Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Az első ajtó pedig aránytalanul rövid.

Gondolkoztam már valami ilyesmin, és akkor arra jutottam, hogy ha megvalósulna, akkor ugyanígy, ahogy a képen, a hátsó ajtó megszűnne, viszont óriáskabrióhoz illően, hatalmas ajtó kellene rá, de ezt kiadná az első ajtó 'megnyújtása'.

Ezt lefelejtette a virtuális tuner B)

De a képet elnézve, valahogy nincs összhangban az egész. Az orr nem adja ki. Vagy nemtudom. Lehet hogy ha élőben lehetne megnézni, jobban mutatna.

De hát csak egy álom :D

(beszélgettem erről kabriókat építő emberrel, és azt mondta, hogy egy ekkora önhordó kasztninak szinte lehetetlen utólag elegendő merevséget adni... :) )

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem Mindenkinek!!

Sajna elkezdtek kopácsolni a hidrotőkéim 200Ekm van a motorban.

Valakinek esetleg van tapasztalata a tökék ultrahangos tisztításával kapcsolatban, vagy készüljek a cserére?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ez a hidrotőke tisztítás olyan, mint a fehér holló (vagy a magyar GDP :D ). Mindenki hallott róla, de még senki sem látta! :)

Az a probléma a hidrotőkékkel, hogy legtöbbször a kopásból ered a kopogásuk, nem pedig eltömődésből (főleg ha nem csak 1 kopog, időnként, hanem az egész "társaság" zajong).

A kopott 'vasat' meg hiába mosogatod bárakármivel is, azt cserén kívül nem nagyon lehet orvosolni.

Élj vele együtt, közben gyűjtögess tőkékre. Darabja 4-5000ft között mozog, szóval nem kis érvágás...

Amúgy nekem jóóóóval több van a motorban, és nem kopognak (legalábbis nem betegesen).

Biztos az a 200e km? Nincs véletlen 'vájtfüled'!? B)

Próbáltál olajat váltani? Nekem most Shell van, de észrevehetően hangosabbak a tőkék (főleg hidegen), mint eddig más olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Mindig Mobil 5W30 használok teljesen szintetikusat nem hiszem, hogy azzal lenne probléma.

Indításnál kicsit kerepelnek mindig, de mostanában, ha odalépek neki hallok egykis kerepelést, és nagyon zavar.

Én félszintetikusnál jobbat nem rakok bele, felesleges pocsékolásnak tartom. Hiába 2000 körüli motorok, de...

Cabrio - minden megoldható, csak pénz kérdése. Amúgy valószínűleg van Cabrio változat csak lehet hogy Holdennek titulálják B)

Link to comment
Megosztás:

Mindig Mobil 5W30 használok teljesen szintetikusat nem hiszem, hogy azzal lenne probléma.

Indításnál kicsit kerepelnek mindig, de mostanában, ha odalépek neki hallok egykis kerepelést, és nagyon zavar.

Ahogy Gabo is írta, félszintetikusnál jobb olaj fölösleges bele.

Próbaképp próbálj meg egy magasabb (ill alacsonyabb, attól függ honnan nézzük) olajra váltani. 10W40, pl.

Vagy gyűjtögess tőkékre B)

Esetleg motormosó adalék az olajba (bár ettől lehet hogy rosszabb lesz, felszabadul még valami lerakódás, és több tőke is megáll). Mindenesetre mielőtt kicserélnéd a tőkéket, egy próbát megér, veszteni nem vesztesz rajta (max az 1 flakon adalék árát).

Nem lehet hogy mást hallasz kerepelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok hogy sedan B Omegához (94-es) hol lehet kapni az ajtókra való díszlécet?? Próbálkoztam már olyan embereknél akik Omegát bontanak de ők is illetve ismerőseim is mondták hogy az ajtókról maradandó sérülés nélkül nemigazán lehet leszedni! :D Így gondoltam hogy akkor esetleg hátha tudtok olyan helyet mondani ahol lehet újonnan venni (nem horribilis áron).. Elsősorban Budapest érdekelne ilyen téren de az is jó nekem ha általánosságban tudtok tippet adni! Előre is köszönöm szépen! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok hogy sedan B Omegához (94-es) hol lehet kapni az ajtókra való díszlécet?? Próbálkoztam már olyan embereknél akik Omegát bontanak de ők is illetve ismerőseim is mondták hogy az ajtókról maradandó sérülés nélkül nemigazán lehet leszedni! :D Így gondoltam hogy akkor esetleg hátha tudtok olyan helyet mondani ahol lehet újonnan venni (nem horribilis áron).. Elsősorban Budapest érdekelne ilyen téren de az is jó nekem ha általánosságban tudtok tippet adni! Előre is köszönöm szépen! B)

Ez hulyeseg, hogy nem lehet levenni sérülés nélkül. Én a jobb hátsóra már vettem bontottat. A bal hátsót pedig magam szedtem le, ajtócsere miatt. Óvatosan szikével lejön az. Amúgy újat a Csergőben kérdezd meg, de nem hinném, hogy olcsó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ez hulyeseg, hogy nem lehet levenni sérülés nélkül. Én a jobb hátsóra már vettem bontottat. A bal hátsót pedig magam szedtem le, ajtócsere miatt. Óvatosan szikével lejön az. Amúgy újat a Csergőben kérdezd meg, de nem hinném, hogy olcsó lesz.

Megnéztem. 20e körül van az új darabja.

Igazából amúgy nem is nekem kell hanem nevelőfateromnak, mert az ő autójáról van szó, csak én keresgélek neki neten! :) :) Amúgy két sráccal is beszéltem az egyik meg is próbálta leszedni de állítólag sikeresen megtörte.. Nem tudom milyen technikával csinálta, csak azt tudom hogy elcseszte.. :D :) Bontottan milyen áron lehet hozzájutni???

Ez a 20e nagyon horror ár.. :) :( B)

Link to comment
Megosztás:

Igazából amúgy nem is nekem kell hanem nevelőfateromnak, mert az ő autójáról van szó, csak én keresgélek neki neten! :) :) Amúgy két sráccal is beszéltem az egyik meg is próbálta leszedni de állítólag sikeresen megtörte.. Nem tudom milyen technikával csinálta, csak azt tudom hogy elcseszte.. :D :) Bontottan milyen áron lehet hozzájutni???

Ez a 20e nagyon horror ár.. :) :( B)

Én már régen vettem 8e-ért. Most 5 körül lehet a reális ár. Nézz körül vaterán is, hátha találsz.

Link to comment
Megosztás:

Igazából amúgy nem is nekem kell hanem nevelőfateromnak, mert az ő autójáról van szó, csak én keresgélek neki neten! :) :) Amúgy két sráccal is beszéltem az egyik meg is próbálta leszedni de állítólag sikeresen megtörte.. Nem tudom milyen technikával csinálta, csak azt tudom hogy elcseszte.. :D :) Bontottan milyen áron lehet hozzájutni???

Ez a 20e nagyon horror ár.. :D :( B)

Szikével, okosan le lehet szedni. Vedd meg, menj el, szedd le, és ezért még kérj kedvezményt! :)

Link to comment
Megosztás:

Én már régen vettem 8e-ért. Most 5 körül lehet a reális ár. Nézz körül vaterán is, hátha találsz.

Az nem baj ha régen vetted, igazából arra voltam kiváncsi hogy mennyi mostanság a reális ára, de meg is válaszoltad! :) Olyan kérdésem lenne még hogy ez az akkori 8-e ez szettre értendő! Tehát a 4 ajtóra vagy pedig darabonként!? :D Most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de anno vaterán láttam darabját 4e-ért.. Az szerintem sok érte.. B)

Szikével, okosan le lehet szedni. Vedd meg, menj el, szedd le, és ezért még kérj kedvezményt! :(

Köszi a tippet! :) Lehet hogy megjátszom! :)

Link to comment
Megosztás:

Az nem baj ha régen vetted, igazából arra voltam kiváncsi hogy mennyi mostanság a reális ára, de meg is válaszoltad! :) Olyan kérdésem lenne még hogy ez az akkori 8-e ez szettre értendő! Tehát a 4 ajtóra vagy pedig darabonként!? :D Most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de anno vaterán láttam darabját 4e-ért.. Az szerintem sok érte.. B)

Egy darab volt ennyi. Sajnos típushiba, hogy szétesnek a lécek, ezért keresett is. 4e-ért sztem nem szabad otthagyni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valaki járt már úgy,hogy beállt a benzinkútra tankolni és csodák csodájára nem nyílik a betöltő nyílás fedele.igaz így gazdaságos de meddig...?

a kis prücök fogja.hogy kellene kiszabadítani ,hogy megitassam az autót,

A csomagtérben kiszeded a centrálmotort.De lehet, hogy csak a csatlakozó csúszott le.

Link to comment
Megosztás:

Ez a hidrotőke tisztítás olyan, mint a fehér holló (vagy a magyar GDP :D ). Mindenki hallott róla, de még senki sem látta! :)

Az a probléma a hidrotőkékkel, hogy legtöbbször a kopásból ered a kopogásuk, nem pedig eltömődésből (főleg ha nem csak 1 kopog, időnként, hanem az egész "társaság" zajong).

A kopott 'vasat' meg hiába mosogatod bárakármivel is, azt cserén kívül nem nagyon lehet orvosolni.

Élj vele együtt, közben gyűjtögess tőkékre. Darabja 4-5000ft között mozog, szóval nem kis érvágás...

Amúgy nekem jóóóóval több van a motorban, és nem kopognak (legalábbis nem betegesen).

Biztos az a 200e km? Nincs véletlen 'vájtfüled'!? B)

Próbáltál olajat váltani? Nekem most Shell van, de észrevehetően hangosabbak a tőkék (főleg hidegen), mint eddig más olajjal.

Meghajlok a tapasztalatod előtt, de most nem értek veled teljesen egyet. Ugyanis ha megkopik a tőke, az már nagyon gáz, tényleg csere. Viszont kis hazánkban inkább az elhanyagolt igényleten gazdik miatt kokszosodik el és az biza tisztítással orvosolható...

Link to comment
Megosztás:

Mindig Mobil 5W30 használok teljesen szintetikusat nem hiszem, hogy azzal lenne probléma.

Indításnál kicsit kerepelnek mindig, de mostanában, ha odalépek neki hallok egykis kerepelést, és nagyon zavar.

Akkor ez a baj. Vékony ez az olaj, megkophat tőle a szerkezet. Hidegen meg kimondottan jó odalépegeteni neki...

Link to comment
Megosztás:

Én félszintetikusnál jobbat nem rakok bele, felesleges pocsékolásnak tartom. Hiába 2000 körüli motorok, de...

Jól mondod...

Cabrio - minden megoldható, csak pénz kérdése. Amúgy valószínűleg van Cabrio változat csak lehet hogy Holdennek titulálják B)

Ez is nyert, vagy Pontiacnak (abban legalább jó helyen van a kormány)...

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Gabo is írta, félszintetikusnál jobb olaj fölösleges bele.

Próbaképp próbálj meg egy magasabb (ill alacsonyabb, attól függ honnan nézzük) olajra váltani. 10W40, pl.

Vagy gyűjtögess tőkékre B)

Esetleg motormosó adalék az olajba (bár ettől lehet hogy rosszabb lesz, felszabadul még valami lerakódás, és több tőke is megáll). Mindenesetre mielőtt kicserélnéd a tőkéket, egy próbát megér, veszteni nem vesztesz rajta (max az 1 flakon adalék árát).

Nem lehet hogy mást hallasz kerepelni?

A tisztítás is megérne egy próbát, pesze nem a gagyi semmit sem érő ultrahangos tisztítóval, hanem hagyományosan...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.