Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Az EPC csak egyféle betétet hoz az X25XE motorkódhoz. Amúgy szerintem a fékfolyadéktartályon, vagy a fékrásegítődobon rajta lehet. Bár én még sosem kerestem. Amúgy méretben van különbség, mert a kissebb (2.0) motorral szerelt autókba kissebb tárcsa van, ezért oda értelemszerűen másfajta betét is kell.

Link to comment
Megosztás:

Az EPC csak egyféle betétet hoz az X25XE motorkódhoz. Amúgy szerintem a fékfolyadéktartályon, vagy a fékrásegítődobon rajta lehet. Bár én még sosem kerestem. Amúgy méretben van különbség, mert a kisebb (2.0) motorral szerelt autókba kisebb tárcsa van, ezért oda értelemszerűen másfajta betét is kell.

Értem. Ferodo betéteket akartam rendelni, abban a rendszerben kétféle betétet hoz ehhez a motorhoz... Nézem a tartályt...

Link to comment
Megosztás:

Következő buta kérdésem: a tüzelőanyag szivattyútól jön egy benzincső a motorhoz, az injektorok előtt szeretnék beépíteni egy égésjavító szerkezetet (nem röhögni, működik!). Le kell bontani a felső "borítást" vagy hozzá lehet máshogyan is férni?

Ez miféle parasztvakítás? :unsure:

Szerintem üzemanyagcsövet megbontani necces, de te tudod... viszont vigyázz milyen szerelési

minőségre bízod az életed, ugyanis ott 3bar nyomású a benya... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ez miféle parasztvakítás? :unsure:

Szerintem üzemanyagcsövet megbontani necces, de te tudod... viszont vigyázz milyen szerelési

minőségre bízod az életed, ugyanis ott 3bar nyomású a benya... :blink:

Nem emlékszel a ladákban használt mágneses bigyóra? Vagy a tankba lógatható mostani verzióra? Vagy a vízkőtlenítő szerkezetekre? Majd elmondom, hogy jó-e vagy nem, előbb be kellene tudni szerelni...

Link to comment
Megosztás:

Kérdezd meg a gyártót :unsure:

Tökéletesebb égést szavatol a használata - teljesítményt növel.

De még mindig nem tudom, amit kérdeztem...

X25XE-t nem ismerem annyira, így én nem is tudok neked választ adni arra, hol érdemes

megbontani a vezetéket. Egyébként valószínű le kell bontani a borítást. Amúgy meg két

vezeték van, és véletlenül se a visszatérő ágba próbáld bekötni, ha már egyszer csinálod. :blink:

Én biztos nem tenném bele ezt a kütyüt, akármit mond a gyártója. ;)

Link to comment
Megosztás:

X25XE-t nem ismerem annyira, így én nem is tudok neked választ adni arra, hol érdemes

megbontani a vezetéket. Egyébként valószínű le kell bontani a borítást. Amúgy meg két

vezeték van, és véletlenül se a visszatérő ágba próbáld bekötni, ha már egyszer csinálod. :blink:

Én biztos nem tenném bele ezt a kütyüt, akármit mond a gyártója. ;)

Mesélj a rossz tapasztalatokról :unsure:

Link to comment
Megosztás:

V6 tulajok?

Következő buta kérdésem: a tüzelőanyag szivattyútól jön egy benzincső a motorhoz, az injektorok előtt szeretnék beépíteni egy égésjavító szerkezetet (nem röhögni, működik!). Le kell bontani a felső "borítást" vagy hozzá lehet máshogyan is férni?

Egyátalán hol keressem? Próbáltam megállapítani, de túl sok a cső...

Link to comment
Megosztás:

V6 tulajok?

Egyátalán hol keressem? Próbáltam megállapítani, de túl sok a cső...

Az utastér felőli homlokfalon jön felfelé, majd az injektorhídra megy közvetlenül...

Viszont nem árt ha meg tudod különböztetni a visszatérő ágat a nyomóágtól, ill.

ha sokáig akarsz élni, akkor nagyon profi munkát végzel a cső rögzítésével. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az utastér felőli homlokfalon jön felfelé, majd az injektorhídra megy közvetlenül...

Viszont nem árt ha meg tudod különböztetni a visszatérő ágat a nyomóágtól, ill.

ha sokáig akarsz élni, akkor nagyon profi munkát végzel a cső rögzítésével. :unsure:

Köszönöm, igyekszem :blink:

A burkolat tetején a műszefal felől van 4 cső, ami 3 egy Y-nal, azok mik?

Link to comment
Megosztás:

Benzincső, V6:

A motor jobb oldalán, a kipufogó felett (!!!!!) van két cső, hollandi anyával rögzítve. Az egyik az üzemi, a másik a visszavezető cső. Az üzemit úgy találod meg, hogy hideg motornál meglazítod a hollandi anyát, és ráadod a gyújtást. Ha spriccel a benzin, akkor a jó csövet lazítottad meg.

Ennek a megbontását NEM javaslom! Ott van alatta a kipufogó csonk, aztán ha elkezd szivárogni, lesz burnout a köbön :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ennek a megbontását NEM javaslom! Ott van alatta a kipufogó csonk, aztán ha elkezd szivárogni, lesz burnout a köbön :blink:

Én már megpróbáltam lebeszélni, de csak nem akar a tapasztaltakra hallgatni. :unsure:

Nekem egyszer elég volt átélni, amikor eldurrant a nyomócső, többször úgysem lenne olyan mákom. ;)

Link to comment
Megosztás:

A burkolat tetején a középső két cső, ami Y-ba megy össze a kartergázé, a másik kettő vákuumcső. A nyomó ágat úgy tudod megtalálni, hogy megnézed melyikben van a szűrő a jobb hátsó emelőbaknál, és azt a csövet követed a motorig. Amúgy nekem már spriccelt ki benzin a kipuff fölötti csatlakozásoknál, mert elengedett a gyári szorítókötés, de azt helyetesítettem egy erős bilincsel. A Rekordnál meg állandóan elszállt az injektorsornál egy-egy benzincső mert mindig gázzal jártam, így a csövek kiszáradtak.

Amúgy du hívott a szerelő, hogy a beszívott levegőhőm jeladó biztos kaka, mert elcsíptek egy olyan pillanatot, amikor nem indult az autó és az érzékelő 40 fokot mutatott hideg motornél 10 fokos külső hőmérsékletnél. Remélem mást nem kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.