Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

Az autóra felrakva is van képed? :D Én majd vekire akarok valami felnit venni, vszínüleg jövőre marad ez is, de az a benyomásom, hogy nagy /és kevésbé sportos :D / kocsikon a vékonyküllőjű alufelnik nem néznek ki túl jól. Eddig csak astra meg veki felniket nézegettem, de ha jól gondolom ez felmegy az enyémre is.

Link to comment
Megosztás:

Az autóra felrakva is van képed? :D Én majd vekire akarok valami felnit venni, vszínüleg jövőre marad ez is, de az a benyomásom, hogy nagy /és kevésbé sportos :P / kocsikon a vékonyküllőjű alufelnik nem néznek ki túl jól. Eddig csak astra meg veki felniket nézegettem, de ha jól gondolom ez felmegy az enyémre is.

Hát ha 5x110 az osztókör, meg 33 az ET, illetve a tehermentesítő mérete is stimmel akkor felmegy rá.

Ja, délután csinálok róla fotót, tegnap csak 3 kereket sikerült kicserélni, az utolsó maradt a régi, a 20. csavart nem tudtam kihajtani, inkább kinyalta a kulcsot :D

Majd ma, levegővel :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ha 5x110 az osztókör, meg 33 az ET, illetve a tehermentesítő mérete is stimmel akkor felmegy rá.

Ja, délután csinálok róla fotót, tegnap csak 3 kereket sikerült kicserélni, az utolsó maradt a régi, a 20. csavart nem tudtam kihajtani, inkább kinyalta a kulcsot :D

Majd ma, levegővel :D

Faxa kulcsod lehet...

Link to comment
Megosztás:

Faxa kulcsod lehet...

az hát. made by opel. csuklott is az összes rokona a nyomorult parasztnak, aki jóváhagyta hogy ilyen szerszámot adjanak az autó mellé. szerencsém, hogy nem az autópálya mellett, egy defektes kerék mellett jött elő ez a nyomor.

vicc az egészben, hogy teljesen új kulcs volt, még néztem is, hogy mi a szarért lötyög a 17-es csavaron... már alapból volt egy fél mm-es játéka.

mindegy, beszereztem egy rendeset, azzal nem lesz probléma az elkövetkezendő években :D

megjegyzem, ugyanilyen indokból b@sztam ki az autóból a gyári emelőt... azt is rektálisan helyezném el az illetékeseknek, úgy jó mélyen.

úgyhogy most a kis olajemelő, meg a rendes kerékkulcs bent lapul hátul, remélhetőleg legközelebb csak a tél közeledtével kerülnek elő! :D

Link to comment
Megosztás:

az hát. made by opel. csuklott is az összes rokona a nyomorult parasztnak, aki jóváhagyta hogy ilyen szerszámot adjanak az autó mellé. szerencsém, hogy nem az autópálya mellett, egy defektes kerék mellett jött elő ez a nyomor.

vicc az egészben, hogy teljesen új kulcs volt, még néztem is, hogy mi a szarért lötyög a 17-es csavaron... már alapból volt egy fél mm-es játéka.

mindegy, beszereztem egy rendeset, azzal nem lesz probléma az elkövetkezendő években :D

megjegyzem, ugyanilyen indokból b@sztam ki az autóból a gyári emelőt... azt is rektálisan helyezném el az illetékeseknek, úgy jó mélyen.

úgyhogy most a kis olajemelő, meg a rendes kerékkulcs bent lapul hátul, remélhetőleg legközelebb csak a tél közeledtével kerülnek elő! :D

Nekem iss még a gyári kerékkulcsom van, '94-es, de mükszik ######án, meg masszív...

Link to comment
Megosztás:

az hát. made by opel. csuklott is az összes rokona a nyomorult parasztnak, aki jóváhagyta hogy ilyen szerszámot adjanak az autó mellé. szerencsém, hogy nem az autópálya mellett, egy defektes kerék mellett jött elő ez a nyomor.

vicc az egészben, hogy teljesen új kulcs volt, még néztem is, hogy mi a szarért lötyög a 17-es csavaron... már alapból volt egy fél mm-es játéka.

mindegy, beszereztem egy rendeset, azzal nem lesz probléma az elkövetkezendő években :D

megjegyzem, ugyanilyen indokból b@sztam ki az autóból a gyári emelőt... azt is rektálisan helyezném el az illetékeseknek, úgy jó mélyen.

úgyhogy most a kis olajemelő, meg a rendes kerékkulcs bent lapul hátul, remélhetőleg legközelebb csak a tél közeledtével kerülnek elő! :D

Nekem a gyík orsós emelőről borult le a kocsi,jól lenyúzta a küszöböt.Repült is a méh-telepre,a kroki meg ment a helyére.A gyári szerszámkészlet arra jó,hogy magadat hidd balféknek vele :D

Link to comment
Megosztás:

Én már emeltem fel gyári emelővel, igaz csak egyszer, de nem volt vele gondom. Ez legalább alámegy, mert a krokodil nem :D Öröm is a téli-tavaszi kerékcsere. Két kézzel sárvédőnél meg kell emelnem a kocsit, lábbal meg alárugdosni közben a krokodilt :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyík orsós emelőről borult le a kocsi,jól lenyúzta a küszöböt.Repült is a méh-telepre,a kroki meg ment a helyére.A gyári szerszámkészlet arra jó,hogy magadat hidd balféknek vele :D

Dettó. Cimbi is ugyanígy járt vele, lebukott a gyári emelőről. Egyetlen egy alkalmazásra jó, ha szilárd burkolaton kell használni. De ez meg elég ritka, az országút közepén nem cserélhetsz kereket, az út széle meg ritkán aszfaltozott/betonozott :D

Az autózás történetében elég gyenge pont ez az emelő téma, és a vicc az egészben, hogy a legótvarabb autóhoz adták a legjobb emelőt... Ugye a Dacia :D

Link to comment
Megosztás:

Én már emeltem fel gyári emelővel, igaz csak egyszer, de nem volt vele gondom. Ez legalább alámegy, mert a krokodil nem :D Öröm is a téli-tavaszi kerékcsere. Két kézzel sárvédőnél meg kell emelnem a kocsit, lábbal meg alárugdosni közben a krokodilt :D

Kis méretű krokit kell szerezni. Az otthoni, 2,5 tonnás, vagy mennyi, az bajosan fér alá valóban (és nekem gyári a hasmagasság), de szereztem egy kicsit, asszem 1tonnás, azzal nincs baj

Link to comment
Megosztás:

Ha már az emelőknél tartunk.

Lehet, hogy csak nekem újdonság, de eddíg még nem láttam ilyet.

Érdekes, az tuti. Mondjuk kipufogót ne akarj leszedni, meg váltót se nagyon :D

Emellett nem lehet gyenge az emelőrúd terhelése sem (mivel ugye az autók nem 50-50%-os súlyelosztásúak)

Svédben a 'Gör det själv' (Csináld magad) műhelyekben meg olyan emelő van, ahol az autóval végülis egy keretbe állsz be, ez emeli az autót.

A keret hosszanti oldalán csúszkás, a középtengely felé benyúló papucsok vannak, amiket a küszöbre állíthatsz. Nem rossz megoldás, de néha igen nehézzé teszi a hozzáférést a futóműhöz.

Viszont asszem nem engedélyezett a csápos emelő használata, ahhoz ugye kell némi rutin, ezt meg bárki használhatja. Kisebb az esély hogy leesik róla az autó.

Link to comment
Megosztás:

Kell szerezni összecsukható-felfújható változatot...

Reklámozták valahol a felfújható, párnás emelőt. Rádugod a kipufogóra, és a motorral felfújatod, mint egy gumimatracot. Nem rossz ötlet, de mondjuk olyasmiket biztos nem kerül ki, hogy benzin-fékcsövek, elektromos vezetékek, benzintank...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, az tuti. Mondjuk kipufogót ne akarj leszedni, meg váltót se nagyon :D

Emellett nem lehet gyenge az emelőrúd terhelése sem (mivel ugye az autók nem 50-50%-os súlyelosztásúak)

Svédben a 'Gör det själv' (Csináld magad) műhelyekben meg olyan emelő van, ahol az autóval végülis egy keretbe állsz be, ez emeli az autót.

A keret hosszanti oldalán csúszkás, a középtengely felé benyúló papucsok vannak, amiket a küszöbre állíthatsz. Nem rossz megoldás, de néha igen nehézzé teszi a hozzáférést a futóműhöz.

Viszont asszem nem engedélyezett a csápos emelő használata, ahhoz ugye kell némi rutin, ezt meg bárki használhatja. Kisebb az esély hogy leesik róla az autó.

A csápos elődje. Én rengeteget láttam, olajos emelőnek hívják. Sok falusi pajtában fellelhető...

Link to comment
Megosztás:

Igen. Tényleg ikunuku, mert télen, amikor a nagy hideg volt, hiába mondtam neki, hogy idulj már be te sz@r. Beletelt egy kis időbe, hogy felfogja mit akarok. :D

Merre?

Te minden Omegának megjegyzed a rendszámát?

Általában igen. A klubosokat ismerem. Idegeneknek szoktam villantani is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.