Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Túlvagyok az Omegám második átkábelezésén. Sajnos ezt muszály volt, miután hegesztés közben kigyulladt a beltér, és a karosszéria kábelköteg is megégett. Forrasztgatni nem akartam, mert az nem az én stílusom. Ami nagyon érdekes, hogy a donor autóra az op-comot rádugva, mindent tudtam kezelni, minden vezérlőegységgel kommunikált. Miután mindent átraktam az enyémbe, a légzsák és ABS vezérlőit nem látja. Igaz az ABS kocka maradt ami előtte volt, de a réginek és újnak még a betűkódja is megegyezett. Sajnos lövésem sincs ez mitől lehet. Ami még az eredeti maradt az a motorvezérlő, immo, műszeregység. De nem hiszem, hogy ezek befolyásolják a légzsákrendszert.

Link to comment
Megosztás:

Túlvagyok az Omegám második átkábelezésén. Sajnos ezt muszáj volt, miután hegesztés közben kigyulladt a beltér, és a karosszéria kábelköteg is megégett. Forrasztgatni nem akartam, mert az nem az én stílusom. Ami nagyon érdekes, hogy a donor autóra az op-comot rádugva, mindent tudtam kezelni, minden vezérlőegységgel kommunikált. Miután mindent átraktam az enyémbe, a légzsák és ABS vezérlőit nem látja. Igaz az ABS kocka maradt ami előtte volt, de a réginek és újnak még a betűkódja is megegyezett. Sajnos lövésem sincs ez mitől lehet. Ami még az eredeti maradt az a motorvezérlő, immo, műszeregység. De nem hiszem, hogy ezek befolyásolják a légzsákrendszert.

Nincs a donorban egy felesleges légtömegmérő?! :D

Jah, rájöttem, az ovál csatis lesz, pff...

Módosítva : MalterKoma
Link to comment
Megosztás:

A tied teljesen behányt? Ha igen miből vetted észre? Meg kellene próbálnom, hogy szétkapom a légtömegmérőket, és a csatlakozó házát átcserélem.

Nincs a donorban egy felesleges légtömegmérő?! :D
Jah, rájöttem, az ovál csatis lesz, pff...

Link to comment
Megosztás:

A tied teljesen behányt? Ha igen miből vetted észre? Meg kellene próbálnom, hogy szétkapom a légtömegmérőket, és a csatlakozó házát átcserélem.

Nem hányt be teljesen, csak rendetlenkedik, dobálja a motorkontroll lámpát, és erőteljes gyorsításkor néha meg-megtorpan. Meg ez az egyik, amit kivillogtattam....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hello Mindenki!

Darabokban van a verda - karosszériás vette kezelésbe... :)

Természetesen nálam is felbukkant a típusra jellemzö homlokfal-korrózió,

na meg persze itt-ott megjelent már rajta a "vörös penész" kívül is.

Na,ehhez kapcsolódóan egy kérdés:

mivel az akkut lekötik a gépröl és ez eddig nálam nem fordult elö,számíthatok-e esetleg valami kellemetlenségre,

amikor ismét áramot kap??? (car-pass nincs,emiatt kérdem...)

Illetve még:

a váltókart borító szoknya rögzítö kerete elhalt,ezt honnan tudnám beszerezni? -...a gugli nem volt a barátom e kérdésben...

Ja,a váltógomb is csereérett,amit ugyan találtam az ebay-en,de hátha Ti tudtok valami jobb tippet...

Aztán:

a szönyeg és a hangszigetelések kibontása során összefutottam pár "gazdátlan" csatival a jobb egynél,

a kesztyütartó alatt/mögött/mellett az oldalelemhez rögzített kis fekete doboznál. (ne mán,szégyellem magam ezért a mondatért...)

Jó eséllyel találnék választ a doboz "kilétére" is ha vissza olvasnék,de ha esetleg valaki elárulja,

nem sértödöm meg... :) A hangsúly viszont a csatlakozókon van: azok mik/honnan/miért/stb...?

Na meg:

tempomat -még mindig nem sikerült ez a projekt... Van kar,van motor,nincsenek pedálkapcsolók és azt sem tudom,

hogy a pedálkapcsolókhoz lehet-e valami gyári kábelezés valahol a motortérben,avagy erre is szükségem lesz!?

Illetve a motorhoz sem tudom,hogy van-e vezeték/csati valahol,vagy az is csak akkor van,ha tempomat is -gyárilag...?

Tudom: nézzek körbe rendesen a kocsiban!!! fogok is,amint a nyári szabimra haza távozom,de addig azért

szeretnék begyüjteni némi infót...

Hát,egyelöre...

???

izé...

szóval alaposan vissza olvastam most és okosodtam is valamelyest:

a jobb egynél az a fekete doboz talán pont a tempomat elektronikája lehet... ...lehet???

A csati is megvan a szelepmozgató motorhoz (már tavaly megtaláltam,csak kiszaladt a suta-buta fejemből...)

Akkor elvileg már csak a kuplung/fék kapcsolók kellenek -mivel elvileg a gép CD felszereltségű,

esetleg ezekhez is elő vezetékelhettek már???

Ja:

a kocsi lecsupaszításakor találtam a két ülés közt a borítások alatt egy szürke elektromos dobozt,némi kábelezéssel.

Ő ki lenne?

Módosítva : vnonoo
Link to comment
Megosztás:

Hello,

egy jó karosszériásra nekem is szükségem lenne. Infocsere? :) amit én ajánlok:

Nálam több ízben volt akku lekötés, az órabeállításon kívül nem volt problémám ('95 B Omega 2.5 V6, képről úgy tűnik, Neked B+ van.

Váltókar szoknya csak így beütve a zinternetbe is ad találatot bőven, akár csomagban kézifékkar borítással, sőt, keretes is kérhető - itt a valós megoldás. A műbőr (gyárival megegyező minőségű, mivel az is műbőr) kicsiforintért postázva címre érkezik levélként. Tapasztalat. Megéri, az autó egész megfiatalodik, s a komplett szett kb 5e. Persze lehet bőröztetni, csillagokért.

Váltógomb az szopás, ez a hülye öntött műanyag csak vmi ügyeskezű szaki által helyettesíthető egyéb anyagból, v tunningcégek ajánlanak még alternatívákat. Nekem épp csak az embléma kéne a tetejéből, de legszívesebben vmi kellemes bőrtapintásúra cserélném... ja, és eltörött a gallér, amivel a rükit húzod :(

Enyém is CD, működő tempomattal, szóval tudja, csak ezek szerint Neked vissza kéne kötögetni.

Hát egyelőre ennyit tudtam.

Hello Mindenki!

Darabokban van a verda - karosszériás vette kezelésbe... :)

Természetesen nálam is felbukkant a típusra jellemzö homlokfal-korrózió,

na meg persze itt-ott megjelent már rajta a "vörös penész" kívül is.

Na,ehhez kapcsolódóan egy kérdés:

mivel az akkut lekötik a gépröl és ez eddig nálam nem fordult elö,számíthatok-e esetleg valami kellemetlenségre,

amikor ismét áramot kap??? (car-pass nincs,emiatt kérdem...)

Illetve még:

a váltókart borító szoknya rögzítö kerete elhalt,ezt honnan tudnám beszerezni? -...a gugli nem volt a barátom e kérdésben...

Ja,a váltógomb is csereérett,amit ugyan találtam az ebay-en,de hátha Ti tudtok valami jobb tippet...

Aztán:

a szönyeg és a hangszigetelések kibontása során összefutottam pár "gazdátlan" csatival a jobb egynél,

a kesztyütartó alatt/mögött/mellett az oldalelemhez rögzített kis fekete doboznál. (ne mán,szégyellem magam ezért a mondatért...)

Jó eséllyel találnék választ a doboz "kilétére" is ha vissza olvasnék,de ha esetleg valaki elárulja,

nem sértödöm meg... :) A hangsúly viszont a csatlakozókon van: azok mik/honnan/miért/stb...?

Na meg:

tempomat -még mindig nem sikerült ez a projekt... Van kar,van motor,nincsenek pedálkapcsolók és azt sem tudom,

hogy a pedálkapcsolókhoz lehet-e valami gyári kábelezés valahol a motortérben,avagy erre is szükségem lesz!?

Illetve a motorhoz sem tudom,hogy van-e vezeték/csati valahol,vagy az is csak akkor van,ha tempomat is -gyárilag...?

Tudom: nézzek körbe rendesen a kocsiban!!! fogok is,amint a nyári szabimra haza távozom,de addig azért

szeretnék begyüjteni némi infót...

Hát,egyelöre...

???

izé...

szóval alaposan vissza olvastam most és okosodtam is valamelyest:

a jobb egynél az a fekete doboz talán pont a tempomat elektronikája lehet... ...lehet???

A csati is megvan a szelepmozgató motorhoz (már tavaly megtaláltam,csak kiszaladt a suta-buta fejemből...)

Akkor elvileg már csak a kuplung/fék kapcsolók kellenek -mivel elvileg a gép CD felszereltségű,

esetleg ezekhez is elő vezetékelhettek már???

Ja:

a kocsi lecsupaszításakor találtam a két ülés közt a borítások alatt egy szürke elektromos dobozt,némi kábelezéssel.

Ő ki lenne?

Link to comment
Megosztás:

Hello,

egy jó karosszériásra nekem is szükségem lenne. Infocsere? :) amit én ajánlok:

Nálam több ízben volt akku lekötés, az órabeállításon kívül nem volt problémám ('95 B Omega 2.5 V6, képről úgy tűnik, Neked B+ van.

Váltókar szoknya csak így beütve a zinternetbe is ad találatot bőven, akár csomagban kézifékkar borítással, sőt, keretes is kérhető - itt a valós megoldás. A műbőr (gyárival megegyező minőségű, mivel az is műbőr) kicsiforintért postázva címre érkezik levélként. Tapasztalat. Megéri, az autó egész megfiatalodik, s a komplett szett kb 5e. Persze lehet bőröztetni, csillagokért.

Váltógomb az szopás, ez a hülye öntött műanyag csak vmi ügyeskezű szaki által helyettesíthető egyéb anyagból, v tunningcégek ajánlanak még alternatívákat. Nekem épp csak az embléma kéne a tetejéből, de legszívesebben vmi kellemes bőrtapintásúra cserélném... ja, és eltörött a gallér, amivel a rükit húzod :(

Enyém is CD, működő tempomattal, szóval tudja, csak ezek szerint Neked vissza kéne kötögetni.

Hát egyelőre ennyit tudtam.

:) ...infocsere...

Nos,ami a jó karosszériást illeti,én bátran ajánlom az illetöt,aki most az enyémet csinálja:

alapból oldtimerekkel foglalkozik és ö még az az igazi régivágású szakember,aki

nem csak "bekeni sárral" a gépet,hanem korrektül megcsinálja,bármilyen szopós helyen is van a gebasz!

...na persze meg is kéri az árát,rendesen...

Ajkai amúgy... Szükség esetén örömmel megadom az elérhetöségét!

Jól látod,az enyém B2-es és a rükverc-gallér nekem is kinyiffant -ezért kellene egy komplett váltógomb...

A börrel semmi baj szerencsére,csak a rögzítö kerete rottyant meg,azt szeretnék szerezni egy újat.

A felszereltségi szintet illetöen csak sejtem,hogy az enyém CD kivitelü,biztosra még senki sem mondta és

én sem tudtam megállapítani egyelöre...

Kori egyik régebbi hsz-ából kiindulva 99%,hogy CD,de az legalábbis biztos,hogy ami cucc benne van,az

nem tünik utólagosan belehányt extrának -erre azért több "nyom" is utal...

Viszont tempomat nem hiszem,hogy lehetett benne valaha is,mivel szerintem azt nem tüntette volna el nyom nélkül senki,

ha valamiért megadja magát...

...viszont szerintem is meg kell lennie minden kábelnek,csak hát még nem ellenöriztem le...

Esetleg nem tudsz valahonnan pedálkapcsolókat olcsón? -na nem ingyen kell,persze,de amennyiért egyesek hirdetik,

az azért meredek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy kis segitséget kérnék tőletek. Van egy opel omega 2000-em automata vàltòs. Induláskor ha hirtelen rà lèpek a gàzra lehőrőg amotor. Lègyszi segitsetek mi lehet a problèma.

Tudod,sokan vannak itt olyanok,akik az Omegákkal kapcsolatos problémák zömében jó eséllyel

tudnak Neked segíteni.

Ehhez viszont szükséges pár dolog:

-az autód PONTOS típusa;

-a hiba,vagy hibák PONTOS leírása (ebbe beletartozik: KONKRÉTAN mikor mit produkál,

közben esetleg "jelez-e" problémát valamilyen formában a műszerfalon,vagy az ECU-kijelzőn,stb...)

-volt-e a közelmúltban valami cserélve/javítva a kocsiban...?

Amit Te ide leírtál,arra -ismervén itt bizonyos embereket- nem hiszem,hogy szeretnél választ kapni...

...de azért egy kis jótanács: lehetőleg először vidd el egy hiba-kiolvasásra valamelyik Opel szervizbe,

hátha ott rögtön fény derül a problémára -tippelgetés nélkül...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy kis segitséget kérnék tőletek. Van egy opel omega 2000-em automata vàltòs. Induláskor ha hirtelen rà lèpek a gàzra lehőrőg amotor. Lègyszi segitsetek mi lehet a problèma.

Kollégának nem kicsit van igaza. Egyébként az évjárat 2000-es vagy a motor bassza meg.

Hörögni mg max Td fog :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.