Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Bocs, tényleg nem válaszoltam. nem eszi annyira az olajat. néha nézegettem havi szinten nem kell utána tölteni. olyan két havonta töltök bele egy kicsit, szóval nem egy olajpusztito.

Ma reggel garázsból inditottam. 5fok a garázsban. Inditás ugyanolyan mint eddig, kétszeri izzitás, majd teker-teker-teker-teker majd indulgat és indul. A Vectras video "the next day" felirat után.. Ugyanez volt ma reggel. Most várom hogy picit melegebb legyen aztán megnézem azt a csövet.

Nem a cső lesz a baj szerintem!

Az enyém is ugyanígy indul, de nem ejti el a gázolajat! (Van szűrő, és sosem ürül le...) :D

Motorkopás a baja az enyémnek... sajna! :D De tényleg érdekes, hogy nem nagyon eszik olajat... (mostanában nem is járok vele, de nyáron jártam, és akkor sem ette... nagyon! :) <_< - mármint ahhoz képest, hogy mennyire kopott a moci!

Ha járt max 1-2 percet, és leállítom, utánna már simán indul! épp csak langyosan is minden gond nélkül indul!

Link to comment
Megosztás:

Nem a cső lesz a baj szerintem!

Az enyém is ugyanígy indul, de nem ejti el a gázolajat! (Van szűrő, és sosem ürül le...) :D

Motorkopás a baja az enyémnek... sajna! :D De tényleg érdekes, hogy nem nagyon eszik olajat... (mostanában nem is járok vele, de nyáron jártam, és akkor sem ette... nagyon! :) <_< - mármint ahhoz képest, hogy mennyire kopott a moci!

Ha járt max 1-2 percet, és leállítom, utánna már simán indul! épp csak langyosan is minden gond nélkül indul!

Ez a nemnagyon mit jelent pontosan 10 ezer km-re vetítve?

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez van nekem is az Isuzumnál!

Indítózás.... indítózás.... De én rásegítek spray-el, és akkor egyből indul!

Alig van benne kompresszió! Szerelő haverral néztük, gyűrű baja van csak... Mennyibe kerülhet a gyűrűzése? <_<

Az érdekes az, hogy az olajat nem nagyon eszi ám! :D

Ennél is 2-3 mp mire kialszik a lámpa... És füstöt lök induláskor...

Ezzel az a gáz, hogy megsínyli az akkumulátor, az önindító, az izzítórendszer. Előbb tönkre mennek.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az a gáz, hogy megsínyli az akkumulátor, az önindító, az izzítórendszer. Előbb tönkre mennek.

De meg áááám! Nem hiába kellett kétnaponta akksit tölteni, és imádkoztam minden reggel hogy csak az öninditó birja. Bár amennyit tekertem vele, azzal bemegyek a munkahelyemre hybrid üzemmódban.

Megnéztem a gázolajszürőmtöl jövő csövet az adagolóba, nos csak akkor tudok átlátszó csövet rakni oda ha megcsapolom a csövet. Átnéztem és nem néz ki öregnek.. Először a kompressziómérést szorgalmazom és attól leszek okosabb (meg szomorubb is) szerintem.

Elkezdtem nézegetni donornak valót, vagy valami olyat amivel lehet majd járni mig az enyémen motorgenerál van. Sokan hülyének tartanak, mert ezt az autot szeretem és nem is akarok mást. De ha pl ezekbe az uj "megbizhato" autókba romlik el valami pl Toyota Corolla Hybrid, vagy Audi A7 vagy akármi?.. egy alkatrészéből veszek egy komplett Astrát. Tudom az utolsó pár sor nem pont diesel topikba való, igy elnézést a mod-októl!

Link to comment
Megosztás:

Ez a nemnagyon mit jelent pontosan 10 ezer km-re vetítve?

Szerinted mentem én vele 10.000 km-t? <_< Donorautóval? :D Nincs rendszám se rajta... csak a másikéval próbálgattam, de azt is csak itt max 25 km-es körzetben! :D Itt ismerősök a rendőrök... De azért nem kockáztatok...

Pl itt az egyik fő kihasználtsága: :) :D

Kép 1,

kép 2,

kép 3.

Amióta nállam van max 2500 km-t mentem vele! Ezidő alatt olaj nem fogyott belőle. :D Hogy mikori olaj van benne, azt szerintem senki sem tudhatja! :D Én maximumig töltve vettem meg, és azóta is ugyanannyi van benne... Esetleg 1, max 2 mm-nyit mehetett lejjebb.

Link to comment
Megosztás:

Felétek milyen áron találhatók a donornak való járgányok?

Pl. engem konkrétan Német turbós x17dtl érdekel!

Konkrétan adok két internetcimet amin lehet nézelődni, ezeken nézek én is mindent.

www.autoscout24.at

www.willhaben.at

www.mobile.de <--- ez német oldal ugyan, de olcsobbak a vasak!

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mentem én vele 10.000 km-t? <_< Donorautóval? :D Nincs rendszám se rajta... csak a másikéval próbálgattam, de azt is csak itt max 25 km-es körzetben! :lol: Itt ismerősök a rendőrök... De azért nem kockáztatok...

Pl itt az egyik fő kihasználtsága: :) :D

Kép 1,

kép 2,

kép 3.

Amióta nállam van max 2500 km-t mentem vele! Ezidő alatt olaj nem fogyott belőle. :D Hogy mikori olaj van benne, azt szerintem senki sem tudhatja! :D Én maximumig töltve vettem meg, és azóta is ugyanannyi van benne... Esetleg 1, max 2 mm-nyit mehetett lejjebb.

Ezzel viszitek haza a kukoricát? :D

Azért jól megy, ahol Astrával csinálnak ilyesmit. Mifelénk mindenféle házilag készített trabant, meg pannonia motoros szekereket használnak ilyesmire :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomás lámpám nekem is kb 3 másodpercvagy 2 mire elalszik. A video amit küldtél akár az enyém is lehetne. Nem tudtam hogyan kell linkelni, de gyakorlatilag ez a problémám nekem is. Ugyanigy "indul", ugyanigy tekerem minden egyes hideg reggelen. Amikor meg nincs olyan hideg, pl 1-3 fok van pluszban, akkor pedig ugy indul mint a videon amikor elöször mutatja a motorteret inditásnál. Gyakorlatilag ugyanez a gondom.. csak pl -5 fokban a videón látható első inditást szorozd meg hárommal.. Viszont ha beindul, megy-eget.. leállitom, bevásárlok beszélgetek, akármi, beülök a kocsiba és izzitás nélkül mint egy benzines egyből indul, alig fordul át a motor. A videó nagyon jol érzékelteti a problémám!

Fordulatszámmérőm jelezte nekem is hogy kezd gyengélkedni a generátor, aztán meg nem ment a fordulatszámmérő.. utána jöttem rá hogy azért nem, mert töltésem sincs. Mióta benne az uj generátor ez a probléma megszünt!

Neked hány fokos az üzemi hőmérséklet ezekben a -5 fokos hidegekben? Nálam 81-82 fok, de ha nagyon fűtöm az utasteret (3-as fokozaton), akkor visszahűl 80 ra is. A fűtés indulás után már langyos levegőt fúj be 4-5 perccel. Amikor meg bemelegedett a motor, már forró levegőt nyom.

Annyira túlhűtött ez a motor, hogy két hete, mikor eldurrant egy vízcsövem, és elfolyt 3-4 liter víz a 7-ből, még akkor sem melegedett 91 fok fölé a hőmérséklet a műszerfali mérőóra szerint (lassan 60-70-el vánszorogva).

Link to comment
Megosztás:

Neked hány fokos az üzemi hőmérséklet ezekben a -5 fokos hidegekben? Nálam 81-82 fok, de ha nagyon fűtöm az utasteret (3-as fokozaton), akkor visszahűl 80 ra is. A fűtés indulás után már langyos levegőt fúj be 4-5 perccel. Amikor meg bemelegedett a motor, már forró levegőt nyom.

Annyira túlhűtött ez a motor, hogy két hete, mikor eldurrant egy vízcsövem, és elfolyt 3-4 liter víz a 7-ből, még akkor sem melegedett 91 fok fölé a hőmérséklet a műszerfali mérőóra szerint (lassan 60-70-el vánszorogva).

Érdekes, bárki Isuzussal beszéltem mind 90fok alatti üzemi hőmérsékletről beszél. Nekem az üzemim 90fok körül van, vagy picit felette. A többi jelenség ugyanaz mint nálad, langyosat fuj, és amikor bemelegszik iszonyatosan jol füüüt! Nekem is durrant már el vizcsövem, kettő is. Az egyik egy olyan igazi "joo" helyen. Motortér hátulról, adagoló környéke-mellette egy U alaku csö. Mire rájöttem.. Ja és sehol nem tudtam olyat venni.. Igy vettem egy Dacia jo kanyargós vizcsövet, abból vágtam egy hasonló u alakot és az van bennt azóta is.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, bárki Isuzussal beszéltem mind 90fok alatti üzemi hőmérsékletről beszél. Nekem az üzemim 90fok körül van, vagy picit felette. A többi jelenség ugyanaz mint nálad, langyosat fuj, és amikor bemelegszik iszonyatosan jol füüüt! Nekem is durrant már el vizcsövem, kettő is. Az egyik egy olyan igazi "joo" helyen. Motortér hátulról, adagoló környéke-mellette egy U alaku csö. Mire rájöttem.. Ja és sehol nem tudtam olyat venni.. Igy vettem egy Dacia jo kanyargós vizcsövet, abból vágtam egy hasonló u alakot és az van bennt azóta is.

Valóban, én is megfigyeltem, hogy 90 fok alatt marad az üzemi az isuzuban.

Nem lehet, hogy nem a megfelelő jeladó van benne, és amiatt nem mutat a valóságnak megfelelően? Úgy, mint a 100-as vagy a 110-es vízhőfok mutatóknál... Sokszor beszéltük már, hogy műszeregység cserénél ezt is figyelni kell...

Nem lehet, hogy neked a vízhőfok mutató műszer cserélve lett, csak másikfajta került bele?

De ez csak az én kis okoskodásom, lehet, hogy nem így van... :D De szerintem ha "főzné" a vizet, nem állna meg 90-nél a mutató, menne az feljebb is... :D

Ezzel viszitek haza a kukoricát? :D

Azért jól megy, ahol Astrával csinálnak ilyesmit. Mifelénk mindenféle házilag készített trabant, meg pannonia motoros szekereket használnak ilyesmire :D

Ez volt kéznél <_< és 1-2 literrel felhordtam az egészet a kertből! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Valóban, én is megfigyeltem, hogy 90 fok alatt marad az üzemi az isuzuban.

Nem lehet, hogy nem a megfelelő jeladó van benne, és amiatt nem mutat a valóságnak megfelelően? Úgy, mint a 100-as vagy a 110-es vízhőfok mutatóknál... Sokszor beszéltük már, hogy műszeregység cserénél ezt is figyelni kell...

Nem lehet, hogy neked a vízhőfok mutató műszer cserélve lett, csak másikfajta került bele?

De ez csak az én kis okoskodásom, lehet, hogy nem így van... <_< De szerintem ha "főzné" a vizet, nem állna meg 90-nél a mutató, menne az feljebb

Az is előfordulhat még, hogy a termosztát lett cserélve benne, és nem a megfelelő lett bele szerelve.

Egyébként egy pár perces 110 feletti menetnél, vagy emelkedőn felfelé, ahol rendesen nyomni kell a gázt, pillanatok alatt felmegy a víz 85-86 fok fölé is.

De egyenes úton 80-90-es tempónál 81-82 körül marad.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, ez is egy lehetőség! <_<

Igaz, mindegyik egy lehetőség. Valamelyik nyáron elkezdte ugy igazán forralni a vizet, de időben rájöttem! (Sajnos az első automnál Kadett GSI sikeresen szétrobbant a hütöm emiatt!) Szóval akkor cseréltem hőgombát, majd ujra. Ugyanis amit a Bárdiba adtak (motorszám és szájbarágós:ISUZUBA LESSZZ!!! után is) azzal 100fok felett kapcsolt a ventillátorom. Most ami benne van az 95foknál kapcsol be. Viszont ahogy megfigyeltem nekem 90fok az üzemi hömérsékletem.

Holnap beszélek a cégben emberekkel hátha tudok kompressziót méretni! Onnan már okosabb leszek!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vásároltam 92-es asztra combit 1.7 D szeretném a segítségeteket kérni .reggel első indítás a nagyon nehezen megy borzasztóan füstöl dadog majd kiesik a motor a helyéről. 1perc után mind ha kicserélték volna tökéletesen jár ,pöcre indul egész nap. akkumulátor jó,űza szűrőt cseréltem , viszacsapo szelepet beszereltem , izzító gyertyát cseréltem

segítsetek ha tudtok

gyurma

Link to comment
Megosztás:

az általánosítás tévútra vihet.....

mindig ugyanott tankolsz ?

Igen? Miért is? Adott cégen belül lehet eltérő üzletpolitika? Dolgoztál ott?

Párszor tankoltam már azon a helyen, és nagyon meghülyült a verda utána, erőtlen lett, stb.

Még valamelyik előző herkentyűvel is ugyanez volt, csak már rég, meg is feledkeztem róla.

Link to comment
Megosztás:

Igen? Miért is? Adott cégen belül lehet eltérő üzletpolitika? Dolgoztál ott?

Párszor tankoltam már azon a helyen, és nagyon meghülyült a verda utána, erőtlen lett, stb.

Még valamelyik előző herkentyűvel is ugyanez volt, csak már rég, meg is feledkeztem róla.

Nem szeretnék beleszólni csak hozzászólni..... Sajnos egy adott cégen belül eltérő morállal rendelkező alkalmazottak dolgoznak és igy nem a márka illetve a cég hibája feltétlenúl a rossz minőségű üzemanyag...ezért nem szerencsés az általánositás. Azonos megnevezésű kutak között is van/lehet eltérés az üzemanyag minőségében, sajnos, attől függően, hogy hol mennyire pénzéhes kutasok dolgoznak. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vásároltam 92-es asztra combit 1.7 D szeretném a segítségeteket kérni .reggel első indítás a nagyon nehezen megy borzasztóan füstöl dadog majd kiesik a motor a helyéről. 1perc után mind ha kicserélték volna tökéletesen jár ,pöcre indul egész nap. akkumulátor jó,űza szűrőt cseréltem , viszacsapo szelepet beszereltem , izzító gyertyát cseréltem

segítsetek ha tudtok

gyurma

Vagy levegőt szív valahol, vagy a hidegindítód már nem az igazi. Az utóbbira tippelek, nálam is ugyanez a szitu, mondjuk könnyen beindul, de a hidegindító nem megy rajta egyáltalán. Majd kiugrik a motor, már várom, mikor szakad le a kipufogórendszer a helyéről. Nekem az adagolón belül lehet valami, mert leszedtem a mágneskapcsolós szabályzóját, az jó volt, de ha áramot adok neki, akkor még dadog is ráadásul. Amíg bírja ez az adagoló, bírja, aztán rárakok egy Kadett adagolót, amit belülről lehet buzerálni hidegben.

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék beleszólni csak hozzászólni..... Sajnos egy adott cégen belül eltérő morállal rendelkező alkalmazottak dolgoznak és igy nem a márka illetve a cég hibája feltétlenúl a rossz minőségű üzemanyag...ezért nem szerencsés az általánositás. Azonos megnevezésű kutak között is van/lehet eltérés az üzemanyag minőségében, sajnos, attől függően, hogy hol mennyire pénzéhes kutasok dolgoznak. :D

Hm, nem tudom, mondjuk úgy tudom, lehet rosszul, a Lukoil orosz cég, aztán ott bármi megeshet. Nem egy Mcdonalds, ahol a világ bármely pontján egyforma a hambi...

Ez az Érdi Lukoil, gyanúsan olcsón adják néha az üzemanyagot, volt egy kút, ahol azt hittem, annál olcsóbb nincs, na akkor ennél a Lukoilnál 5 forinttal olcsóbb volt.

Nem tudom hogy megy ez tényleg, én csak úgy gondoltam, nem tehet túl jót egy vállalkozásnak, ha több cége is van világszerte, hogy ilyesmivel simliskednek az alkalmazottaik.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors segítséget-választ, remélem nem az adagolomal lesz a probléma. Teszek egy kísérletet beállitatom a porlasztóimat remélem csak ezzel lesz gond. Tapasztalatomról befogok számolni. Amúgy ez egy sima szívódízel mennyi lehet egy használt adagoló rá? Azért ennek a hidegindító berendezésnek utána nézek!

gyurma

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors segítséget-választ, remélem nem az adagolomal lesz a probléma. Teszek egy kísérletet beállitatom a porlasztóimat remélem csak ezzel lesz gond. Tapasztalatomról befogok számolni. Amúgy ez egy sima szívódízel mennyi lehet egy használt adagoló rá? Azért ennek a hidegindító berendezésnek utána nézek!

gyurma

Milyen adagoló?

Lukács vagy Bosch?

Link to comment
Megosztás:

Hm, nem tudom, mondjuk úgy tudom, lehet rosszul, a Lukoil orosz cég, aztán ott bármi megeshet. Nem egy Mcdonalds, ahol a világ bármely pontján egyforma a hambi...

Ez az Érdi Lukoil, gyanúsan olcsón adják néha az üzemanyagot, volt egy kút, ahol azt hittem, annál olcsóbb nincs, na akkor ennél a Lukoilnál 5 forinttal olcsóbb volt.

Nem tudom hogy megy ez tényleg, én csak úgy gondoltam, nem tehet túl jót egy vállalkozásnak, ha több cége is van világszerte, hogy ilyesmivel simliskednek az alkalmazottaik.

Nekem az egyik Agip kúttal van ilyen tapasztalatom, meg MOL-os kút is van, ahol jó parafinos volt a gázolaj, dettől még nem általánosítok. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.