Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Esetleg egy hőlégfúvó segíthet átmelegíteni a dolgokat, lehet az izzítógyertyák megadták magukat. Hűtőcserekor azokat is kicseréltem és azóta simán pöccen. B)

Link to comment
Megosztás:

Persze, mindenképp meg kell nézni, mennyire melegszik fel,esetleg a feszültséget csökkenteni. Meg vmi takaró lemez kell is a rezsó fölé lejtősen, mert nem kerülhet rá víz, olvadt hó.

Ja hát ezt garázsban érdemes telepíteni, akkor fel se kell szedni. Persze a meleg folyadék fölfele áramlik, az igaz, de a legmélyebb pontra nem rakhatod, pölö a hűtő kivezető csővére, mert az a zárt termosztát miatt nem tud keringeni. Mindenképp a kis körbe kell beépíteni, ez viszont eléggé lecsökkenti a lehetőségeket. Ahogy nézegettem, a fűtőradiátor kivételével nem nagyon lehet a kis körhöz hozzáférni. Esetleg a radiátor becsatlakozásánál, két T-idommal kialakítani egy másik kört, és abba tenni a fűtést, de akkor mindenképp keringtetéssel.

Igazad van, keringeni nem tud, de amennyiben a keringetést mellőzve akarsz ilyesmit beiktatni akkor az a legalkalmasabb mert akkor a hűtőben és a blokkban is átmelegszik a viz csak nem kering, ugyebár, mivel a termosztát a másik oldalon felül elzárja a viz útját....szerintem. B) Az a keringetés meg talán nem is olyan fontos mert ha 1-1,5l vizet felforral 3-4perc alatt akkor kb. 10 perc elég is ahhoz hogy elégségesen átmelegitse a moci vizét is. Sőt, továbbmegyek, talán annyi sem kell, mégha azt is fegyelembe vesszük hogy nem csak a vizet melegiti fel, hiszen a viz tovább adja a hőt a "vasnak"! De nyáron sem 50-60 fokos a viz az első inditásnál. Másrészt elgondolkoztató hogy keringetés hiányában nem egyenletesen melegszik át a motor és ez nem vonhat-e maga után valamilyen tőmitési gondokat valahol.(hőtágulásra gondolok) ;)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, keringeni nem tud, de amennyiben a keringetést mellőzve akarsz ilyesmit beiktatni akkor az a legalkalmasabb mert akkor a hűtőben és a blokkban is átmelegszik a viz csak nem kering, ugyebár, mivel a termosztát a másik oldalon felül elzárja a viz útját....szerintem. B) Az a keringetés meg talán nem is olyan fontos mert ha 1-1,5l vizet felforral 3-4perc alatt akkor kb. 10 perc elég is ahhoz hogy elégségesen átmelegitse a moci vizét is. Sőt, továbbmegyek, talán annyi sem kell, mégha azt is fegyelembe vesszük hogy nem csak a vizet melegiti fel, hiszen a viz tovább adja a hőt a "vasnak"! De nyáron sem 50-60 fokos a viz az első inditásnál. Másrészt elgondolkoztató hogy keringetés hiányában nem egyenletesen melegszik át a motor és ez nem vonhat-e maga után valamilyen tőmitési gondokat valahol.(hőtágulásra gondolok) ;)

Oké, de ha nincs elektromos keringtetés, akkor arra alapozunk, hogy a felmelegedett víz fölemelkedik, a helyébe hideg víz áramlik. Mint a régi keringtető nélküli központi fűtésnél. Ugye ott is volt felszálló vezeték. De ha a legalsó pontra rakod a készüléket a hűtő kivezető csövére, akkor ugye a meleg víz elkezd felemelkedni, de nem tud a hűtő felől utánna áramolni a hideg, mert a termosztát zárt. Gyakorlatilag egy csövön kéne keverednie a víznek. Mondanám, hogy a radiátor csövét a kis körrel el kell "téríteni" alsó pontra, és oda beépíteni a fűtést, csak az meg nagyon vékony, lassú lenne az áramlás. De ha ide keringtetőt is építesz, akkor ez nem gond. Szerintem akkor már hatékonyabb a kartert kívülről fűteni, nem kell megbontani semmit, egy megfelelűen méretezett fűtőbetétet kell ráilleszteni allulról, így melegíted az olajat is, a fémen keresztül a vizet is.

Link to comment
Megosztás:

Oké, de ha nincs elektromos keringtetés, akkor arra alapozunk, hogy a felmelegedett víz fölemelkedik, a helyébe hideg víz áramlik. Mint a régi keringtető nélküli központi fűtésnél. Ugye ott is volt felszálló vezeték. De ha a legalsó pontra rakod a készüléket a hűtő kivezető csövére, akkor ugye a meleg víz elkezd felemelkedni, de nem tud a hűtő felől utánna áramolni a hideg, mert a termosztát zárt. Gyakorlatilag egy csövön kéne keverednie a víznek. Mondanám, hogy a radiátor csövét a kis körrel el kell "téríteni" alsó pontra, és oda beépíteni a fűtést, csak az meg nagyon vékony, lassú lenne az áramlás. De ha ide keringtetőt is építesz, akkor ez nem gond. Szerintem akkor már hatékonyabb a kartert kívülről fűteni, nem kell megbontani semmit, egy megfelelűen méretezett fűtőbetétet kell ráilleszteni allulról, így melegíted az olajat is, a fémen keresztül a vizet is.

Bevallom nem nézegettem még hogy hogyan futnak a csövek. Én arra gondoltam hogy a hűtő aljáról a blokkba megy a viz, vagy(már megint, ezt sem ;) ) nem jól gondolom? B)

Link to comment
Megosztás:

Annyit tennék ehhez hozzá, hogy lehet kapni olyan fűtőszálat, amit például a tetők fűtésére használnak. Ne álljon meg a hó, ne fagyjon be az eresz. Annó szereltem ilyet az egyik hotel tetejére, nem tudom mekkora feszültséget igényel, mert volt egy szekrénye, amiben volt vezérelve, de ha onnan már csak 12V-ot kapott, akkor lehet használható is autóban. Elég kellemesen melegít, asszem 40 fokos a szál üzem közben. Vagyis inkább nem szál, hanem olyan mint egy kábel csak lapos. B) Megpróbálok rákeresni, hátha.

Szerk: Meg is találtam. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bevallom nem nézegettem még hogy hogyan futnak a csövek. Én arra gondoltam hogy a hűtő aljáról a blokkba megy a viz, vagy(már megint, ezt sem :D ) nem jól gondolom? B)

Jól tudod, oda megy, de ha nincs nyitva a termosztát, nem tud keveredni a víz, mert akkor nem folyik ki a blokkból a hűtőbe.

Nem rossz, de ezt is keringetni kéne.

Annyit tennék ehhez hozzá, hogy lehet kapni olyan fűtőszálat, amit például a tetők fűtésére használnak. Ne álljon meg a hó, ne fagyjon be az eresz. Annó szereltem ilyet az egyik hotel tetejére, nem tudom mekkora feszültséget igényel, mert volt egy szekrénye, amiben volt vezérelve, de ha onnan már csak 12V-ot kapott, akkor lehet használható is autóban. Elég kellemesen melegít, asszem 40 fokos a szál üzem közben. Vagyis inkább nem szál, hanem olyan mint egy kábel csak lapos. ;) Megpróbálok rákeresni, hátha.

Szerk: Meg is találtam. :blush:

Árat nem tudsz véletlenül? Ez jó lenne karter fűtésre.

Link to comment
Megosztás:

Árat nem tudsz véletlenül? Ez jó lenne karter fűtésre.

Típus: Megnevezés, főbb jellemzők: Nettó ár: (?) Nettó ár: (Ft) Bruttó ár: (Ft)

265

IceStop GM-2X önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 10,50 2 800,00 3 360,00

(36 W/m jeges vízben, 18 W/m 0?C-on levegőben)

FroStop-Black önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 8,70 2 300,00 2 760,00

(28 W/m jeges vízben, 16 W/m 0?C-on levegőben)

8BTV2-CT önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 17,50 4 650,00 5 580,00

B)

Szerk: a vezérlő hozzá 137k huf. :S Tényleg csak azt kéne megtudni, hogy mekkora feszültségen üzemel. Ha 12V egyen, akkor megoldható simán. De ha többet eszik, akkor meg inverter segítségével megoldható az is.

Link to comment
Megosztás:

Típus: Megnevezés, főbb jellemzők: Nettó ár: (€) Nettó ár: (Ft) Bruttó ár: (Ft)

265

IceStop GM-2X önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 10,50 2 800,00 3 360,00

(36 W/m jeges vízben, 18 W/m 0ºC-on levegőben)

FroStop-Black önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 8,70 2 300,00 2 760,00

(28 W/m jeges vízben, 16 W/m 0ºC-on levegőben)

8BTV2-CT önszabályzó fűtőszalag, 1,0 m 17,50 4 650,00 5 580,00

;)

Nem is vészes. Csak ugye kéne tudni, mennyi kell nekünk, a karterhez. Most nem akarok építeni, csak elméleti síkon.

Mennyi a vezérlő? B)

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Később szerkesztettem, hogy 137 580Ft bruttó. B)

Oké felejtős. Akkor inkább veszek bele csőfűtést, meg kazánhoz való keringetőt, az birja a nyomást, meg szerintem a hűtőfolyadékot is. Persze párhuzamos ágba kell kötni, ne akadályozza a vízpumpát. Persze a kis körbe kötve, nem a hűtőjébe a termosztát miatt.

Link to comment
Megosztás:

Oké felejtős. Akkor inkább veszek bele csőfűtést, meg kazánhoz való keringetőt, az birja a nyomást, meg szerintem a hűtőfolyadékot is. Persze párhuzamos ágba kell kötni, ne akadályozza a vízpumpát. Persze a kis körbe kötve, nem a hűtőjébe a termosztát miatt.

De azért ilyen drága, mert ez speckó vezérlő. Kell neki egy kinti hőmérséklet érzékelőt is, meg ügye rákötni a fűtőszálakat. Elviekben otthon is megoldható egy ilyen kicsi vezérlő, de amúgy is önszabályzós, tehát csak villany kell neki, vezérlés nem. Így a kocsiba csak egy kapcsoló, aztán rá lehet segíteni a víz melegítésre és nem is eszik sokat. 36W az nem sok, akksi sokáig bírja vele, bár azért akkor már raknák bele egy 75Ah-s akksit, az 55-ös helyett.

Link to comment
Megosztás:

De azért ilyen drága, mert ez speckó vezérlő. Kell neki egy kinti hőmérséklet érzékelőt is, meg ügye rákötni a fűtőszálakat. Elviekben otthon is megoldható egy ilyen kicsi vezérlő, de amúgy is önszabályzós, tehát csak villany kell neki, vezérlés nem. Így a kocsiba csak egy kapcsoló, aztán rá lehet segíteni a víz melegítésre és nem is eszik sokat. 36W az nem sok, akksi sokáig bírja vele, bár azért akkor már raknák bele egy 75Ah-s akksit, az 55-ös helyett.

De persze úgy kéne, hogy indulás előtt melegítsen, hogy mire indítok, már meleg legyen az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Oké felejtős. Akkor inkább veszek bele csőfűtést, meg kazánhoz való keringetőt, az birja a nyomást, meg szerintem a hűtőfolyadékot is. Persze párhuzamos ágba kell kötni, ne akadályozza a vízpumpát. Persze a kis körbe kötve, nem a hűtőjébe a termosztát miatt.

Ennyi erővel állófűtést veszek! B) Sógornak a Renault Magnumba olyan állófűtés van, ami fűti a fülkét + a hűtővizet! (keringtetve) Nagyon hidegbe menet előtt bekapcsolják és pöc-röf! Csak az autóba kicsit nagy + az árából már Astrát is lehet venni!

Link to comment
Megosztás:

Ennyi erővel állófűtést veszek! B) Sógornak a Renault Magnumba olyan állófűtés van, ami fűti a fülkét + a hűtővizet! (keringtetve) Nagyon hidegbe menet előtt bekapcsolják és pöc-röf! Csak az autóba kicsit nagy + az árából már Astrát is lehet venni!

De itt az olcsó és házilag megoldható lehetőségekről beszélünk. ;)

Link to comment
Megosztás:

De itt az olcsó és házilag megoldható lehetőségekről beszélünk. ;)

Pontosan! :blush:

ebay-on már 90-100 ezeré lehet vinni állófűtést beszerelni meg egyszerü házilag is lehet, kis értelemmel...

mostanába én is néztem ebayon, csak válság van és nincs rá kesh.

Akkor inkébb veszek kész vizfűtőt asszem 15-ért láttam, és összeházasítom egy keringető szívattyúval.

Mire kitaláljátok hogy hogy lehetne európai módon, önmegsemmisítő jelleg nélkül, de mégis óccón megalkotni ezt a cuccost addigra tavasz lesz B)

De lesz még tél, és hacsak nem nyerek a lottón sose lesz fűtött garázsom, előbb utóbb kell vmi.

Link to comment
Megosztás:

A mi cégünk pontosan ilyen fűtőkábeleket árul. A fentebb belinkelt Rychem konkurrens termékét. Majd megkérdezem nálam okosabb kollegámtól, hogy ilyen megoldás hogyan és mennyiből lenne kivitelezhető. Valszeg csak a jövő héten tudok erről itt nyilatkozni. Alapvetően az önszab fűtőkábelre akár egy sima dugvillát is rátehetsz és valóban a külső hőmérséklet függvényében változtatja a teljesítményét. Nálunk 40W/m a legnagyobb. Ez +10 fokon ad le 40 Wattot ha hidegebb van akkor többet, és elvileg nem tud túlmelegedni. Van aki visz belőle 10-20 métert ráköt egy dugvillát és a csatornából a jégcsapokat ezzel olvasztja. Számomra csak az nem világos, hogy hogyan lehetne a karterhoz rögzíteni, hogy a hőt is hatékonyan le tudja adni és ne is sérüljön pl. menet közben. Mert gondolom senki nem akarja indulás előtt reggelente leszerelgetni a cuccost.

Link to comment
Megosztás:

Árak:

Fűtőkábel 2430 Ft/m

hidegvégkötés 1400 Ft

hidegvezeték kb. 200 Ft/m

Plussz ÁFA.

A vezérlés szerinte megoldható egy párszáz forintos időkapcsolóval, így nem fog egész éjszaka menni.

Esetleg némi kedvezményt ki tudok csikarni. Annak viszont utánna kell néznem, hogy magának a kábelnek a köpenyszigetelése mekkora környezeti hőmérsékletet tud elviselni. A karter max. mennyire melegszik föl üzem közben?

Link to comment
Megosztás:

Árak:

Fűtőkábel 2430 Ft/m

hidegvégkötés 1400 Ft

hidegvezeték kb. 200 Ft/m

Plussz ÁFA.

A vezérlés szerinte megoldható egy párszáz forintos időkapcsolóval, így nem fog egész éjszaka menni.

Esetleg némi kedvezményt ki tudok csikarni. Annak viszont utánna kell néznem, hogy magának a kábelnek a köpenyszigetelése mekkora környezeti hőmérsékletet tud elviselni. A karter max. mennyire melegszik föl üzem közben?

Csak tippellni tudok, talán max. 100-fok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.