Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Héten Omega szerelés volt. Kivételesen nem az enyém, hanem öcsémé. Sajnos az utángyártott lengőkarokban a szilentek felmondták a harcot. De ami számomra érdekes volt, hogy a vízszintesekből csak az egyik, de a függőlegesekből mindkettő szétszakadt :( Mentek vissza a gyári lengőkarok, gyári GM szilentekkel. Ezen kívül cseréltünk még egy kutyacsontot, egy külső és egy belső kormány gömbcsuklót.

Ezután Sógoroméra is ránéztünk. Ott is cserés az egyik kutyacsont, meg a két külső kormányösszekötő gömbcsukló. Az a legbosszantóbb, hogy ezután még futóművet is lehet állíttatni :(

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki megvan a beázás oka. Érdemes minden Omega tulajnak megnézni, hogy főleg vezető oldalon a szőnyeget felhajtva alányúlva a gumírozott szivacsos szigetelőnek tapasztal -e jelentősebb mennyiségű vizet. Ha igen akkor sanszos, hogy az alábbi ok a probléma.

A vezető oldalon nem igazán lehet jól takarítani a nyúlvány és tűzfal "találkozását", megáll minden dzsuva, ennek eredménye egy lyuk a tűzfalon a kormánykivezetés pajzsa mellett - alatt, amely anyag folytonossági probléma aztán gyönyörűen bevezeti a lefolyó vizet a szivacson keresztül.

Cimborának is ott lyukas, illetve van egy bontott vas ki lett dobálva a belseje az is itt lyukas. Mindegyik 2000 utáni ráadásul, nem 95-ös paripák.

Ha Pesten kell valakinek precíz lakatos aki tényleg ért az Omegák-hoz is (Neki is az van, és évek óta ismerem) egyéb mellett dobjon PÜ-t.

Módosítva : gsizoli
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Opel Omega kombi 2000 gyártású 2,5 TD motor automata váltóval. Elvileg 250000Km van benne.

Mennyi megbízható?

Nekem eddig csak benzines járgányom volt, azért kérdezlek titeket! Ahogy olvasgatom itt azért van egy jópár hozzáértő kolléga!

Mennyire szabad megvenni egy ilyen jószágot?

Mire kell figyelni megvétel előtt? Remélem ebben még nincs részecskeszűrő vagy mi a búbánat!

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Omega kombi 2000 gyártású 2,5 TD motor automata váltóval. Elvileg 250000Km van benne.

Mennyi megbízható?

Nekem eddig csak benzines járgányom volt, azért kérdezlek titeket! Ahogy olvasgatom itt azért van egy jópár hozzáértő kolléga!

Mennyire szabad megvenni egy ilyen jószágot?

Mire kell figyelni megvétel előtt? Remélem ebben még nincs részecskeszűrő vagy mi a búbánat!

Segítségeteket előre is köszönöm szépen!

Felejtős. Bár attól függ mi az ára...

Link to comment
Megosztás:

Ezt egy kicsit jobban ki tudnád fejteni?

Csak mert kb Te vagy egyetlen aki ezt mondja. Mindenhol csak azt olvasom, hogy ezt a BMW motort nem lehet tönkrevágni.

Mi lehet a baja, ami miatt azt mondod, hogy felejtős?

Üdv

Sztem keress rá az adagoló szóra itt a fórumon... kb minden dízelesnek a mumusa... valószínű az a 250 e km erősen 450. Persze, mindent meg lehet venni, én is vettem 1,6 os Zafirát, sokan jónak tartják, na azóta egy pénznyelő. Na azon árakat duplázd ha baj van...Esetleg ha engednek kompressziómérést stb akkor talán :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt egy kicsit jobban ki tudnád fejteni?

Csak mert kb Te vagy egyetlen aki ezt mondja. Mindenhol csak azt olvasom, hogy ezt a BMW motort nem lehet tönkrevágni.

Mi lehet a baja, ami miatt azt mondod, hogy felejtős?

Üdv

Megkérdeztem mi az ára. Nem válaszoltál és még segítséget kérsz? Különben, meg mindenhol azt mondják vedd meg, akkor minek itt kérdezősködsz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem mi az ára. Nem válaszoltál és még segítséget kérsz? Különben, meg mindenhol azt mondják vedd meg, akkor minek itt kérdezősködsz...

Az ára 799000Ft. De amúgy felejtős, mert több volt az olaj a motortérben mint a motorban. Még a fedélzeti computer is azt mondta, hogy ellenőrizni kell az olajszintet.

Amúgy bármily meglepő, de dolgozom, és olyankor nincs igazán időm válaszolgatni.

De lehet, hogy inkább modellt kellene váltanom, hiszen ha itt ennyire, "rendes, udvarias, segítőkész" illetők, vannak akkor nincs mit keresnem itt.

Reménykedtem volna abba, hogy némi technikai információt is kapok, hogy mi megy tönkre, nem pedig csak annyit, hogy "Felejtős. Bár attól függ mi az ára..." Ezt akár a 80 éves nagymamám is mondhatta volna, annyira szakmai információ volt benne.

A Volvo klubban kicsit más volt az intelligencia mértéke

Inkább valami nagyobb autót.

Ahoi!

Link to comment
Megosztás:

Az ára 799000Ft. De amúgy felejtős, mert több volt az olaj a motortérben mint a motorban. Még a fedélzeti computer is azt mondta, hogy ellenőrizni kell az olajszintet.

Amúgy bármily meglepő, de dolgozom, és olyankor nincs igazán időm válaszolgatni.

De lehet, hogy inkább modellt kellene váltanom, hiszen ha itt ennyire, "rendes, udvarias, segítőkész" illetők, vannak akkor nincs mit keresnem itt.

Reménykedtem volna abba, hogy némi technikai információt is kapok, hogy mi megy tönkre, nem pedig csak annyit, hogy "Felejtős. Bár attól függ mi az ára..." Ezt akár a 80 éves nagymamám is mondhatta volna, annyira szakmai információ volt benne.

A Volvo klubban kicsit más volt az intelligencia mértéke

Inkább valami nagyobb autót.

Ahoi!

Válaszoltam vagy válaszoltam?

Omega nem elég sznob, szal ha Volvoban gondolkodsz akkor inkább az, ez veszít az amúgy sem létező presztizséből - egyébként 800ért??? max 500 de akkor már jó állapotban is van :P

Hja hogy nagyobbat? Hm... S Merci, 7 es Bimmer, A8 ... más nagyobbról nem tudok európai gyártótól...

Link to comment
Megosztás:

Az ára 799000Ft. De amúgy felejtős, mert több volt az olaj a motortérben mint a motorban. Még a fedélzeti computer is azt mondta, hogy ellenőrizni kell az olajszintet.

Amúgy bármily meglepő, de dolgozom, és olyankor nincs igazán időm válaszolgatni.

De lehet, hogy inkább modellt kellene váltanom, hiszen ha itt ennyire, "rendes, udvarias, segítőkész" illetők, vannak akkor nincs mit keresnem itt.

Reménykedtem volna abba, hogy némi technikai információt is kapok, hogy mi megy tönkre, nem pedig csak annyit, hogy "Felejtős. Bár attól függ mi az ára..." Ezt akár a 80 éves nagymamám is mondhatta volna, annyira szakmai információ volt benne.

A Volvo klubban kicsit más volt az intelligencia mértéke

Inkább valami nagyobb autót.

Ahoi!

Mert más nem dolgozik, mi? Különben írtál a kettő között, úgyhogy gyenge ez a duma. Hogy más klubban mi a módi lexarom, de végeredményben 1 szóban megmondtam neked a tutit. Pedig beszóltál, hogy mindenki csak rábeszél, én mondtam, hogy felejtős. Aztán mégis kinek lett igaza. Menj azokhoz, akik csak jót mondtak és ott osszad az észt, mert ez itt nem menő, főleg nem nyeretlenektől. Különben meg ezek a legkisebb hibái a dízelnek, ezek néhány ezresből javíthatók lettek volna. Nagy szaki lehetsz...

Link to comment
Megosztás:

Mert más nem dolgozik, mi? Különben írtál a kettő között, úgyhogy gyenge ez a duma. Hogy más klubban mi a módi lexarom, de végeredményben 1 szóban megmondtam neked a tutit. Pedig beszóltál, hogy mindenki csak rábeszél, én mondtam, hogy felejtős. Aztán mégis kinek lett igaza. Menj azokhoz, akik csak jót mondtak és ott osszad az észt, mert ez itt nem menő, főleg nem nyeretlenektől. Különben meg ezek a legkisebb hibái a dízelnek, ezek néhány ezresből javíthatók lettek volna. Nagy szaki lehetsz...

Kedves Renegát!

Tudod van egy olyan mondás, hogy a „A stílus maga az ember”. Na ez tökéletesen illik, rád, ahogy a neved is!

Hogy ki a „nyeretlenektől” az egy jó kérdés, de azért annyi közöm van az autóhoz lévén, hogy van egy 18 éves Omegám, hogy milyen mennyiségű, olajfogyás elfogatható vagy sem.

De tudod mit! Legyél Te az okos, ügyes, és mindamellett nem kicsit bunkó, hogy ilyen stílusban írogatsz! Nem is ismersz. Azt se tudod ki vagyok. Mit képzelsz Te magadban, hogy ilyen hangot ütsz meg velem. Ezt otthon lehet, de ez egy közösség. Ha pedig ez a közösség ezt a stílust eltűri, akkor nagyon gyorsan le is lépek innen, mert arra, hogy egy ismeretlen ember, aki azt hiszi nagy a tudása, elkezdje osztani nekem az észt, minden konkrétum nélkül, nem vagyok kíváncsi!

Őszinte részvétem a többi fórumozónak.

Ahoi!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Renegát!

Tudod van egy olyan mondás, hogy a „A stílus maga az ember”. Na ez tökéletesen illik, rád, ahogy a neved is!

Hogy ki a „nyeretlenektől” az egy jó kérdés, de azért annyi közöm van az autóhoz lévén, hogy van egy 18 éves Omegám, hogy milyen mennyiségű, olajfogyás elfogatható vagy sem.

De tudod mit! Legyél Te az okos, ügyes, és mindamellett nem kicsit bunkó, hogy ilyen stílusban írogatsz! Nem is ismersz. Azt se tudod ki vagyok. Mit képzelsz Te magadban, hogy ilyen hangot ütsz meg velem. Ezt otthon lehet, de ez egy közösség. Ha pedig ez a közösség ezt a stílust eltűri, akkor nagyon gyorsan le is lépek innen, mert arra, hogy egy ismeretlen ember, aki azt hiszi nagy a tudása, elkezdje osztani nekem az észt, minden konkrétum nélkül, nem vagyok kíváncsi!

Őszinte részvétem a többi fórumozónak.

Ahoi!

Most nem értelek. Tényleg. Baj, hogy előre megmondta mi várható? Igaza van, menj a többi okoshoz akik szerint az tuti autó.

És a többi hozzászólást vhogy kihagyod :) A neve meg Omegatd - kicsivel feljebb :D

Link to comment
Megosztás:

Mert olyan jók az autóink, hogy nem kell semmit sem csinálni rajtuk.

Na jó ez nem igaz: öcsémén és sógoromén is az első futóművet kellett javítani, hála a trágya olcsó utángyártott cuccoknak. Az enyémen pedig első lámpákat cseréltem. Bontottak kerültek bele. Sajnos az eladó azt nem írta és a fényképet is ügyesen csinálta róla, hogy a jobbosnak az alsó és az egyik felső felfogatója le van törve. Rakhattam át az egész belsejét és a búrát a régi lámpatestbe.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A következő a problémám egy 98-as kombi Omegával. Sajnos a motortér nyitásához szükséges bowden elszakadt. Tőben, tehát még bennt a motortérben. A lényeg hogy hogyan lehetne ezt kivülről kinyitni. Ami még pluszban és grátiszban hozzá jön hogy teljesen levan merülve az akkumlátora... :) :(

Az esetleges segítségeket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

a bowdenes történet engem is érdekel, m már csak 2emberes a nyitás, annyira megnyúlt a madzag. Elkezdtem a szétszedést, de már a kiakasztásnál megakadtam, m amilyen nőgyógyászati ujjtechnika szükséges hozzá, nem voltam bizt abban, hogy sikerül majd visszaakasztanom egy esetleges sikeres bowdenrövidítés után. Ha a grillt sikerül egyébként kiműteni, akkor a zárhídban alulról nehezen hozzá lehet férni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.