Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Akkor, ha bunkó magyar mentalitás alapján kisarkítom, egy kis spórolással, mert ugye élni is kell valamiből, 2 havi legálisan számolt munkabéredből meg tudsz venni egy 10 éves Omegát, ami még jól is néz ki. Mennyi is a magyar átlagfizu?

Igen, ez kb így helytálló.

Ha viszont mondjuk egy 2fős családról beszélünk, ahol apu-anyu keres két fizetést, akkor tulajdonképp bármikor megvehető egy ilyen autó.

Nem véletlen van szinte minden családban új, vagy nagyon fiatal autó (is. mert általában tartanak mellé téli-autót :D )

Viktorkirálynak volt egy olyan nyilatkozata, hogy egy közepes szakács fizetése 230e ft... ha ezt vesszük alapul... :D

Amúgy ha jól tudom, olyan 125e ft, nettó.

na. ebből élj meg (bérelj lakást, fizess rezsit, egyél, ruházkodj, közlekedj, telefonálj, neadjisten szórakozz), és ami marad, 2 hónapi spórolás után... kb 20e ft?

ez a szomorú :)

ja, és 600ért nem kapsz olyan Omegát (vagy akármilyen más autót), mint itt .

ebben a hónapban volt egy cikk az indexen ( http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/21/lakas/ ), hogy hogyan alakul a lakás ár/kereset.

mondjuk azt, hogy 9m2-t tud venni az átlag magyar ember, egy éves fizetéséből (de itt szigorúan reálbér, tehát nincs rezsi, nincs kaja, semmi...).

itt kint egy átlagos lakás, a városban, ahol lakok (pl ez http://www.svenskfast.se/Templates/ObjectV...TTCHDL1IPLM0HEQ ), 300000sek (9 millió ft), 70m2.

4285sek/m2 (128550ft/m2).

havi 20e-es fizetéssel évente 56m2-t vehet, vagyis 1 év 3 hónap alatt megvehet az ember egy 70m2-es átlag lakást.

ezután kérdezze még meg valaki, hogy miért vagyok itt, miért menekül külföldre, aki csak tud...

ja, és azt nem is mondom, hogy a média, meg minden egyéb azt ontja, hogy drága az élet külföldön... tényleg!?

igaz, hogy 6000ft az orvosi vizitdíj. de! nem döglesz meg a műtőasztalon, nem vársz órákat egy receptre, és nincs elvárt hálapénz.

drága a kaja? igen. de minőség!

amikor tavasszal otthon voltam, nem tudtam venni normális marhahúst. megvettem a legdrágábbat, és hirtelen sütve rágós volt, mint a cipőtalp (igaz,3 óra elteltével jó pörkölt lett belőle :D ). itt kint -igaz hogy drága-, bármelyik boltban olyan marhahúst kapsz, amit otthon max a Hilton konyhájában találsz...

jó, az igaz, a zöldségek nagyrésze vízízű. de hát nincs napfény, amitől lenne más (cáfolom önmagam, az utóbbi 2 hónap alatt nyár volt. otthon meg? szakad az eső...)

huhh, ez hosszú lett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre volna szükségem!

Adagolócseréhez keresek megbízható szerelőt Budapesten és környékén. Megvan az új adagoló, csak be kellene tenni.

2,5 TD B Omega

Sürgős volna, előre is köszi minden segítséget!

Üdv,

Zoli

Pl Ők, vagy Patyi mester: 0036309226040

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre volna szükségem!

Adagolócseréhez keresek megbízható szerelőt Budapesten és környékén. Megvan az új adagoló, csak be kellene tenni.

2,5 TD B Omega

Sürgős volna, előre is köszi minden segítséget!

Üdv,

Zoli

Mibe fájt az az új adagoló?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez kb így helytálló.

Ha viszont mondjuk egy 2fős családról beszélünk, ahol apu-anyu keres két fizetést, akkor tulajdonképp bármikor megvehető egy ilyen autó.

Nem véletlen van szinte minden családban új, vagy nagyon fiatal autó (is. mert általában tartanak mellé téli-autót :D )

Viktorkirálynak volt egy olyan nyilatkozata, hogy egy közepes szakács fizetése 230e ft... ha ezt vesszük alapul... :D

Amúgy ha jól tudom, olyan 125e ft, nettó.

na. ebből élj meg (bérelj lakást, fizess rezsit, egyél, ruházkodj, közlekedj, telefonálj, neadjisten szórakozz), és ami marad, 2 hónapi spórolás után... kb 20e ft?

ez a szomorú :)

ja, és 600ért nem kapsz olyan Omegát (vagy akármilyen más autót), mint itt .

ebben a hónapban volt egy cikk az indexen ( http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/21/lakas/ ), hogy hogyan alakul a lakás ár/kereset.

mondjuk azt, hogy 9m2-t tud venni az átlag magyar ember, egy éves fizetéséből (de itt szigorúan reálbér, tehát nincs rezsi, nincs kaja, semmi...).

itt kint egy átlagos lakás, a városban, ahol lakok (pl ez http://www.svenskfast.se/Templates/ObjectV...TTCHDL1IPLM0HEQ ), 300000sek (9 millió ft), 70m2.

4285sek/m2 (128550ft/m2).

havi 20e-es fizetéssel évente 56m2-t vehet, vagyis 1 év 3 hónap alatt megvehet az ember egy 70m2-es átlag lakást.

ezután kérdezze még meg valaki, hogy miért vagyok itt, miért menekül külföldre, aki csak tud...

ja, és azt nem is mondom, hogy a média, meg minden egyéb azt ontja, hogy drága az élet külföldön... tényleg!?

igaz, hogy 6000ft az orvosi vizitdíj. de! nem döglesz meg a műtőasztalon, nem vársz órákat egy receptre, és nincs elvárt hálapénz.

drága a kaja? igen. de minőség!

amikor tavasszal otthon voltam, nem tudtam venni normális marhahúst. megvettem a legdrágábbat, és hirtelen sütve rágós volt, mint a cipőtalp (igaz,3 óra elteltével jó pörkölt lett belőle :D ). itt kint -igaz hogy drága-, bármelyik boltban olyan marhahúst kapsz, amit otthon max a Hilton konyhájában találsz...

jó, az igaz, a zöldségek nagyrésze vízízű. de hát nincs napfény, amitől lenne más (cáfolom önmagam, az utóbbi 2 hónap alatt nyár volt. otthon meg? szakad az eső...)

huhh, ez hosszú lett :lol:

Nagyon jó, hogy ezt beírtad, mert legalább nem olyan írta, aki halotta józsibácsiunokájánakszomjédjakomájánakarégiszobatársától, hanem egyenesből, hiteles forrásból jön az info. Senki sem kérdőjelezi meg, miért. Én nagyon sokáig elítéltem, a hozzád hasonlókat. Aztán a saját bőrömön tapasztalva rájöttem, hogy igenis neked/nektek van igazatok. Akik 90 előtt disszidáltak, azokat is megértem, meg a most kimenőket is. Hiába vallottam, hogy ha ide születtünk, itt kell boldogulni, sajnos nem lehet. Ami itt folyik, az már több, mint undorító. Mindegy ki van hatalmon, a politikai elit magánhadsereget, magánkórházat, magán mindenfélét épít, csinál, kitalál magának, a dolgozó emberek meg le vannak szarva, de nagyon. Ha reklamálnak, akkor meg ki vannak röhögve. Sajnos a magyar ilyen hülye birka nép. Mindegy ez van, egy fecske nem csinál nyarat, régi igazság. Én már itt rohadok meg, de remélem a lányaim eltakarodnak, ha van eszük ebből a fostengerből. A legnagyobb már igyekszik az USA felé, a többieknek még sokat kell iskolába járni.

De visszatérve sokan örülnének, ha 125 nettójuk lenne. Persze sok embert ismerek, akinek ennél jóval több, de még többet, akinek sokkal kevesebb. Akkor ez azt jelentené, egy átlag 4 tagú család 250-ből él. Még ez is sovány, ez csak az éhenhaláshoz elég.

A másik, vagyonokat fizetünk az egészségügynek, de valóban csak megdögleni lehet itt a kórházakban. Én mindig a középső lányom példáját szoktam felhozni, akinek 1-2 évesen mindig fájt a füle. Nekem is volt fülfájásom, tehát tudom mit élhetet át. SZTK rendelés több alkalommal semmit sem csináltak vele, aztán negyedikre a hülye kurvä doktornő fel akarta szúrni neki. Nem sok tartotta, hogy nem ütöttem le. Felhívtam egy gégész magánrendelést, 2500Ft-ért (ennyi volt a magánrendelés tarifa) elmondta, hogy meg kell tanítani orrot fúni, és a nyomás meg fogja szüntetni. Igaza lett, azóta sincs a lányomnak fül problémája. De másra is igaz SZTK leszärnak, magánrendelés meggyógyítanak pénzért. Akkor minek TB-t fizetni? A svédeknél ez is jobban megy.

A másik a kaja minősége. Ebbe is beletaláltál. A minőségért fizetni kell, de hogy a pénzemért szart kapok, az még sokkal jobban dühít. És ezt már majd minden boltban, étteremben el akarják játszani. Amit elmondtál, ugyanezt mesélte egy UK-ban dolgozó barátom, hogy az alapvető élelmiszerek olcsók, de a minőséget meg kell fizetni. Ő arra panaszkodott, hogy normális mozzarellát nem kapott sehol itthon.

És akkor a végére. Nem tudom, azóta mi változott svédben, de még anno - fiatal királylány koromban, amikor tüzet adtam a sárkánynak - volt egy svéd barátnőm. 56-os apuka kései lánykája volt. Sokat beszélgettünk - volt ez valamikor a nyolcvanas évek végén - és már akkor olyanokat mondott, ami itt majdnem elképzelhetetlen. Az erős szociális hálóról, a fiataloknak járó juttatásokról, kedvezményekről, stb. Nem 50 évvel vagyunk lemaradva, hanem 200-zal és ez négyzetesen nő...

Na én is hosszú lettem, mostanában egy hónap alatt nem jött ki belőlem ennyi, de ennek ki kellett...

Link to comment
Megosztás:

Pl Ők, vagy Patyi mester: 0036309226040

Nagyon köszi az infót, elraktároztam. :)

Időközben kaptam egy tippet, és el is vállalták a cserét. Kb. 10 szerelővel beszéltem, mikor meghallották hogy 2,5 TD sor6 BMW motor, hamar kimondták a "nem tudjuk vállalni" szavakat. :D

Lassan rádobtam az autóra 3 év alatt a vételárat még egyszer, most még pár dolgot rendbe teszek rajta, jövő tavasszal a kasztnit is, és remélhetőleg jön 1-2-3 kevésbé költséges év. (De persze nem így lesz.)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi az infót, elraktároztam. :)

Időközben kaptam egy tippet, és el is vállalták a cserét. Kb. 10 szerelővel beszéltem, mikor meghallották hogy 2,5 TD sor6 BMW motor, hamar kimondták a "nem tudjuk vállalni" szavakat. :D

Lassan rádobtam az autóra 3 év alatt a vételárat még egyszer, most még pár dolgot rendbe teszek rajta, jövő tavasszal a kasztnit is, és remélhetőleg jön 1-2-3 kevésbé költséges év. (De persze nem így lesz.)

Dehogynem. A lelkiismeretesen karbantartott autó meghálálja a törődést. Dízelnél iss, benzinesnél iss. Tapasztalat (vagy csak nekem volt szerencsém, pedig nem szokott).

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem. A lelkiismeretesen karbantartott autó meghálálja a törődést. Dízelnél iss, benzinesnél iss. Tapasztalat (vagy csak nekem volt szerencsém, pedig nem szokott).

Igen. Ha körbeértél a szopással a kocsin, és már nincs mi elromoljon, akkor elkezd hibamentesen üzemelni :)

Ezért kulcs a jó alapanyag, a jól karbantartott autó vétele. Csak ugye sokszor a korábbi tulajdonosok hanyag karbantartása utoléri a lelkiismeretes tulajt, aki aztán:

a.,: kínlódik egy jódarabig, rákölti az autó vételárát (vagy többszörösét), belép a klubba, összeáll a kocsi, és fan lesz...

b.,: tankol bele párszor, közben szétesik az autó, és ír a Népítéletbe egy postot, hogy mekkora fos is az adott modell...

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez kb így helytálló.

Ha viszont mondjuk egy 2fős családról beszélünk, ahol apu-anyu keres két fizetést, akkor tulajdonképp bármikor megvehető egy ilyen autó.

Nem véletlen van szinte minden családban új, vagy nagyon fiatal autó (is. mert általában tartanak mellé téli-autót :D )

Viktorkirálynak volt egy olyan nyilatkozata, hogy egy közepes szakács fizetése 230e ft... ha ezt vesszük alapul... :D

Amúgy ha jól tudom, olyan 125e ft, nettó.

na. ebből élj meg (bérelj lakást, fizess rezsit, egyél, ruházkodj, közlekedj, telefonálj, neadjisten szórakozz), és ami marad, 2 hónapi spórolás után... kb 20e ft?

ez a szomorú :D

ja, és 600ért nem kapsz olyan Omegát (vagy akármilyen más autót), mint itt .

ebben a hónapban volt egy cikk az indexen ( http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/21/lakas/ ), hogy hogyan alakul a lakás ár/kereset.

mondjuk azt, hogy 9m2-t tud venni az átlag magyar ember, egy éves fizetéséből (de itt szigorúan reálbér, tehát nincs rezsi, nincs kaja, semmi...).

itt kint egy átlagos lakás, a városban, ahol lakok (pl ez http://www.svenskfast.se/Templates/ObjectV...TTCHDL1IPLM0HEQ ), 300000sek (9 millió ft), 70m2.

4285sek/m2 (128550ft/m2).

havi 20e-es fizetéssel évente 56m2-t vehet, vagyis 1 év 3 hónap alatt megvehet az ember egy 70m2-es átlag lakást.

ezután kérdezze még meg valaki, hogy miért vagyok itt, miért menekül külföldre, aki csak tud...

ja, és azt nem is mondom, hogy a média, meg minden egyéb azt ontja, hogy drága az élet külföldön... tényleg!?

igaz, hogy 6000ft az orvosi vizitdíj. de! nem döglesz meg a műtőasztalon, nem vársz órákat egy receptre, és nincs elvárt hálapénz.

drága a kaja? igen. de minőség!

amikor tavasszal otthon voltam, nem tudtam venni normális marhahúst. megvettem a legdrágábbat, és hirtelen sütve rágós volt, mint a cipőtalp (igaz,3 óra elteltével jó pörkölt lett belőle :lol: ). itt kint -igaz hogy drága-, bármelyik boltban olyan marhahúst kapsz, amit otthon max a Hilton konyhájában találsz...

jó, az igaz, a zöldségek nagyrésze vízízű. de hát nincs napfény, amitől lenne más (cáfolom önmagam, az utóbbi 2 hónap alatt nyár volt. otthon meg? szakad az eső...)

huhh, ez hosszú lett ;)

Ez kb nálunk is így van, és ahogy nézegettem Angliában is, szóval általánosíthatunk, hogy Európa ezen oldalán "emberibbek" a körülmények. (kivéve talán a lakáshelyzetet, mert az itt arányaiban ugyan az, mint otthon - 150e€-nál indulnak az ingatlanok, ez kb 4x-ese az otthoni áraknak, és durván az alap fizetések is négyszeresek)

Az orvoslátogatás itt több, olyan 13eFt (50€), de ha a fizetésed indokolja - minimálbér, és családdal vagy - akkor igényelhetsz medical card-ot amivel ingyenes az orvos (még a fogorvos is bizonyos korlátokkal), és a gyógyszerek ára is alacsonyabb (kb mint otthon a tb kártya).

A kaja pedig szinte ugyan az, mármint árban. Sőt! Te a marhahúst hoztad fel, és bár az én helyzetem speciális, mert egy marhafeldolgozóban dolgozom, de otthon hol kapsz mondjuk ír marha lábszárt 1000Ft/kg-ért? :) A zöldségek gyümölcsök ugyan olyan sz@rok, mert nap itt sincs...

És a kocsiárak? Az első kocsimat 100€-ért vettem. Igaz, hogy tédé szavait idézzem: bontószökevény volt, de kellett a munkába járáshoz, és ha azt nézzük, hogy ráköltöttem 400€-t, egy évig használtam, majd 400-ért eladtam, akkor nem is volt olyan rossz. A második autómat 1000€-ért vettem, ez már egy otthon is autónak nevezhető 2000-es 1.8-as Vectra volt (amit szintén egy év után el kellett adnom, mert összetörték alattam). Most pedig az Omi jött 3 hete. Komoly 750€-t fizettem érte (és ne feledjük, itt nincs átírási díj). Ez sem tökéletes, de kis anyagi ráfordítással (amit akármilyen állapotú kocsinál meg kell tenni) jó lesz.

...és a bérek? A minimálbér olyan 1400€. Ha úgy élsz, mint a legtöbb magyar itt kint (társalbérlet) akkor akár havonta vehetsz egy ilyen autót, és még élsz is. Két kereset esetén meg...

Szóval Én azt hittem pozitív irányba fog elindulni otthon a helyzet, de kb 100 évvel van lemaradva Magyarország szerintem. Maradok! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez kb nálunk is így van, és ahogy nézegettem Angliában is, szóval általánosíthatunk, hogy Európa ezen oldalán "emberibbek" a körülmények. (kivéve talán a lakáshelyzetet, mert az itt arányaiban ugyan az, mint otthon - 150e€-nál indulnak az ingatlanok, ez kb 4x-ese az otthoni áraknak, és durván az alap fizetések is négyszeresek)

Az orvoslátogatás itt több, olyan 13eFt (50€), de ha a fizetésed indokolja - minimálbér, és családdal vagy - akkor igényelhetsz medical card-ot amivel ingyenes az orvos (még a fogorvos is bizonyos korlátokkal), és a gyógyszerek ára is alacsonyabb (kb mint otthon a tb kártya).

A kaja pedig szinte ugyan az, mármint árban. Sőt! Te a marhahúst hoztad fel, és bár az én helyzetem speciális, mert egy marhafeldolgozóban dolgozom, de otthon hol kapsz mondjuk ír marha lábszárt 1000Ft/kg-ért? :) A zöldségek gyümölcsök ugyan olyan sz@rok, mert nap itt sincs...

És a kocsiárak? Az első kocsimat 100€-ért vettem. Igaz, hogy tédé szavait idézzem: bontószökevény volt, de kellett a munkába járáshoz, és ha azt nézzük, hogy ráköltöttem 400€-t, egy évig használtam, majd 400-ért eladtam, akkor nem is volt olyan rossz. A második autómat 1000€-ért vettem, ez már egy otthon is autónak nevezhető 2000-es 1.8-as Vectra volt (amit szintén egy év után el kellett adnom, mert összetörték alattam). Most pedig az Omi jött 3 hete. Komoly 750€-t fizettem érte (és ne feledjük, itt nincs átírási díj). Ez sem tökéletes, de kis anyagi ráfordítással (amit akármilyen állapotú kocsinál meg kell tenni) jó lesz.

...és a bérek? A minimálbér olyan 1400€. Ha úgy élsz, mint a legtöbb magyar itt kint (társalbérlet) akkor akár havonta vehetsz egy ilyen autót, és még élsz is. Két kereset esetén meg...

Szóval Én azt hittem pozitív irányba fog elindulni otthon a helyzet, de kb 100 évvel van lemaradva Magyarország szerintem. Maradok! :D

Ez a marhahús nagyon nemzetközi kérdés lett :D

Link to comment
Megosztás:

látom ott nem divat lelopni más fényszóró mosóját :) :D

Szerencsére semmit se divat lopni :D

bár nálunk sok az ázsiai rettenet, azokkal van gond, rendesen.

a bűnesetek kb 25%-át követik el, közben meg a lakosság alig 5%-át teszik ki...

de itt legalább kijelentik, hogy ők a hunyók, nem úgy mint otthon, ahol mint tudjuk, nincs nemzetiségi alapon megkülönböztetett bűnözés :D

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére semmit se divat lopni :)

bár nálunk sok az ázsiai rettenet, azokkal van gond, rendesen.

a bűnesetek kb 25%-át követik el, közben meg a lakosság alig 5%-át teszik ki...

de itt legalább kijelentik, hogy ők a hunyók, nem úgy mint otthon, ahol mint tudjuk, nincs nemzetiségi alapon megkülönböztetett bűnözés :D

hát sajnos Babu tudna róla mesélni................

Link to comment
Megosztás:

De szürkemarhát nem esztek, nekem meg rogyásig van a hűtő vele. Ja és lábszárat olyan 1000-1500-as kilós áron vettem...

Az igaz. Ez egy másik véglet.

Viszont az is igaz, hogy a svéd boltokban 'marhahús' gyanánt nem levágott öreg tehenek húsát kapod, hanem direkt húsnak nevelt marhákét. És a borjú tényleg borjú...

Otthon megvettem a legjobb minőségű marhát, amit találtam, és pörköltnek volt jó. Persze ezzel nem teszem le a pörköltet, mert le a kalappal egy vörösboros marhapöri előtt, csak a szomorú az, hogy egy olyan ország, ami évszázadokon keresztül a gulyáiról (meg még sok másról) volt híres, nem tud felmutatni jelenleg működő marhatartást (sem. több más között).

20évvel ezelőtt falutáján mindenhol hajtotta a gulyás a marhákat a rétre. Ma semmi sincs. Öregapámék falujában annyi marha volt, hogy a 3m3-es tejesautó naponta 2x fordult! Mindez egy alig 300fős faluban.

Ma meg? Lengyel-szlovák tej.... nonszensz.

Link to comment
Megosztás:

Az igaz. Ez egy másik véglet.

Viszont az is igaz, hogy a svéd boltokban 'marhahús' gyanánt nem levágott öreg tehenek húsát kapod, hanem direkt húsnak nevelt marhákét. És a borjú tényleg borjú...

Otthon megvettem a legjobb minőségű marhát, amit találtam, és pörköltnek volt jó. Persze ezzel nem teszem le a pörköltet, mert le a kalappal egy vörösboros marhapöri előtt, csak a szomorú az, hogy egy olyan ország, ami évszázadokon keresztül a gulyáiról (meg még sok másról) volt híres, nem tud felmutatni jelenleg működő marhatartást (sem. több más között).

20évvel ezelőtt falutáján mindenhol hajtotta a gulyás a marhákat a rétre. Ma semmi sincs. Öregapámék falujában annyi marha volt, hogy a 3m3-es tejesautó naponta 2x fordult! Mindez egy alig 300fős faluban.

Ma meg? Lengyel-szlovák tej.... nonszensz.

Nono, a hússal nem értek egyet... csak ismerni kell a hentest :D

Viszont itt Afrikában, tényleg gáz... azt hogy borjú hús, azt nem ismerik, a húsok többsége az steaknek készül, persze az legyen "érett", de semmi másra nem jó. Lábszár csak spéci ismerősökön keresztül, szal húsleves az tényleg ünnepi kaja... szal ti csak ne sopánkodjatok :)

A tej meg... hát igen, az állami támogatás "csodákra" képes... Értem én hogy a Vitya szembe akar menni az Eu-val, de akkor miért nem azért megy szembe, hogy védje a magyar élelmiszereket pl?

Link to comment
Megosztás:

Nono, a hússal nem értek egyet... csak ismerni kell a hentest :D

Viszont itt Afrikában, tényleg gáz... azt hogy borjú hús, azt nem ismerik, a húsok többsége az steaknek készül, persze az legyen "érett", de semmi másra nem jó. Lábszár csak spéci ismerősökön keresztül, szal húsleves az tényleg ünnepi kaja... szal ti csak ne sopánkodjatok :)

A tej meg... hát igen, az állami támogatás "csodákra" képes... Értem én hogy a Vitya szembe akar menni az Eu-val, de akkor miért nem azért megy szembe, hogy védje a magyar élelmiszereket pl?

Najó. Az más kultúrkörnyék. Örülj hogy van marha, nem csak majom! :D

Amúgy az otthoni hentesekről... van jópár hentes ismerős (apám hűtéstechnikában utazik), és megkerestem elég sokat. mindegyik azt mondta, hogy nem éri meg tartani, mert nem viszi is senki, másrészt meg alig lehet beszerezni, és az sem magyar. szóval ennyit a magyar húsiparról :D

Link to comment
Megosztás:

Najó. Az más kultúrkörnyék. Örülj hogy van marha, nem csak majom! :D

Amúgy az otthoni hentesekről... van jópár hentes ismerős (apám hűtéstechnikában utazik), és megkerestem elég sokat. mindegyik azt mondta, hogy nem éri meg tartani, mert nem viszi is senki, másrészt meg alig lehet beszerezni, és az sem magyar. szóval ennyit a magyar húsiparról :D

Pedig bármilyen válságot csak úgy tud túlélni a magyar, ha a mezőgazdaság kicsit beindul.. tudom, nem ez a célja az EU-nak, meg Vityának, de annyi előnye megvan a területnek, hogy egy totális gazdasági katasztrófa esetén (amit már most jósolnak, hogy lesz még egy hasonló rízis pár éven belül) szépen mindenki megtermeli a kajáját, és a többi le van tojva.. amíg van ló, addig mozogni is lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.