Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Lenne egy aprócska (?) hiba, ismerősöm Corsájának bal hátsó keréknél valami nagyon zörög, ez sima úton áll fenn. Ha gödörbe megyek, mintha nem lenne benne lengéscsillapító, de mindez 60 km/h felett elmúlik.

Volt vele már többször is szak- és nem szakszervízben, de azt mondták, hogy nem a lengéscsillapító a hibás. Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy aprócska (?) hiba, ismerősöm Corsájának bal hátsó keréknél valami nagyon zörög, ez sima úton áll fenn. Ha gödörbe megyek, mintha nem lenne benne lengéscsillapító, de mindez 60 km/h felett elmúlik.

Volt vele már többször is szak- és nem szakszervízben, de azt mondták, hogy nem a lengéscsillapító a hibás. Szerintetek  mi lehet a hiba oka?

Nyöszörgés, v. kopogás?Mert ha nyöszi van, akkor v.melyik stabszilnet.Ha kopog, akkor lehet, hogy olyan profi telója van, mint nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. 1.4i 16V (1994.10. X14XE) Corsam van. Mostnában elég sokat nyűglődik.

Kétszer lerobbantam vele akkor ugye megcsináltattam az üzemanyag szivattyú relé volt a hibás.

Most megint jelentkezett egy probléma 4 nap alatt már kétszer. Először egyszerűen leállt, megnézettem és az EGR szelepet írta ki hibának (nyitott cirkuláció).

Tehát ezt kellene ugye kitisztítani, he ez megoldás.

Tegnap 4-edikben mentem vele úgy 70-el és mikor visszavettem a gázt elkezdett rángatni és leállt. Megálltam és gondoltam várok vele egy kicsit mert multkor elindult. Nem igazán akart indulni, csak mikor el kezdtem pumpálni a gázpedált, nem tudom vajon ez utalhat e EGR szelep problémára. Nem is igazán tudom hová lenne érdemes vinni hogy normálisan megcsinálják. Szeretném ha végre jó lenne, nem szertnék tőle megválni nagyon a szívemhez nőtt.

Az EGR-t hol találom, tudnátok róla egy képet vagy valami leírást adni nekem.

Seítségeteket előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi időben egy érdekes problémára lettem figyelmes.Eseteleg tudnátok nekem ebben segíteni ?

Naszóval van egy tigrám 1,4 16V eco motorral, és a motor jobb oldalán van egy turbinaféleség ami egy vastag csövön keresztül csatlakozik egy szelephez.szóval ez a turbina kütyü nem működik és azóta rosszabb az alapjáratom hidegen rángat,meg megtorpan és a motorhibajelző is kigyullad egy idő után.szerelőhöz már nem akarom vinni mert már elegem van a sok szakiból......... Ha valaki tudna adni egy kapcsolási rajzot annak nagyon örülnék!

Köszönöm.

ppw :tard:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi időben egy érdekes problémára lettem figyelmes.Eseteleg tudnátok nekem ebben segíteni ?

Naszóval van egy tigrám 1,4 16V eco motorral, és a motor jobb oldalán van egy turbinaféleség ami egy vastag csövön keresztül csatlakozik egy szelephez.szóval ez a turbina kütyü nem működik és azóta rosszabb az alapjáratom hidegen rángat,meg megtorpan és a motorhibajelző is kigyullad egy idő után.szerelőhöz már nem akarom vinni mert már elegem van a sok szakiból......... Ha valaki tudna adni egy kapcsolási rajzot annak nagyon örülnék!

Köszönöm.

ppw :tard:

Én nem vagyok szaki, de miből gondolod, hogy azzal a turbina kütyüvel van gond?

Gyakran előfordul ezeknél a motoroknál, hogy az agr-szelep makacskodik, ami sokszor sportosabb vezetéssel orvosolható. Használd magasabb fordulaton, hogy kitisztuljon ez a szelep. Utána elvileg rendbe jöhet.

Asszem. :roll:

Üdv: Fószer

Link to comment
Megosztás:

votl már egy motorcserém is a sportos vezetés miatt és.Azért gondolom hogy ezzel van a bay mert az ez előző mocinál ha beindítottam, a turbinábó egy süvítő hang jött egy ideig amíg be nem melegedett a motor. :doubt:

Ja és az abs-el is gáz van....indítás után dolgozik(nyikorgó kattogó zakatoló hangok.) egy ideig azután leáll és a visszajelző elkezd pilácsolni.

:smt104

Link to comment
Megosztás:

votl már egy motorcserém is a sportos vezetés miatt és.Azért gondolom hogy ezzel van a bay mert az ez előző mocinál ha beindítottam, a turbinábó egy süvítő hang jött egy ideig amíg be nem melegedett a motor. :doubt:

Ja és az abs-el is gáz van....indítás után dolgozik(nyikorgó kattogó zakatoló hangok.) egy ideig azután leáll és a visszajelző elkezd pilácsolni.

:smt104

Ha X14XEL, akkor sztem neked a szekunderlevegő kompresszorod halt be.Szerintem.S, az hidegen befolyásolja az alapjáratot, valamint meghibásodás esetén világít a chekcontroll is.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.