Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Akkor marad a C20XE projekt. :P

Hát nekem a gyengébbik 2.0 projekt van. :D De remélem ezzel is beérem majd. Igaz, úgy lettek megcsinálva a dolgok, hogy a 16V is elfogja bírnia ha cserélni akarok. Viszont nehéz volt beszerezni a cuccokat. Bár A corsába könnyebb Demót zaklasd én tőle vettem korrekt cuccok. :P Szóval ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Mantakemi is feladta: ma küldte a képet a B Corsáról: X20XEV C18XE fejjel, átütött mociszámmal. (gyári GM beütő)

Feladta a C16XE, motor meg volt a sarokban... :D

Zoli: eladó még az a X18XE? :D :P

Tudom, vele is beszéltem elég sokat hajtás ügyben :D

Ne ecotecezz, neked eleve 16V van, C20XE-t bele, fekete, Opel feliratos gyertyatakaróval, vagy esetleg fekete szelepfedéllel is :P :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem akar nagyblokkosítani....

x18xe felmegy f13-ra?

Computernek el kell vinnie az 1.8at szvsz.

Az még kis-blokknak számít elvileg tehát a régi cuccokból össze lehet tenni. de szerintem elég kokány megoldás. :D Ráengedni egy 125-136LE-t a váltóra + féltengelyekre agyakra hát nem tudom. Nem vall okos döntésre. Mellesleg ha már vállalnám a kockázatot fixen nem ütnék át semmilyen motorszámot mert ha ez kiderül eltörik a kezed lábad ugyanis ez már bűncselekmény. Ráadásul az X18XE vagy ez átalakítva X20XEVre ugyan olyan feltűnő, mint egy C20XE ráadásul az a motor még tele idióta ecotech baromságokkal. Mellesleg ha papíron 16V tényleg nem feltűnő annyira. Vizsgán mind2 megoldásra kell fizetni azért ők se hülyék.

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem akar nagyblokkosítani....

x18xe felmegy f13-ra?

Computernek el kell vinnie az 1.8at szvsz.

Ez a "Computernek el kell vinnie" dolog addig stimmelhet, hogy esetleg indulhat vele. De hogy rendesen menni nem fog, az tuti.

Pl. jópár éve építettünk egy Astrát, 3000 V6-al. Ez úgy nézett ki, hogy a motor tulajdonképpen egy C25XE volt, X30XE blokkal, mert csak úgy lehetett kultúráltan berakni a 3.0 motort. Tehát ugyanaz a motor, csak épp nagyobb furat és kicsit nagyobb löket és máris nem ment, pedig a 3000-hez való injektorok voltak benne. Indult, de nem ment sehogy és rángatott.

Később rendesen, padon fel lett progizva, onnantól nem volt semmi gond :D

Link to comment
Megosztás:

Az még kis-blokknak számít elvileg tehát a régi cuccokból össze lehet tenni. de szerintem elég kokány megoldás. :D Ráengedni egy 125-136LE-t a váltóra + féltengelyekre agyakra hát nem tudom. Nem vall okos döntésre. Mellesleg ha már vállalnám a kockázatot fixen nem ütnék át semmilyen motorszámot mert ha ez kiderül eltörik a kezed lábad ugyanis ez már bűncselekmény. Ráadásul az X18XE vagy ez átalakítva X20XEVre ugyan olyan feltűnő, mint egy C20XE ráadásul az a motor még tele idióta ecotech baromságokkal. Mellesleg ha papíron 16V tényleg nem feltűnő annyira. Vizsgán mind2 megoldásra kell fizetni azért ők se hülyék.

x18xe nem kis blokk, x18xe1 a kicsi....

Link to comment
Megosztás:

Az még kis-blokknak számít elvileg

Az X18XE nagyblokk, mint a C20XE, nagyváltós és 115LE-s

Ami abba a GSI-be került, az egy C18XE, csak épp X20XEV blokkra épúlt. Az úgy magában nem lenne olyan rossz döntés, mert a C18XE nem ecotec és annak vannak a legjobb veztengelyei, leszámítva a szívó OPC Astra X20XER motorját. De alapos progizás nélkül ezek a stroker motorok nem mennek jól.

Link to comment
Megosztás:

Az X18XE nagyblokk, mint a C20XE, nagyváltós és 115LE-s

Ami abba a GSI-be került, az egy C18XE, csak épp X20XEV blokkra épúlt. Az úgy magában nem lenne olyan rossz döntés, mert a C18XE nem ecotec és annak vannak a legjobb veztengelyei, leszámítva a szívó OPC Astra X20XER motorját. De alapos progizás nélkül ezek a stroker motorok nem mennek jól.

Tehát akkor ugyan az az átalakítás menete innentől kezdve C20XEnél gyengébbet nem tennék be az fix. :D Főleg, úgy hogy benézek a motortérbe, hogy OPEL 16V hát ez van a forgalmiba is akkor viszlát.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem nem kellett ilyen, mert kisblokkos a kocsim, a gyári konzolokkal van minden megfogva. Sosem akartam se C20NE-t se C20XE-t, mert 50 kilóval nehezebbek váltóval együtt, és még a féltengelyekkel is szarakodni kell. Az 1.8 16v lenyomja a c20ne-t és nem sokkal marad el a c20xe-től, nekem tökéletesen megfelel.

Tomi

Ezt írta nekem tomtech anno és asszem Z18XE a motorkódja. Ezért gondoltam, hogy kisblokk. :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom, de az övé nem X18XE.

Igen igen utólag már észre vettem, tehát ugyan olyan tartóbak kell mint a nagy blokkhoz 1.8-2.0 blabla :D Bár akinek nincs szervója annak elég 1 darab vas a készletedből:) Szóval úgy egyszerű. A féltengelyt is módosítani kell így tehát 20XE a legjobb választás egyértelműen. :P

12thoct001.jpg

12thoct002.jpg

X18XE

071809184436.jpg

sztem ezt a C18XE srác valamiért lecserélte az X-et C-re :P

Link to comment
Megosztás:

Anti sway bar

An anti sway bar can't be fitted because the exhaust down pipe from the 2.0L engine sits lower.

When mounting spacers between the first 2 mounting point at the front of the vehicle the problem will be solved for 99%.

Only when the wheels are completely without load the anti sway bar will touch the exhaust.

The spacers are 35mm high and longer bolts are required.

The spacer kit is also available at M-tech or Chris Astley Motorsport.

83.jpg

At the picture above you will see the spacer.

It is up to you to make the special parts or to buy them.

Srácok ez mi lehet? Kell nekem ilyen az átépítésnél? Bocsi csak tájékozódni próbálok nem szeretnék olyan hibába esni, hogy szét van kapva minden raknánk össze azt ilyen miatt megáll minden. B corsába lesz és azért ide írtam mert itt már többen csináltak átültetést. :D Értelem szerűen 2.0 8V motort fog kapni a kis paripa. Gyűjtögetek minden infót ha esetleg még ért valaki hozzá, akkor ott van a kábelezés is jól olvasom, hogy színre szint kell tenni vagy nem így működik? Köszi. Meg valami astra csatiról vakerázik :P

http://www.corsa-novatuning.nl/uk/PartsB8v.htm

A forrás az ez egyébként, összességében nem rossz a féltengely gány de nekem az rendes Demó csinálta. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez meg 5 csavar? Nem para :D elől hátul megcsinálta.Állat. :P Többet érnek a felni mint a corsa kb. :P

http://i1205.photobucket.com/albums/bb424/...rs/cbdf6fa1.jpg

http://i1205.photobucket.com/albums/bb424/...rs/fa8d6cec.jpg

Ilyen osztókör módosítót mennyiért dobálják az ember után?

5X112ből kellene 5X120 csinálni de lehet veszek inkább 15" téligumit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.