Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

talán 3 de lehet 4 is ha szeretsz kapcsolgatni... nálam pont volt egy ilyen a hétvégén és elég pörgős motorja van. 3ban biztos nem erölködik, tehát fajlagosan kevesebbet kellene ennie, bár 4.ben meg kevesebbet forog, viszont egy gyorsításnál több üzemanyag kell, erőlködik.

De Neked nem is 1.2-es moci van benne... :lol: :lol:

Szeritnem, teljesen más a dizel, mint a benyás...

Nekem amikor mgvolt az 1.0-ás, akkor városban 4.-ben járkáltam vele... de ha nem kellett gyorsítgatni, akkor felkapcsoltam 5.-be is..:D

Most is soxor van, hogy 5-be járok vele, igaz kigyorsításkor sincs gondom... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es Corsa C-be szeretnék beépíteni Philips CCR2008 egységet (4-es CD váltó és teló funkció). A rádiót az 2000-es B2 Omegámból szedtem ki.

Fog ez szerintetek működni?Valakinek van már tapasztalata?Másik kérdés hogy a telefon része az a rádióba van -e integrálva - mikrofonra gondolok konkrétan...

Kösz

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Pollenszűrőt kellene cserélni a C Corsámban, de nem találom. Lehet, hogy ezt csak szervíz tudja megoldani? Gondoltam költség kímélőbb lenne, ha SK csinálnám.

Előre is köszi a segítséget!

Elég 1 helyre beírni a kérdésed, ha tudnunk úgyis válaszol valaki <_<

amúgy már a másik topikban kaptál is választ... :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!Érdeklődnék, hogy 2002-es Corsában(Z12XE) ha szembe állsz a motortérrel, a váltó mögött a tűzfalon van egy kis műanyag csapóajtó, az mi?Haver most vett egyet és a kis ajtó mögött áll a redva(mintha sár lenne, de fene tudja).

Mindkét oldalon van, ott vezetődik el az esővíz, ami az első ablakról folyik le oda.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!lenne 3 gyors kérdésem mármint minél előbb kéne a válasz!!! ennél a középkonzolnál mi a rendje-módja a fejegység kiszedésének??van a fejegységen rca kivezetés??ez a hely 2 din-es ugye??aki tud segíteni írjon minél előbb!!köszi!! :lol:48717_1212172772.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
az AGR szelep lekokszosodása szokott ilyet okozni. kivednni agyhalállal egyenlő...

viszont kiprogramozható egy kis okossággal :D és akkor nem lesz többet gond vele.

de ha már kaka akkor a sima programozás nem segit, ki kell venni kipucolni, zárást ellenörizve visszaszerelni, és úgy ki ehet iktatni...

Szia!

Erről az okosításról mondanál többet?Nekem leragadt a szelep-szerintem zárt állapotban-így "csak" a sárga lámpa tudósít.Vagyis semmi érezhető jele nincs,kivéve a lámpa világít 5-10 perc után.A Tech szerint AGR szelep hiba.Az autóban 45E km van.Mi a teendő szerinted?Csere,pucolás,lezárás,vagy hagyjam így?

Link to comment
Megosztás:

kő keresni egy cimbit a márkszarvizbe, és fel kell tölteni törökország részére kiadott motorvezérlő szoftvert. ugyanis ott nincs agr a motoron.

Wow! És ez a Törökország részére kiadott szoftver bármelyik márkaszervizben fellelhető, csak elő kell kotorniuk a fiókból? (úgy néz ki egy-két héten belül lesz egy C Corsa is a családban, ezért gyűjtöm az infókat)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most, hogy már eléggé korán sötétedik, komolyabban érdekelne, hogy hogyan lehet a 2005-ös C Corsán parkolófényt kapcsolni (bal vagy jobb oldalon).

Van, hogy sötét helyen útszélen kell hagynom a verdát, s nem örülnék, ha valaki eltörölné...

Köszi,

A.

Link to comment
Megosztás:

Áldásos térítőmunkámnak köszönhetően, amellyel mindenkit igyekszek megfertőzni a típussal, a héten gyarapodott a család egy C Corsával. Ebből az alkalomból és hogy a típust jobban megismerjem, lenne néhány kérdésem:

1., Tud-e valaki valamit az egyes felszereltségi szintekről, például hogy Magyarországon hogy hívták őket, és mit tartalmaztak? Létezhet hogy az alapváltozatban nincs ABS?

2., Mikor volt modellfrissítés, és mit változtattak? Felületes szemlélődés után nekem csak a két lökhárító tűnt fel elsőre.

Meg még biztos lesz majd kérdés, egyelőre ennyi jut eszembe...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most, hogy már eléggé korán sötétedik, komolyabban érdekelne, hogy hogyan lehet a 2005-ös C Corsán parkolófényt kapcsolni (bal vagy jobb oldalon).

Van, hogy sötét helyen útszélen kell hagynom a verdát, s nem örülnék, ha valaki eltörölné...

Köszi,

A.

Helló!

Mikor leállsz, kiveszed a kulcsot, és amelyik oldalra szeretnéd felkapcsolni a parkoló fényt, abba az irányba állítod az irányjelző kart! ;)

A szokásos sípolást hallani fogod, amikor kinyitod az ajtót, mint amikor bekapcsolva van a világítás... :D

Link to comment
Megosztás:

1., Tud-e valaki valamit az egyes felszereltségi szintekről, például hogy Magyarországon hogy hívták őket, és mit tartalmaztak? Létezhet hogy az alapváltozatban nincs ABS?

2., Mikor volt modellfrissítés, és mit változtattak? Felületes szemlélődés után nekem csak a két lökhárító tűnt fel elsőre.

Meg még biztos lesz majd kérdés, egyelőre ennyi jut eszembe...

Talán ez kicsit tud segíteni ez ügyben :D

CORSA

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mikor leállsz, kiveszed a kulcsot, és amelyik oldalra szeretnéd felkapcsolni a parkoló fényt, abba az irányba állítod az irányjelző kart! :lol:

A szokásos sípolást hallani fogod, amikor kinyitod az ajtót, mint amikor bekapcsolva van a világítás... :lol:

Helló,

Én is erre a megoldásra tippeltem, de nem működik.

Persze a sípolás megvan, de fény nincs. Vagy kell vele várni?

Esetleg van valami biztosíték, ami ehhez kell (az enyémben rossz vagy kihagyták!)?

Egy 2005-ös C Corsáról van szó.

Köszi,

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Én is erre a megoldásra tippeltem, de nem működik.

Persze a sípolás megvan, de fény nincs. Vagy kell vele várni?

Esetleg van valami biztosíték, ami ehhez kell (az enyémben rossz vagy kihagyták!)?

Egy 2005-ös C Corsáról van szó.

Köszi,

A.

Nekem 2002-es a gépem, szvl, nem hiszem, hogy a Tiedből kihagyták volna... :lol:

Nem kell vele várni, elvileg egyből kellene működnie, ahogy kiveszed a kulcsot..

A biztosítékot nem tudom, de majd ránézek, hogy nekem melyik is az...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Tudja e valaki c corsa 1.2 -hez(2005 ÉVJ) toronymerevitőt hol tudok venni? :lol: Nézegettem sok tuning cég weboldalát de nem nagyon találok.Ha valaki tudna konkrét helyet ahol beszerezhetem nagyon hálás lennék neki. Előre is köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.