Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

síkoltatni kell a hengerfejet 40000 forint/db.

Hali,

Nemrég újították fel kompletten a 2 hengerfejet 30e/db áron egy drága "de a legjobb" gépműhelyben. Szóval ha abban a 40e/db-ban csak a síkolás van benne, akkor k******tt drága...

Ugyanakkor az is igaz, ha a hengerfejeket leszedik, csak minimum síkolás után szabad visszatenni (de érdemes a szelepek környékét is rendberakni, ha már lent vannak), új hengerfej tömítésekkel, rögzítő csavarokkal.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Nemrég újították fel kompletten a 2 hengerfejet 30e/db áron egy drága "de a legjobb" gépműhelyben. Szóval ha abban a 40e/db-ban csak a síkolás van benne, akkor k******tt drága...

Ugyanakkor az is igaz, ha a hengerfejeket leszedik, csak minimum síkolás után szabad visszatenni (de érdemes a szelepek környékét is rendberakni, ha már lent vannak), új hengerfej tömítésekkel, rögzítő csavarokkal.

Üdv

Szia!

A vaterán felújított hengerfej 40e/db.

Nekem a síkoltatásra mondtak ennyit.

Amúgy melyik a "legjobb gépműhely"?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A vaterán felújított hengerfej 40e/db.

Nekem a síkoltatásra mondtak ennyit.

Amúgy melyik a "legjobb gépműhely"?

A kérdés , hogy a felújított mit takar... csak bontott és megpucolt, avagy síkolt, szelepelt, kitisztított fel-leömlős cucc...

Legjobb a békesség, ha a sajátja megy vissza, ki tudja hogy a másikkal mi van, lehet egy rejtett repedés, és lecumizod magad vele félúton Svédbe.

Hengerfej síkolása nem egy olyan nagy mutatvány (ezért is sokallja mindenki a 40e/db-os árat érte), egy komolyabban felszerelt esztergályos megcsinálja (persze aki már látott ilyet, pont ezért nem árt olyanhoz vinni, aki ezzel foglalkozik).

Baranyában meg Somogyban tudok pár jó és olcsó műhelyt, ahol akár a komplett felújítást is megcsinálják, de azok gondolom neked nem játszanak.

Ha jól rémlik, legutoljára valami dízel szutyoknak síkoltattam a hengerfejét, és valahogy 10-15e körül kértek érte. De persze ez már diszkont ár, a többéves együttműködés miatt, meg volt már vagy 1éve. Utána kipucoltam az egész hengerfejet, becsiszoltam a szelepeket, szelepszár-vezető+szimmeringcsere, meg a rugók meg lettek igazgatva, és az egészért kértem egy 20ast (plusz anyagdíj - 3-4e ft).

Amúgy szerintem mielőtt nekiesnél a hengerfej-felújításnak, nézesd meg egy hozzáértő szerelővel a gépet. Azért mert ismerősöd azt mondta, még nem vagyok benne biztos hogy le kell bájlagolni a hf-eket :rolleyes: .

Az hogy a hűtő lyukas, nem jelenti azt hogy azért, mert hf-es a gép. Jellemzően vagy kidörzsöli valami (pl ventik műanyagja), vagy egyszerűen csak felületi korrózió megy végbe, és eltűnik az anyag.

A túlnyomás végett ott van a kiegyenlítőn a sapka, másrészt szinte a legelső jel a hf tömítés halálára, hogy elmegy a fűtésed (amellett hogy vizesedhet az olaj, vagy olajosodhat a víz, esetleg füstöl vagy gőzöl a kipuff).

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A vaterán felújított hengerfej 40e/db.

Nekem a síkoltatásra mondtak ennyit.

Amúgy melyik a "legjobb gépműhely"?

Hali,

Ismerem a vaterás eladót, és inkább nem nyilatkoznék, de a hengerfejeket megveheted nyugodtan. Tuti hogy tökéletesen felújított, és így annyit megér.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A vaterán felújított hengerfej 40e/db.

Nekem a síkoltatásra mondtak ennyit.

Amúgy melyik a "legjobb gépműhely"?

Kérdezd meg mennyiért újítják fel a Tiedet (sztem 25-30 körül pesten megcsinálják).Ha nincs vele gondod akkor jobban jársz a felújítással anyagilag.

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem Patyi Lacival.

Hengerfej felújítás (szelepcsiszolás, síkolás, stb.) 15e/db.

Úgyhogy most már biztosan felújíttatom a hegerfejeket.

Szerinte csak gyári tömítés garnitúrával szabad megcsinálni.

Ha már ennyire belemerülök, akkor szerintetek érdemes kicserélni a szelepfedeleket alura?

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem Patyi Lacival.

Hengerfej felújítás (szelepcsiszolás, síkolás, stb.) 15e/db.

Úgyhogy most már biztosan felújíttatom a hegerfejeket.

Szerinte csak gyári tömítés garnitúrával szabad megcsinálni.

Ha már ennyire belemerülök, akkor szerintetek érdemes kicserélni a szelepfedeleket alura?

Ha áldozol rá, és kicseréled, akkor megelőzheted a vetemedő szelepfedél problémát. Bár ez nem tudom mennyire gyakori, V6-os Opelmotorról hallottam 1-2x hogy meggörbült a műanyag...

Ha meg a szaki azt mondja, hogy ő gyárival csinálná, hallgass rá. Ez megment kapásból egy garanciális nyavajgástól (hiszen azzal dolgozik, amit ő kért, nem pedig te 'tukmáltad rá a saját szutykodat'-már ha érted mire gondolok)...

Bár Patyiról nem hallottam semmi rosszat, sőt! :rolleyes:

Az ár meg nagyon kedvező, hajrá!

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem Patyi Lacival.

Hengerfej felújítás (szelepcsiszolás, síkolás, stb.) 15e/db.

Úgyhogy most már biztosan felújíttatom a hegerfejeket.

Szerinte csak gyári tömítés garnitúrával szabad megcsinálni.

Ha már ennyire belemerülök, akkor szerintetek érdemes kicserélni a szelepfedeleket alura?

Ott a megoldás, Patyi Laci. Ne is keress tovább. Hengerfej felújítás ennyiért szinte ajándék, és eddig én is csak jókat hallottam róla (róluk?).

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem Patyi Lacival.

Hengerfej felújítás (szelepcsiszolás, síkolás, stb.) 15e/db.

Úgyhogy most már biztosan felújíttatom a hegerfejeket.

Szerinte csak gyári tömítés garnitúrával szabad megcsinálni.

Ha már ennyire belemerülök, akkor szerintetek érdemes kicserélni a szelepfedeleket alura?

Nekem a tömítéscsere megoldotta az olajfolyás problémáját. Öcsémnél azonban hiába cseréltük a tömítést, fél év után megint elkezdett folyni, így alut kapott. Azonban az alunak teljesen máshol van az olajbeöntő nyílása: jobb hátra került. Ezért csak a nívópálca helyén lehet normálisan feltölteni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tömítéscsere megoldotta az olajfolyás problémáját. Öcsémnél azonban hiába cseréltük a tömítést, fél év után megint elkezdett folyni, így alut kapott. Azonban az alunak teljesen máshol van az olajbeöntő nyílása: jobb hátra került. Ezért csak a nívópálca helyén lehet normálisan feltölteni :rolleyes:

Akkor szemgolyóműtét végbélnyíláson keresztül c. történet :D

A Citroen (meg Fiat-PSA kooprodukcióban is)-féle döntött 1.9-2.2 literes dízelekben van ilyen érdekesen megoldva a dolog.

Mivel ugye a motor döntve került beépítésre, ezért esélytelen, hogy a szelepfedélre rakott nyílásba bele lehessen találni. Ezért alapból a nívópálca egy hatalmas tölcsérben foglal helyet, ami egyben az olajbeöntő nyílás is :P

Legtöbb modellen, meg a későbbieken már nincs is beöntőnyílás a szelepfedélen.

Állítólag nagyon jó a döntött motor a kenés meg a hűtés miatt, de isten ments, hogy azt szerelni kelljen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy tudja-e valaki, hogy milyen hosszú a 2l 16v benzines nívópálca teljes hossza, és mennyi olaj kell pontosan bele.

4,5liter, szűrőcserével, természetesen. De változó a mennyiség (pl olajiszap mennyisége, olajteknő állapota), nekem 4,9 liter megy bele felső nívó közeléig, cimbora '94-es x20xev-es Omijába meg 4,5l és kopp felső nívó.

Ha kérdésed azirányú, hogy nincs nívópálcád, és majd leméred, akkor inkább vegyél egyet vaterán valamelyik bontóstól... Gondolom horror összeget nem kér érte.

Viszont sok kellemetlenségtől óvod meg magad, és az olajszivattyúdat (pl a teknőbe beleeső drót, fémdarab, stb).

Mellesleg nívópálca nélkül elég sz@r ellenőrizni az olajfogyást.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a tömítéscsere megoldotta az olajfolyás problémáját. Öcsémnél azonban hiába cseréltük a tömítést, fél év után megint elkezdett folyni, így alut kapott. Azonban az alunak teljesen máshol van az olajbeöntő nyílása: jobb hátra került. Ezért csak a nívópálca helyén lehet normálisan feltölteni :rolleyes:

Akkor inkább nem bonyolítom túl a dolgot, marad a műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek tényleg igaz, hogy már nem lehet kapni gyári hengerfej tömítés készletet?

Három helyen kérdeztem, de mindenhol azt mondták, hogy már nem gyártják.

A negyedik helyen találtam gyárit.

Amúgy, ha valkit érdekel, náluk most minden 30%-kal olcsóbb.

Kivéve a gyári GM alkatrészeket, de azokból is adnak valamennyi kedvezményt.

Link to comment
Megosztás:

4,5liter, szűrőcserével, természetesen. De változó a mennyiség (pl olajiszap mennyisége, olajteknő állapota), nekem 4,9 liter megy bele felső nívó közeléig, cimbora '94-es x20xev-es Omijába meg 4,5l és kopp felső nívó.

Ha kérdésed azirányú, hogy nincs nívópálcád, és majd leméred, akkor inkább vegyél egyet vaterán valamelyik bontóstól... Gondolom horror összeget nem kér érte.

Viszont sok kellemetlenségtől óvod meg magad, és az olajszivattyúdat (pl a teknőbe beleeső drót, fémdarab, stb).

Mellesleg nívópálca nélkül elég sz@r ellenőrizni az olajfogyást.

Az enyém '96-os évjáratú, - szűrőcserével természetesen - pontosan 5L megy bele és akkor van a nívó max jelölése alatt 1mm-rel.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen...no comment.Remélem azért motorszámodat hozzánézted a hírdetésben írt számokhoz

Ráadásul ez sem gyári GM szett, hanem darabokból összerakott. Sztem ilyet itthon is lehet venni ennyiért. Esetleg Csergőben kellett volna megnézni, mert ők a gyári cuccokat is be tudják szerezni, pl hf tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul ez sem gyári GM szett, hanem darabokból összerakott. Sztem ilyet itthon is lehet venni ennyiért. Esetleg Csergőben kellett volna megnézni, mert ők a gyári cuccokat is be tudják szerezni, pl hf tömítés.

A GATES a szíjakban sztem elég komoly márka, de majd sky kollega megmondja.

Sztem jól döntöttél és jól jártál hogy ezt vetted.Nekem most gyári van benne, de én is ezt fogom venni jövőre.

Ennyiért sehol nem szerzed be számlával Mo-on. Unixban 40% kedvezménnyel 40e-be állna meg, pedig ennél több kedvezményt már csak továbbértéksítők kapnak. Ez egy ilyen ország.

Az olajhűtőt is angoloktól vettem, valahogy az is olcsóbb volt, mint a kedvezményes Mo-i ár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.