Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ákos!

Dezsővel van egy kis gondom.

Nagyon rövid ideig tart behúzva a dúsító.

Ezekkel a csavarokkal tudok ezen állítani?

Kb 5mp-ig megy csak,aztán esik 900-ra a fordulatszám,régen több ideig ment.

A kérdést már megválaszolták. Még olyat tudok elképzelni, hogy valahol falsot szív a rendszer. B)

Az a két csavar pedig az alapjáratot állítja. Az egyik a dúsitott, a másik a normál (üzemmeleg) alapjáratot.

Rapid!

Mörfi kartárs valami Lada, Sanci colléga, meg Skoda cuccból épített helyette egyet.

Műleírást Ők tudnak adni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

új vagyok itt, így bemutatkoznék. szabó krisztián vagyok, 32éves. ebből sztem ennyi elég is.

van egy Dizi névre hallgató 92ben gyártott opel astra f típusu személygépkocsim isuzu tádé motorral szerelve (tc4ee1) ami a kasztnit már 320e kilométerre elvitte. 5 év alatt 100ezret raktam bele. miután fényező vagyok egy nagy szervízbe mindig van alkalom és ember a bőrözésére, igy rendszeresen karban van tartva... öreg autó lévén mindig kell rajta valmit csinálni, ma kapott egy szép új exide 77ah 760a -s akksit, mert már nagyon kellett bele a régi 3 éves akksi kapott hideget meleget( 0fok alatt nehezebben indul), ma reggel azt hittem, hogy csak akksi gond, de du kiderült, hogy az ünindító nagy áramot vesz fel 400a, és alig forgat, úgyhogy holnap önindító bőrözés.... ez a sorsom, dizike olyan mint egy nő, mindik van valami nyűgje.

5 év alatt elég sok tapasztalatom lett, szeretem ezt az autót...

többször idenézek, mert tetszik ,hogy van egy "dizi"s oldal...

szépestét

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

új vagyok itt, így bemutatkoznék. szabó krisztián vagyok, 32éves. ebből sztem ennyi elég is.

van egy Dizi névre hallgató 92ben gyártott opel astra f típusu személygépkocsim isuzu tádé motorral szerelve (tc4ee1) ami a kasztnit már 320e kilométerre elvitte. 5 év alatt 100ezret raktam bele. miután fényező vagyok egy nagy szervízbe mindig van alkalom és ember a bőrözésére, igy rendszeresen karban van tartva... öreg autó lévén mindig kell rajta valmit csinálni, ma kapott egy szép új exide 77ah 760a -s akksit, mert már nagyon kellett bele a régi 3 éves akksi kapott hideget meleget( 0fok alatt nehezebben indul), ma reggel azt hittem, hogy csak akksi gond, de du kiderült, hogy az ünindító nagy áramot vesz fel 400a, és alig forgat, úgyhogy holnap önindító bőrözés.... ez a sorsom, dizike olyan mint egy nő, mindik van valami nyűgje.

5 év alatt elég sok tapasztalatom lett, szeretem ezt az autót...

többször idenézek, mert tetszik ,hogy van egy "dizi"s oldal...

szépestét

B) Az enyémet Gizinek hívom! ;) Nekem is szórakozik az önindítóm, hidegen mikor be akarom indítani, teker egyet és kiugrik üresjáratba! De ezt csak nagy hidegbe csinálja. Valamelyik nap kiszedem és megnézem a bendixet! Mennyibe kerülhet a bendix 1,7D astrába?

Link to comment
Megosztás:

B) Az enyémet Gizinek hívom! ;) Nekem is szórakozik az önindítóm, hidegen mikor be akarom indítani, teker egyet és kiugrik üresjáratba! De ezt csak nagy hidegbe csinálja. Valamelyik nap kiszedem és megnézem a bendixet! Mennyibe kerülhet a bendix 1,7D astrába?

holnap okosabb leszek, de sztem a te bajod nem bendix...

Link to comment
Megosztás:

B) Az enyémet Gizinek hívom! ;) Nekem is szórakozik az önindítóm, hidegen mikor be akarom indítani, teker egyet és kiugrik üresjáratba! De ezt csak nagy hidegbe csinálja. Valamelyik nap kiszedem és megnézem a bendixet! Mennyibe kerülhet a bendix 1,7D astrába?

Szerintem egy takarítás és újrazsírba rakás segít ezen,nekem is hasonlóan viselkedett.

Link to comment
Megosztás:

;) Az enyémet Gizinek hívom! :blush: Nekem is szórakozik az önindítóm, hidegen mikor be akarom indítani, teker egyet és kiugrik üresjáratba! De ezt csak nagy hidegbe csinálja. Valamelyik nap kiszedem és megnézem a bendixet! Mennyibe kerülhet a bendix 1,7D astrába?

akkor nem vagy egyedül ezzel,nekem már majdnem beindul, már csak egyet kéne tekernie és akkor dobja ki,

mivel már egy éve megmondták ,hogy hamarosan kuka az önindító, ezért én vettem bele egy bontottat. B)

Link to comment
Megosztás:

akkor nem vagy egyedül ezzel,nekem már majdnem beindul, már csak egyet kéne tekernie és akkor dobja ki,

mivel már egy éve megmondták ,hogy hamarosan kuka az önindító, ezért én vettem bele egy bontottat. B)

Pontosan ezt csinálja! Először kitakarítom, ha rossz lesz, remélem csak bendixcsere! Mondjuk a bontott önindító csak egy pár 1000-el drágább! Majd meglátom, mit lehet belőle kihozni!

Link to comment
Megosztás:

Már felülről ismerkedtem vele, de nem tett jó benyomást az a lemez! B)

Az egyik csavarja a váltó felöl érhető el,a másik alulról,de a hővédőt le kell szedni.

Akksit első lépésben kösd le,nehogy rövidzárat fabrikálj neki.

Aztán ha lent van már,akkor szétkapod és brigicéolban elmosod az egészet,aztán hőálló zsírral rakd össze.

Utána satuba fogd be és adj neki akksiról tápot bikakábelellel,látni fogod milyen szépen muzsikál.

Érdemes a szénkeféket is cserélni ha már szét van szedve.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik csavarja a váltó felöl érhető el,a másik alulról,de a hővédőt le kell szedni.

Akksit első lépésben kösd le,nehogy rövidzárat fabrikálj neki.

Aztán ha lent van már,akkor szétkapod és brigicéolban elmosod az egészet,aztán hőálló zsírral rakd össze.

Utána satuba fogd be és adj neki akksiról tápot bikakábelellel,látni fogod milyen szépen muzsikál.

Érdemes a szénkeféket is cserélni ha már szét van szedve.

Drága a szénkefe?

Link to comment
Megosztás:

Nekem vissza se lett rakva a hővédő lemez, úgy voltunk vele, hogy úgyis nemsokára cserés, így megspóroltam egy levételt B)

Szerintem az nem viccből van ott,mivel a kipuff oldal ott megy el és ha ne adj isten a fő táp kábel letestel valahova a leéget szigetelés miatt...

Link to comment
Megosztás:

Már felülről ismerkedtem vele, de nem tett jó benyomást az a lemez! B)

Majd rájössz, hogy egy művészet! Igaz én levettem hozzá a katalizátort a turbóhoz menő csövével együtt, valamivel könnyebb hozzá férni. Azt a lemezt meg célszerű visszatenni mert könnyen szétégetheti a kipuffcső melege a kábeleket, nem is kell hozzáérniük szóval nem a semmiért rakták oda. Majd ha az önindítót szétszeded darabjaira meglátod, hogy milyen állapotban van, az enyémét össze se raktam úgy vittem becserélni egy felújítottra, 25ből megúsztam, igaz azon meg elcseszték a hézagolást és nem lökte be teljesen a kis fogaskereket a fogaskoszorúra -mondjuk hallatszott is, borzalmas hangja volt de olyan korrekt volt a csávó, hogy bevittem a műhelyükbe és ingyenért leszedték, beállították újra majd visszatették. Azóta mesébe illő hangja van.

Amúgy a kommutátort le kell szabályozni, kitakarítani, új bronzkeféket tenni bele, lágy hőálló zsírral össze pakolni és jó ha az a műanyag illesztő kerete vagy mi nincs összetörve. Ilyenkor kérdés, hogy megéri-e szenvedni vele vagy cserélni eleve felújítottra. Mondjuk ne vegyük az enyémhez mert ilyen sz@r állapotút még életemben nem láttam -a wartburgé is jobban össze volt rakva bár az meg kicsit sem volt tartósabb.

Link to comment
Megosztás:

Majd rájössz, hogy egy művészet! Igaz én levettem hozzá a katalizátort a turbóhoz menő csövével együtt, valamivel könnyebb hozzá férni. Azt a lemezt meg célszerű visszatenni mert könnyen szétégetheti a kipuffcső melege a kábeleket, nem is kell hozzáérniük szóval nem a semmiért rakták oda. Majd ha az önindítót szétszeded darabjaira meglátod, hogy milyen állapotban van, az enyémét össze se raktam úgy vittem becserélni egy felújítottra, 25ből megúsztam, igaz azon meg elcseszték a hézagolást és nem lökte be teljesen a kis fogaskereket a fogaskoszorúra -mondjuk hallatszott is, borzalmas hangja volt de olyan korrekt volt a csávó, hogy bevittem a műhelyükbe és ingyenért leszedték, beállították újra majd visszatették. Azóta mesébe illő hangja van.

Amúgy a kommutátort le kell szabályozni, kitakarítani, új bronzkeféket tenni bele, lágy hőálló zsírral össze pakolni és jó ha az a műanyag illesztő kerete vagy mi nincs összetörve. Ilyenkor kérdés, hogy megéri-e szenvedni vele vagy cserélni eleve felújítottra. Mondjuk ne vegyük az enyémhez mert ilyen sz@r állapotút még életemben nem láttam -a wartburgé is jobban össze volt rakva bár az meg kicsit sem volt tartósabb.

Én annyival könnyebb helyzetbe vagyok, hogy nincs turbóm, így jobban hozzá tudok férni. Nem biztos, hogy annyira szét akarom szedni! Majd meglátom, miután leszedtem...

Link to comment
Megosztás:

A tegnapi gázolajszűrő cserével lényegesen javult a reggeli hidegindítási procedúra.

Még mindig nem az igazi, de ez betudható annak hogy a generátorom nem épp egy Paksi erőmű. 13.2 a töltés. Lámpával 12.9. ;)

Majd ezt is megoldom. Ettől függetlenül sokat jelent az uj gazoilszűrő. Igaz nem sokkal több mint egy éves volt a régi, de benne volt kb. 40 ezer km. Ezalatt jópár litert átforgatott rajta az adagoló.

Most még jön a kis benzin adalékolás, ha es nem segit akkor az alpesi dizil olaj. Most az sem olyan vészesen drága. B)

Link to comment
Megosztás:

Az igen, nem sok az a 40 ezer? Én 10 után de inkább előtte és egy éven belül kihajítom, így is került az adagolóban egy kevés kis szöszmösz.

Az alpesi sokat javít a hidegben indításon. A normálra rátöltöttem majd 30 litert és minusz 12 fokban simán pöccent, kb 2-3-at fordulhatott.

Link to comment
Megosztás:

A tegnapi gázolajszűrő cserével lényegesen javult a reggeli hidegindítási procedúra.

Még mindig nem az igazi, de ez betudható annak hogy a generátorom nem épp egy Paksi erőmű. 13.2 a töltés. Lámpával 12.9. :D

Majd ezt is megoldom. Ettől függetlenül sokat jelent az uj gazoilszűrő. Igaz nem sokkal több mint egy éves volt a régi, de benne volt kb. 40 ezer km. Ezalatt jópár litert átforgatott rajta az adagoló.

Most még jön a kis benzin adalékolás, ha es nem segit akkor az alpesi dizil olaj. Most az sem olyan vészesen drága. B)

Lehet.

Decemberben volt egy éves a gázolajszűrő. Azért 3 havonta nem cserélem. ;) Nekem annyi a tizezer. Olvankor olaj, és szűrő. :lol:

Elszurtam. :blush: ezt Sancinak szántam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.