Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Elbújtam, nem vagyok... :lol: :lol: :lol: Jah porlasztócsúcs csere óta csökkent a dolog. Jó, így is füstöl nem gyengén, de indulásnál már visszavett, csak egy egész diszkrét pamacsot engedett el reggel, és MINDEN henger elindul egyszerre. (ez már komoly haladás <_< :lol: )

Tegnap szürkület tájt mikor már kezdett jelentôsége lenni a fényszóróknak (az utánam levôé) bele-bele pillantottam a tükörbe és igencsak füstöl a gép. A füst nem fekete mondjuk hanem olyan mintha pára lenne. Épp, hogy látszott...de volt.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szürkület tájt mikor már kezdett jelentôsége lenni a fényszóróknak (az utánam levôé) bele-bele pillantottam a tükörbe és igencsak füstöl a gép. A füst nem fekete mondjuk hanem olyan mintha pára lenne. Épp, hogy látszott...de volt.

Annyi nem gond. Mégiscsak dizel. Ha a benzines füstöl az a gáz. Nézd meg az ennyi iős dizel gófokat, fiatokat. Soknak fekete a hátfala a koromtól.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is köp egy picikét reggel, az első indításnál, de aztán nappal semmi. Csak este látszódik, hogyha nagyon nyomom, hogy van mögöttem kis füst. Nálam, porlasztó csúcs csere, adagoló felújítás, és előtöltés állítás is volt. Amikor kicserélgettük a hengerfej tömítést +1-2 dolgot, utána olyan jó volt, hogy SEMMI korom nem jött belőle, eltelt 10.000km, és megint. Nem értem miért csinálja. Szerintem amúgy sok gázolajat kap, mert ha nagyon kihuzatom, és megállok, olyan égett olaj gázolaj szag van.

Viszont, nézzétek csak meg, Én múltkor egy Fiat Linea-t láttam olyan kormot dobott a kocsi, húúú, nagyon durva volt, pedig nem olyan régóta gyártják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelosok! :lol:

Új vagyok itten ezért zavarban is vagyok... <_<

Eddig "csak" mantám volt ám tavaly nov-ben vettünk egy 95-ös f astrát amolyan dízelest ... szívó dízelest 1.7-est...mint utóbb kiderült kaptam grátiszba egy turbót hozzá amit a kereskedő sem tudott... :lol: .

Nagyon jó kis gép, meg vagyok elégedve vele , fogyasztása is jó /legalábbis a manta után/ télen megette a 6.5 - 7 litert, most már csak 5.5-6 között megállt.

Jól húz, nem berreg kattog , jó a váltó , városi közlekedésre tökéletes...

Most mondjuk megtréfált. Valószínűleg, a középső konzol mögötti vízcsövem elengedett vagy kilukadt vagy a tömítés adta meg magát nemtom, de folyik be a lábamhoz a hűtővíz...tudtok tanácsot adni?

A mantát már ízekre tudom szedni és össze is rakom de az astrához még nem nyúltam és bizonytalan vagyok...nem tudom pl. hogy hogy szedjem le a központi konzolt.

De ez csak a kisebbik problémám...kellene valaki itt Budapesten vagy közel Pesthez aki megbízható és korrekt szerelő.

Ha bármi komolyabb problémám lenne akkor tudjak kihez fordulni...

Amúgy mi csak most járunk 191000 km-nél ebből tavaly nov. óta én tettem bele városban 12000 km-t. Ha szépen használom nem füstöl túlzottan viszont padlónál, turbóval szépen megfullasztom a mellettem guruló biciklist aki nem képes használni a kijelölt bringautat, hanem feszt is az úton kacsázik...

Ne értsetek félre nem vagyok genya, én is bringázok, DE!! Ha lehet kijelölt helyen nem akadályozva a forgalmat!

Cseszettül rühellem a részeg robisokat és az idióta bringásokat. Főleg este fényvisszaverő nélkül az úton közlekedő vagy csak úgy elém ugrató öngyilkos jelöltet...rühellem az idióta elémtolató , mellékutcából kivágó...stb stb...autósokat, figyelmetlen hivatásos sofőröket...amúgy szeretek mindenkit :lol:

...nos sziasztok hanns vagyok...remélem befogatok ...

Fűtőradiátor kiszerelés: kb. 4 óra az egész művelet

92-es F Astra. 1,8-as (szerintem mindegyikhez jó)

Motortér:

1, Meg kell keresni a tűzfalba bemenő 2 csövet, ami a radiátorhoz kapcsolódik. Nekem pont a kormánymű eltakarta, így csak alulról lehetett látni és szerelni. Akna lenne az igazi, de én fel tudtam fél kerékkel állni egy padkára és így aláfértem szerelni.

A csöveket gyorsbilincs tartja. Ezek kicsavarozása után le kell húzni a gumicsövet a radiátorok kivezetéseiről. Vigyázz, nehogy a nyakadba follyon a fagyálló!

Belső Tér:

1, Középkonzol eltávolítása (2 csavar elöl, 1 csavar a kézifékkarnál, 1 csavar a pénztartó műanyag tála alatt, 2 csavar hátul a csikktartó alatt) Én kiügyeskedtem a váltókar és a kézifékkar borításait a konzolból. És ki kell húzni a szivargyújtó csatiját és izzóját. ez viszonylag gyorsan megy és egyszerű volt. Csillagcsavarhúzó elég volt.

2, Most jön a finomabb rész. Én kiszedtem a középkonzolt tartó U alakú fekete vasat is, amit 2 db (10-es) anya szorított le az alvázhoz, miután oldalról kicsavaroztam a műszerfal tartó csavarokat (2 db hatlapfejű tizes csavar) Leszedtem a hátsó lábfűtéshez tartozó 2 műanyag harmónika csövet. Ezen lépésekre azért volt szükség, hogy a radiátor alsó tálcáját, fedlapját előre lehessen húzni.

3, A radiátor egy fekete dobozban van a középkonzol alatt, a gázpedál mellett.

4 darab kis csavar tartja, azt hiszem 6-os krovafej kellett hozzá. A két hátsó csavart elég nehéz kicsavarni, mert alig lehet hozzáférni nekem is a kárpit felhjatása után volt elegendő helyem. És ha van olyan kulcskészleted, amelyben van csukló, tehát tudsz majdnem derékszögben is csavarozni, azzal sok időt lehet nyerni. A csavarok kivétele után a dobozt lefelé kell kicist feszíteni. Ha lefelé kijött, akkor lehet előre húzni. Mivel az útjában álló akadályokat korábban kiszedtük, simán ki lehet húzni a feddobozt a sebváltó kar felé. szabad lett a radiátor!!!!

4, Mivel a motortérben már leszedtük a gumicsöveket, akadálytalanul ki lehet húzni a radiátort előre a sebváltó kar felé.

Vigyázz a trutyi folyik belőle!

5, Lehet a radiátort vízkőteleníteni. Én vettem hozzá trisót a háztartási boltban (300 Ft egy zacskó) És az ecet is jól jön. Felvittem a fürdőszobába a radiátort, lecsavartam a zuhanyzó rózsáját és így jól ki ki tudtam mosni a radiátor belsejét forró vízzel. Nem mondom, mint a kávé, olyan fekete cucc és vízkő jött ki belőle. Tettem bele trisós elegyet, mosás, ecettel is felöntöttem, rázogattam, mosás. Addig ismételtem ezen műveleteket, amíg tiszta víz nem jött ki belőle. (Én persze leszedtem a kiegyenlítő tartályt is és azt is kivízkőtelenítettem egyúttal. Emellett a leszedtem a hűtő vízcsöveit is és desztvízzel átmostam a hűtőt)

6, Az összeszerelés a radiátor visszahelyezésével kezdődik, rá kell tenni a gumicsöveket a motortérben. Jó ha vam segítség ennél a műveletnél. mert a radiátort jó ha az utastérben megfogja addig valaki és tartja, amíg te a kocsid alatt próbálod a gumicsöveket visszadugni a tűzfalból kiálló radiátorcsőre és meghúzni a bilincset rajta. Ha patent a radiátor, vissza lehet tenni az alsó fedlapot, visszacsavarozni sem egyszerű, de megoldható. Ja nekem a fejlámpa segít, hogy lássak közben. smile.gif Ha fix a doboz, vissza az u alakú vas, harmónika cső, csavarok.

7, Légtelenítés? Elvileg magától csinálja. Én nem bíztam rá. A termosztátom felett a hőfok jeladó felett nekem van egy gumicső, talán ez megy vissza a kiegyenlítőtartályba. Ezt találtam a rendszer legmagasabb szerelhető pontjának. Leszedtem a gumicsövet a csonkról és engedtem a kiegyenlítő tartályba a folyadékot folyamatosan, addig amíg meg nem jelent a csonknál a folyadék. visszatettem a gyorsbilincset a gumicsőre. A kiegyenlítőt max szintig töltöttem folyadékkal. Beindítottam az autót és hagytam hagy nyomja a levegőt kia rendszer magából. A kupakot persze nem csavartam vissza a kiegyenlítőre vissza, amíg láttam, hogy nyomja a levegőt vissza.

8, Ellenőrzés! Minden gyorsbilincs a helyén?, nincs e folyás a szétszerelt csöveknél?

9, Próbakör, kiegyenlítő utántöltés.

Link to comment
Megosztás:

Annyi nem gond. Mégiscsak dizel. Ha a benzines füstöl az a gáz. Nézd meg az ennyi iős dizel gófokat, fiatokat. Soknak fekete a hátfala a koromtól.

Úgy ahogy mondod Tiv! :lol:

A golfok elég füstösek, főleg az I-es, II-es Golfok!

De haver III-asa is ontja a fekete füstöt mint az atom (140.000 van benne, újonnan vették, hajtva nem nagyon volt, és mégis)!

Úgy látom az Astrák ebben a tekintetben jobbak, pedig az enyém is túl van már a 220.000-en!

De nem tudja valaki normális használat mellett mennyit mennek ezek a motorok? <_<

Rebesgetik a 400.000-500.000-et, igaz ez?

Link to comment
Megosztás:

Megkímélt,orovoséééé vóóót! <_<

Nem vagy semmi hallod-e? :lol: :lol:

Az enyém koccantva volt elöl-hátul ( elől-GARÁZS, hátulról-SUZUKI, mondjuk annak megamortizálta rendesen az elejét a vonóhorog :lol:) , és ezt tudtam is (mondjuk látszik is rajta :lol: ), de ettől függetlenül tudom hogy pont annyi van az órában, amennyit mutat, ismerősé volt, tőle vettem át szaladgálós autónak (csak hogy legyen mibe elégetni a megtakarítást :lol:) !

És mostmár azt mondom nem volt rossz vétel! Fogyasztás 5,5körül 90-100as tempónál, az szerintem elég korrekt! ( nah jó, ha hajtom akkor azért szipkázza az anyagot) :lol:

A tiedbe mennyi km van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondták, hogy olyan 500e körül elfutnak ezek.

Nekem is 321.253km van benne, és úgy megy mint az álom. 2ujjal lehet váltani, csöndes belülről. Ha felhúzom az ablakot, akkor azt sem veszed észre, hogy jár a motor. Egy blokk renoválás olyan 80e körül van, az sem olyan vészes.

Szerintem azért lehet haladni vele, csak annyi a különbség, hogyha turbós lenne, akkor az nagyot lendítene, mert volt szerencsém F 1,7TDS isuzu-hoz, és turbó nélkül az is valahogy így gurulna.

Nagyon strapabíró egy jószág. Ez a szívó ráadásul nagyon egyszerű konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy semmi hallod-e? :lol: :lol:

Az enyém koccantva volt elöl-hátul ( elől-GARÁZS, hátulról-SUZUKI, mondjuk annak megamortizálta rendesen az elejét a vonóhorog :lol: ) , és ezt tudtam is (mondjuk látszik is rajta :lol: ), de ettől függetlenül tudom hogy pont annyi van az órában, amennyit mutat, ismerősé volt, tőle vettem át szaladgálós autónak (csak hogy legyen mibe elégetni a megtakarítást :lol: ) !

És mostmár azt mondom nem volt rossz vétel! Fogyasztás 5,5körül 90-100as tempónál, az szerintem elég korrekt! ( nah jó, ha hajtom akkor azért szipkázza az anyagot) :lol:

A tiedbe mennyi km van?

Nekünk olyat már nem fizetnek, de ha túlfogyasztásod van, akkor azt behajtják rendesen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Képet csinálj! :lol:

Képet nem csináltam, mert nem látszott semmi. Most akkor dobjam ki a motort, mert nem dzsuvás a cooler? Arra számitottam, állni fog benne az olaj.

Ehhez képest szinte száraz volt. semmi olaj, vagy olajsár. Persze mikor belenyulta a csóbe retkes lett az ujjam, de nem vészes. Akkor ez most gyárihibás? <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Képet nem csináltam, mert nem látszott semmi. Most akkor dobjam ki a motort, mert nem dzsuvás a cooler? Arra számitottam, állni fog benne az olaj.

Ehhez képest szinte száraz volt. semmi olaj, vagy olajsár. Persze mikor belenyulta a csóbe retkes lett az ujjam, de nem vészes. Akkor ez most gyárihibás? <_< :lol:

Az hát, dobd el az egész autót úgy ahogy van! :lol: ..vagy tudod mit!? Ne is kinlódj vele! Egy "köszönöm"-ért átveszem tőled, neked nem kerül semmibe! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Képet nem csináltam, mert nem látszott semmi. Most akkor dobjam ki a motort, mert nem dzsuvás a cooler? Arra számitottam, állni fog benne az olaj.

Ehhez képest szinte száraz volt. semmi olaj, vagy olajsár. Persze mikor belenyulta a csóbe retkes lett az ujjam, de nem vészes. Akkor ez most gyárihibás? <_< :lol:

Akkor "még" nem ment tönkre a szimering a turbónál. Ebként az a "retek" szted mitől van??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont, nézzétek csak meg, Én múltkor egy Fiat Linea-t láttam olyan kormot dobott a kocsi, húúú, nagyon durva volt, pedig nem olyan régóta gyártják.

Az egy dolog, ha lövi neki az anyagot a comp akkor nyilván kormol :lol: asszonypajtié egy 1.3 multijet panda és az is tud betyárul füstölni de legalább megy is :lol: <_< de ha nem hajtja vagy én csak úgy ésszel a szokásos kényelmesben akkor fogyasztásban én akár 3 literre is le tudom húzni, csajszibaracknak legutóbb 3.46-ra jött ki, igaz javából hosszú táv várossal -itthonról melóhelyére..

Link to comment
Megosztás:

Az egy dolog, ha lövi neki az anyagot a comp akkor nyilván kormol :lol: asszonypajtié egy 1.3 multijet panda és az is tud betyárul füstölni de legalább megy is :lol: <_< de ha nem hajtja vagy én csak úgy ésszel a szokásos kényelmesben akkor fogyasztásban én akár 3 literre is le tudom húzni, csajszibaracknak legutóbb 3.46-ra jött ki, igaz javából hosszú táv várossal -itthonról melóhelyére..

Köszi :lol:

1.3 Multijet mit vársz mennyit egyen? Amúgy meg érthető, hogy jobban megy és kevesebbet eszik, mivel a két konstrukció között van minimum 10 év! Nagy ám a fejlődés a technika terén 1 év alatt is, nemhogy 10 alatt!

Ha jól tudom a Panda 70 pacis :lol: pedig csak 1.3-as és az enyém (X17DTL) 68 LE, mégis ég és föld a különbség!

Ne hasonlítgassunk egy új autót egy 15 éveshez, nem lenne ésszerű! Egyértelmű a technikai különbség!

Ezt egyáltalán nem sértésnek szánom, félre ne értsd!

Csakhát akinek nincs annyi, hogy olyat vegyen, az megpróbál olcsón jót venni! Na az ilyeneknek (nekünk) való az ASTRA :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.