Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Persze, egyetértek vele.

Csak a móddal nem. Merthogy, ugye milyen arányban használod a 211Le-t? Mondjuk az esetek 15%-ában, és akkor már sokat mondtam szerintem.

Máskor meg 'tötymörögsz' max 30-40Le-t kihasználva a nagy ménesből. És olyankor fölöslegesen cipeled a többi 15x pacit...

Ezt látom nagy lehetőségként a hibridekben. Mert ugye a villany jobban szabályozható, kisebb veszteséggel.

Csak egyelőre, amíg nem érnek el az akksik hasonló energiasűrűséget, mint amit a szénhidrogénekből tudunk nyerni, addig halott ez az ág.

(nameg az árról nem is beszélve. Minap volt a Pug Ion teszt a TC-n... 10 millió azért a dodzsemért... ráadásul egy nudli az az autó :lol: :lol: :D :D )

Egyik megoldás a hengerek felének lekapcsolása kis és közepes terhelésnél. Egyre több autómárkánál megjelenik, már 4 hengereseknél iss....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs valakinek magyar nyelvü OpCom programja? Nekem angol van csak de nehezen boldogulok vele.

Köszi a segítséget előre is.

Igaz, hogy beírtad legalább 3 topikba, és ez a modiknak nem fog tetszeni, de a kérdés engem is érdekel, annyi kiegészítéssel, hogy én egy angol verziónak is örülnék! (Lehetőleg rs232 verzió kellene, nem USB-s az interface-em)

Link to comment
Megosztás:

Igaz, hogy beírtad legalább 3 topikba, és ez a modiknak nem fog tetszeni, de a kérdés engem is érdekel, annyi kiegészítéssel, hogy én egy angol verziónak is örülnék! (Lehetőleg rs232 verzió kellene, nem USB-s az interface-em)

Tele van vele a net! Az angolok meg folyton panaszkodnak hogy magatol visszavalt neha magyarra :lol:

...

Link to comment
Megosztás:

Op-com-ból nincs soros verzió ha jól tudom.A nyelv projektel okosan kell bánni,mert hamar hazavághatod a cuccot.

A nyelv projektet egyenlőre feladtam, csak a kíváncsiság hajt. Amit vettem az a TuningPro24.de Opel Scanner nevű cucca, és tökéletesen használható hibakód olvasásra, és törlésre. Programozni viszont semmit sem tudok, vagy legalábbis nem találtam. Még jó, hogy a tempomatot nem kellett. De idővel jó volna egy második kulcs (egy kulccsal vettem), és mivel megvan a Security kódja a kocsinak, így nem lenne gond a felprogramozás. Az AB-COM progiban viszont tuti nincs ilyen opció, azért kérdeztem az op-com-ot. Értelemszerűen Tech2-t nem akarok venni, mert a legolcsóbb helyen is 800€...

Link to comment
Megosztás:

A nyelv projektet egyenlőre feladtam, csak a kíváncsiság hajt. Amit vettem az a TuningPro24.de Opel Scanner nevű cucca, és tökéletesen használható hibakód olvasásra, és törlésre. Programozni viszont semmit sem tudok, vagy legalábbis nem találtam. Még jó, hogy a tempomatot nem kellett. De idővel jó volna egy második kulcs (egy kulccsal vettem), és mivel megvan a Security kódja a kocsinak, így nem lenne gond a felprogramozás. Az AB-COM progiban viszont tuti nincs ilyen opció, azért kérdeztem az op-com-ot. Értelemszerűen Tech2-t nem akarok venni, mert a legolcsóbb helyen is 800€...

Cimbora 4500Sek(~420€)-ért vette a Tech2-t, igaz használtan, ebay-ről, a germánoktól. Kábelekkel, 2-3 CF kártyával.

Mondjuk sokra nem megyek vele, mert csak SAAB adatbázisok vannak hozzá... Max veszek egy Opel adatbázist hozzá, azt lelejmolom a cuccot, ha kell :lol:

Amúgy én is végigjártam az AB-OP-com vonalat, cseréltem anno én is egy USB-s OBD illesztőt. Igazából kb semmire se jó, a hibakódolvasáson/törlésen kívül (bár nekem már a törlés se ment).

Tehát kb pont annyit tud, mint egy darab rézdrót, meg a hibatáblázat. Kivillogtatod, és ugyanott vagy, mint a kínai 'adatkábellel'.

A vicc az az volt, amikor évekkel ezelőtt futóművet állíttattam a kocsin, és mondta a srác, hogy tudja diagnosztizálni is a kocsit.

Erre elővesz egy Bluetooth-os OBD csatit, rádugja a kocsira, és annyit mond hogy nincs hibakód, és hogy ötezer lesz! :lol:

Aztán mondom neki, te figyu, mit tud ez a kütyü? Magyarázta, mutogatta, de a max amit ki lehetett belőle hozni, hogy kiolvassa a hibakódot. Egyéb diagnosztika terén halott volt. Persze CAN-Bus esetén működik tutin, de hát az másik történet.

Aztán beszéltem ismerőssel, aki Opel szalonban gürcöl, mondta, hogy igazából a Tech2-n kívül minden csak bóvli.

Annak meg sajnos pont ezért megkérik az árát.

Link to comment
Megosztás:

Cimbora 4500Sek(~420€)-ért vette a Tech2-t, igaz használtan, ebay-ről, a germánoktól. Kábelekkel, 2-3 CF kártyával.

Mondjuk sokra nem megyek vele, mert csak SAAB adatbázisok vannak hozzá... Max veszek egy Opel adatbázist hozzá, azt lelejmolom a cuccot, ha kell :lol:

Na látod, és akkor itt jön a kérdés: (saját magamnál maradva) Ha adott egy max 1-2000€-t érő 10 éves autó, akkor megéri-e megvenni hozzá? OK! Ha belegondolok, hogy ez az ötödik Opelem, akkor már más a szitu. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na látod, és akkor itt jön a kérdés: (saját magamnál maradva) Ha adott egy max 1-2000€-t érő 10 éves autó, akkor megéri-e megvenni hozzá? OK! Ha belegondolok, hogy ez az ötödik Opelem, akkor már más a szitu. :lol:

Hja. Annak érdemes megvenni, aki használja is, hasznot is csinál vele.

Csak azért megvenni, hogy álljon a sarokban, luxus...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Üdv.

Tud valaki chiptuningos embert opelekhez?

Köszi

Egy szívóbenzinesen sokmindent nem lehet tuningolni. Max a befecskendezési térképet tologatják ide-oda. Azt meg a 'Futó Zrt'-féle e85power adapterrel is meg tudod tenni.

Tuning a szívóbenzinesnél fizikailag kezdődik, nem chippeléssel. Persze ha már ki van könnyítve a szívó-kipufogó oldal, esetleg hengerenkénti fojtószelep, vagy van egy csökkentett ellenállású kipufogó, akkor nem árt már vezértengely fokolás, aztán akkor meg rakni egy másik, gyorsabb, programozható ECU-t, de akkor már nagyobb benzinnyomás, meg nagyobb injektorok... De akkor hamar kinyírod a kettőstömegűt, ami meg amúgy sem jó, mert lassan ejti a fordulatot. De ha le is könnyíted, utána legyalulod a gyári kuplungot. Ezért kevlárt raksz fel, erősebb rugóval. Ami szétnyírja a kuplungmunkahengert. Aztán párezer km után megadja magát az R25. R28-at kezdesz keresni. Vagy Havassy úrnál hagysz egy pár százast, hogy megerősítsen egy R25-öt.

De itt már nagggggyon súlyos százezrekről beszélünk.

Amit ha ráköltesz egy másik autóra, akkor ugyanazt a teljesítményt megkapod, fejtörés, és számolgatás nélkül.

:D

Mindemellett ha találsz is valakit, csak olyannak fizess, aki legalább kétszer ráállítja a dinamométerre a kocsit. Egyszer előtte, egyszer utána.

Bár a profik legalább 3x mérnek, hogy kihozzák a maxot...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Tud valaki chiptuningos embert opelekhez?

Köszi

Egy szívóbenzinesen sokmindent nem lehet tuningolni. Max a befecskendezési térképet tologatják ide-oda. Azt meg a 'Futó Zrt'-féle e85power adapterrel is meg tudod tenni.

.

.

.

Amit ha ráköltesz egy másik autóra, akkor ugyanazt a teljesítményt megkapod, fejtörés, és számolgatás nélkül.

:D

A legjobb chiptuning sztem a Simtec 70-et Motronic 3.11 re cserélni... :P - Természetesen motorral együtt (X20XEV-Y32SE :D )

Tas megmondta... a motortuning nagyobb köbcentinél kezdődik :D (miután elkezdtem álmodozni egy 220 lóerős C20NE-ről... Most meg van, csak 1,2 literrel megnöveltem a hengerűrtartalmat.)

Sky tökéletesen leírta, hogy "sufni" körülmények között ne akarjon az ember Fast and Furious-t játszani... Amúgy már a felsoroltaknál olcsóbb egy esetleges turbós motort venni, átvizsgáztatni miegymás.

Amúgy a Tuning rovatban van Chiptuninggal foglalkozó fórum (ITT), elvileg meg szokott néha jelenni egy egy emberke, de Futó Gabi (opel16v) is segíthet, ha csak 1-2 LE és 5 Nm hiányzik az életedből... :P

Link to comment
Megosztás:

A legjobb chiptuning sztem a Simtec 70-et Motronic 3.11 re cserélni... :D - Természetesen motorral együtt (X20XEV-Y32SE :D )

Tas megmondta... a motortuning nagyobb köbcentinél kezdődik :D (miután elkezdtem álmodozni egy 220 lóerős C20NE-ről... Most meg van, csak 1,2 literrel megnöveltem a hengerűrtartalmat.)

Sky tökéletesen leírta, hogy "sufni" körülmények között ne akarjon az ember Fast and Furious-t játszani... Amúgy már a felsoroltaknál olcsóbb egy esetleges turbós motort venni, átvizsgáztatni miegymás.

Amúgy a Tuning rovatban van Chiptuninggal foglalkozó fórum (ITT), elvileg meg szokott néha jelenni egy egy emberke, de Futó Gabi (opel16v) is segíthet, ha csak 1-2 LE és 5 Nm hiányzik az életedből... :D

Ja, ugye ököl az szabály. Többől egyszerűbb többet csinálni, mint a keveset megtöbbszörözni :P :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.