Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

1999-esben érdekes lenne a Y22XE. Amúgy meg megvettél egy motorikus bontószökevényt. Ha kiolvastad a hibakódot, miért nem javíttattad meg?

Vannak csodák, motorcserék, és ugye elég hihetetlen lenne 450e km egy 2001 es esetében, de egy 1999 es simán megbírja :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek.

Tudna valaki tanácsot adni egy erőtlen B omegának X20SE motorral? :D

Már a jövő hét is végig lett nézve rajta meg kicserélve. Nincs hibakód és nem is volt.

Kapott új, gyári cikkszámú Bosch lambda szondát, próbaképp rá lett téve egy másik(új) légtömegmérő, minden szerviz be van tartva, gyertya szűrők stb. Lett mérve üa nyomás, gyári értéken fut.

Ki lett szerelve a katalizátor is, mert már ilyen tippet is kaptam. Semmi nem változik.... :)

Mindenhol rámondják, hogy omega betegség, de szerintem minden javítható(lenne).... :S

Előre is köszi ha valaki hozzá tud szólni a témához...

Üdv mindenkinek., és köszi mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Tudna valaki tanácsot adni egy erőtlen B omegának X20SE motorral? :D

Már a jövő hét is végig lett nézve rajta meg kicserélve. Nincs hibakód és nem is volt.

Kapott új, gyári cikkszámú Bosch lambda szondát, próbaképp rá lett téve egy másik(új) légtömegmérő, minden szerviz be van tartva, gyertya szűrők stb. Lett mérve üa nyomás, gyári értéken fut.

Ki lett szerelve a katalizátor is, mert már ilyen tippet is kaptam. Semmi nem változik.... :D

Mindenhol rámondják, hogy omega betegség, de szerintem minden javítható(lenne).... :S

Előre is köszi ha valaki hozzá tud szólni a témához...

Üdv mindenkinek., és köszi mégegyszer.

És hogy érzed, hogy erőtlen?

Dyno-n volt, hogy hozza a papírformát? Én pl ajánlanám bele a 3.0-t azzal nem erőtlen :)

Link to comment
Megosztás:

Egy idő után az is annak tűnik.

Nekem mondod?... Pár hónap után keveselltem a 3,2-t :D :)

Mondjuk ezért jó, hogy egy gyengébb - bár elviekben gyorsulásban ugyanott lévő -autóm van, így ha hazamegyek érzem az erőt :D

azért már elférne egy i35 féle beépítés :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Tudna valaki tanácsot adni egy erőtlen B omegának X20SE motorral? :D

Már a jövő hét is végig lett nézve rajta meg kicserélve. Nincs hibakód és nem is volt.

Kapott új, gyári cikkszámú Bosch lambda szondát, próbaképp rá lett téve egy másik(új) légtömegmérő, minden szerviz be van tartva, gyertya szűrők stb. Lett mérve üa nyomás, gyári értéken fut.

Ki lett szerelve a katalizátor is, mert már ilyen tippet is kaptam. Semmi nem változik.... :)

Mindenhol rámondják, hogy omega betegség, de szerintem minden javítható(lenne).... :S

Előre is köszi ha valaki hozzá tud szólni a témához...

Üdv mindenkinek., és köszi mégegyszer.

Jah, X30XE, aztán nem tűnik gyengének.

Kompresszió??!!

Link to comment
Megosztás:

továbbra is azt mondom, hogy előbb egy hiteles mérés, mert érzésre.. az nem megy, aztán ha nem hozza a formáját, el lehet indulni valamerre, a motor nem csörög? nem füstöl? víz olaj megvan?

Arról nem is beszélve, hogy nem tudni miből indul ki... A másfél tonnához eleve kevés a 116LE (X20SE), tudom, nekem is volt. Szóval ha előtte "jó" volt, és mostanában lett erőtlen, akkor értem, de ha csak szimplán gyenge, akkor az ilyen! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Tudna valaki tanácsot adni egy erőtlen B omegának X20SE motorral? :D

Már a jövő hét is végig lett nézve rajta meg kicserélve. Nincs hibakód és nem is volt.

Kapott új, gyári cikkszámú Bosch lambda szondát, próbaképp rá lett téve egy másik(új) légtömegmérő, minden szerviz be van tartva, gyertya szűrők stb. Lett mérve üa nyomás, gyári értéken fut.

Ki lett szerelve a katalizátor is, mert már ilyen tippet is kaptam. Semmi nem változik.... :)

Mindenhol rámondják, hogy omega betegség, de szerintem minden javítható(lenne).... :S

Előre is köszi ha valaki hozzá tud szólni a témához...

Üdv mindenkinek., és köszi mégegyszer.

Gyertyák, gyertyakábelek rendben vannak?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Gyertyák, gyertyakábelek rendben vannak?

Gyertya rendesen cserélve van, betartva a km futást, egyébként nem is régi. Kábelt még nem cseréltem, a következő az lesz, de nem néznek ki rosszul, meg ki is méregettem őket, jónak tűnnek.

A motorvezérlő hűtésem meg van dögölve, ki tudja mióta(beázás), nem hinném, hogy ez okozhatja. Amúgy mivel érdemes helyettesíteni? Gondoltam a számítógép tápventire, de akkora lyukat fúrok a dobozra akkor meg félek, hogy beázik a relédoboz.

Egyéb ötlet esetleg az erőtlenkedésre?

Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Arról nem is beszélve, hogy nem tudni miből indul ki... A másfél tonnához eleve kevés a 116LE (X20SE), tudom, nekem is volt. Szóval ha előtte "jó" volt, és mostanában lett erőtlen, akkor értem, de ha csak szimplán gyenge, akkor az ilyen! :lol:

Az a baj, hogy a legtöbben azt mondják, hogy ja ez ennyit tud. Ez a legkönnyebb......De azért előzni lehetne egy ilyennel is nem? Na ezzel nem mindig.....ja de, álló traktort :lol:

Juteszembe, igaz, hogy az X20SE ebben a kasztniban nem egy ferrari, de a 20 lóerővel erősebb XEV se 100al erősebb :D

Link to comment
Megosztás:

továbbra is azt mondom, hogy előbb egy hiteles mérés, mert érzésre.. az nem megy, aztán ha nem hozza a formáját, el lehet indulni valamerre, a motor nem csörög? nem füstöl? víz olaj megvan?

Víz olaj megvan, és nem is fogy, de ezeket a köröket már rég lefutottam sajnos.....:lol:

Dyno meg nincs a közelemben......pedig tényleg jólenne......Hátha én vagyok a hülye ugyebár :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy a legtöbben azt mondják, hogy ja ez ennyit tud. Ez a legkönnyebb......De azért előzni lehetne egy ilyennel is nem? Na ezzel nem mindig.....ja de, álló traktort :lol:

Juteszembe, igaz, hogy az X20SE ebben a kasztniban nem egy ferrari, de a 20 lóerővel erősebb XEV se 100al erősebb :D

És nem is viselkedik Fearrariként. Ugyan lehet vele előzni, meg tempósan haladni, de inkább tatás az is. MV6-tal lehet vagánykodni, ám mai szemmel az se versenyzésre való. (de azért mindenképp lesz egy mv6-om is hamarosan :lol: )

Link to comment
Megosztás:

És nem is viselkedik Fearrariként. Ugyan lehet vele előzni, meg tempósan haladni, de inkább tatás az is. MV6-tal lehet vagánykodni, ám mai szemmel az se versenyzésre való. (de azért mindenképp lesz egy mv6-om is hamarosan :lol: )

Azt azért ugye vágjátok hogy a Trabant 26Le volt, és a 126-os Polski meg 23!? :D

Szóval annyira nem kell fitymálni azt a 115Pacit :D

Amúgy, egyszer javítottam egy X20SE-s szedánt. Kipróbáltam mit megy, van a közelben egy 10-12%-os emelkedő... Na ott a 4-et nem bírta már. Gondoltam a gáz az oka. Átváltottam benzinre, jobb lett. 2%-al max :lol:

Ugyanezt az emelkedőt, hasonló sebességgel, fordulattal az X20XEV játszi könnyedséggel veszi, simán leforog a 3. fokozat.

Ugyan nem sok az a plusz 20Le, de jótékony a hatása.

Amúgy mai szemmel nézve mi való versenyzésre, ha nem egy 200Le-s motor (mondjuk igaz, hogy a kasztni nagy...)? :D

Az 1,3-as yuppie Szutyuki Stift SZTRÍTRÉSZING matricával, meg RÉMUSZ kipufogóval? ;) :P :D

Najó, persze tudom a választ... Manapság már egy családi kombi is 180-200Le. Mert az kell a népnek... Meg a nulla literes fogyasztás, és az Euro2356-ös norma...

Hogy ne legyen OFF:

Tankolj bele 30-40% E85-öt, meg hajtsd meg alaposan, persze ésszel (meleg motor, életveszély kerülése, stb).

Nemtom hogy a Simtec vezérlő teljes tároltprogrammal működik-e, vagy adaptív, de én a tankolás-meghajtás előtt 1 éjszakára levenném az akksit.

A relédoboz hűtését meg nem árt megoldani, bár most már ne siess vele. Jövő nyárig kibírja, az ECU nem szereti a meleget. Márpedig fűt elég rendesen...

Amúgy Lambda, CO volt rajta mérve mostanában? Nem lehet hogy szegény keveréket kap? Vizet nem melegíti jobban, nem jár többet a hűtőventi?

Csak mert egy kuncsaft autójával jártam úgy, hogy állandóan szegény keverékkel járt. Értéken belül volt még a dolog, de a lambda alá szabályzott, a MAP szenzornál meg kontakt hiba volt. Így folyamat szegény keverékkel járt a motor (nem is értem, hogy miért nem dobott az ECU hibát).

Nem volt ereje... Igaz nem is fogyasztott. 'Panaszkodott' is a tulaj, hogy utána közel 2 literrel többet evett a gép :D Na persze ehhez az is hozzájött, hogy ugye jobban ment, jobban nyomta neki a pedált :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm, reggeli élmény.

Gurulok autóval melóba, egyszer csak (olyan 10km megtétele után, tehát már üzem-meleg motor), ránt egyet a gép, fordulatszám mérő felugrik, majd semmi egyéb, gurulok tovább. Fél perc múlva megint, 1 ugrás, azt semmi. Kiértem egy egyenes szakaszra, kinyomtam a kuplungot, hogy mi lészen, erre leesett a fordulat nullára, és kigyulladtak a szokásos visszajelzők. Próbáltam még menet közben újraindítani, először önindítóval, aztán rákuplungolva, semmi. Leálltam az út szélére, kulcs kivesz, vártam fél percet, indítás, pöccre indul, és megtettem a maradék 30km-t mindenféle ugrálás nélkül. Többször is kigurultam kinyomott kuplunggal, szépen tartotta az alapjáratot, semmi libegés, ugrálás.

Hibakódot nem néztem, de szerintem nincs, nem gyulladt ki a MIL.

Először arra tippeltem, hogy a párás reggel miatt. Viszont már üzem-meleg motornál miért jönne elő, miért nem amíg hideg?

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Hmm, reggeli élmény.

Gurulok autóval melóba, egyszer csak (olyan 10km megtétele után, tehát már üzem-meleg motor), ránt egyet a gép, fordulatszám mérő felugrik, majd semmi egyéb, gurulok tovább. Fél perc múlva megint, 1 ugrás, azt semmi. Kiértem egy egyenes szakaszra, kinyomtam a kuplungot, hogy mi lészen, erre leesett a fordulat nullára, és kigyulladtak a szokásos visszajelzők. Próbáltam még menet közben újraindítani, először önindítóval, aztán rákuplungolva, semmi. Leálltam az út szélére, kulcs kivesz, vártam fél percet, indítás, pöccre indul, és megtettem a maradék 30km-t mindenféle ugrálás nélkül. Többször is kigurultam kinyomott kuplunggal, szépen tartotta az alapjáratot, semmi libegés, ugrálás.

Hibakódot nem néztem, de szerintem nincs, nem gyulladt ki a MIL.

Először arra tippeltem, hogy a párás reggel miatt. Viszont már üzem-meleg motornál miért jönne elő, miért nem amíg hideg?

Ötlet?

Egy újabb idegesítő hibalámpa nélküli hiba....ez az igazi kihívás....ba**a meg :S

Főtengely jeladó?

Link to comment
Megosztás:

Azt azért ugye vágjátok hogy a Trabant 26Le volt, és a 126-os Polski meg 23!? :D

Szóval annyira nem kell fitymálni azt a 115Pacit :D

X20XEV-ről írtam. Szóval én a 136 pacit fitymáltam. :D ... amivel egyébként jómagam tökéletesen elégedett vagyok, a közlekedési szokásaimhoz elegendő (értsd: tatásan nyomom).

Amúgy, egyszer javítottam egy X20SE-s szedánt. Kipróbáltam mit megy, van a közelben egy 10-12%-os emelkedő... Na ott a 4-et nem bírta már. Gondoltam a gáz az oka. Átváltottam benzinre, jobb lett. 2%-al max :lol:

Ugyanezt az emelkedőt, hasonló sebességgel, fordulattal az X20XEV játszi könnyedséggel veszi, simán leforog a 3. fokozat.

Ugyan nem sok az a plusz 20Le, de jótékony a hatása.

Egyetértésnek levés.

Amúgy mai szemmel nézve mi való versenyzésre, ha nem egy 200Le-s motor (mondjuk igaz, hogy a kasztni nagy...)? :D

Az 1,3-as yuppie Szutyuki Stift SZTRÍTRÉSZING matricával, meg RÉMUSZ kipufogóval? ;) :P :D

Najó, persze tudom a választ... Manapság már egy családi kombi is 180-200Le. Mert az kell a népnek... Meg a nulla literes fogyasztás, és az Euro2356-ös norma...

Nekem az a tapasztalatom, hogy teljesen másképp viselkedik egy mai 100 LE-s motor és egy 15-20 éves. Lényegesen pörgősebbek az új konstrukciók, sokkal hatékonyabbak, sokkal "erősebbek". Tehát könnyen el tud bánni az x20xev-mmel egy 80 lovas szrít-rácsing Swift is, ha nagyon akar. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt azért ugye vágjátok hogy a Trabant 26Le volt, és a 126-os Polski meg 23!? :D

Szóval annyira nem kell fitymálni azt a 115Pacit :D

Amúgy, egyszer javítottam egy X20SE-s szedánt. Kipróbáltam mit megy, van a közelben egy 10-12%-os emelkedő... Na ott a 4-et nem bírta már. Gondoltam a gáz az oka. Átváltottam benzinre, jobb lett. 2%-al max :lol:

Ugyanezt az emelkedőt, hasonló sebességgel, fordulattal az X20XEV játszi könnyedséggel veszi, simán leforog a 3. fokozat.

Ugyan nem sok az a plusz 20Le, de jótékony a hatása.

Amúgy mai szemmel nézve mi való versenyzésre, ha nem egy 200Le-s motor (mondjuk igaz, hogy a kasztni nagy...)? :D

Az 1,3-as yuppie Szutyuki Stift SZTRÍTRÉSZING matricával, meg RÉMUSZ kipufogóval? :D ;) :P

Najó, persze tudom a választ... Manapság már egy családi kombi is 180-200Le. Mert az kell a népnek... Meg a nulla literes fogyasztás, és az Euro2356-ös norma...

Hogy ne legyen OFF:

Tankolj bele 30-40% E85-öt, meg hajtsd meg alaposan, persze ésszel (meleg motor, életveszély kerülése, stb).

Nemtom hogy a Simtec vezérlő teljes tároltprogrammal működik-e, vagy adaptív, de én a tankolás-meghajtás előtt 1 éjszakára levenném az akksit.

A relédoboz hűtését meg nem árt megoldani, bár most már ne siess vele. Jövő nyárig kibírja, az ECU nem szereti a meleget. Márpedig fűt elég rendesen...

Amúgy Lambda, CO volt rajta mérve mostanában? Nem lehet hogy szegény keveréket kap? Vizet nem melegíti jobban, nem jár többet a hűtőventi?

Csak mert egy kuncsaft autójával jártam úgy, hogy állandóan szegény keverékkel járt. Értéken belül volt még a dolog, de a lambda alá szabályzott, a MAP szenzornál meg kontakt hiba volt. Így folyamat szegény keverékkel járt a motor (nem is értem, hogy miért nem dobott az ECU hibát).

Nem volt ereje... Igaz nem is fogyasztott. 'Panaszkodott' is a tulaj, hogy utána közel 2 literrel többet evett a gép :D Na persze ehhez az is hozzájött, hogy ugye jobban ment, jobban nyomta neki a pedált :lol:

Üdv.

Kb nekem is ugyanez a tünet. Minden rendben, igazából mértük zöldkártya géppel is minden érték jó volt, de ugye az álló helyzetben van nem terhelésen, szerintem igy nem mondd sokat.

Próbáltam vele a bioetanolt is, gyakorlatilag az autó ugyanúgy ment mint előtte, csak többet fogyasztott, de semmi teljesítménycsökkenés nem jött, pedig több volt benne az etanol. Passzolom, gyanús.

A relédoboz hűtését megoldom mindenképp, nem véletlenül van benne gyárilag az az állat hűtőventillátor.

Amúgy igen. Azt észrevettem, hogy nagyon hamar bemelegszik az autó, nem mondom, hogy a venti állandóan menne, de iszonyat hamar eléri az üzemmeleg állapotot. Ez is érdekes. De NEM hengerfejes, viz nem fogy, olaj sem, kiegy tartály nyomás oké, nincs füst sem, most katalizátor nélkül sem.

Amúgy az OPCOM-os diagnosztika dús keveréket ír állandóan élő adatban, de azt mondták, az oké mert olyan gyorsan változik, hogy a program nem tudja követni......hmm Meg azt is mondták, hogy lambda hibát dobna ha a keverék állandóan szar lenne, ez igaz is.(vadiúj Bosch lambdám van).

Amit furcsállottam még, hogy lehúzott légtömegmérővel is ugyanúgy megy az autó, annyi különbséggel, ugye, hogy sárga lámpa van, amúgy meg nincs. De OPCOM szerint jól működik a légtömegmérő is(próbáltam másikkal is, semmi vált)

Ja és az EGR is le van dugózva, gondoltuk az a baj.

Tünetek összegzése:

-Etanollal ugyanúgy megy, semmi változás

-Lehúzott légtömegmérővel ugyanúgy megy, semmi változás

-Hamar bemelegszik. de nem forr

-Fogyasztás 2 litereket ingadozik, ugyanazon a távon és körülmények között

-Erőtlen, alig gyorsul(azért mégiscsak 115 lóerő lenne, nem 75)

-Enyhe csörgő hang gyorsításkor(de erre már azt is mondták, hogy opel hang....)

-Motorféken néha pukkanik a kipufogó, de ezt betudtam annak, hogy a tűzkarikánál szerintem picit kifúj, legalábbis csöppenik a kondenzvíz.

Én egyébként kopogásérzékelő gyanakodnék, de hibát nem dob, és nincs senki aki rendesen ki tudná szkóppal mérni, meg ugye terhelésen kéne nézni nem a garázsban...:S

Szóval passz sajnos egyenlőre, előre is köszi ha valaki tudna vmit javasolni..

Ja és utóirat: Motronic vezérlésem van és elvileg nem adaptiv, diagnosztika nem ajánl fel újratanítást hozzá.

Üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

X20XEV-ről írtam. Szóval én a 136 pacit fitymáltam. :D ... amivel egyébként jómagam tökéletesen elégedett vagyok, a közlekedési szokásaimhoz elegendő (értsd: tatásan nyomom).

Egyetértésnek levés.

Nekem az a tapasztalatom, hogy teljesen másképp viselkedik egy mai 100 LE-s motor és egy 15-20 éves. Lényegesen pörgősebbek az új konstrukciók, sokkal hatékonyabbak, sokkal "erősebbek". Tehát könnyen el tud bánni az x20xev-mmel egy 80 lovas szrít-rácsing Swift is, ha nagyon akar. :lol:

137Le az 137. Ha 20éves a motor, ha 2. A kérdés nem itt dől el, hanem a tömeg/teljesítmény arányon. Szép hogy le tud nyomni egy 80lovas autó, amikor közel fél mázsával könnyebb mint az Omega. Ugyanaz, mintha ai a Swifttel kiállnál egy Superseven ellen. Hiába kisebb teljesítményű a Super7, alig 500kiló, feltöltve, sofőrrel...

Amúgy ez a mai világ kifordítottsága. Ha nincsen 150Le az autóban, akkor az nem autó.

Pedig a közúti max megengedett sebesség 130 (sőt, a legtöbb országban kevesebb). Úgyhogy nem értem, hogy hova ez a nagy lóerő hajhászás.

Igazából egy, a családját cipelő apuka/anyuka szemszögéből lényegében mindegy, hogy a kocsi 18 vagy épp 9 mp alatt gyorsul 0-100-ra. Viszont ugye amikor épp nem 0-100-ra gyorsul (tehát az átlag felhasználás ca 99,99%-ában), feleslegesen cipeli magával mindazt a terhet, ami ehhez szükséges (túlméretes hajtáslánc, futómű, fékek, stb)...

Szánalom, komolyan...

Nade ne offoljuk szét a topicot, menjünk Egyéb cseveg-ni :lol:

Link to comment
Megosztás:

137Le az 137. Ha 20éves a motor, ha 2. A kérdés nem itt dől el, hanem a tömeg/teljesítmény arányon. Szép hogy le tud nyomni egy 80lovas autó, amikor közel fél mázsával könnyebb mint az Omega. Ugyanaz, mintha ai a Swifttel kiállnál egy Superseven ellen. Hiába kisebb teljesítményű a Super7, alig 500kiló, feltöltve, sofőrrel...

Amúgy ez a mai világ kifordítottsága. Ha nincsen 150Le az autóban, akkor az nem autó.

Pedig a közúti max megengedett sebesség 130 (sőt, a legtöbb országban kevesebb). Úgyhogy nem értem, hogy hova ez a nagy lóerő hajhászás.

Igazából egy, a családját cipelő apuka/anyuka szemszögéből lényegében mindegy, hogy a kocsi 18 vagy épp 9 mp alatt gyorsul 0-100-ra. Viszont ugye amikor épp nem 0-100-ra gyorsul (tehát az átlag felhasználás ca 99,99%-ában), feleslegesen cipeli magával mindazt a terhet, ami ehhez szükséges (túlméretes hajtáslánc, futómű, fékek, stb)...

Szánalom, komolyan...

Nade ne offoljuk szét a topicot, menjünk Egyéb cseveg-ni :lol:

Hát én azért örülök, hogy ha sietnék, akkor nem kell hosszú km-eket követnem egy teherautót, vagy egy tötymörgő öregasszonyt, hanem egy rövidebb üres szakaszon iss le tudom lépni. Megfelelő tartalékkal biztonságosabban lehet előzni, gondolom ezzel egyetértesz....

211 paci RULEZ!!

Link to comment
Megosztás:

Hát én azért örülök, hogy ha sietnék, akkor nem kell hosszú km-eket követnem egy teherautót, vagy egy tötymörgő öregasszonyt, hanem egy rövidebb üres szakaszon iss le tudom lépni. Megfelelő tartalékkal biztonságosabban lehet előzni, gondolom ezzel egyetértesz....

211 paci RULEZ!!

Persze, egyetértek vele.

Csak a móddal nem. Merthogy, ugye milyen arányban használod a 211Le-t? Mondjuk az esetek 15%-ában, és akkor már sokat mondtam szerintem.

Máskor meg 'tötymörögsz' max 30-40Le-t kihasználva a nagy ménesből. És olyankor fölöslegesen cipeled a többi 15x pacit...

Ezt látom nagy lehetőségként a hibridekben. Mert ugye a villany jobban szabályozható, kisebb veszteséggel.

Csak egyelőre, amíg nem érnek el az akksik hasonló energiasűrűséget, mint amit a szénhidrogénekből tudunk nyerni, addig halott ez az ág.

(nameg az árról nem is beszélve. Minap volt a Pug Ion teszt a TC-n... 10 millió azért a dodzsemért... ráadásul egy nudli az az autó :lol: :lol: :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.