Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Igyekszem minnél jobb állapotban megtartani.

Tényleg jó a gép, megsasoltam az összes képet.

...

Az elöbb láttam egy társadalmi célú hírdetést (tvben), tiszta fejjel, disco baleset stb... Nem ez az érdekes, hanem az amibe a fiatalok behuppantak. Mibe? Na mibee?? Hát egy fehér caravanba. Éreztem én anno hogy potenciálisan partyképes a gép. :lol:

Morcosított :D volt és mintha már láttam volna hasonlót, aztán beugrott hogy múltkor itt tallóztam :) a dolgokat pár évre visszamenőleg (más miatt) és láttam :D egy fehér gépet (kombi), az is morcosított volt, sötétített, csinált első-hátsó lökös, tiszta fehér, eMmes küszöb stb... De nem rémlik már hogy kié volt és most akárhogy is keresem :D nem lelem, de biztos ráismer a gazdája...(ha jár még erre)

Olyasmi lökös volt rajta hátul mint azon a (off) civic-en amit a fúúzék piszkáltak meg az egyik adásban (mikor kivételesen tuningoltak), de azt nem ők tették rá hanem az volt rajta, aztán jópofiztak ott hogy egy tehénhez hasonlít hátulról... :) Pedig nem rossz az a típus.

Az egyik áruház reklámújságjában is van egy kombi omi, meg az egyik cobra részben is azzal menekülnek aztán (szokás szerint) rendesen hazavágják...

Szóval itt ott azért szerepel a járgány... :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg jó a gép, megsasoltam az összes képet.

...

Morcosított :D volt és mintha már láttam volna hasonlót, aztán beugrott hogy múltkor itt tallóztam :) a dolgokat pár évre visszamenőleg (más miatt) és láttam :D egy fehér gépet (kombi), az is morcosított volt, sötétített, csinált első-hátsó lökös, tiszta fehér, eMmes küszöb stb... De nem rémlik már hogy kié volt és most akárhogy is keresem :D nem lelem, de biztos ráismer a gazdája...(ha jár még erre)

Olyasmi lökös volt rajta hátul mint azon a (off) civic-en amit a fúúzék piszkáltak meg az egyik adásban (mikor kivételesen tuningoltak), de azt nem ők tették rá hanem az volt rajta, aztán jópofiztak ott hogy egy tehénhez hasonlít hátulról... :) Pedig nem rossz az a típus.

Az egyik áruház reklámújságjában is van egy kombi omi, meg az egyik cobra részben is azzal menekülnek aztán (szokás szerint) rendesen hazavágják...

Szóval itt ott azért szerepel a járgány... :D

Keress rá Opel16V-re itt a fórumban... sztem arra gondolsz. Fehér, kombi, morcos, x20se.

Valóigaz, csinos a gép! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igyekszem minnél jobb állapotban megtartani. Sajnos a bal első ajtón szétszállt a kapaszkodó gumija, és már újonnan nem lehet kapni. Vettem egy bontott hátsót, de ez sem lesz hosszú életű :)

Na, most elkeseredtem, ha tényleg nem lehet kapni, mert nekem mindkét első haldoklik...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg jó a gép, megsasoltam az összes képet.

...

Az elöbb láttam egy társadalmi célú hírdetést (tvben), tiszta fejjel, disco baleset stb... Nem ez az érdekes, hanem az amibe a fiatalok behuppantak. Mibe? Na mibee?? Hát egy fehér caravanba. Éreztem én anno hogy potenciálisan partyképes a gép. :lol:

Morcosított :D volt és mintha már láttam volna hasonlót, aztán beugrott hogy múltkor itt tallóztam :) a dolgokat pár évre visszamenőleg (más miatt) és láttam :D egy fehér gépet (kombi), az is morcosított volt, sötétített, csinált első-hátsó lökös, tiszta fehér, eMmes küszöb stb... De nem rémlik már hogy kié volt és most akárhogy is keresem :D nem lelem, de biztos ráismer a gazdája...(ha jár még erre)

Olyasmi lökös volt rajta hátul mint azon a (off) civic-en amit a fúúzék piszkáltak meg az egyik adásban (mikor kivételesen tuningoltak), de azt nem ők tették rá hanem az volt rajta, aztán jópofiztak ott hogy egy tehénhez hasonlít hátulról... :) Pedig nem rossz az a típus.

Az egyik áruház reklámújságjában is van egy kombi omi, meg az egyik cobra részben is azzal menekülnek aztán (szokás szerint) rendesen hazavágják...

Szóval itt ott azért szerepel a járgány... :D

Futó Gabié...

Link to comment
Megosztás:

Kötsög Semir! Miatta van. Tördelik az Omega rendőrkocsikat, az Omegát Phetonnak, a Calibrát Mercinek álcázzák...

Úgy... a 'török' vendégmunkás :)

Amúgy ja, ez a nyomorult kapaszkodó-betét tényleg nagy kín az Ominál... A hátsó az nem passzos teljesen, az elsők ugye meg időelőtt elhaláloznak, pótlásuk lehetetlen (ugye a fellelés az max a bontó, de ugye ott is sanszos, hogy laza vagy törött már eleve). Nekem most a jobb oldalon egy sötétszürke van... nem túl elegáns a fekete kárpiton, de hát míg jobb nem lesz, addig is jobb mint a csupasz műanyagot markolászni.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ja, ez a nyomorult kapaszkodó-betét tényleg nagy kín az Ominál...

Korábban még mindenki a csergőt ajánlotta ilyen kínokra.... Náluk is necces?

Nemrég vaKerán volt egy balos, rákérdeztem a jobbosra, azt mondta van felteszi, de nem sikerült neki :) meg ezt sem vitték el, aztán már nem válaszolt a dolgokra meg nem is volt egy 100%os eladó, szóval....

Link to comment
Megosztás:

Középkonzol fabetétje (digitklímásé)? Kézifékkar? Kesztyűtartó fekete fogantyúja? (mondjuk a bal oldalié iss fekete....)

Igen a középkonzol digitesé. Sajnos a gyári Irmschert képtelenség megfizetni. A kézifékkaron csak egy betét van, de ugyanolyan a mintája mint a többi. A foggantyúk gyárilag fekete. Mint ahogy az övek, és a csatjuk, illetve az elektromos ablak kapcsolói. Láttam már későbbi évjáratot, amiben minden szürke volt. Nekem nem tetszett.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvoltam egy jó kis ballagáson, hazafelé menet jó hangulat kis figyelmetlenség és a fekvőrendör kiszerelte az olajleeresztő csavart, marha gyorsan és relatív szinte hangtalanul. Nagyon király letttttt :devlish: a hangulatom utánna :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elvoltam egy jó kis ballagáson, hazafelé menet jó hangulat kis figyelmetlenség és a fekvőrendör kiszerelte az olajleeresztő csavart, marha gyorsan és relatív szinte hangtalanul. Nagyon király letttttt :devlish: a hangulatom utánna :lol:

Azé az annyira nincs alacsonyan, nem!? Avagy nem kell 'kilóhússzal' átugratni a beton-zsarun! :lol:

Btw, fain meló lesz... ha sérült a menet, kartelt leszedni felhegeszteni, vagy cserélni...

x20xev és x20se motoroknál ez különösen nagy szopás, meg kell emelni a motort is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kellene egy kis segítség, még mindig küzdök az olajfolyással. Az olaj láthatólag a motor és a automata váltó környékén szivárog természetesen a motorolaj fogy. Elvileg volt autószerelőnél, aki cserélt hátsó szimeringet. Viszont az olaj még mindig szivárog lassan miden nap cseppen egyet. Mivel nem látok be a motor hátsó traktusához, csak néha alámászva

nézem honnan folyhat. Az automata váltó alján van egy gumi dugó (elvileg a bolygómű háza), ha azt leszedem ott nem látok olajt. Nem tudom, hogy ha továbbra is a főtengely szimering szivárogna ott is leni kéne-e olajnak? Minden segítséget előre is köszönök!

Egyébként szétvet az ideg, hogy fizettem a szerelőnek 25ezret az olaj mégis tovább szivárog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kellene egy kis segítség, még mindig küzdök az olajfolyással. Az olaj láthatólag a motor és a automata váltó környékén szivárog természetesen a motorolaj fogy. Elvileg volt autószerelőnél, aki cserélt hátsó szimeringet. Viszont az olaj még mindig szivárog lassan miden nap cseppen egyet. Mivel nem látok be a motor hátsó traktusához, csak néha alámászva

nézem honnan folyhat. Az automata váltó alján van egy gumi dugó (elvileg a bolygómű háza), ha azt leszedem ott nem látok olajt. Nem tudom, hogy ha továbbra is a főtengely szimering szivárogna ott is leni kéne-e olajnak? Minden segítséget előre is köszönök!

Egyébként szétvet az ideg, hogy fizettem a szerelőnek 25ezret az olaj mégis tovább szivárog.

Első körben vidd vissza neki, hogy csinálja meg. Fizettél érte, az olaj továbbra is csöpög, tehát nem oldotta meg a problémát!

Amúgy lehet hogy a főtengely szimmering mellett szivárog, előfordul hogy kell neki némi idő, hogy normálisan tömítsen... bár ez esetben csak max nedves lehet az olajtól, de fogyás-csöpögés nem állhat fent szimmeringcsere után. Szóval ebben nagyon ne bízz, ha folyamatosan csöpög, akkor valami nem kerek! Ha tényleg a szimm. ereszt, akkor vagy gagyi szimmering került bele, vagy nem pontos a mérete, vagy fordítva rakta be, esetleg megsérült berakás közben.

Olajteknő tömítése nem csöpög? Tuti hogy motorolaj, és nem a váltóban a nyeles-szimmering ereszti az olajat?

Esetleg érdemes tükörrel körbenézni a motort, nem-e valahonnan fentről jön az olaj (HF vagy szelepfedél tömítés).

Nekem is volt olajcsöpögésem, és már a hajamat téptem mire rájöttem, hogy a nívópálca merülőcsöve(x20xev) alól hiányzott egy 40ft-os tömítés, és ott szivárgott a nedű...

Link to comment
Megosztás:

Én most szedtem szét az összes olajteknő tömítést, és raktam össze FBS pasztával, de továbbra is engedi az olajat, igaz nem olyan eszeveszettül mint előtte. Ami leginkább bosszant, hogy a váltón, a választókar-tengely szimmeringjét is kicseréltem, és ott is folyik az olaj :devlish: Ezennel hivatalosan bejelentem, hogy lekkkantom az olajfolyást!

Link to comment
Megosztás:

Én most szedtem szét az összes olajteknő tömítést, és raktam össze FBS pasztával, de továbbra is engedi az olajat, igaz nem olyan eszeveszettül mint előtte. Ami leginkább bosszant, hogy a váltón, a választókar-tengely szimmeringjét is kicseréltem, és ott is folyik az olaj :devlish: Ezennel hivatalosan bejelentem, hogy lekkkantom az olajfolyást!

Még a Zsigulis korszakban volt így... Cserélgettem mindent rajta. Vezérmű-első-hátsó főtengelyszimmeringek, egyéb tömítések, FBS, Loctite, minden volt. Az a k#rva olaj csak csöpögött...

Aztán látva a kínlódásomat, idősebb szerelő cimborám csak annyit mondott rá "Nekem úgy tanították anno, ha csöpög, az jó. Ugyanis tudod hogy még van benne!" :lol:

Így hát amíg csak 2-3mm olaj hiányzik (a nívón nézve) a 10e km-es olajcsere alkalmával, addig én is lekkkantom! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.