Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

uhuhu, azt nem tudom, hogy ide belinkeltem e, de a KPM állásfoglalása szerint Mo-n jelenleg nincs forgalomban (tehát nem adtak ilyenre engedélyt) olyan fólia, ami teljesítené azt a kívánalmat az első ajtók üvegeinél, hogy legalább 70%-ot átenged, tehát a rend őrének elvileg elég az is, ha meglátja az autód első oldalsó üvegein a fóliát az már elég ok, főleg, ha még gyárilag is szinezett üvegre raktad, ugyanis ez is bele van írva az üvegben (pl. transparent 70% min)...

Sajnos ez van.... :wink:

És szerinted tudnak angolul? :roll: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

uhuhu, azt nem tudom, hogy ide belinkeltem e, de a KPM állásfoglalása szerint Mo-n jelenleg nincs forgalomban (tehát nem adtak ilyenre engedélyt) olyan fólia, ami teljesítené azt a kívánalmat az első ajtók üvegeinél, hogy legalább 70%-ot átenged, tehát a rend őrének elvileg elég az is, ha meglátja az autód első oldalsó üvegein a fóliát az már elég ok, főleg, ha még gyárilag is szinezett üvegre raktad, ugyanis ez is bele van írva az üvegben (pl. transparent 70% min)...

Biztos ez?? Én anno amikor a kiskocsit fóliáztattam ott volt olyan ami 5%-ot "zárt ki" (hülye kifejezés de megértitek) ezek a szines fóliák pl. kék, piros, zöld voltak a feketéből meg volt olyan ami 30%-ot (meg persze voltak a gengszter megoldások :lol:)

Azt persze nem tudom, hogy ezek mért adatok e, vagy csak eladhatósági fogás....de pl feketéből is volt olyan ami éppenhogy egy paraszthajszálnyival sötétít, viszont a hő ellen jól vég.

Link to comment
Megosztás:

Még Te zártad be a G-ben a topicomat ami épp erről szólt:

A KPM válasza:

A személygépkocsi ablaküveg fóliázásával kapcsolatos kérdésére az alábbiakat válaszoljuk:

1. Az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 5. sz. melléklet IV. fejezet 4.1. a,b,c, pontjai alapján a személygépkocsi első szélvédőjének legalább 75%-os, a vezetőtéri oldalablakoknak és hátsó szélvédőnek pedig legalább 70% fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie. A 6/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelst 84.§. /2./ bekezdés alapján a „járműveken csak olyan szélvédő és vezetőtéri ablak lehet, amely átlátszó és torzítás mentes.”

2. A Magyarországon jelenleg forgalmazott úgynevezett sötétítő fóliák között nincs olyan, amely legalább a 70%-os fényáteresztő képességet teljesítené. Ennek figyelembe vételével csak a személygépkocsi hátsó utastéri oldal ablakait lehet fóliázni, amely fóliához nem kell semmilyen okmány, mivel a hivatkozott jogszabály erre nem ír elő átláthatósági határt. Az ide alkalmazott fólia sem lehet azonban úgynevezett „tükrös kivitelű” amely közlekedésbiztonságot veszélyeztető tényező.

Link to comment
Megosztás:

A két hátsó oldasóra gondolsz? Szerintem nem, főleg, ha elengedik a sarcot.... :wink:

igen arra gondolok, de tuti nem engedik el, mert még balhézni is kellett velük, mert mikor időpontot kértem már 2 ronggyal többet kértek érte, és elküldtem őket a picsába, majd leraktam. Erre akkor visszahívtak, hogy megcsinálják annyiért :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen arra gondolok, de tuti nem engedik el, mert még balhézni is kellett velük, mert mikor időpontot kértem már 2 ronggyal többet kértek érte, és elküldtem őket a picsába, majd leraktam. Erre akkor visszahívtak, hogy megcsinálják annyiért :lol:

Mondjuk így elég komolytalannak tűnnek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Sikeresen végigolvastam a topicot az olvasottak alapján

jól értelmezem,hogy akárhova rakok fóliát bizonylat

nélkül bukta van ?

Olyasmi.A hátsó, oldalsó ablakokat be lehet fóliázni, a hátsó szélvédőt meg a két elsőt nem.Célszerű, ha van róla valami műbiz, mert akkor nem macerálnak a zsaruk.Sem a vizsgabiztosok.Mert gondolom te sem akarnál 2 évente fóliáztatni!

Link to comment
Megosztás:

Még Te zártad be a G-ben a topicomat ami épp erről szólt:

A KPM válasza:

A személygépkocsi ablaküveg fóliázásával kapcsolatos kérdésére az alábbiakat válaszoljuk:  

1. Az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 5. sz. melléklet IV. fejezet 4.1. a,b,c, pontjai alapján a személygépkocsi első szélvédőjének legalább 75%-os, a vezetőtéri oldalablakoknak és hátsó szélvédőnek pedig legalább 70% fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie. A 6/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelst 84.§. /2./ bekezdés alapján a „járműveken csak olyan szélvédő és vezetőtéri ablak lehet, amely átlátszó és torzítás mentes.”  

2. A Magyarországon jelenleg forgalmazott úgynevezett sötétítő fóliák között nincs olyan, amely legalább a 70%-os fényáteresztő képességet teljesítené. Ennek figyelembe vételével csak a személygépkocsi hátsó utastéri oldal ablakait lehet fóliázni, amely fóliához nem kell semmilyen okmány, mivel a hivatkozott jogszabály erre nem ír elő átláthatósági határt. Az ide alkalmazott fólia sem lehet azonban úgynevezett „tükrös kivitelű” amely közlekedésbiztonságot veszélyeztető tényező.  

Nem kötözködésképp, de a 15 évvel ezelőtti rendelet óta szerintem, már magyarország is eljutott arra a szintre, hogy lehet kapni 70%-os fóliát.......

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködésképp, de a 15 évvel ezelőtti rendelet óta szerintem, már magyarország is eljutott arra a szintre, hogy lehet kapni 70%-os fóliát.......

Jaja. Ha valaha eljutok oda, h lesz kidobni való ~30e pénzem fóliára, akkor tuti, h vmi nagyon halványat tetetek fel, h éppen fogjon vmit, de azt a szélvédőn kívül mindenhova.

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Ha valaha eljutok oda, h lesz kidobni való ~30e pénzem fóliára, akkor tuti, h vmi nagyon halványat tetetek fel, h éppen fogjon vmit, de azt a szélvédőn kívül mindenhova.

Én is ezt tervezném,de számításaim szerint hatból kijönne

ha én csinálom,de akkor bizonylat nuku... :?

Viszont ha le kell szedni pici a bukta... :idea:

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt tervezném,de számításaim szerint hatból kijönne

ha én csinálom,de akkor bizonylat nuku... :?

Viszont ha le kell szedni pici a bukta... :idea:

Nem akarom elkefélni, inkább csináltatom. :lol:

Amúgy, ez érdekes. És mi van azokkal a kocsikkal, amiknek gyárilag sötétített pöttyet az üvege? Az elsők is?

Tudom, mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek...

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Ha valaha eljutok oda, h lesz kidobni való ~30e pénzem fóliára, akkor tuti, h vmi nagyon halványat tetetek fel, h éppen fogjon vmit, de azt a szélvédőn kívül mindenhova.

nem értek egyet, hisz haloványat minek? én holnap rakatom fel, de csak hátra, mert még küldfödre is szeretnék kocsival menni, és nem szeretek magyarázkodni a rend éber őreinek, meg nincs kedvem műszakin levakarni. (megvesztegetni meg nem fogom, mert azért tart itt az ország ahol, mert mindenki ken mindenkit)

Én úgy tudom, ha gyárilag van sötétítve az első ablak (márpedig majd mindegyiken van) akkor semmilyet sem lehete szabáloyasn felrakni, lényegtetel hogy hány %-os. Ezt már nem tom hol olvastam, de több helyről is hallottam

Link to comment
Megosztás:

minekminek a haloványat...

itt hallgatom szinte a topic eleje óta, hogy milyen okosságokat hallok.

Engem is érdekel a fólia dolog, de nem a sötétítés miatt, hanem csak a beltér napvédelme miatt, valójában nemigazán csak a fölmelegedés zavar, hanem hogy a nap szétégeti a belső szöveteket, műanyagokat. Nekem az is tökéletes lenne, ha látszólag egyáltalán nem sötétít semmit, csak a káros napfényt csukhassam ki vele, de csak akkor érdekes, ha minden üvegre fölrakhatom, csak ezt vagy csak azt az ablakot fóliázni nekem nem lenne szép.

na majd még figyelem a topicot

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködésképp, de a 15 évvel ezelőtti rendelet óta szerintem, már magyarország is eljutott arra a szintre, hogy lehet kapni 70%-os fóliát.......

Ha elolvastad volna nem írtál volna ilyet, ugyanis benne van a szövegben, hogy jelenleg (tavaly augusztusban történt ez a levélváltás), azóta nem is próbálkoztam velük....szóval nem 90-ben nem volt ilyen fólia, hanem manapság sem rendelkezhet senki ilyen fóliával, mert ahhoz KPM engedély kell és ők nem adtak ki egyetlen fóliára sem ilyen egedélyt! :!: :evil: remélem így már érted... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy a hátsó szélvédő miért tartozik a szigorítások alá? Semmi értelme, hiszen nincs korlátozva mennyi teherautó, kisbusz, pick-up stb járjon az utakon. És a 0,75-ös lemezen sem könnyű átlátni. Megint ez a qwwa magyar értelmetlen bürokrácia. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy a hátsó szélvédő miért tartozik a szigorítások alá? Semmi értelme, hiszen nincs korlátozva mennyi teherautó, kisbusz, pick-up stb járjon az utakon. És a 0,75-ös lemezen sem könnyű átlátni. Megint ez a qwwa magyar értelmetlen bürokrácia. :twisted:

igen, ez valóban jó kérdés

Link to comment
Megosztás:

nem értek egyet, hisz haloványat minek? én holnap rakatom fel, de csak hátra, mert még küldfödre is szeretnék kocsival menni, és nem szeretek magyarázkodni a rend éber őreinek, meg nincs kedvem műszakin levakarni. (megvesztegetni meg nem fogom, mert azért tart itt az ország ahol, mert mindenki ken mindenkit)

Én úgy tudom, ha gyárilag van sötétítve az első ablak (márpedig majd mindegyiken van) akkor semmilyet sem lehete szabáloyasn felrakni, lényegtetel hogy hány %-os. Ezt már nem tom hol olvastam, de több helyről is hallottam

Van, akinek nem tetszik a kopp fekete, ez vagyok én. Ez nem gengszteres kocsi...

És egyetértek a kollegával, nekem nem azért kell, h ne lássanak be, hanem a nap ellen, h a kocsi belseje lehetőleg egyben maradjon. Kárpit, műanyagok, mind utálja az UV sugarakat. Előre, a szélvédőre tudok tenni napfogó vackot, de oldalra már nem, ezért alap, h az oldalsókra kellene mindenféleképp.

Jah, egy 94-es Astrán semelyik ablak nincs sötétítve. Ne a zsír új, csecsemő kocsidból indulj ki. :lol: Egy nagykorú autón meg pláne nincs gyárilag sötétített ablak.

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem, hogy a hátsó szélvédő miért tartozik a szigorítások alá? Semmi értelme, hiszen nincs korlátozva mennyi teherautó, kisbusz, pick-up stb járjon az utakon. És a 0,75-ös lemezen sem könnyű átlátni. Megint ez a qwwa magyar értelmetlen bürokrácia. :twisted:

Hát, ez az!

Vagy, amikor annyira megpakolom a kocsim, h nem látni hátra, akkor mi a pálya? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van, akinek nem tetszik a kopp fekete, ez vagyok én. Ez nem gengszteres kocsi...

És egyetértek a kollegával, nekem nem azért kell, h ne lássanak be, hanem a nap ellen, h a kocsi belseje lehetőleg egyben maradjon. Kárpit, műanyagok, mind utálja az UV sugarakat. Előre, a szélvédőre tudok tenni napfogó vackot, de oldalra már nem, ezért alap, h az oldalsókra kellene mindenféleképp.

Jah, egy 94-es Astrán semelyik ablak nincs sötétítve. Ne a zsír új, csecsemő kocsidból indulj ki. :lol: Egy nagykorú autón meg pláne nincs gyárilag sötétített ablak.

Nyugi nekem se csont fekete lesz, de szerintem ha azt akarom hogy nap ellen is érjen valamit akkor azért pl. 70%-ot áteresztő nem biztos hogy elég

Link to comment
Megosztás:

Nyugi nekem se csont fekete lesz, de szerintem ha azt akarom hogy nap ellen is érjen valamit akkor azért pl. 70%-ot áteresztő nem biztos hogy elég

Nekem 65 %-ost mutattak ,ami ugyan már kiesik a határból,de elvileg

jó napvédelmet nyújt(tapasztalatom még nincs)

Ezek szerint nem hiszem hogy az áteresztőképesség a befolyásoló

tényező. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Nyugi nekem se csont fekete lesz, de szerintem ha azt akarom hogy nap ellen is érjen valamit akkor azért pl. 70%-ot áteresztő nem biztos hogy elég

A látható fény, az infra, és az UV tök más hullámhosszokon jön. Nem kell mindent szűrnie a fóliának. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.