközben a pöpecül indító új önindítóból ön-nemindító lett, és cseszett megmozdulni. Visszavittük, kiszedték, sűrűn elnézéskértek egy hibás forrasztásért és tettek bele újat. Ezzel megint pöpecül indult, viszont éppen lett némi idő foglalkozni a vassal, és hétvégén meglestük. Találtunk egy vákumcsövet elég gyászos állapotban szétrevülve, ami nem vezetett sehova, csak simán lógott. Amikor befogtuk a végét az alapjárat helyreállt, és lőn állandó fékszervo is. A bibi csak az hogy lövésem nincs az mit csinált eddig. Valahonnan le van csúszva de a helyét nem találtam meg. Most parasztosan le van dugózva, a féket előtérbe helyeztük a bármivel szemben, de azért szívesen megtudnám hogy hova vezetett az, és hova tegyük vissza. Új megvan, de a csomagtartóban sok hasznát nem veszem, a helyét pedig nem tudom, hogy hová tehetnénk. Ebben kérnék némi segítséget, és ha valaki tudja hogy mit csinált az a cső eredetileg azt is megköszönném ha elárulná. Jah, csak mellékesen, mióta norma az alapjárat megint gyengébben indul, de ez annyira már nem vészes mint az eredeti indítóval. Most nézem milyen szép regényt írtam, bocsi de ilyen vagyok :rolleyes: a segítséget pedig előre is köszi.

Dáwid

Link to comment
Megosztás:

Ebben kérnék némi segítséget, és ha valaki tudja hogy mit csinált az a cső eredetileg azt is megköszönném ha elárulná. Jah, csak mellékesen, mióta norma az alapjárat megint gyengébben indul, de ez annyira már nem vészes mint az eredeti indítóval. Most nézem milyen szép regényt írtam, bocsi de ilyen vagyok :rolleyes: a segítséget pedig előre is köszi.

Dáwid

Érdemes lenne átnézni a testkábeleket és az akksi állapotát is megvizslatni.

A vákumcsőről pedig akkor tudok érdemlegeset mondani,ha vagy lefényképezed,vagy pedig elárulod,honnan indul.

Hátha segít:

8.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.