Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Corsa b 1,5 td isuzu 98-as

Nem tudja véletlen valaki a szelephézagokat?

Vagy hol tudnám megnézni.

1.7esé ennyi: ahogy látom 1.5é is.

szívó: 0,15

kipuf: 0,25

N=T+(A-S) képlet:D

N: beszerelendő új hézagolótárcsa vastagsága

T: régi vastagsága

A: mért hézag

S: előírt érték

Link to comment
Megosztás:

1.7esé ennyi: ahogy látom 1.5é is.

szívó: 0,15

kipuf: 0,25

N=T+(A-S) képlet:D

N: beszerelendő új hézagolótárcsa vastagsága

T: régi vastagsága

A: mért hézag

S: előírt érték

Mennyire térhetnek el ezek az értékek?

Nekem a szívóból kettő 0,04 alatt másik kettő 0,08.

kipuf, 0,20; 0,10;0,18;0,18

Gondolom akkor már egy beállítás ráférne.

Mennyire befojásolja ez a fogyasztást amúgy? Valamint mennyibe kerülnek ezek a hézagoló tárcsák /db?

Link to comment
Megosztás:

Mennyire térhetnek el ezek az értékek?

Nekem a szívóból kettő 0,04 alatt másik kettő 0,08.

kipuf, 0,20; 0,10;0,18;0,18

Gondolom akkor már egy beállítás ráférne.

Mennyire befojásolja ez a fogyasztást amúgy? Valamint mennyibe kerülnek ezek a hézagoló tárcsák /db?

Nem kell cserélni semmit,kell egy hézagmérő és a megfelelő sorrendben be kell állítani.

Fogyit apróbb mértékben befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

nem kell cserélni azokat a tárcsákat? én úgy tudtam h azokkal lehet beállítani. kicsit lehet gyengébb is az autó esetleg tőle ha kicsik a hézagok mondjuk ha nagy akkor is, meg csattogósabb.hideg motornál mérted ugye?

Igen hideg motornál persze. Nem lehet azon semmit se állítani. A hézagoló belsejében van egy szám, a vastagsága "beleütve".

Azt kell cserélni a leírás szerint is.

Mennyibe kerülhetnek azok szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Forgalmi engedélyben, zöldkártyán ^_^

Amúgy meg a motor, váltóra csatlakozó részén, alulról látható.

Ha már vezérműszíj csere, te milyen cuccot veszel hozzá?

Én Gates szíjat, és INA feszítő-vezető görgőket fogok majd. A Dayco szíjat sokan lehordták ismerőseim, egymástól függetlenül.

Nem a motorszám kell nekem hanem a motorkód ! :P A forgalmiban meg a motoron a motorszám van: X17TD1333.. nekem a motorkód kellene.

Senkinek nem kellett ez még vezérlés cseréhez ? :D

Gates szíj Ina csapágyak, azok jók hozzá! ;) Dayco-t soha többé, saját tapasztalatból!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem a motorszám kell nekem hanem a motorkód ! ^_^ A forgalmiban meg a motoron a motorszám van: X17TD1333.. nekem a motorkód kellene.

Senkinek nem kellett ez még vezérlés cseréhez ? :D

Gates szíj Ina csapágyak, azok jók hozzá! ;) Dayco-t soha többé, saját tapasztalatból!!!

Nekem úgy szokta a szerelőm, hogy kiszedi, megnézi, megrendeli, 1 óra múlva meghozzák. :P

Amit Te keresel az a szám valahol a tűzfal felől az önindító környékén van......

Link to comment
Megosztás:

Nem a motorszám kell nekem hanem a motorkód ! :P A forgalmiban meg a motoron a motorszám van: X17TD1333.. nekem a motorkód kellene.

Senkinek nem kellett ez még vezérlés cseréhez ? ^_^

Gates szíj Ina csapágyak, azok jók hozzá! ;) Dayco-t soha többé, saját tapasztalatból!!!

A motorkód a motorszám első 5 karaktere :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.