Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Mancs27, nem újonnan vettem a kocsit, hanem kb 3/4 évesen, 19e km-rel. Miért?

mert így lehet, hogy az elöző tulajdonosa ment vele bénán...:D

Akár pl. dugoban araszolgatásnál, van aki végig benyomja a kuplungot, és mindig csak egy kicsit halad csusztatással, vagy dombon felfelé teszi ugyan ezt. Na ez aztán hamar tönkre vágja...Ilyeneknek adnék én a kezükbe inkább biciklit!! :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi Mancs27 a magyarázatot:)

Most már aztán tényleg nagyon kíváncsi leszek, hogy mit mondanak a szervizben, mert ha bemondják, hogy le lett égetve, akkor esküszöm, veszek egy bicót...

Na, de most komolyan: ennyire nem lehetett béna az előző tulaj, meg én sem... Amúgy sem vagyok az a tipikus női vezető, állítólag, bár lehet, hogy ez tök mindegy ebben az esetben.

Addig nem fikázom magam, amíg valami biztos nem derült ki.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Ma délután a Corsám a frászt hozta rám. :shock: Egy rövid leállás után(mig a boltba bementem kb 3 perc)beindítom és azonnal leállt és utána csak a 3.indítózásra indult el. :?: Eddig még semmi baj nem volt vele.19000 km-t futott 1.0 Twinport motoros.2 éves.Lehet,hogy már kevés benya volt benne azért csinálta?Remélem többet nem fogja ezt csinálni,ugyanis az 1.4 es F Astrámmal már ezt eljátszottam egyszer.És a végén el kellett adjam ,mert nem tudták megcsinálni. :evil:

Ja amúgy túl vagyok a visszahívásos vezérműlánc cserén is.Ti voltatok már?

Link to comment
Megosztás:

Szombat M1 autópálya. Corsa C1.2 - Új Suzuki Swift 1.3 1-0 .

Kis Corsa: Nagyon-nagyon! :P(195) :D

:-) na széééép, gratula!

Tegnap egy csodaszép izomgolyóra designelt, nyakamra állós, fénykürtölős suzukis agydobozt tettem helyre. Csak kanyarban adtam gázt, de akkor padlót... A hatás elképzelhető.

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy visszahívásos vezérműlánc csere? Nekem az amúgy úgy történt, hogy borzasztó kerregő hangja volt a kocsinak, aztán nem értettem, mi van, bevittem a szervízbe, és ott mondták, miután megnézték, hogy ki kell benne cserélni a vezérműláncot. 1 éves se volt a kocsi, garanciában megcsinálták. Még jó. ::wink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap egy csodaszép izomgolyóra designelt, nyakamra állós, fénykürtölős suzukis agydobozt tettem helyre. Csak kanyarban adtam gázt, de akkor padlót... A hatás elképzelhető.
Igen, én is ezt szoktam. 80-nál rám áll az egyagyú a nulláson, csak akkor lepődik meg, amikor én (igaz nem corsával hanem omegával) az íves lehajtón is 80-nal megyek a kanyarban. :P
Link to comment
Megosztás:

ezt a lánccsere mizériát már csak azért nem értem mert azért rakták a motorba a láncot, mert nincsen vele annyi gond mint a szíjjal... meghogy örökéletű vagy milyen marketing szöveget találtak ki hozzá... erre nesze.... :?

a márkaszervízben azt mondták, hogy az opel ott baxta el amikor felemelte a szervízintervallumot 30e-re... és közben ugyanazokkal az alkatrészekkel szerelték/ik össze a kocsikat.... úgyhogy javasolt legalább az olajcserénél betartani a 15e-ret szerintük.....

Link to comment
Megosztás:

wasfür bölcsöt?? amúgy keresés topic....

Mancs27! indítás után az enyém is hangos... amúgy meg halkabb... lehet hogy meg van nyúlva a lánc, de ilyen futásteljesítménynél nem javasolt csak a lánc cseréje... amúgy pár oldallal korábban pont volt szó erről a témáról...

Link to comment
Megosztás:

wasfür bölcsöt?? amúgy keresés topic....

Mancs27! indítás után az enyém is hangos... amúgy meg halkabb... lehet hogy meg van nyúlva a lánc, de ilyen futásteljesítménynél nem javasolt csak a lánc cseréje... amúgy pár oldallal korábban pont volt szó erről a témáról...

igen, igaz, olvastam.

de gondolom ez már nem garanciális, mégha csak 2.5 éves is.:D Pedig ha tényleg örökre mondták a láncot.. ahoz képest még a 3 évet sem birja ki...

A csere biztos, hogy nem lesz meg, mert most pillanatnyilag jo sokáig nem lesz rá keret..:D

Na de mindegy, majd megszokom a hideg csörömpölést, ha meleg, akkor már nekem is jó! :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek napfénytetőt érdemes belerakni? Ugy értem, hogy az nem fogja károsítani a karosszériát?

Van esetleg olyan aki utolag tett bele? Mert szívesen megnéznék egyet. :P

hát ha azt nem kárositásnak hivod, hogy a fél tetőt kivágják, mindenféle utolagos merevités nélkül....

Link to comment
Megosztás:

hát ha azt nem kárositásnak hivod, hogy a fél tetőt kivágják, mindenféle utolagos merevités nélkül....

Hát ez az, hogy nem tudom igazán milyen is az utolagos. Én is gondoltam rá,hogy oldják meg... Meg az is nyugtalanít, hogy ahol kivágják, ott a fém szerkezete kicsit megváltozik. na most ez nem okoz e majd a késöbbiekben rozsdásodást?

Ráadásul azért még belegondolni is rossz, mikor nekiesnek valami vágóval a tetőnek...:D

Legközelebb alaposabban végig gondolom mi is kell a kocsiba. Mégis csak az igazi a gyári megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.