Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Ha kiveszed, akkor mindenképpen bukod a BC-t. Mondjuk azt nem értem miért a felső cd-t használod, mikor ott van alul a tár? Nekem pl. a felső sosem ment, nem is hiányzott. Az viszont tény, hogy fosul van megcsinálva és tényleg válogat a cd-k között. És az enyém még ráadásul egy lelakott példány, amiben a cd-tár sem volt jó, de ahhoz szereztem donort és ment is át a komplett alsó rész. A felső réheszhez nem nyúltam még.

Ha nem használod akkor ide vele:) De komolyan a felsőt használja a navi.Tehát ha nem olvas nincs térkép nincs navi.Persze ez nem annyira kell itthon de szeretem, ha minden tökéletesen működik a kocsin.Plusz én a tárat nem nagyon használom

Link to comment
Megosztás:

Ha nem használod akkor ide vele:) De komolyan a felsőt használja a navi.Tehát ha nem olvas nincs térkép nincs navi.Persze ez nem annyira kell itthon de szeretem, ha minden tökéletesen működik a kocsin.Plusz én a tárat nem nagyon használom

Jah, hát itthon nem működik a navija, de nem vészes, itthon ritkán tévedek el :) De nekem a felső nem eszik semmilyen cd-t sem, szóval az tényleg csak dísznek van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítség kellene.

95', x20xev , 2.0. B omega gyári riasztó gondom lenne.

Leéget a tanksapka központi zár motorom és blokkolta az egész jobb oldalsó ajtóim, csomagtartóm. Nem nyílik ki sehogy. Tud valaki esetleg bontott tanksapkaajtó motort, vagy egy normális, korrekt gyári-riasztó szerelőt? (feleség, 3 gyerek, nehézkes őket bepakolni így)

Köszönöm!

Imi)

Link to comment
Megosztás:

Levettem, de nem megoldás! (akksit is lekötöttem)

Zárlatos lett a központi-zár vezérlőm is, kicseréltem, de továbbra is blokkolja az ajtókat valami folyamatosan (lehet, hogy a mechanikus zár) Nem tudom!

Próbáltad megtápolni egy akksiről a zárakat egyenként? Vagy beégtek a centrálmotorok mikor elszállt a vezérlő... faja...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A tempomatom elment egyik pillanatról a másikra. Nem csinál semmit hiába kapcsolgatom. Lehet valami kontakt hiba vagy komolyabb a baj? Tudom ezt így látatlanban nem lehet megmondani, de nagyon mérges vagyok ki kell magamból adni a dühöt.

Attila

Mondjuk egy kiolvasás segítene a dolgon, esetleg... Lehet lesz ott más probléma is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A tempomatom elment egyik pillanatról a másikra. Nem csinál semmit hiába kapcsolgatom. Lehet valami kontakt hiba vagy komolyabb a baj? Tudom ezt így látatlanban nem lehet megmondani, de nagyon mérges vagyok ki kell magamból adni a dühöt.

Attila

Kuplung / fékpedál kapcsoló nem ad jelet. Csere.

Ezen kívül még sok minden más is lehet. De ez a legvalószínűbb, amúgy egy szög egyszerű rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Levettem, de nem megoldás! (akksit is lekötöttem)

Zárlatos lett a központi-zár vezérlőm is, kicseréltem, de továbbra is blokkolja az ajtókat valami folyamatosan (lehet, hogy a mechanikus zár) Nem tudom!

95.09-ig, amíg infrás volt a kulcs, külön van a riasztóvezérlő és a kp-i zár vezérlő. Ha gyári riasztós az autód, nem pedig simán távirányítós a kp-i zárad, és infrás a kulcsod, éehet, hogy a riasztód is behalt. Kézzel sem bírod kinyitni a zárakat? Mert akkor lehet, hogy tényleg tönkrementek a jobbos motorok, esetleg a zárlatos motor miatt összeégett vhol a vezetékkötege és folyamatosan zárlatos az egész rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad megtápolni egy akksiről a zárakat egyenként? Vagy beégtek a centrálmotorok mikor elszállt a vezérlő... faja...

Nem, azt még nem próbáltam időhiány miatt, de remélem nem szálltak el a centrálmotorok.....................köszönöm válaszod

95.09-ig, amíg infrás volt a kulcs, külön van a riasztóvezérlő és a kp-i zár vezérlő. Ha gyári riasztós az autód, nem pedig simán távirányítós a kp-i zárad, és infrás a kulcsod, éehet, hogy a riasztód is behalt. Kézzel sem bírod kinyitni a zárakat? Mert akkor lehet, hogy tényleg tönkrementek a jobbos motorok, esetleg a zárlatos motor miatt összeégett vhol a vezetékkötege és folyamatosan zárlatos az egész rendszer.

Riasztóm azzal, hogy kicseréltem a központi-zárvezérlőt hála az égnek működik. Egyébként lehet, hogy tényleg a motorok, vagy a vezetékek égtek le. Bár, ha a vezetékek, akkor nem működne a belsőtér világításom, ugyanis így jöttem rá, hogy elszállt a vezérlőm, hogy feszkó nélkül pislákolt a belső világítás, riasztó nulla, csere után ezek helyrejöttek. Lehet, hogy a jobb oldal kapott egy löketet. Egyébként a mechanikus védelem blokkol, mert belülről sem lehet felhúzni a belső zárakat. A távirányítom nagy gombos infra, oldalt a kis gomb a mechanikus védelmet aktiválja.

Válaszod neked is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Most meg minden o.k. Magától megjavult.Ettől függetlenűl ha majd megy szerelőhöz kiolvastatom mert nem hagy nyugodni a dolog.Köszönöm a kommenteket.

Attila

tempomatnak tudtommal nincsen hibakódtárolója.

ha megjavult, akkor nagy valószínűséggel a kuplung vagy a fékpedál kapcsolója kontakthibás.

szét lehet őket szedni, megpucolni az érintkezőket, de sziszifuszi munka, és nem is biztos hogy tökéletes lesz.

nekem is ilyen problémám volt, először megpucoltam a kapcsolót, azt 1500Ft-ért vettem egy fékpedál kapcsolót, aztán megszűnt a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Fészen fenn vagy? Ott van pár arc, akik bontanak Omegákat. Két számot tudok. Omegaszaki: 06305526352 és László Zoli : 06702205997

Köszönöm!

Nem vagyok face-en :)

Újabb probléma de ezt már nem én szervízelem:) a párom föld úton kiszakította a deknit :)

A síró görcs kerülgetett :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Új tag vagyok.97 Omega b caravan.Van egy olyan gondom,hogy a müszerfalat átfúrva az elözö tulaj kihozott egy GPS töltöt,de az nem volt jó az én GPS-emhez.Egy egyszerü átkötés után viszon elment a fed.computerem a klima állandoan megy a rádió is elhalgatott,és a GPs is csak úgy tölt ha a 2 hátsó ajtó fölötti lámpa állandóra van kapcsolva.Mit csesztem el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok.97 Omega b caravan.Van egy olyan gondom,hogy a müszerfalat átfúrva az elözö tulaj kihozott egy GPS töltöt,de az nem volt jó az én GPS-emhez.Egy egyszerü átkötés után viszon elment a fed.computerem a klima állandoan megy a rádió is elhalgatott,és a GPs is csak úgy tölt ha a 2 hátsó ajtó fölötti lámpa állandóra van kapcsolva.Mit csesztem el?

ott, hogy nem úgy kezdted a hibakeresést, hogy átnézted a biztosítékokat ;)

ne csak a biztitáblát nézd át, hanem az esetlegesen belekókányolt, lengőbiztosítékokat is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, új vagyok itt. Keresnék elektromos-memóriás-fűthető ülésekhez gyári csatlakozót, ami a kábelkötegen van rajta. A vezető és a hátsó ülés alatti kellene. Az én autóm 96-os sedan, szereztem bele bőr belsőt és sajnos a gyári csatlakozók nem passzolnak, csak az anyósülésé. A vezető ülés alatt három csatlakozó megy, az ülésfűtésé az passzol, de a másik kettő- ami egy fekete egységhez csatlakozik- nem passzol. Remélem tud valaki segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, új vagyok itt. Keresnék elektromos-memóriás-fűthető ülésekhez gyári csatlakozót, ami a kábelkötegen van rajta. A vezető és a hátsó ülés alatti kellene. Az én autóm 96-os sedan, szereztem bele bőr belsőt és sajnos a gyári csatlakozók nem passzolnak, csak az anyósülésé. A vezető ülés alatt három csatlakozó megy, az ülésfűtésé az passzol, de a másik kettő- ami egy fekete egységhez csatlakozik- nem passzol. Remélem tud valaki segíteni!

Szia. Fészen János Maris-t keresd, talán tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Fészen János Maris-t keresd, talán tud segíteni.

Köszi szépen, felvettem vele a kapcsolatot, valószínű lesz. Lenne még egy problémám, az autómban 2.0 16v motor van és mostanában olyan probléma van vele, hogy ha üresbe rakom az autót, pl. piros lámpánál akkor annyira le esik a fordulat hogy leáll. egyszerűen már eléggé idegesít a dolog és nem tudom hogy mi okozza ezt. Alapjárati motor?? Még üresen el is gurul mindaddig még el nem kezdek fékezni, na akkor alapjárat leesik 200-300 ra és megáll.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, felvettem vele a kapcsolatot, valószínű lesz. Lenne még egy problémám, az autómban 2.0 16v motor van és mostanában olyan probléma van vele, hogy ha üresbe rakom az autót, pl. piros lámpánál akkor annyira le esik a fordulat hogy leáll. egyszerűen már eléggé idegesít a dolog és nem tudom hogy mi okozza ezt. Alapjárati motor?? Még üresen el is gurul mindaddig még el nem kezdek fékezni, na akkor alapjárat leesik 200-300 ra és megáll.

tankolj bele prémium benzint. nekem anno bejött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.