Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Nem színészek, ennyire hülyék...

úgy értettem én is... ha színészek, akkor nagyon jók. ha meg nem színészek, akkor kapásból megvonni minden jogukat. szavazatival kezdeném, és az oxigénhez való joggal folytatnám...

Segítsen valaki :) Nem tagadhatom le esetleg ,hogy magyar és ember vagyok? Ezeket hogyan válogatták? IQ tesz és aki megugrotta a 60-tól 90-ig terjedőt, az ment a műsorba?

Én kérek elnézést mert szégyen hogy ezek voltak az adott mezőnyben a leggyorsabb spermák... :)

fúj és LOL :)

az igazság az, hogy ezek nem szimplán alacsony IQ-val rendelkeznek... oké, nem lehet mindenki géniusz...

de náluk az ostobaság magas fokú önbizalommal is párosul, és ez már veszélyes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Segítsen valaki :) Nem tagadhatom le esetleg ,hogy magyar és ember vagyok? Ezeket hogyan válogatták? IQ tesz és aki megugrotta a 60-tól 90-ig terjedőt, az ment a műsorba?

Én kérek elnézést mert szégyen hogy ezek voltak az adott mezőnyben a leggyorsabb spermák... :)

fúj és LOL :)

úgy értettem én is... ha színészek, akkor nagyon jók. ha meg nem színészek, akkor kapásból megvonni minden jogukat. szavazatival kezdeném, és az oxigénhez való joggal folytatnám...az igazság az, hogy ezek nem szimplán alacsony IQ-val rendelkeznek... oké, nem lehet mindenki géniusz...

de náluk az ostobaság magas fokú önbizalommal is párosul, és ez már veszélyes.

Hogyan válogatták? Eljöttek erre a fórumra! Én is azt mondom már évek óta, hogy náluk az ostobaság magas fokú önbizalommal is párosul, és ez már veszélyes...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítségeket, csupán annak a véleménye érdekelt volna aki vásárolt már ebbe az autóba új szivargyújtó aljzatot. Szerintem logikusabb csak az aljzatot cserélni hiszen több fajta burkolatú hamutartóval gyártották az autót (fa, ezüst, sima ha jól tudom) aminek a beszerzése tapasztalataim szerint bonyodalmasabb, mint egy szimpla univerzális aljzaté, és persze sokkal olcsóbb is (mert egy faberakásos kéne), meg a hamutartó részére nincsen szükségem, persze nem kizárt, hogy naiv esetleg laikus vagyok. Végül is hűtőrácsot is külön vennék a kocsihoz nem egybe a motorháztetővel...

Én szétszedném és megnézném, hogy mitől zöld és azt kicsrélném narancsra. Ha mondjuk izzó akkor azt, ha valami fényáteresztő műanyag akkor azt. Ha műanyag akkor át lehet esetleg színezni vagy másikat csinálni otthon a garázsban. Nem lehet nagy durranás.

Köszönöm a válaszod, természetesen a fényáteresztő zöld, az izzó benne színtelen. Inkább egy gyárilag narancssárga színűt szerelnék be.

azért előtte szedd ki a sárga szivargyújtót, és küldd el neki! :D :D :D

ui.: hamutartó nélkül! ;)

Köszönöm a felvetést, de az övé sajnos nem jó az én kocsimba.

Link to comment
Megosztás:

úgy értettem én is... ha színészek, akkor nagyon jók. ha meg nem színészek, akkor kapásból megvonni minden jogukat. szavazatival kezdeném, és az oxigénhez való joggal folytatnám...az igazság az, hogy ezek nem szimplán alacsony IQ-val rendelkeznek... oké, nem lehet mindenki géniusz...

de náluk az ostobaság magas fokú önbizalommal is párosul, és ez már veszélyes.

Nos közben újabb infókat kaptam. Akik az említett a promóban vannak azok a harmadik rész észbontói, de az első 2 részben lévő leányzók, hús vér emberek, saját kis porfészkem lakói. Most már kezdem érteni miért vagyok ilyen frusztrált, tényleg mindenhol, még IRL ISS hülyék vannak körülöttem...

Link to comment
Megosztás:

Nos közben újabb infókat kaptam. Akik az említett a promóban vannak azok a harmadik rész észbontói, de az első 2 részben lévő leányzók, hús vér emberek, saját kis porfészkem lakói. Most már kezdem érteni miért vagyok ilyen frusztrált, tényleg mindenhol, még IRL ISS hülyék vannak körülöttem...

tehát valóban elképesztő az ostobaságuk... ami még brutálisabb, hogy ebből műsort csinálnak, és LESZ AKI NÉZI!!!
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kedves Fórumozók!

Mivel nem indíthatok új témát (nem tudom miért) ezért ide írok.
Kérdésem az lenne, hogy szeretnék egy erősítőt mélyládával bekötni az Omegámba (Omega B Caravan Facelift 2002), hogy a pozitív piros tápkábelt az akkumulátortól az utastérbe hol tudom bevezetni, mert akárhogy is néztem nem találok rá lehetőséget. Abban reménykedek, hogy itt a fórumon van valaki aki csinált már ilyet, és tud nekem segíteni.
Eseteleg e-mailben, vagy itt a fórumon. Mail címem: tamas.buki@bladestudio.eu

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

Mivel nem indíthatok új témát (nem tudom miért) ezért ide írok.

Kérdésem az lenne, hogy szeretnék egy erősítőt mélyládával bekötni az Omegámba (Omega B Caravan Facelift 2002), hogy a pozitív piros tápkábelt az akkumulátortól az utastérbe hol tudom bevezetni, mert akárhogy is néztem nem találok rá lehetőséget. Abban reménykedek, hogy itt a fórumon van valaki aki csinált már ilyet, és tud nekem segíteni.

Eseteleg e-mailben, vagy itt a fórumon. Mail címem: tamas.buki@bladestudio.eu

A segítséget előre is köszönöm!

Ugyanott, ahol a többi kábel megy...

Link to comment
Megosztás:

Azt vágom, meg is találtam. Engem pontosabban az érdekel, hogy a tűzfalon hol jut át....

Egy lyukon! :P :P :P

(nekem azon a nyíláson jön át, ami a kormányoszloptól balra van, egy halom kábel jön át azon a lyukon, oda lett befűzve. figyelj rá, hogy tömítsd le rendesen, mert nekem beázott. a marhája szétvágta a gumi átvezetőt, úgy húzta át. úgyhogy fekete szilikonos tömítővel oldottam meg a dolgot, utána soha nem volt vele gond.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy lyukon! :P :P :P

(nekem azon a nyíláson jön át, ami a kormányoszloptól balra van, egy halom kábel jön át azon a lyukon, oda lett befűzve. figyelj rá, hogy tömítsd le rendesen, mert nekem beázott. a marhája szétvágta a gumi átvezetőt, úgy húzta át. úgyhogy fekete szilikonos tömítővel oldottam meg a dolgot, utána soha nem volt vele gond.)

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Sokat segítettél! Esetleg - ha nem nagy gond - nincs képed róla vagy tudnál egyet csinálni? Ezer hála! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Sokat segítettél! Esetleg - ha nem nagy gond - nincs képed róla vagy tudnál egyet csinálni? Ezer hála! Üdv!

Kb 800km-re vagyok az autótól, és a hétvégén sajnos már nem az enyém lesz... úgyhogy sajnos nem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello,

Épített már be valaki Omega b2 gyári magnó helyére mást? Gondolok 2DIN navis fejegységre, vagy 1DIN fejegységre, átalakítóval. Igazából az érdekelne hogy a kormánytávvezérelhetőség funkciót hogyan lehet megoldani egy akármilyen fejegységgel ami támogatja a távvezérlést.
Találtam olyan Kenwood fejet, ami támogatja a funkciót, illetve kifejezettem hozzá való autóspecifikus kábelt azthiszem 2500ft áron, illetve találtam mindenféle csoda adapter megoldásokat 14000ft+ -os árakon...
Valakinek tapasztalata esetleg?

Egyéb alternatív megoldás is érdekelne, amivel külső lejátszó eszközt tudnék csatlakoztatni a b2-es omega gyári fejéhez. Kivéve FM Transmitter!
Köszi előre is!


Link to comment
Megosztás:

Hello,

Épített már be valaki Omega b2 gyári magnó helyére mást? Gondolok 2DIN navis fejegységre, vagy 1DIN fejegységre, átalakítóval. Igazából az érdekelne hogy a kormánytávvezérelhetőség funkciót hogyan lehet megoldani egy akármilyen fejegységgel ami támogatja a távvezérlést.

Találtam olyan Kenwood fejet, ami támogatja a funkciót, illetve kifejezettem hozzá való autóspecifikus kábelt azthiszem 2500ft áron, illetve találtam mindenféle csoda adapter megoldásokat 14000ft+ -os árakon...

Valakinek tapasztalata esetleg?

Egyéb alternatív megoldás is érdekelne, amivel külső lejátszó eszközt tudnék csatlakoztatni a b2-es omega gyári fejéhez. Kivéve FM Transmitter!

Köszi előre is!

Hát a kormányvezérlésre nem tudok mit mondani.A csatlakoztatásra itt egy pl:

http://www.drive2.ru/cars/opel/omega/omega_b/schumacheria/journal/4062246863888600604/

Egyébként miért akarod kicserélni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy olyan problémám hogy behalt a cd lejátszóm és a dudám egyszerre mindkettő működőképes csak nincs bennük áram.

Minden bizti jó vezetéket nem látok szakadva a kürt reléje kattan,

már szétszedtem vagy ötször de nem jövök rá a megoldásra.

Bogarászós meló, nem árt ha van kapcs rajz amin fel vannak tüntetve a vezeték jelölések. Ha a relé kattan akkor van működtető fesz, már csak a főáramkört kellene lecsekkolni. A relé lábai közt kell lennie egynek amin megjelenik a 12v miután a relé behúzott. Fontos, hogy ne keverd össze a tekercs két végével, amiken a kattanáskor szintén van villany ! A tekercsvégekre általában vékony vezeték megy, a terhelést általában a vastagabbak kapják. Ha szerencsés fabrikátor vagy akkor megtalálod a két vastagabbat amik közül az egyiken fix 12v van és a relé a meghúzáskor kellene, hogy 12v-ot adjon a másik vastag vezetékre. Figyeld a piros vagy piros+egyéb szinű madzagokat, ezen jön vagy megy a 12v , a barna vagy barna+egyéb a negatív pólus, általában a relé tekercsének negatív pontja. Először ennek járj utána!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy olyan problémám hogy behalt a cd lejátszóm és a dudám egyszerre mindkettő működőképes csak nincs bennük áram.

Minden bizti jó vezetéket nem látok szakadva a kürt reléje kattan,

már szétszedtem vagy ötször de nem jövök rá a megoldásra.

Honnan tudod, hogy működőképes? Adtál nekik feszkót? Ha így ok, akkor csak avezetékek végigmérésével jutsz el a megoldáshoz, de nekem sanszos, hogy valamelyik bizti adta meg magát...
Link to comment
Megosztás:

Honnan tudod, hogy működőképes? Adtál nekik feszkót? Ha így ok, akkor csak avezetékek végigmérésével jutsz el a megoldáshoz, de nekem sanszos, hogy valamelyik bizti adta meg magát...

Igen az volt az első hogy direktre kötöttem a dudát és a cd lejátszót az akksira.

A biztiket átnéztem már és cserélgettem is őket nem találtam egyiket sem rossznak.

Köszönöm hogy segíteni próbálsz, ha van ötleted még, érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Bogarászós meló, nem árt ha van kapcs rajz amin fel vannak tüntetve a vezeték jelölések. Ha a relé kattan akkor van működtető fesz, már csak a főáramkört kellene lecsekkolni. A relé lábai közt kell lennie egynek amin megjelenik a 12v miután a relé behúzott. Fontos, hogy ne keverd össze a tekercs két végével, amiken a kattanáskor szintén van villany ! A tekercsvégekre általában vékony vezeték megy, a terhelést általában a vastagabbak kapják. Ha szerencsés fabrikátor vagy akkor megtalálod a két vastagabbat amik közül az egyiken fix 12v van és a relé a meghúzáskor kellene, hogy 12v-ot adjon a másik vastag vezetékre. Figyeld a piros vagy piros+egyéb szinű madzagokat, ezen jön vagy megy a 12v , a barna vagy barna+egyéb a negatív pólus, általában a relé tekercsének negatív pontja. Először ennek járj utána!

Köszönöm megpróbálom amit írtál hátha bejön.

Van egy olyan elképzelésem ,bár lehet hogy butaság, hogy valamilyen közös probléma lehet mivel mindkét eszköz a gyujtás nélkük működik.

Lehetnek egy áramkörön?

Még a cd lejátszót megoldom de duda kerékpár szezonban nagyon fontos lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.