Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem biztos hogy ez a legjobb ötlet.

Lehet hogy néha elég csúnyán nézne és rosszabb esetben még rendszámot is írna mindemellé.

Nem hiszem, hogy erre sor kerülne, főleg meghívottként, de amennyiben többeknek szúrja a szemét az, hogy állami hivatalnok és ráadásul gépjárművekkel, ezekhez kapcsolódó engedélyekkel foglakozik, akkor természetesen nem hívom. Bár én személy szerint szívesen folytatnék vele megbeszélést az engedélyekkel kapcsolatos témákban, pl. autó átépítés, extra felszerelésekkel kapcsolatos rendeletek, stb.

Egyszer már volt segítségem a levele, mikor vizsgázni vittük a haver autóját (volt már sajáttal is) és mondták, hogy nem megy át, mert fóliázott. Előszetük a levelet, miszerint mik a fóliázás követelményei, megmutattuk, hogy minden zsír a fóliával, de csak erősködtek, hogy bukta lesz. Erre értük a szervízvezetőt, aki nagyon normális gondolkodó lény, és csodák csodája megfelelt az ótó a műszaki vizsga feltételeinek...

A fólia is rendben volt... :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Lui, nekem se az átláthatósággal van a bajom. Habár az igaz, hogy annak szerintem mindenki örül, ha előrébb lát a forgalomban, ezért sem szeretek zárt dobozos furgonok mögött menni huzamosan, vagy egy ilyen mögött előzésbe kimenni.

Tehát a hátsó szélvédő vagy ablakok ellen nincs kifogásom, sőt. De azt kifejezetten utálom, ha a vezető egy fekete, tükrös felület mögött rejtőzködik. S nem igaz, hogy az a vezetőt nem korlátozza a tájékozódásban, a reagálásban. Ültem már ilyen mindenhol lesötétített kocsiban...hát elég szörnyű volt.

Link to comment
Megosztás:

Honnan az infó?

Nekem 1 hete fóliázták a kocsit és amikor felvetődött ,hogy milyen mértékű legyen a sötétítés,mik a lehetőségek akkor mondták a fóliázós srácok,hogy ez az új rendelet!!!Én hittem nekik -miért hazudtak volna? - úgyhogy lenyomattam velük azon

nyomban egy 20%-osra.

Ettől függetlenül én is kíváncsian várom Pajor Ákos Úr levelét a témában...

Reméljük, hogy Ő sem mond mást :roll:

Link to comment
Megosztás:

Thomyfólia fórumáról egy idézet, egy 3 napos kommentből:

"Az engedélyezett fóliákat a szakműhelyünkben tudjuk megmutatni, illetve azt, hogy melyiket, mely üvegekre lehet a magyar jogszabályoknak megfelelően felrakatni. Magyarországon csak a hátsó oldalablakokra ("B" oszloptól hátra) adható ki pillanatnyilag műbizonylat a tetszőleges sötétségű anyagokra. Az engedélytől eltérő változat is megoldható, de az csak saját felelősségre."

Így én még nem vagyok meggyőzve, de kíváncsian várom én is az illetékes levelét.

Link to comment
Megosztás:

... úgyhogy lenyomattam velük azon nyomban egy 20%-osra...

20-os fenyatareszto kepessegu? Es mennyire lett sotet? Szurkuletben mennyit lehet latni ezen keresztul - marmint a mogotted levo fenyszorokat biztos latod, de kilat az utas ilyenkor az oldalablakon?

Link to comment
Megosztás:

Keresek az elso szelvedore napvedo csikot. Zoldet akarok, lehetoleg sotetzoldet, es olyat aminek az alja nem eles hanem atmenetes. De eddig egyik folias sem tudott ilyenrol, max. egy zold foliabol kivagott csikot ajanlottak (atmenet nelkul). Pedig sok autoban lattam ilyen - valakinek van valami tippje hol lehet kapni?

Mas.

Egyik orokzold problemam hogy tuzo napon a szelvedoben leginkabb csak egy dolgot latok: a fekete muanyag muszerfal tetejen a nap csillogasat tukrozodni, de azt nagyon! Ez nyaron nagyobb gond, de gondolom mas is talalkozott mar ezzel. Napszemuveg valamennyit segit, legalabb a tukrozodes nem annyira vakito - erre tud valaki hasznalhato megoldast?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy erre sor kerülne, főleg meghívottként, de amennyiben többeknek szúrja a szemét az, hogy állami hivatalnok és ráadásul gépjárművekkel, ezekhez kapcsolódó engedélyekkel foglakozik, akkor természetesen nem hívom. Bár én személy szerint szívesen folytatnék vele megbeszélést az engedélyekkel kapcsolatos témákban, pl. autó átépítés, extra felszerelésekkel kapcsolatos rendeletek, stb.

Nem a személlyel van bajom, sőt az ötletet is jónak tartom, csak az autókat nem kéne belekeverni szerintem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

so666!

Amennyit neki kell kilát az utas hátul:-)De tényleg nem annyira durva,hogy ne lehessen kilátni..

Nappal nagyon jók a látási viszonyok,sötétben nyilván csökken.

De nem vészesen,azért lehet látni így is.

Én előre is 35%-osat kértem(először furcsa volt,de kezdem szokni),tehát rendőrbácsival vigyázni kell,de ha nagyon sokszor szenyáznak,le fogom venni és rakatok egy világosabbat.

Eddig (1hete van fenn) nem taliztam velük,kivi leszek az első igazoltatásra...

28-ért tették fel és azt mondták,ha leakarom szedni akkor az első oldalsókat 8-ért megcsinálják mégegyszer ha akarom!

A hátsókért nem aggódom,szerintem tudnak a rendeletről,de ha megvágnak úgyis jogosan teszik az első ablakok miatt,nem a hátsóba fognak belekötni az biztos...

A zöld átmenetes napcsíkról: biztos hogy fóliacsík volt azokon a kocsikon és nem az üveg volt gyárilag átmenetesre színezve???

Mert csíkot még én sem láttam,de mikor régebben cseréltem szélvédőt a Samarába,akkor olyat kaptam hogy fokozatosan elhalványult.

Link to comment
Megosztás:

A zöld átmenetes napcsíkról: biztos hogy fóliacsík volt azokon a kocsikon és nem az üveg volt gyárilag átmenetesre színezve???

Mert csíkot még én sem láttam,de mikor régebben cseréltem szélvédőt a Samarába,akkor olyat kaptam hogy fokozatosan elhalványult.

Hat a szelvedo csere kicsit draga megoldas lenne 8) feketebol volt atmenetes napcsik, csak zoldbol nem :lol: de ha mar tuningol, ne kosson az ember kompromisszumokat!

Link to comment
Megosztás:

Keresek az elso szelvedore napvedo csikot. Zoldet akarok, lehetoleg sotetzoldet, es olyat aminek az alja nem eles hanem atmenetes. De eddig egyik folias sem tudott ilyenrol, max. egy zold foliabol kivagott csikot ajanlottak (atmenet nelkul). Pedig sok autoban lattam ilyen - valakinek van valami tippje hol lehet kapni?

Mas.

Egyik orokzold problemam hogy tuzo napon a szelvedoben leginkabb csak egy dolgot latok: a fekete muanyag muszerfal tetejen a nap csillogasat tukrozodni, de azt nagyon! Ez nyaron nagyobb gond, de gondolom mas is talalkozott mar ezzel. Napszemuveg valamennyit segit, legalabb a tukrozodes nem annyira vakito - erre tud valaki hasznalhato megoldast?

Szerintem azok úgy gyártott szélvédők. Habár egy kollegámnak az OFFcsodáján van ilyen utólagos. Az mintha átmenetes lenne, majd ma este megsasolom.

A műszerfalra meg azt ajánlom, hogy olyan trutyival kell kezelni, ami nem fényesíti ki annyira. Ha jól emlékszem, mikor új volt a kocsi, átvételkor nem fénylett a műszerfal, inkább olyan mattos, selyemfényű volt. Én mostanában ilyen kendős cuccal törölgetem, az nem olyan fényes.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfalra meg azt ajánlom, hogy olyan trutyival kell kezelni, ami nem fényesíti ki annyira. Ha jól emlékszem, mikor új volt a kocsi, átvételkor nem fénylett a műszerfal, inkább olyan mattos, selyemfényű volt. Én mostanában ilyen kendős cuccal törölgetem, az nem olyan fényes.

Illetve megoldás lehet még a Folkolás. Mikor bársony szerű anyaggal matt feketére bevonják a műszarfalat.. :roll:

Én most erre készülök éppen. Hasonló okok miatt, mert kentem én már a cipókrémtől a Dove-ig mindenel, de akkor is csillogott, főleg akkor volt rossz, ha dombon föl, erdős részen dél körül mentem nyáron, mert akkor a tükröződések miatt majdnem megvaulok egy időre. Akor egyszer majdnem megtoltam egy bringást is Dobkőnek menet ezen okból... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Folkolás. Mikor bársony szerű anyaggal matt feketére bevonják a műszarfalat.. :roll:

Azt a műveletet FLOCKolásnak híjják... :?

Bocs a helyreigazításért... :oops:

Amúgy én is úgy tom, h az átmenetes napvédő cucc a gyári szélvédő "belsejében" leledzik. Fájdalommal gondolok itt vissza F Caravanomra... :lol: Hasznos holmi, de a G-ből vhogy kifelejtették. Nagy kár!

Ya! És érdeklődve várom a fóliázós híreket!

LEGALIZE FÓLIA!!! :weedman:

Peace

Link to comment
Megosztás:

Nekem körbe van fóliázva a gépállat öléggé sötétecske fóliával. Csak egyszer kérdezett rá a jard, hogy ugye tudja, hogy ez szabálytalan. Há'mondom hallottam már, igen. Aztán ennyibe maradtunk, jó utat kívánva elváltunk.

Némileg sötétebb a kilátás oldalra, de éjjel sem zavar.

Konkrétan így néz ki:

Link to comment
Megosztás:

Ezt a héten írta a KFF.

Iktatószám: VE/JF/NS/A/1061/0/2005 Tárgy: Tájékoztatás jármű szélvédőjének és ablaküvegeinek utólagos fóliázásával kapcsolatban

Előadó:

XY

Tisztelt XY Úr!

Felügyeletünkhöz eljuttatott kérelmére, melyben járműve ablakainak sötétítő fóliával történő ellátásának szabályairól érdeklődik, az alábbi tájékoztatást adom:

A járművek szélvédőjének és ablakainak utólagos fóliázására a közúti járművek megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM számú rendelet (ER) előírásai vonatkoznak. Ennek értelmében a jármű szélvédőjére és ablakaira csak minősített, műbizonylattal ellátott fóliát lehet elhelyezni. Az ablakok fényáteresztő képességére vonatkozó előírásokat az ER 5. számú melléklete, IV. fejezete tartalmazza.

A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:

a) a szélvédő esetében - kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület - ha a fényáteresztő-képesség legalább: Tmin=75%;

:lol: a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyen keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin=70%;

c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és - személygépkocsi kivételével - hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.

Kérem tájékoztatásom tudomásul vételét.

Veszprém, 2005. december 4.

Tisztelettel:

XY

igazgatóhelyettes

Link to comment
Megosztás:

Azt a műveletet FLOCKolásnak híjják... :?

Bocs a helyreigazításért... :oops:

(...)

LEGALIZE FÓLIA!!! :weedman:

Peace

Kicsit offtopic - és inkább csak tájekozódásképpen kérdezem! - de hol csinálnak flockolást? Kb. mennyiért, mennyire tartós, és mennyire macerás takarítani (mert olyat elég ritkán csinálok, nehogy elkopjon az autó belseje!)

Link to comment
Megosztás:

Google és írd be, hogy flokkolás (vagy flockolás) lesz találat mindkettőre.

Ki kell szedni a műszerfalat, és elvinni a műhelybe, ahol lekezelik.

Kb 30.000 Ft egy műszerfal ha ilyenre van megcsinálva. (és kb: két nap a műszerfal ki-be szerelgetése)

Blackat -ét látva én letettem erről a megoldásról. (sajnos eléggé kopik)

Pedig iszonyat jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Íme a válasz:

Tisztelt    LUI !

 

Ha egyszer egy üzlet megindul...

Nos, a 84/2005(XI.11) GKM  rendelet ( 6/1990 KöHÉM módosítása) 3§-a foglalkozik a gépkocsik szélvédőinek és ablakainak fényáteresztő képességét korlátozó anyagok felhasználhatóságával. Az előírás a változást illetően meghivatkozza az ENSZ-EGB 43. számú előírását - mely alapján készült a korábbi szabályozás is. A meghivatkozott nemzetközi előírás pontosítja, hogy a sötétített üvegek és szélvédők milyen formában és jelöléssel ellátva alkalmazhatók, valamint nem gördít akadályt a hátsó szélvédő sötétítésének mértékére amennyiben az jóváhagyott fólia.

Tekintettel arra, hogy a fóliákra nincs egységes nemzetközi jóváhagyási jel, így azokat az illetékes tagállam hatóságának kell jóváhagyni ( Mo-on KKF). Röviden: a hátsó szélvédőkön jóváhagyott fólia már nem csak 70%-os fényáteresztő képességű lehet - de mindenképpen "H" jeles. További változás nincs.

Üdvözlettel

Pajor Ákos  

Úgyhogy JayGAB tényleg nem paliztak be a fóliázással, hanem ez az új szabályozás... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem körbe van fóliázva a gépállat öléggé sötétecske fóliával. Csak egyszer kérdezett rá a jard, hogy ugye tudja, hogy ez szabálytalan. Há'mondom hallottam már, igen. Aztán ennyibe maradtunk, jó utat kívánva elváltunk.

Némileg sötétebb a kilátás oldalra, de éjjel sem zavar.

Konkrétan így néz ki:

Vazzeee.. ez gyönyörű

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.