Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Röpke visszacsatolás....

Ez nem tűnik valami drágának...

Amúgy hogyha már belevágsz a heftölésbe, nézegessétek végig az ajtók alját... Rendszeresen ki szokott rügyezni, és ha eddig nem is csinálta, ha nem figyelsz rá oda, lehet hogy a fényezés után fog! :D Na az a méreg, nem a cián!

Van olyan kasztnis aki reflexből kifúrja a legmélyebb pontját az ajtónak, hogy tudjon szellőzni, ne álljon meg a víz a szelvény alján. Régi trükk, de mindig beválik.

A fújás az csak fújás. Fújhatom, kompletten 400 lenne a vége. Ezért az eleje-hátulja csere lesz. A hátsó sárvédőből eddig csak olyanokat lettek volna hajlandóak kiflexelni a bontósok ami alig néz ki jobban mint az enyém. Ráadásul elmenni mindegyikt megnézni. Kösz nem.

Az fix hogy nincs hozzá ív, elmondtátok párszor. Az üzletekben meg csak találgatják hogy az a rész ami van a sedanhoz az odáig amíg megvan, passzol-e a kombihoz. A képen a zöld rész jelöli azt ami gánya. Szerintem az ívnek oda jónak kell lennie, nem? A piros az más dolog. Az ajtók meg úgy vannak ahogy írtad. Lesz vele meló. :)

javitoiv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

úgy látom hogy itt a v8-ak után nem igazán érdekel senkit a luxus adó.

Hello

Én olyat hallottam, bár ez csak a 2,5-ös benzineseknél érdekes (170LE) a többi durva gépnél nem, hogy ha csinálnak egy teljesen hivatalos teljesítménymérést és esetleg nincs a legjobb formába a V6-os, akkor kijöhet valami ~169,3 Le amivel az adó elkerülhető. De ez csak nekik...

Link to comment
Megosztás:

Hello

Én olyat hallottam, bár ez csak a 2,5-ös benzineseknél érdekes (170LE) a többi durva gépnél nem, hogy ha csinálnak egy teljesen hivatalos teljesítménymérést és esetleg nincs a legjobb formába a V6-os, akkor kijöhet valami ~169,3 Le amivel az adó elkerülhető. De ez csak nekik...

Mér, meg lehet csinálni ezt mással is.

3.0V6-ot leméreted -1 gyertyával... kitekered, azt berakod a kesztyűtartóba...

Garantált hogy nem lesz meg az X lóerő :)

Amúgy sztem ez nem lehetséges. Az adott motor gyári értékei vonatkoznak az autóra. Az hogy kopott, az a te hibád. Meg az is, ha több mint a valós (merugye akkor a tunnnning esete áll fent).

Link to comment
Megosztás:

én sem tudok semmit ,de nem is fogok nyomozni.ha annyira érdekli a nyomorult szarevő kormányt akkor jöjjenek és érdeklődjenek.

azt azért ne várják el ,hogy még én nyomozzak, hogy fizethessek.

elképesztő.

Mit kell ezen nyomozni??!! Minek jöjjenek, tudják milyen autód van...

125 kW-ot meghaladó teljesítményre fizetsz. Nincs kérdés...

Link to comment
Megosztás:

Mit kell ezen nyomozni??!! Minek jöjjenek, tudják milyen autód van...

125 kW-ot meghaladó teljesítményre fizetsz. Nincs kérdés...

Hja de hova?... Ha a könyvelő nincs tisztában a dolgokkal akkor? Merthogy bevallani kell, miegymás, nem úgy mint a "normál telj adónál" hogy kűdik a csekket... Ez a bibi... kitaláltak vmit, ami több pénzt visz el, mint hoz, de "elfelejtették" a hátteret megoldani.. tipikus... de ki issza meg a levét, persze hogy a tulaj, mer késve stb fizet.. márha fizet.. mert ugye vki hja pont a Viki... :D igérte, hogy eltörlik, szal minek is fizessem be, hogy visszaküldje ;) pénzt spórolok az államnak :) Persze ha nem tartja a szavát (nem szokása a politikusoknak) akkor meg mehet a bünti is... szép egy ország...

Link to comment
Megosztás:

Hja de hova?... Ha a könyvelő nincs tisztában a dolgokkal akkor? Merthogy bevallani kell, miegymás, nem úgy mint a "normál telj adónál" hogy kűdik a csekket... Ez a bibi... kitaláltak vmit, ami több pénzt visz el, mint hoz, de "elfelejtették" a hátteret megoldani.. tipikus... de ki issza meg a levét, persze hogy a tulaj, mer késve stb fizet.. márha fizet.. mert ugye vki hja pont a Viki... :D igérte, hogy eltörlik, szal minek is fizessem be, hogy visszaküldje ;) pénzt spórolok az államnak :) Persze ha nem tartja a szavát (nem szokása a politikusoknak) akkor meg mehet a bünti is... szép egy ország...

Akkor cserélj könyvelőt. Az adóbevallásban kell feltüntetni...

Link to comment
Megosztás:

Akkor cserélj könyvelőt. Az adóbevallásban kell feltüntetni...

Ezt eddig is tudtam.. lévén leírtam, hogy be kell vallani... Láttál már rá nyomtatványt? Mert a régin nem igazán van ennek helye... Ha van ilyen nyomtatványod mondd el a számát légyszi.. Kösz :)

Link to comment
Megosztás:

Mér, meg lehet csinálni ezt mással is.

3.0V6-ot leméreted -1 gyertyával... kitekered, azt berakod a kesztyűtartóba...

Garantált hogy nem lesz meg az X lóerő :D

Amúgy sztem ez nem lehetséges. Az adott motor gyári értékei vonatkoznak az autóra. Az hogy kopott, az a te hibád. Meg az is, ha több mint a valós (merugye akkor a tunnnning esete áll fent).

Nyílván ha használva van akkor kopik. Viszont a kopás meg a célzott lebutítás talán nem ugyanaz. Mennyi, ~40ló a difi?

Nem tudom milyen egy ilyen hivatalos(pados) mérés, lehet hogy átnézik azért a dolgokat és "benéznek a kesztyűtartóba" is. :)

Szerintem aki nagyon nem akarja befizetni, az majd utánna néz ennek...

Link to comment
Megosztás:

Nyílván ha használva van akkor kopik. Viszont a kopás meg a célzott lebutítás talán nem ugyanaz. Mennyi, ~40ló a difi?

Nem tudom milyen egy ilyen hivatalos(pados) mérés, lehet hogy átnézik azért a dolgokat és "benéznek a kesztyűtartóba" is. :)

Szerintem aki nagyon nem akarja befizetni, az majd utánna néz ennek...

Persze, gondolom. De tekintettel az ilyen eljárásokra, gondolom az összeg többszörszöröse is lehet a luxusadónak.

Aztán lehet hogy a köv. kormány eltörli a rendeletet, avagy módosítják, és akkor buktavári a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok .. széépjóóóeste!

Érdeklődöm a figyelő tekintetű kolegáktol, hogy tudnak-e valamit a lent megadott címen található autóról???

Többször láttam már ezt az autót,tehát egy ideje fent van a hasznátton és ez így gyanús is picit,viszont arra gondoltam hátha akad pösti vagy akár környéki, aki élőben is megtekintette a gépjárművet [vagy esetleg tud valamit az előéletéről] és többet tudna mesélni róla :) .! (Persze meg is kérdezhetném telón,de a humbug kereskedő dumája nem nagyon érdekel , hisz tuti a "világ legjobb autójára" bukkannék rá).

Már egy ideje kinőttem a mesékből,de mégis piszkál a dolog,hisz tovább lapozva nem is egy B2-es omi van eladósoron, 1 milla alatt. Ennyire lepottyantak az árak,vagy ezek a selejtek?

Mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega...lufelni-3697300

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok .. széépjóóóeste!

Érdeklődöm a figyelő tekintetű kolegáktol, hogy tudnak-e valamit a lent megadott címen található autóról???

Többször láttam már ezt az autót,tehát egy ideje fent van a hasznátton és ez így gyanús is picit,viszont arra gondoltam hátha akad pösti vagy akár környéki, aki élőben is megtekintette a gépjárművet [vagy esetleg tud valamit az előéletéről] és többet tudna mesélni róla :) .! (Persze meg is kérdezhetném telón,de a humbug kereskedő dumája nem nagyon érdekel , hisz tuti a "világ legjobb autójára" bukkannék rá).

Már egy ideje kinőttem a mesékből,de mégis piszkál a dolog,hisz tovább lapozva nem is egy B2-es omi van eladósoron, 1 milla alatt. Ennyire lepottyantak az árak,vagy ezek a selejtek?

Mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega...lufelni-3697300

Háát a B2-n a B1-es visszapillantó tükrök mindig sokat sejtenek következtetni...de legalább mindkettő B1-es rajta...anno néztem olyat amin egyik oldalon B1 másion B2 tükör volt.

Link to comment
Megosztás:

Háát a B2-n a B1-es visszapillantó tükrök mindig sokat sejtenek következtetni...de legalább mindkettő B1-es rajta...anno néztem olyat amin egyik oldalon B1 másion B2 tükör volt.

Na igen...az első bűnjel :) (nekem fel se tűnt) Mondjuk ha törésnél elszáll mindkét tükör,az már nem kicsi koccanás :D

Bár lehet ennek több oka is..

Mindenesetre jó észrevétel ;)

Ha valaki tud valamit,ne tartsa magában !! :P

thx

"Meg az első lámpák sem stimmelnek sztem. " ---> ájdonnóó,elképzelhető, ezt én már nem látom ;)

Link to comment
Megosztás:

Neked ez a köpködés az ideád?

Egyébként találó duma :) Amúgy meg igaza van,nekem nem érné (meg)nézni sem,me 200km potya lenne valószínű...

Azért ha helyi lennék, venném a fáradtságot,mert miért ne!?:D De teljesen jogos,mert semmit sem adnak "ingyen" és mindennek súlyos oka van,ebben az esetben is valószínű,hogy rakás kakksiról van szó,legalábbis az igénytelen (oda nem illő) alkatrészekből itélve.

Köhhépe az észrevételeket!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A differenciálművel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A kezelésiben semmit, az "Így csináld!"-ban pedig csak az ellenőrzést mutatja. És ha cserélni akarom? Van egy leengedő amit még nem láttam, vagy olyan nyílvánvaló hogy nem is írják, vagy nem is cserélik az olajat, csak akkor ha totál szétszedik?

A másik a kézifék beállítás lenne. Ma piszkáltam valamit a féktárcsa mögött ahogy a könyv írja, amitől befogott az egész, de nem maradt úgy, mintha valami rugós dolog lenne ott mögötte de ma már nem tudtam jobban szétszedni. Szóval akkor elvileg úgy nézne ki a dolog hogy befogatom mind a két oldalon a féket és közbe még a rögzítőrúd végén is meghúzom a csavart? Egyszerre? Egyedül?

Ja, és még egy. Van ez az ajtófogó gumis műanyag vacak. Itt-ott hírdetik használtan az elsőt de a képen a műanyag köröm fehér. És nálam úgy van hogy az elsők feketék a hátsók fehérek (a műanyag részük). Arra gondolok hogy a jó állapotú hátsókat hírdetik elsőnek, pedig az nem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok .. széépjóóóeste!

Érdeklődöm a figyelő tekintetű kolegáktol, hogy tudnak-e valamit a lent megadott címen található autóról???

Többször láttam már ezt az autót,tehát egy ideje fent van a hasznátton és ez így gyanús is picit,viszont arra gondoltam hátha akad pösti vagy akár környéki, aki élőben is megtekintette a gépjárművet [vagy esetleg tud valamit az előéletéről] és többet tudna mesélni róla :) .! (Persze meg is kérdezhetném telón,de a humbug kereskedő dumája nem nagyon érdekel , hisz tuti a "világ legjobb autójára" bukkannék rá).

Már egy ideje kinőttem a mesékből,de mégis piszkál a dolog,hisz tovább lapozva nem is egy B2-es omi van eladósoron, 1 milla alatt. Ennyire lepottyantak az árak,vagy ezek a selejtek?

Mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega...lufelni-3697300

Talán inkább EZT érdemesebb lenne megnézni...

Link to comment
Megosztás:

Talán inkább EZT érdemesebb lenne megnézni...

Nem meredek egy kicsit ebben a 2.2 DTI motorban gondolkozni? Személyes tapasztalatom nincsen vele (azon kívül hogy elég harmatos...), de hallottam róla elég sokat. Pozitívuma a kis fogyasztás, de kb ezzel ki is merül a jó dolgok sora...

Adagoló, szervízigény, az autó dinamikája inkább statikának mondható, stb... Azért ezek nem jó érvek egy autó mellett.

Nomeg, az autó benzinnel megy! ;) (legalábbis a szememben az autóbbi 10-12 év dízeljei iszonyat mélyen vannak...)

:) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.