Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

sziasztok.

komplett lengőkart cseréltettem az autón és most próbáltam ki hosszabb úton autópályán.sajnos letörtem mint a bili füle mert ,ahogy elérte a 120-at elkezdett remegni az egész kocsi kormány minden és ez a sebességgel egyenes arányben nőtt. 100 alatt ez megszünik.mielőtt kicseréltettem a lengőkart amit a szilentek tönkremenése miatt tettem meg előtte kezdte ezt a kormány remegést ,de én az útnak tudtam be ,de nem mert a mai nap tükör úton hasítottam és nem attól van.

a kérdésem ,hogy ezt mi okozhatja?

ha esetleg a hatból öt henger megy az ilyen szinten bezavarhat?ez a kérdés lehet ,hogy nagy állatság volt .

Nem fog be vmelyik elsőféked?

Link to comment
Megosztás:

én amikor cseréltettem a szilenteket, azt mondta a srác amikor jöttem el a műhelyből,hogy első utam a futóműbeállítóhoz vigyen... 1hét mulva tudtam elmenni.

olyan kerék összetartásom lett az új szilentekkel,hogy 50el mentem a városba és csikorgott a gumi egyenesbe <_<

pedig 3hónappal előtte volt beállítatva. ennyit számít az a pár miliméter :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

én amikor cseréltettem a szilenteket, azt mondta a srác amikor jöttem el a műhelyből,hogy első utam a futóműbeállítóhoz vigyen... 1hét mulva tudtam elmenni.

olyan kerék összetartásom lett az új szilentekkel,hogy 50el mentem a városba és csikorgott a gumi egyenesbe :D

pedig 3hónappal előtte volt beállítatva. ennyit számít az a pár miliméter :rolleyes:

Hehe..én is így jártam, csak 30-nál csikorgott kanyarban....néztem is ki az a barom aki így tolja Neki.... <_< -_-

Ha nem volt futóműves menj el hozzá mert gumit is cserélhetsz lassacskán majd.

Link to comment
Megosztás:

idáig nem fogott.

valami profi szakit tudtok pesten?

aki korrekt és nem drága mert mindenkiben csalódnom kellett ez idáig?

Csakis ntr kollega..nemócsó de jó...lassan már kipufogón keresztül cseréli a főtengelyt, csapágyastul, hajtókarostul...ja é hátsó dobból..

Bár az alapjárati motort spec Te is kihúzhatnád a helyéról azt kipucolhatnád féktisztítóval kb 10 perc.....bár ntr lehet megbontás nélkül megoldja...esetleg Attila... :rolleyes: <_< -_- :D Bár Atist azért nem ajánlom Neked adott témában, mert nagyon alapos, ez a gyengéje.. odaviszed pucoltatni, szóval 1 ilyen mókamiki melóra állsz be, azt beleszaladsz Nála hogy kifúj a 2 kipukönyök (Nála minden kipukönyök kifúj ám, szal ha beállsz a műhelybe már buktad...), meg cicereg a 2-es hajtókarcsapágy, és ugye "ha meg már szétvan bontva" akkor javasolni fogja hogy érdemes lenne felújíttatni az automata váltót mert félmunka nem munka (van embere mindenre, nyugi..gond egy szál se), de a végén 500 mostanra akár 600 (hiszen minden drágul..) rongyba is beleszaladhat Nála az ember egy ilyen csipcsup pucolgatás kapcsán..)

Bocs Rics, nem lehetett kihagyni.... :) B) B)

Link to comment
Megosztás:

megtudná valaki mondani hogy egy benzines Omegánál mennyi időközönként célszerű / kell az olajat lecserélni?

sok félét hallottam már...eddig diesel-em volt csak ott 20ezrenként cseréltem. viszont itt már nem tudom... :rolleyes:

még egy kérdés: 10w40-es castrol magnatec olajat szoktam bele tenni, viszont eszi. rakjak/rakhatok bele vastagabbat? mondjuk 15w40?

2.0i 8v az autom

Ha a dizelben 20 ezrenként cserélted, itt se kapkodd el...

Link to comment
Megosztás:

Csakis ntr kollega..nemócsó de jó...lassan már kipufogón keresztül cseréli a főtengelyt, csapágyastul, hajtókarostul...ja é hátsó dobból..

Bár az alapjárati motort spec Te is kihúzhatnád a helyéról azt kipucolhatnád féktisztítóval kb 10 perc.....bár ntr lehet megbontás nélkül megoldja...esetleg Attila... :rolleyes: <_< -_- :D Bár Atist azért nem ajánlom Neked adott témában, mert nagyon alapos, ez a gyengéje.. odaviszed pucoltatni, szóval 1 ilyen mókamiki melóra állsz be, azt beleszaladsz Nála hogy kifúj a 2 kipukönyök (Nála minden kipukönyök kifúj ám, szal ha beállsz a műhelybe már buktad...), meg cicereg a 2-es hajtókarcsapágy, és ugye "ha meg már szétvan bontva" akkor javasolni fogja hogy érdemes lenne felújíttatni az automata váltót mert félmunka nem munka (van embere mindenre, nyugi..gond egy szál se), de a végén 500 mostanra akár 600 (hiszen minden drágul..) rongyba is beleszaladhat Nála az ember egy ilyen csipcsup pucolgatás kapcsán..)

Bocs Rics, nem lehetett kihagyni.... :) B) B)

Zoli ez k***a jó, csak az a baj, hogy csak mi tudjuk miről van szó. :D Így a többieknek zavaró lehet...

Link to comment
Megosztás:

akkor megtudjátok adni ezeknek a csodadoktoroknak a telefonszámát vagy valami elérhetőséget.

én nemtudok megcsinálni semmit mert nincs se szerszámom se szaktudásom se helyem.

csak ennyi a gond. tulajdonképpen fizetek csak nem mindegy hogy kinek.

Zoli csak hülyéskedik. Én többet már biztos nem viszem a verdáimat szervizbe, inkább megvettem magamnak minden szerszámot ami csak kellhet (ezt a befektetést felfoghatjuk a szerelőknek leadott munkadíjnak is), mert kivétel nélkül mindegyik szerelő:

  • lassú,
  • trehány,
  • "kezükben van a nyomaték" = össze-vissza húzzák meg a csavarokat,
  • ha leesik egy csavar az aknába, majd rak bele másikat, és ha véletlen túl hosszú, jó lesz az 5 alátéttel,
  • nem tudod, hogy tényleg megcsinálták-e amit kértél = pl. olajat lecserélte? vagy mivel még elég tisztának tűnt, csak elrakta a pénzt?,
  • tömítés helyett mindent szaros pasztával raknak össze (persze az új tömítést kifizetteti),
  • gyári alkatrész helyett megy bele az utángyártott, de persze gyári árat kér érte (úgy sem tudod leellenőrizni, hogy pl. milyen hengerfej tömítést szerelt be),
  • stb-stb. a listát oldalakon keresztül lehetne folytatni szerintem... :rolleyes:

Nem értem ezeket a szerelőket: miért nem éri meg normálisan dolgozni?

Amit te magad megcsinálsz a saját kocsidon, az meg van csinálva!

Attila nevű szerelőt nem ajánlom! Szóval ha valamiért ide kerültél, akkor fordulj vissza...

Link to comment
Megosztás:

idáig nem fogott.

valami profi szakit tudtok pesten?

aki korrekt és nem drága mert mindenkiben csalódnom kellett ez idáig?

Szia!

A 17ben tudok egy jó szerelőt,aki tudja miről beszél és korrekt áron dolgozik,ja,és átnézi az autódat,tökmindegy mit javíttatsz rajta!

Ha kell,itt a száma! Jani : 0630/250-1602

Link to comment
Megosztás:

köszönöm annak a két embernek a segítségét aki adott számot szerelő ügyben.a többiek csak szájhősök.fikázni mindenki tud.én segítséget kértem .

nem akarok szerszámokat venni mivel nem értek hozzá és nincs aknám, garázsom, műhelyem stb...ahol szerelni lehetne.ennyit erről.

ezt a dolgot nem tudom annyira humorosan fogni pedig vidám ember vagyok mivel nem kevés pénzt húztak le rólam a hozzá nem értés miatt a szerelőknek titulált kóklerek.

erről ennyitt.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm annak a két embernek a segítségét aki adott számot szerelő ügyben.a többiek csak szájhősök.fikázni mindenki tud.én segítséget kértem .

nem akarok szerszámokat venni mivel nem értek hozzá és nincs aknám, garázsom, műhelyem stb...ahol szerelni lehetne.ennyit erről.

ezt a dolgot nem tudom annyira humorosan fogni pedig vidám ember vagyok mivel nem kevés pénzt húztak le rólam a hozzá nem értés miatt a szerelőknek titulált kóklerek.

erről ennyitt.

Úgy látom, épp megjött valakinek...

:D B) <_< -_- :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, épp megjött valakinek...

:D B) <_< -_- :rolleyes: :)

Számít? Újabb példája, amit évek óta mondok, de mindig én vagyok leugatva. Megvett valaki egy bontószökevényt gombokért, sajnálta rendesen megjavíttatni. Amikor végleg kezd megállni, akkor a forumtársak a rosszak, mert nem oldják meg a problámáját...

Link to comment
Megosztás:

köszönöm annak a két embernek a segítségét aki adott számot szerelő ügyben.a többiek csak szájhősök.fikázni mindenki tud.én segítséget kértem .

nem akarok szerszámokat venni mivel nem értek hozzá és nincs aknám, garázsom, műhelyem stb...ahol szerelni lehetne.ennyit erről.

ezt a dolgot nem tudom annyira humorosan fogni pedig vidám ember vagyok mivel nem kevés pénzt húztak le rólam a hozzá nem értés miatt a szerelőknek titulált kóklerek.

erről ennyitt.

Itt kellett volna kezdeni: Ennyi......

És nem veszem magamra a szájhősködést.. még... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

a kölönbség annyi ,hogy nem bontószökevényt vettem hanem egy tipp topp állapotúnak kinéző autót amitől bepisílt mindenki aki látta opel szervízből még garanciát is vállaltak egy bizonyos fokig.nem is volt ezzel semmi gond ,de mivel eltelt 2 év most jöttek elő bizonyos hibák amiket nem igazán tudok az emlitett okokból normálísan orvosolni.

nem hibáztatok én senkit csak érdekes a hozzáállása bizonyos embereknek akik becsukott szemmel javítanak,de ezektől hathatós segítséget még nem kaptam a tegnapi két emilt leszámítva.

Link to comment
Megosztás:

a kölönbség annyi ,hogy nem bontószökevényt vettem hanem egy tipp topp állapotúnak kinéző autót amitől bepisílt mindenki aki látta opel szervízből még garanciát is vállaltak egy bizonyos fokig.nem is volt ezzel semmi gond ,de mivel eltelt 2 év most jöttek elő bizonyos hibák amiket nem igazán tudok az emlitett okokból normálísan orvosolni.

nem hibáztatok én senkit csak érdekes a hozzáállása bizonyos embereknek akik becsukott szemmel javítanak,de ezektől hathatós segítséget még nem kaptam a tegnapi két emilt leszámítva.

Ha pl. nekem szántad:

Te ne haragudj, de ezt ki nem sz*rja le?

Megbízható szerelőt kérdeztél, az meg nincs! Legalábbis én nem ismerek olyat, akit ajánlanék. Ha nem az első alkalommal, akkor a harmadiknál biztos, hogy megszívat. Valamint nekem pl. nem ez a szakmám, van hétfőtől-péntekig napi 8 órás munkám, ezért sem időm sem energiám nincs egy vadidegen fórum nick-név verdáját szerelgetni hétvégenként.

Ezt vagy fel bírod fogni, vagy nem.

---------------------------

Ha viszont nem nekem szántad, akkor: remélem megoldódik a gondod.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

komplett lengőkart cseréltettem az autón és most próbáltam ki hosszabb úton autópályán.sajnos letörtem mint a bili füle mert ,ahogy elérte a 120-at elkezdett remegni az egész kocsi kormány minden és ez a sebességgel egyenes arányben nőtt. 100 alatt ez megszünik.mielőtt kicseréltettem a lengőkart amit a szilentek tönkremenése miatt tettem meg előtte kezdte ezt a kormány remegést ,de én az útnak tudtam be ,de nem mert a mai nap tükör úton hasítottam és nem attól van.

a kérdésem ,hogy ezt mi okozhatja?

ha esetleg a hatból öt henger megy az ilyen szinten bezavarhat?ez a kérdés lehet ,hogy nagy állatság volt .

szia! a remegés szerintem is a kerék okozza. én jártam ugy hogy egyszerüen elhagytam a sulyt a felniről, azthittem szétesik a kocsi eleje. én is most cseréltem lengőkarokat első telokal együtt de se elötte se most nem ráz az eleje pedig minden alkatrész totalkaros állapotban volt.

Link to comment
Megosztás:

a kölönbség annyi ,hogy nem bontószökevényt vettem hanem egy tipp topp állapotúnak kinéző autót amitől bepisílt mindenki aki látta opel szervízből még garanciát is vállaltak egy bizonyos fokig.nem is volt ezzel semmi gond ,de mivel eltelt 2 év most jöttek elő bizonyos hibák amiket nem igazán tudok az emlitett okokból normálísan orvosolni.

nem hibáztatok én senkit csak érdekes a hozzáállása bizonyos embereknek akik becsukott szemmel javítanak,de ezektől hathatós segítséget még nem kaptam a tegnapi két emilt leszámítva.

Megbántani nem szeretnélek , de látom a sorok között olvasás meg a poénok levétele nem az erősséged, ahogy ntr is leírta már SZERELD MAGAD, ennyi. Ha nem Te szereled, nem fogod tudni mit csináltak, se azt hogy mit cseréltek és csak jól lehúznak és persze sikerül ahogy sikerül. Számít Nekeik?Nem ....kapun kigurultál, majd jössz legközelebb...

Könyvek angolul, németül elérhetőek, ha hiteles az autó akkor úgyis megtartod, 50e-ért jó "szerszámparkot" vehetsz (ebay a TE barátod is), az említett irodalom elérhető elektronikus és nyomtatott formában is..pont.

pl.: SW: TIS, Könyv: HAYNES manual

Azt hiszed nagy durr hogy ingadozik az alapjárat, meg ráz a kormány??Nagy kaland már bocs, enyém meg füstölt meg ette nem kicsit az olajat, ja és most motorgenerál után ketyeg (motor ki, felújíttat gépműhelyben motor, hengerfejek szintén, majd én összeraktam), mégse sírdogálok itt.

Vagy egy vagyont hagyok a szerelőknél vagy megcsinálom Magam...ennyi. Ja és nem vagyok most se teljesen biztos abban hogy az én összeszerelésem miatt ketyeg sőőőt......szóval így bízz másra bármit, bár hibázhattam természetesen én is mely előbb utóbb kiderül.Értem én hogy mindenkinek a saját problémája a fontos, de kb a kocsidnak semmi baja maradjun kannyiban, örülj Neki.A fenti semmit meg szereld meg.Alapjárait és fojtószelpházat pucold ki, kerekleket ahogy írtam cseréld fel, nemtom milyen egyéb segítséget adjak még....

Ok, hogy mindent nem tudsz megcsinálni, de bocs, agysebészi múlt és képességek, átlagon felüli kreativitás nem szükséges bizonyos munkákhoz, ilyen az alapjárati motor kiszerelése és kipucolása is, amit a motorral szemben állva jobb oldalon fent látsz egy ezüst színű fémhengert, na azt kell kiszedned. 1 csőbilincs, 1 elektromos csatlakozó, 2 csavar ami a műanyag vezetéktartót tartja, majd kihúzod az ECOTEC feliratos fedélből. Visszaszerelés fordítva a pucolás után. A pucolásnál használhatsz féktisztítót vagy benzint.

Ha szükségs linket todok küpdeni ahol van kép róla.

Továbbá:

A kocsid nem gondolom hogy bontószökevény, ezeknél mindig van valami még ha apróság is, ezzel jobb ha megbarátkozol és a fent leírtak szerint jársz el - SO, DO IT YOURSELF, vagy itt az ideje hogy eladd.

A fórumra nem csak csak panaszkodni kell bejárni meg ha segítség kell,hanem tájékozódni, információt szerezni és megosztani, ha ezt rendszeresen teszed, lehet hogy a hozzáállás is más lesz. Rengeteg hasznos információ, tapasztalat tanács érhető el.A lényeg a rendszeresség.

Továbbá ha Bpi vagy és jófej akkor biztos hogy segítenek akár személyesen is emberek ha azt normálisan kéred.

Nekem pl. ntr is segített önzetlenül mikor 2 éve anno MID-em nyelvezetét kellett volna átállítani, ja és nem ismertem és a cucc amit használ nem 2 fillér volt, de nem kért egy kanyit se....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.