Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Köszönöm. Nekem is tetszik. Képek itt.

A tervemet már a veterános topikban kifejtettem.

...Szeretném, ha gyári állapotban meg tudnám őrizni. Ebbe beleértem az egykörös fékrendszer és a 6V-os elektromos rendszer megőrzését is. Nem lesz rajta neon. Nem lesz rajta neonutánzat sem. Krómozott szemöldök, fóliázott üveg, ködlámpa, ültetés, lángnyelvek, csíkok SEM lesznek rajta.

Na OFFolásnak vége.... :(

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Kori, én is ezt kívánom. Most már megvan a rekord-osztály korai és modern darabjainak egy-egy típusa.

Megfordult bennem, hogy egy B Commodore is kéne. Az már nem gyári lenne. De gyorsan elhessegettem a gondolatot....

...ideiglenesen...

....pedig micsoda tervek.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Hát esküszöm, hogy egy Omegát láttam két napja a Nyugati téren Cadillac emblémával.

Annyira furán ismerős volt az egész autó, csak más.

Akárhogy néztem: se Opel jel, se jobbkormány, csak egy kerek jelvény a hátulján.

Ma láttam egy Cadillac emblémát újságban, erről jutott eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Hát esküszöm, hogy egy Omegát  láttam két napja a Nyugati téren Cadillac emblémával.

Annyira furán ismerős volt az egész autó, csak más.

Akárhogy néztem: se Opel jel, se jobbkormány, csak egy kerek jelvény a hátulján.

Ma láttam egy Cadillac emblémát újságban, erről jutott eszembe.

Nem ilyen volt? Mert ezt úgy híjják hogy Cadillac Catera:

pix_1128016022.jpg

pix_1128016151.jpg

Link to comment
Megosztás:

azaz!!

Catera ez volt ráírva!!

A kilincsek voltak a legismerősebbek!

Másik ilyen méretű autónak nincs ilyen kilincse :(

úgyemlékszem évekel ezelőttről, hogy a túlparton valami negyven százalékkal is kevesebbet kérnek érte szalonban, mint ezen a kontinensen

Ott rakják össze, vagy áthajózzák?

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ott rakják össze, mert elég sok mindenben (persze apró részletek) különbözik az Omegától. Amerikai ízlés szerint csúnya (állítólag sokan mondják rá) és pölö szerintük németesen idétlen helyen vannak az ablakemelő kapcsolói. Egyféle motorral fut csak, ami nálunk MV6 néven ismert, 4 sebességes autómata váltója van sport és winter fokozattal, de pl. az ülései már jellegzetesen amerikaiak: Bőrrel bevont, elektromosan 8 irányba állítható és fűthető fotelek. Az ára amúgy 30 és 40 ezer $ között mozog.

Link to comment
Megosztás:

Vicces történet 2.

(és egyben, befejező rész)

Na hát, a változatosság kedvéért, ismét a vízfolyás.

A sztori nagyából ugyanaz mint az előzökben. Ismét hatalmas tócsa, a kocsi alatt. És folyamatosan csöpög, a motor hátúljától. Én meg ismét idegbeteg :evil: !!!!!!

...a tartály persze megint szinten.

...kis gondolkodás után eszembe jutott hogy kb 1 órával ezelött gözborotváztam le a gépet. :D

....és, hogy akkor is így tettem, mikor az első eset történt.

Képzelhetitek: ..mindenki kinevetett :(

Én meg: :banghead: :banghead: :banghead:

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira ne verd a fejed a falba, mert 1 órával a gőzborotvázás után nem nagyon illene csepegni sehonnan a víznek. Jobb, ha időben kideríted az okát...

Az eső miatt verte a fejét Gabi szerintem.

Mindenesetre előfordulhat a csöpögés egész sokáig. Nekem is órákig csöpögött a lefolyó, kis tócsát hagyva maga alatt. És ez ráadásul gyakori az omegáknál. Nagyrészt falevelek okozzák a lefolyó dugulást. Szerencsére műanyag, így emiatt nem fog rohadni.

Link to comment
Megosztás:

...ne má.... :oops: Nem azért...

Én csak kiváncsi vótam.... :?:

Én meg tényleg hálás vagyok!! Mert tegnap, mikor megint előtört a Niagara, az autó aljából. Akkor eszembe jutott, hogy írtad a lefolyó dolgot. Rögtön tudtam hogy az lesz a gubanc. THX
Link to comment
Megosztás:

Még én sem takarítottam ki az enyémet... Kicsit megpiszkáltam. így gyorsabban lefolyik.

De múltkor úgy megtelt, hogy a pollenszűrőnél (a helyén... mert kivettem és elfelejtettem.. :oops: ....veszek is egyet jövő héten...) vissza is folyt az utastérbe. Na az már ártalmas. :sad: Büdös lett az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Mindenesetre előfordulhat a csöpögés egész sokáig. Nekem is órákig csöpögött a lefolyó, kis tócsát hagyva maga alatt. És ez ráadásul gyakori az omegáknál. Nagyrészt falevelek okozzák a lefolyó dugulást. Szerencsére műanyag, így emiatt nem fog rohadni.

Pont azért írtam, hogy alapban nem csepeghet, most írtad, hogy az eldugult lefolyó okozza. Az sem normál állapot, kikell pucolni. Meg az is gáz, amit lentebb írtál, ha befolyik az utastérbe...

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nos tegnap véletlen kimentem a helyi opeleshez és egy omi volt a műhelyben. Éppen takarításon, most vették be a helyi önkormányzat használta. Van benne 330eKm, '97.10, X25XE, gyönyörü szedán, 1,1M HUF.

digi klima, kéziváltó, nincs elkoptatva a belseje, telefontartó a könyöklőben...etc.

Szeretném megkérdezni mi a véleményetek róla ezt vegyem vagy X20XEV vagy esetleg 8V de azok már nagyon öregecskék

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.