Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Azért lassan egy rozsdátalanítás ráférne az ajtó aljára. Sikerült színben egyező cuccokat találnod? Nekem sajnos emberi áron nem sikerült most.

Ráférne máshol is. Tavasszra volt tervezve egy kis karosszériamunka és fényezés. 4 ajtó, 2 sárvédő, hátsó ajtó van/volt tarcsiban a fészerben. De van még 1-2 cuccom A Omegához is...

Link to comment
Megosztás:

Ráférne máshol is. Tavasszra volt tervezve egy kis karosszériamunka és fényezés. 4 ajtó, 2 sárvédő, hátsó ajtó van/volt tarcsiban a fészerben. De van még 1-2 cuccom A Omegához is...

Hali,

néztem a képeket a törésről, részvétem, remélem hamar gyógyulni fog.

Azért a másik is rendesen megkapta...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy Opel omega 2.5td bmw motoros combit.Minden oké volt de kb 2-honapja a motor 2000-3000 közötti fordulat számban amikor gyorsítok és vissza engedem a gázt felpörgeti a fordulatszámot akár 5000-re is egy rövidke pillanatra!Megfordultam már egy pár szerelőnél és szinte mindegyik mást mondott!Az egyikk állított az adagolón levette a kajáját de most meg egy lovaskocsit sem tudok megelőzni vele és ugyanúgy forgatja!!!Egyébként meg küllőre indúl melegen és hidegen is!Aki tapasztalt már ilyet szivesen várom az ötletét de annak is aki ért hozzá!Help!!!! :lol:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy Opel omega 2.5td bmw motoros combit.Minden oké volt de kb 2-honapja a motor 2000-3000 közötti fordulat számban amikor gyorsítok és vissza engedem a gázt felpörgeti a fordulatszámot akár 5000-re is egy rövidke pillanatra!Megfordultam már egy pár szerelőnél és szinte mindegyik mást mondott!Az egyikk állított az adagolón levette a kajáját de most meg egy lovaskocsit sem tudok megelőzni vele és ugyanúgy forgatja!!!Egyébként meg küllőre indúl melegen és hidegen is!Aki tapasztalt már ilyet szivesen várom az ötletét de annak is aki ért hozzá!Help!!!! :lol:

Üdv!

Mivel ennek a motornak elektromos a gázpedálja, sztem az a poti lehet kikopva. Meg kéne próbálni egy másik gázpedál-potit szerezni hozzá, akár csak egy próba erejéig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy Opel omega 2.5td bmw motoros combit.Minden oké volt de kb 2-honapja a motor 2000-3000 közötti fordulat számban amikor gyorsítok és vissza engedem a gázt felpörgeti a fordulatszámot akár 5000-re is egy rövidke pillanatra!Megfordultam már egy pár szerelőnél és szinte mindegyik mást mondott!Az egyikk állított az adagolón levette a kajáját de most meg egy lovaskocsit sem tudok megelőzni vele és ugyanúgy forgatja!!!Egyébként meg küllőre indúl melegen és hidegen is!Aki tapasztalt már ilyet szivesen várom az ötletét de annak is aki ért hozzá!Help!!!! :lol:

Üdv!

Én is az adagoló tetején levő HDK fejre gondolok. Sztem vidd olyan szervízbe, ahol BMW-vel foglalkoznak.Sajnos az Opel szerelők nagy részének fingja sincs a 2.5 td-hez (tapasztalat)

Link to comment
Megosztás:

1ik ismerős venne Omegát: kérdés-->2.2es vagy a 2.5ös BMW eredetű diesel jobb-e? Valamint tipushibák,ha vannak érdekelnének.. THX! esetleg benyásban mi alegjobb alternatíva?

Én dieselben biztos, hogy a 2.2-t választanám. Az megbízható Opel moci. Ha jól tudom, ott már az adagoló sem szériahiba mint a 2.0DTI-n.Benyásban biztos csak 3.0-át vennék. De ha a megbízhatóság számít, akor a 2.0 8V a te autód.Csak az elég gyenge.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen, én köszönöm a 'biznict'! Végre jó helyre került a cumó. Sajnos 'ügyfél' hiányában a többiből MÉH töltelék lesz :lol:

Ezúton publikálom, hogy gazdát keres egy elektromos tetőablak, egy hibátlan jobb első ajtó, egy kicsit rozsdás jobb házsó ajtó, x20se motor, r25ös váltó, valamint diffi(illetve komplett hátsó futómű)!

Ár megegyezés szerint, alku nincs! :lol:

Üdv Néked Földi omega Cartárs!

Az r25ös váltó, az jó-e x20xev-be, mert ha igen lehet kicserélném mert az enyém már nagyon akadós. Tudni valamit az előéletéről?

Thnx

SZP

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, de miért kell megtéveszteni szegény érdeklődőt?

Én dieselben biztos, hogy a 2.2-t választanám. Az megbízható Opel moci.

Olajzabáló hulladék, mint az összes Ecotek motor...

Ha jól tudom, ott már az adagoló sem szériahiba mint a 2.0DTI-n.

Pedig az adagoló ugyanaz...

Benyásban biztos csak 3.0-át vennék. De ha a megbízhatóság számít, akor a 2.0 8V a te autód.Csak az elég gyenge.

Na ebben egyetértünk...

Link to comment
Megosztás:

Üdv ex-cartársak!

Na igen, elment az Omi. Én sajnáltam, asszony kevésbé, ez van.

Amiért írok: maradt "raktáron" 4 db gyári dísztárcsa (15") és egy hátsó roló - ez utóbbiról már nem tudom, hogy müxik-e de maga a roló egész jó állapotban van (még, ugyanis marhára foglalja a helyet. :lol: ) No, ezektől válnék meg, ha valakit érdekelne esetleg. Árakról fogggalmam sincs, holnapra kitalálok valamit. T: harminC 9O5 96 8I

Üdv!

Bocsi, nem véletlenül caraván csomagtér rolóról van szó? És, ha igen, meg-e van még?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis műszaki segítsége lenne szükségem. A jelenség a következő: hideg motoros indításnál minden rendben(pöc-röff), de amikor már meleg a motor,leállok vele,stb. újra beindítom,akkor is indul rendesen,de amikor odalépek neki elkezd egy kicsit gondolkodni(mintha nem küldene benzint a motorba),egy kicsit megremeg az egész autó,de közben gyorsít,de nem úgy,ahogyan kéne. Menet közben is olyan,mintha kihagyna kicsit.

Szerintetek ezt mi okozhatja? Hátha valaki már találkozott ilyen jelenséggel.

U.i.: szerelő már dugott rá computert,de az nem talált semmit.

Ha valaki tud,segítsen! Előre is köszi!

U.i.2.: amúgy 2.5 V6-ról van szó X25XE :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis problémám, megosztom veletek! Hátha valaki szopott már ezzel! Az ablakmosó betöltőcső zörög mint a rossebb. Megnéztem, hogy mi lehet a gáz és láttam, hogy ki van ugorva a helyéről. Megpróbáltam visszarakni, de nagyon nem akart a helyére menni, mint később rájöttem azért mert a döntött feje és a lemez között van vagy 5 fokos eltérés! Gondoltam biztos elöregedett és deformálódott, így hát vettem egy másikat! Ez sem jó! A tartály a lökhárító vason van rajta és kb. fél centivel előrébb kéne, hogy legyen ahhoz, hogy a cső megfelelően dőljön! Azt csak látnám a lökösön ha annyira megnyomták volna, hogy a vas beljebb ment! Ilyenkor mi van? Eddig jó volt, 5 napja csinálja ezt! Már szétvág az ideg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis műszaki segítsége lenne szükségem. A jelenség a következő: hideg motoros indításnál minden rendben(pöc-röff), de amikor már meleg a motor,leállok vele,stb. újra beindítom,akkor is indul rendesen,de amikor odalépek neki elkezd egy kicsit gondolkodni(mintha nem küldene benzint a motorba),egy kicsit megremeg az egész autó,de közben gyorsít,de nem úgy,ahogyan kéne. Menet közben is olyan,mintha kihagyna kicsit.

Szerintetek ezt mi okozhatja? Hátha valaki már találkozott ilyen jelenséggel.

U.i.: szerelő már dugott rá computert,de az nem talált semmit.

Ha valaki tud,segítsen! Előre is köszi!

U.i.2.: amúgy 2.5 V6-ról van szó X25XE :lol:

Én lambda szondával kezdeném. A V6-nál csak a Tech2 tudja mindkettő lambdát ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok CarTársak!!

Valaki már találkozott olyannal hogy MID kiírja Olstand Prüfung?

Autópálya kényelmes 130, egyszer csak virít a felirat.

Megállok a kútnál, várok hogy kicsit visszacsurogjon az olaj, ellenőrzöm a szintet de rendben van....

Olajnyomás visszajelző se égett, engine control se semmi, szóval nyomtam Neki tovább, viszont hazafele is megjelent a felirat, de ekkor már tettem rá - spec itt is az autópályázásnál

Egyébként amikor napközben mentem semmi error message...

Ötlet?

Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok CarTársak!!

Valaki már találkozott olyannal hogy MID kiírja Olstand Prüfung?

Autópálya kényelmes 130, egyszer csak virít a felirat.

Megállok a kútnál, várok hogy kicsit visszacsurogjon az olaj, ellenőrzöm a szintet de rendben van....

Olajnyomás visszajelző se égett, engine control se semmi, szóval nyomtam Neki tovább, viszont hazafele is megjelent a felirat, de ekkor már tettem rá - spec itt is az autópályázásnál

Egyébként amikor napközben mentem semmi error message...

Ötlet?

Z

Öcsémnél is szokott ilyet csinálni.Ő mindig felső nívón tartja az olajszintet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.