Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Hát teljesen nem tudom kiüríteni, de mondjuk annyira igen, hogy mondjuk a fedélzeti kiír egy 10km-t még. Talán akkor hazudik olyat, hogy még éppen elérek vele a kútra. Csak mikor a Tescos kúton telenyomom 17e-ből az a Schellnél lesz 20e, de mondjuk akkor nem tankolok bele, csak 3e-ért. A kitart egy napig, vagy fél napig. :P Te milyen benyát tankolsz?

Link to comment
Megosztás:

Na várjál, épp az a lényeg hogy minél többet tankolj a másik kútnál (adott esetben Shellnél), hogy ha már nem tudod kiüríteni teljesen a tankot, akkor lehetőleg úgy keveredjen el hogy minél kisebb legyen a régi üzemanyag aránya. Én amúgy tescós benyát tankolok :oops: , nincs is vele semmi bajom eddig, de épp most tervezek átmenni az Agipra, mert nálunk az már olcsóbb a tescósnál is, meg hátha jobb lesz tőle.

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom, megpróbálom kiüríteni, de most csutkára hogy ürítsem ki? Szerintem egy 4-5 lityó biztos marad benne. ÉS az hogy lehet, hogy 60 Literes a tank, és álltalában 62-65 litert nyomok bele?

Na először is a Calibra tankja nem 60 hanem 63 literes, ha valahol 65-öt tankolsz bele akkor ahhoz a kúthoz nem menj többet mert átbasszák a fejedet. :P Egyszer velem is eljátszották az ÖMV-nél hogy az 5 literes kannába 6,5liter benya fért, le is ordítottam érte a fejüket. Amúgy nem kell teletankolni, de legalább egy 20-30litert nyomassál bele a bennmaradó 4 literhez, és akkor már megfelelően el fog keveredni és ha akkor sem megy az autó az már biztosan nem a xar benzin miatt lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hát jah... Amúgy már a tököm tele van, dolgozó lány sokat zabál, vagyis nem eszek olyan sokat, csak hetente kell tankolnom 17e-ért és ezt már unom. Úgyhogy ha valaki megvenné, tuti valami kis 1.4-est veszek:), az nem is megy semmit, meg nem is eszik semmit. Tök gazdaságos nem?:P

Link to comment
Megosztás:

Hát jah... Amúgy már a tököm tele van, rosszlány sokat zabál, vagyis nem eszek olyan sokat, csak hetente kell tankolnom 17e-ért és ezt már unom. Úgyhogy ha valaki megvenné, tuti valami kis 1.4-est veszek:), az nem is megy semmit, meg nem is eszik semmit. Tök gazdaságos nem?:P

Nem vagy igazi elvakult Calibrás. Én hónap elején telenyomom a tankot, aztán amíg tart addig megyek, ha meg elfogy huszadikán, akkor elkezdek gondolkodni hogy a hónap hátralevő részében enni akarok vagy autózni :?: :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor te igazi Calibrás vagy! :D Hát én inkább akor eszem, és használom a Corsámat, az úgy sem eszik, egy tank egy hónap. :D De nagyrészt én a Calit használom azért, és egy hétenkb. 600-650km-t megyek. 3 hónap alatt raktam bele 5000km-t!:P

Add el a Corsát és lesz pár tank benzined! :P

Vagy fordítva és a Corsát életed végéig tankolhatod a Calibra árából. :D

Nem esznek azok semmit.

Link to comment
Megosztás:

A vízhőfok jeladóból kettő van. Az egyik az órához van bekötve, a másik ad jelet a vezérlőnek, ami alapján hidegen dúsít. Nekem a régi órán (most fehér számlapos van) jeladó csere után sem ment feljebb a középső csíknál és 90-et mutatott, amikor beindult a venti. Az új óra tökéletesen mutat. De előbb én is a jeladót cserélném, az olcsóbb. :P

Link to comment
Megosztás:

A vízhőfok jeladóból kettő van. Az egyik az órához van bekötve, a másik ad jelet a vezérlőnek, ami alapján hidegen dúsít. Nekem a régi órán (most fehér számlapos van) jeladó csere után sem ment feljebb a középső csíknál és 90-et mutatott, amikor beindult a venti. Az új óra tökéletesen mutat. De előbb én is a jeladót cserélném, az olcsóbb.  :P

Cseréld ki a Wunderbaumot, az még olcsóbb! :D :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Tgabika,

igen erre a sárga Calira gondoltam. Hölgy a tulaj ? Akkor tényleg érthető a sok plüss-biz-basz, mi nem tudtuk mire vélni. Hátra szerintem is elfért volna még pár +centi a felni pereméhez. De ezt leszámítva nagyon szépnek tűnt az autó, bár bevallom, az alját nem néztük meg. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.