Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

ahha ok értem remélem jó lesz mert ma is alig tudtam leállni a garázsból vele nagyon rossz így autózni vele

az x10xe nél a rossz aksi meghülyítette az egészet... ráadásul a kiscsavarok is elvoltak állítva rajta...

nem kicsi sz.pás más után meg csinálni a sz.rt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Corsa/Tigra szervizkönyv 102. oldalán ír egy hőérzékelőről. Ha jól értem azt írja a könyv, hogy ha ez meghibásodik (pl. alsó/felső határértéken túl szolgáltat jelet), akkor a vezérlő a víz hőmérsékletét veszi alapul.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez megtalálható -e X12SZ motorkódú 1997-es Corsában?

Ha igen okozhat -e olyan jelenséget, hogy hidegen nehezen indul a motor és erőtlen, de ha bemelegszik rendesen működik?

A checklámpa nem világít.

Másik kérdés, de kapcsolódhat a témához: a hűtő ventilátort még nem láttam/hallottam járni, tehát lehet rossz a hőkapcsoló. Ez az ami a hűtő oldalán lent található. Ez csak egy kapcsoló ami közvetlenül a ventilátorhoz csatlakozik vagy ez is egy hőérzékelő, ami a vezérlőhöz csatlakozik és a vezérlőegység kapcsolja ennek alapján a ventilátort?

...

Szerk.: közben beleástam magam a dologba. Már minden világos a hőérzékelőkkel kapcsolatban. Úgy tűnik a német leírást is rosszul fordítottam. Lehetséges azt írja, hogy 80 C fokos vízhőmérsékletet "feltételez" szélsőséges hőadat esetén.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Szeretnék egy nagy segítséget kérni tőletek. Van egy kis (nagy) problémám a kis autóval.

98as b 1.0 corsám van. Kb 1 hónapja elkezdet az alapjáratom rakoncátlankodni.

A következőt csinálja. Beindításkor, mikor még megy a szívató semmi gond nincs vele.

Az üzemi hőmérsékletet eléri akkor kezdi el, hogy kuplungozás közben hirtelen leesik az

alapjáratom, és elég sokszor le is áll. Már lassan ralisnak érzem magam :D nem a gyorsaság végett

hanem, hogy kerezben a jobb láb és a gázt és a féket egyszerre nyomom :P.

Elvittem az autót hibakód olvasásra. Találtak is hibát a rendszerben.

A hibakód neve:

gyújtás állapotban, de nem járó motornál:

A légtőmegmérő nincs jelen !!

Járó motornál:

A légtőmegmérő túl alacsony feszültség

Az autó villamossági srác kimérte, és ő szerint a feszültségű normális. Kap áramot rendesen.

Marad a légtömegmérő csere.

Már a harmadikat cserélte ma benne ( volt közte új, után gyártott), de a hibakód újra ugyan azt írta ki.

Ha tudtok valami ötletet a hiba megoldására, nagyon szépen megköszönném a segítségeteket.

Mert már szerintem a szerelő is feladta a dolgot.

köszönöm szépen előre is.

megyjooo!

Link to comment
Megosztás:

légtömegmérőből csak bosch vagy gyári ... utángyártott akármi nem lesz jó!! Ha az a baj.

kellene nézni lambda jelet... poti feszültség ... stb azaz teljes élőadatok összenézni a gyári adatokkal

és kéne a pontos hibakód index számmal.. ha gépen lett nézve azon megjelenik..

aksi rendben van??

egyenlőre ennyi ötletem van :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a tanácsokat.

Szombaton viszem vissza az autót, és akkor tanácsolom a szerelőnek, hogy még mit nézzen át rajta.

Az aksim jó és a töltésem is. A többit még nem tudom.

Szombat du. majd kiderül és leírom, hogy mire jutottunk.

megyjooo

Sziasztok

Szeretnék egy nagy segítséget kérni tőletek. Van egy kis (nagy) problémám a kis autóval.

98as b 1.0 corsám van. Kb 1 hónapja elkezdet az alapjáratom rakoncátlankodni.

A következőt csinálja. Beindításkor, mikor még megy a szívató semmi gond nincs vele.

Az üzemi hőmérsékletet eléri akkor kezdi el, hogy kuplungozás közben hirtelen leesik az

alapjáratom, és elég sokszor le is áll. Már lassan ralisnak érzem magam :D nem a gyorsaság végett

hanem, hogy kerezben a jobb láb és a gázt és a féket egyszerre nyomom :P.

Elvittem az autót hibakód olvasásra. Találtak is hibát a rendszerben.

A hibakód neve:

gyújtás állapotban, de nem járó motornál:

A légtőmegmérő nincs jelen !!

Járó motornál:

A légtőmegmérő túl alacsony feszültség

Az autó villamossági srác kimérte, és ő szerint a feszültségű normális. Kap áramot rendesen.

Marad a légtömegmérő csere.

Már a harmadikat cserélte ma benne ( volt közte új, után gyártott), de a hibakód újra ugyan azt írta ki.

Ha tudtok valami ötletet a hiba megoldására, nagyon szépen megköszönném a segítségeteket.

Mert már szerintem a szerelő is feladta a dolgot.

köszönöm szépen előre is.

megyjooo!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ma kicseréltem a jobb hátsó fékmunkahengeremet, mert sajnos kiszakadt és folyt belőle az olaj! Azt hittem, hogy emiatt fog a fékem olyan szarul, ami annyit jelent, hogy a pedál útvonalának az alsó harmadában kezd el fogni a fék, majdnem padlóig kell nyomni. Mi lehet ennek az oka? Az első betétek és tárcsák nemrég lettek cserélve, a hátsók elvileg meg még elég jók. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Előre is köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 95ös opel tigrám x14xe ! A mai nap jelentkezett egy bizonyos problémám az autóval kapcsolatban! Megyek az autóval kicsiket rángat néha , majd egyszer csak fogja magát és lefullad majd simán be tudom indítani és megyek tovább. Csak ha 5 km-en kétszer megcsinálja az elég idegesítő. Alapjáraton szépen pörög , de néha ott is megtorpan a fordulat , nem fullad le , majd ugyanúgy jár szépen . Mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 95ös opel tigrám x14xe ! A mai nap jelentkezett egy bizonyos problémám az autóval kapcsolatban! Megyek az autóval kicsiket rángat néha , majd egyszer csak fogja magát és lefullad majd simán be tudom indítani és megyek tovább. Csak ha 5 km-en kétszer megcsinálja az elég idegesítő. Alapjáraton szépen pörög , de néha ott is megtorpan a fordulat , nem fullad le , majd ugyanúgy jár szépen . Mi lehet a baj?

AC haldoklás vagy Gyertya, ami... megnézendő.

Link to comment
Megosztás:

mi az az AC ? ;) azt is megfigyeltem ,hogy leginkább akkor fullad le ha kirakom üresbe és gurítom az autót mielőtt kanyarodnék és váltanék mondjuk kettesbe...

Én azt ajánlom, h aki látott már autót/ismerősöddel beszélj/ kérj tőle segítséget.

1. Nézzétek meg a gyertyákat, vagy kapásból cserélj, ha régi. rángat is az autó? Akkor mindenképp van gyertya hiba (is)?

2. Alapjárati motort vegyétek ki! Féktisztítóval fújjátok le a rugós részét, de az elektronikus részekbe nem kell, elég a mechanikusba.

-kösd vissza az autóba, mármint dugd rá a csatit kb 5-10p múlva és adj rá gyújtást, vedd le, még 1 gyújtás, megint le... ezt kb 10X.

Ennek a lényege, h ki be fog mászkálnni a tű. Ismét féktisztító, amikor a pöcök legkijjebb jött akkor is. Szépen töröld át!!

Aztán Szárítsd 10p-ig, Fújd be WD40-en a pöcköt. Vissza a csatira, ki-be gyújtás kb 5X. Tekerd vissza a helyére a két db torx csavart.

-Megint 2-3X gyújtás fel-le. Aztán inditsd el az autót az alapjáratot kicsit másabb lesz, lehet, h le is akar fulladni. Ha nagyon erőlködik akkor nyomj egy hangyányi gázt,

kb 10sec és helyre áll az alapjáratod. Leállítod, s vissza indítod és jó lesz.

3. Ha viszont a felső 2 nem segített akkor viszont az Üzemanyag Szivattyú pumpád ami a hátsó ülés alatt van a benzintankban az kezd már elöregedni és gyengén működik, vagy akármi. Ha elmész tankolni akkor akkor meddig hagyod ürülni az autót? Ha csak csont üreseknél tankolsz már akkor az AC(Üzemanyag Szivattyú) is gyanús, h nem pumpál már rendesen

Link to comment
Megosztás:

hello! Nos igen üzemanyag szivattyúra én is gondoltam , mer eddig most volt legkevesebb a benzin a tankba , olyan 5 liter. Már alapjárat is ingadozó és ha ráadom a gyújtást világít a motorhiba jelző sárgán.... pár nappal ezelőtt gyújtás alatt nem világított ,de beindítom az autót és kialszik. folyik a hűtővizem is , ha áll az autó kifolyik a hűtővíz az autó alá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.