Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos a difim kanyarokban gázadásnál (főleg ha indulásnál már fordulokm is), morog. Vagyis nem tudom mi, de hátulról jön. Több mint valószínű a difim . A gépészeti rész nekem mindig is tetszett, és csináltam is elég sok tipusú autónál, de hátsó meghajtásúnál most előszőr. Olvasgattam a fórumot, sajnos nem minden esetben tudott a páciens jó állapotú, használt difihez jutni. Esetlegesen, tudtok valaki olyat ajánlani aki ért hozzá és ki tudja csapágyakat cserélni( ez még nem lenne gond) és be is tudja állítani??? Előre is köszi!

Üdv.

Lehet, hogy sperr van benne. Sztem ha rossz a difi akkor a sebesség emelkedésével búgni kezd.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy sperr van benne. Sztem ha rossz a difi akkor a sebesség emelkedésével búgni kezd.

A sper szokott recsegni kanyarban ha a végét járja. Csapágy cserével sztem orvosolható, ha meg már szét van szedve akkor lehet lamelláztatni is érdemes hogy zsír legyen. Ehe persze érdemes lenne tudni, hogy sper -é...

Link to comment
Megosztás:

A sper szokott recsegni kanyarban ha a végét járja. Csapágy cserével sztem orvosolható, ha meg már szét van szedve akkor lehet lamelláztatni is érdemes hogy zsír legyen. Ehe persze érdemes lenne tudni, hogy sper -é...

Van-e valami jelölés a a sper-en? De szerintem ez nem az, egyszer jó lett volna ha az de nem zárt, hiába pörgettem! Nem a sebesség emelkedésére zúg, hanem ha kanyarodok és gázt adok.

Szóval, mi az az összeg amiért megválnál a difitől??? :smartass:

Link to comment
Megosztás:

A gondom az, hogy cseréltem a futómű teljes szilentjeit, még a difiét is, a kerékcsapágyakat hogy ne zúgjanak ez így össze is jött. Nem úszik a hátulja nincsen folyamatos zúgás a, telókat is cseréltem így az út kapcsolat is jó lett. A kanyarodásnál ha gázt adok, és csak a gázadásnál zúg a hátulja. A kardán csapágy jó. Szerintem túl sok volt a cserélendő alkatrész és már a difire nem gondoltam. Ősszel kap még egy karosszéria munkát, télen egy motorgenerált és ennyi. Ha minden igaz akkor a difiben oldalanként kettő csapágy van és görgös csapágy? Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudja mondani, hogy a 2.0 16V motornak mekkora a gyári kompressziója? Nem a sűrítési arány. A vég kompresszió? Köszi!

A kompressziós végnyomásra gondolsz. Hideg motornál, akksival tekerve, 10Bar fölött kell lennie. Max eltérés a hengerek között ~1Bar.

Ha jól rémlik, amikor én utoljára mértem, akkor 11 és 10,5 között voltak a hengerek. Szintén x20xev.

Itt van egy kalkulátor, amivel ki is számolhatod az értékeket. http://www.not2fast.com/turbo/compression/cranking_pressure.shtml

Annyi, hogy ez nem ideális esetet számol, figyelembe veszi a gázok hőtágulását is (tehát hideg motornál nem fogod ezt az értéket kapni... melegnél viszont lehetetlen mérni :D ).

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki. Autóvásárlás elött állok és szeretnék véleményt kérni, hogy mire számítsak egy 2,5 benzines b omegával kapcsolatban :D ne kíméljetek!!

sokba lesz... főleg mire értelmesen összerakod.. vagy irreálisan magas áron veszel egyet, amire - talán - nem kell annyi költeni... miért épp 2,5????

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor 2.0 8V, ha nem számít annyira a pénz, akkor 3.0 V6 esetleg gázzal. Dieseleknél az adagoló nagyon gyenge pont, és drága a felújítása.

Gyenge pont az adagoló? Az én omegámba lassan 250.000 km van, de eddig annyit költöttem az adagolóra szorgalmasságból, hogy beállítattam, meg átnézettem.

Richieee02: Szerintem lényegtelen milyet veszel. Ilyen idős autóknál, mindbe benne lehet a nyavaja. A 2,5 benzinest aprópénzbe mérik, így olcsón tudsz venni egy jót most.

Ha dízelt veszel, akkor se jársz rosszul, de én csak a 2,5TD-t ajánlom. Nem tudom miért köpködi mindenki, hogy így, úgy rossz, mert az enyémnek semmi baja nincs. Amit eddig költöttem rá az a kötelező szervíz, izzítógyertya csere, illetve egyszer szétment a vízpumpám, meg a generátorom, ami filléres költség volt. Én ezt nem mondom nagy hibának, mert régen a fiatomon ezt egy évben kétszer ment szét a vízpumpa, a generátor meg folyton szarakodott.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor 2.0 8V, ha nem számít annyira a pénz, akkor 3.0 V6 esetleg gázzal. Dieseleknél az adagoló nagyon gyenge pont, és drága a felújítása.

a v6-nál meg ugye az olajhűtő nem olcsó mulatság és az is tipushiba.... :)

a régi 8v-ben alig van vmi extra.....abban még asszem a klíma sem volt széria.

Link to comment
Megosztás:

Gyenge pont az adagoló? Az én omegámba lassan 250.000 km van, de eddig annyit költöttem az adagolóra szorgalmasságból, hogy beállítattam, meg átnézettem.

Richieee02: Szerintem lényegtelen milyet veszel. Ilyen idős autóknál, mindbe benne lehet a nyavaja. A 2,5 benzinest aprópénzbe mérik, így olcsón tudsz venni egy jót most.

Ha dízelt veszel, akkor se jársz rosszul, de én csak a 2,5TD-t ajánlom. Nem tudom miért köpködi mindenki, hogy így, úgy rossz, mert az enyémnek semmi baja nincs. Amit eddig költöttem rá az a kötelező szervíz, izzítógyertya csere, illetve egyszer szétment a vízpumpám, meg a generátorom, ami filléres költség volt. Én ezt nem mondom nagy hibának, mert régen a fiatomon ezt egy évben kétszer ment szét a vízpumpa, a generátor meg folyton szarakodott.

És azt a 250-et ki hajtotta bele? Ismered az előéletét? Tudod, miként bántak vele az előző gazdik? Mindig mindent cserélsz, amit kötelező?

Nálam 10 éve van, mindent megkapott, ami járt neki, szerintem a legjobbat. Mégis csapágyas lett. Na erre varjál gombot. Igaz előtte, nekem is volt generátor gondom, meg apróságok, de amiket addig hallottam dízeles kollégáktól, nálam nem játszott. Aztán beütött.

Ja, még annyi, azért a Fiatot nem kéne együtt emlegetni az Omegával. Gondolom Teprád, vagy Tipod volt...

a v6-nál meg ugye az olajhűtő nem olcsó mulatság és az is tipushiba.... :)

a régi 8v-ben alig van vmi extra.....abban még asszem a klíma sem volt széria.

Jól mondod, de a 8 szelepesekben is volt klíma, viszont ugyanannyi esély van bármilyen gondra, mint a 16 szelepesnél...

A 2.0 8v az ami nem eco-tech-es? Mert a szomszédomnak olyan van és aztmondja ami nem eco-s olyat vegyek. Szerintetek? A 2,5 tdi a bmw motoros nem? Az mennyit eszik?

Ha így állsz hozzá, ne vegyél. Ha nincs a zsebedben a vételáron felül 1 milla, ne vegyél!!!

Link to comment
Megosztás:

Gyenge pont az adagoló? Az én omegámba lassan 250.000 km van, de eddig annyit költöttem az adagolóra szorgalmasságból, hogy beállítattam, meg átnézettem.

Richieee02: Szerintem lényegtelen milyet veszel. Ilyen idős autóknál, mindbe benne lehet a nyavaja. A 2,5 benzinest aprópénzbe mérik, így olcsón tudsz venni egy jót most.

Ha dízelt veszel, akkor se jársz rosszul, de én csak a 2,5TD-t ajánlom. Nem tudom miért köpködi mindenki, hogy így, úgy rossz, mert az enyémnek semmi baja nincs. Amit eddig költöttem rá az a kötelező szervíz, izzítógyertya csere, illetve egyszer szétment a vízpumpám, meg a generátorom, ami filléres költség volt. Én ezt nem mondom nagy hibának, mert régen a fiatomon ezt egy évben kétszer ment szét a vízpumpa, a generátor meg folyton szarakodott.

ja. olcsóért V6-ot. amiben csak a szentlélek tartja a lovakat... az új versenyző első köre meg majd vezethet a gépműhelybe, hengerfejet síkoltatni... ugyanis ha tetszik, ha nem, a 2,5 V6-ra sportautóként tekintenek, és a szerint is kap... úgy rendesen. amit semmilyen géptechnika nem szeret, főleg nem hosszabb távon, egy idióta tulajjal...

attól hogy a te géped jó, a dízel igen csak rizikós... és nem azért mert alapjában rossz, hanem mert megbízhatatlan az előélete.

alapesetben egy dízel nagyautót nem az vesz, aki a szomszéd utcába hordja a kölykeit... hanem ugye aki kihasználja a dízel alacsony fogyasztását, vagyis aki sokat autózik. vagy aki zöldséget árul. vagy ilyesmi...

aztán ha esetleg az autó külföldről behozott, valószínű hogy ott már megkapta a maga km-százezreit, amikor beléptették az országba a km óra állás gyorsan fele-harmada-negyedére ugrott vissza...

egy-két magyar tulaj után ismét visszaugrik a km-óra számláló 150-200e-re (ráadásul ugye a magyar tulajok között sok az, aki 'okosba' autózik... csencselt gázolaj, el-el maradó szervizelések, stb...)

fene se érti ezeket a km-számlálókat :D :D: D

és amikor a gyanútlan ember megveszi a szép (kiszilikonozott, kivaxxolt) autót, akkor meg görbül a szája, hogy csak '180e km' van benne és mégis szétesett a turbó, az adagoló, a generátor, stb.

tehát ezt "szidják" sokan a dízelt.

Link to comment
Megosztás:

A 2.0 8v az ami nem eco-tech-es? Mert a szomszédomnak olyan van és aztmondja ami nem eco-s olyat vegyek. Szerintetek? A 2,5 tdi a bmw motoros nem? Az mennyit eszik?

Ha a fogyasztás számít NE akarj Omegát... a kb 1600 kg- ot meg kell mozgatni, nem egy 800 as Matiz fogyasztás...

Azért kérdeztem miért 2,5 - Mert akkor miért nem 3,0? vagy 2,6? vagy 3,2? ha nagy V motort akarsz az- 1. eszik, a 2,5 - 3,0 kb ugyanannyit - az egyik "erőlködik" a másik meg nagy, 2. ha vmi behal, az drága - nem 500 e-ért drága megvenni az autót, hanem egy új kompiért kiadni ugyanabba 400 at... újonan, mert használt lutri - meg aztán gondos tulaj, csak új, eredeti, vagy eredetivel megegyező utángyártott alkatrészt vesz. 3. Hűtőprobléma - min 30-40 egy új hűtő - használt lutri, ha meghalt az elektromos vízpumpa, akkor egy idő után hengerfejes - bagóból megúszod (100tól csillagos ég) 4. Futómű - magyar utak, stb teljes felújítás nem olcsó, apránként meg mire körbeérnél, újra kezdheted, 5. elektromos bizbaszok stb hibái, vagy együtt élsz vele, vagy cserélgeted - hátsó roló motor -70 e 30% kedvezménnyel... +21 maga a roló - kedvezménnyel, szal kezdj el számolni...

Dízel - baromi lutri egy használt dízel, km-nek csak akkor higgy, ha az leinformálható - nem, nem az egyik Opel szervizben, ahol az eladó haverja veszi fel a telefont -Olyan Opel szervizben, ahol a TE haverod veszi fel a telefont - ha nincs bukó. (Mondjuk ez minden használt autónál igaz)

Találd ki mire kell. Családi autónak, mert jön a 2.-3. gyerek és be kell, hogy férjen mind a 3 gyerekülés... okés, annak zsír. Vagizni? Arra az öregebb BMW-k jók, Omega az "csak" Opel marad, melós kocsinak? minek a 2,5 V6. Napi 10-20 kmre? Baromi nagy a fogyasztás - ez NEM bevásárlóautó. Szegény öregem, hogy utűálta a 3,2-t bevásárlásra használni - városban 17-19 liter /100 :P ... Autópályázni? Na arra jó, de arra jó a 2,0 8v - vagy 2,0 16V is. Nem sportautó, de hajtható.

Tedd fel ezeket a kérdéseket magadnak, válaszold meg... aztán vegyél autót - bármilyet. (Örök igazság - olcsó húsnak híg a leve - 99%ban!)

Ne haragudj meg, de aki így kezdi, hogy mennyit eszik - vegyen Astra-t, Corsa-t stb...ez felső-közép kategória - olyan árakkal is!

Link to comment
Megosztás:

Ha a fogyasztás számít NE akarj Omegát... a kb 1600 kg- ot meg kell mozgatni, nem egy 800 as Matiz fogyasztás...

Azért kérdeztem miért 2,5 - Mert akkor miért nem 3,0? vagy 2,6? vagy 3,2? ha nagy V motort akarsz az- 1. eszik, a 2,5 - 3,0 kb ugyanannyit - az egyik "erőlködik" a másik meg nagy, 2. ha vmi behal, az drága - nem 500 e-ért drága megvenni az autót, hanem egy új kompiért kiadni ugyanabba 400 at... újonan, mert használt lutri - meg aztán gondos tulaj, csak új, eredeti, vagy eredetivel megegyező utángyártott alkatrészt vesz. 3. Hűtőprobléma - min 30-40 egy új hűtő - használt lutri, ha meghalt az elektromos vízpumpa, akkor egy idő után hengerfejes - bagóból megúszod (100tól csillagos ég) 4. Futómű - magyar utak, stb teljes felújítás nem olcsó, apránként meg mire körbeérnél, újra kezdheted, 5. elektromos bizbaszok stb hibái, vagy együtt élsz vele, vagy cserélgeted - hátsó roló motor -70 e 30% kedvezménnyel... +21 maga a roló - kedvezménnyel, szal kezdj el számolni...

Dízel - baromi lutri egy használt dízel, km-nek csak akkor higgy, ha az leinformálható - nem, nem az egyik Opel szervizben, ahol az eladó haverja veszi fel a telefont -Olyan Opel szervizben, ahol a TE haverod veszi fel a telefont - ha nincs bukó. (Mondjuk ez minden használt autónál igaz)

Találd ki mire kell. Családi autónak, mert jön a 2.-3. gyerek és be kell, hogy férjen mind a 3 gyerekülés... okés, annak zsír. Vagizni? Arra az öregebb BMW-k jók, Omega az "csak" Opel marad, melós kocsinak? minek a 2,5 V6. Napi 10-20 kmre? Baromi nagy a fogyasztás - ez NEM bevásárlóautó. Szegény öregem, hogy utűálta a 3,2-t bevásárlásra használni - városban 17-19 liter /100 :P ... Autópályázni? Na arra jó, de arra jó a 2,0 8v - vagy 2,0 16V is. Nem sportautó, de hajtható.

Tedd fel ezeket a kérdéseket magadnak, válaszold meg... aztán vegyél autót - bármilyet. (Örök igazság - olcsó húsnak híg a leve - 99%ban!)

Ne haragudj meg, de aki így kezdi, hogy mennyit eszik - vegyen Astra-t, Corsa-t stb...ez felső-közép kategória - olyan árakkal is!

sokan hiszik,hogy egy olcsó autó elmegy sok 10.000.km-t még hozzányúlás nélkül.

meg mindenki azt mondja álltalában,hogy az ő autója nem eszik csak 10et városban és azt is nagy lábbal.érdekes,hogy nekem minden autóm leeszi a hajamat és nem az elhanyagoltság miatt hanem a nagy motor-nagy kaszni kombo miatt.ezt sokan elfelejtik.....aki spórolni szeretne az bkv-zon vagy vegyen szusit,az termeli a benyát is.

hírdetek 24v soros motort és felhív innen egy okos,hogy a haverjának ez 7 literrel elmegy és ő megvenné,de ha többet eszik akkor vegyem vissza,de a be-kiszerelés költségeit is viseljem.....az ilyennek mit mondasz???

Link to comment
Megosztás:

hirdetek 24v soros motort és felhív innen egy okos,hogy a haverjának ez 7 literrel elmegy és ő megvenné,de ha többet eszik akkor vegyem vissza,de a be-kiszerelés költségeit is viseljem.....az ilyennek mit mondasz???

Feleségül ne vegyelek?? Esetleg?.... - én ezt mondanám - és vagy letenném - elköszönés nélkül a telefont - vagy megmondanám, hogy ébren álmodozni nem jó dolog.

Link to comment
Megosztás:

Feleségül ne vegyelek?? Esetleg?.... - én ezt mondanám - és vagy letenném - elköszönés nélkül a telefont - vagy megmondanám, hogy ébren álmodozni nem jó dolog.

van jobb is.eljön vas megyéből a paraszt(szintén itt olvasta elvileg)és megmagyarázza,hogy 24 szelepes csak v motorban volt és ez egy átfaragott darab.szóval fizessem ki az utiköltségét,mert feleslegesen jött el.mondom neki,hogy telefonon elmondtam mindent sőt még kérdezett is bolondságokat amiket kijavitottam akkor.mondom neki,hogy b seniből van a motor,mutatom az enyémet hogy egy ilyenből aszongya az nem b seni mert azt ő ismeri.....na ennek majdnem lecsavartam egyet,mert nem tudtam eldöntei hogy direkt szivat vagy csak enyire sötét.

Link to comment
Megosztás:

sokan hiszik,hogy egy olcsó autó elmegy sok 10.000.km-t még hozzányúlás nélkül.

hírdetek 24v soros motort és felhív innen egy okos,hogy a haverjának ez 7 literrel elmegy és ő megvenné,de ha többet eszik akkor vegyem vissza,de a be-kiszerelés költségeit is viseljem.....az ilyennek mit mondasz???

Tele vannak az emberek kalanddal.

Link to comment
Megosztás:

van jobb is.eljön vas megyéből a paraszt(szintén itt olvasta elvileg)és megmagyarázza,hogy 24 szelepes csak v motorban volt és ez egy átfaragott darab.szóval fizessem ki az útiköltségét,mert feleslegesen jött el.mondom neki,hogy telefonon elmondtam mindent sőt még kérdezett is bolondságokat amiket kijavítottam akkor.mondom neki,hogy b seniből van a motor,mutatom az enyémet hogy egy ilyenből aszongya az nem b seni mert azt ő ismeri.....na ennek majdnem lecsavartam egyet,mert nem tudtam eldönteni hogy direkt szivat vagy csak ennyire sötét.

Mondd meg neki, nekem meg 12 szelepes a V6 osom... :P :D és V8as váltóval van szerelve és... ehh idióták :P :D

Sajnos az ilyenekkel - tettlegességen kívül - nem tudsz mit kezdeni... Tudod vhol igaza van Omegatd-nek... De hát ugye alacsony a kerítés... :D :D

Módosítva : Gabo
Link to comment
Megosztás:

És azt a 250-et ki hajtotta bele? Ismered az előéletét? Tudod, miként bántak vele az előző gazdik? Mindig mindent cserélsz, amit kötelező?

Nálam 10 éve van, mindent megkapott, ami járt neki, szerintem a legjobbat. Mégis csapágyas lett. Na erre varjál gombot. Igaz előtte, nekem is volt generátor gondom, meg apróságok, de amiket addig hallottam dízeles kollégáktól, nálam nem játszott. Aztán beütött.

Ja, még annyi, azért a Fiatot nem kéne együtt emlegetni az Omegával. Gondolom Teprád, vagy Tipod volt...

Jól mondod, de a 8 szelepesekben is volt klíma, viszont ugyanannyi esély van bármilyen gondra, mint a 16 szelepesnél...

Ha így állsz hozzá, ne vegyél. Ha nincs a zsebedben a vételáron felül 1 milla, ne vegyél!!!

Mielőtt leharapod a fejem, hogy ilyet írtam elmesélem neked. Ez a kocsi egy 60 év körüli férfié volt. Kötelező szervizek folyamatosan elvégezve és igazolva is. Ő volt az első és egyetlen tualaja, ami igazolva van közös ismerős által. Vezetési stílusáról nem tudok mit mondani, de míg fixre nem mondtam a vételt ide se adta kipróbálni, csak ő ment vele. Az egyetlen dolog amiért eladta, hogy egy insigniát vett, illetve a hátulján a lökhárító meg volt nyomva.

A 250.000 km-ből én csak 30.000 km-et tettem bele. Sose fogok venni olyan autót aminek nem tudom legalább a szervizes előéletét.

Viszont a Fiattal hibáztál, mert egy 2001-es bravom volt 1,6-os motorral. Nem egy lapon emlegettem, hanem a tapasztalatom írtam le. Egyező évjáratú autók, viszont a Fiatba 100.000-rel kevesebb volt, mégis egy gané volt még szép szóval is.

Elismerem, hogy sokkal tapasztaltabb omegás vagy és több ideje használod a márkát, viszont én csak a tapasztalataim írom le és eddig ezek alapján nem tudom mire fel mondják a dízel omegára, hogy rossz. Igaz, hogy a magyar piacon lutri megvenni, de lehet jót kifogni.

Link to comment
Megosztás:

A 2.0 8v az ami nem eco-tech-es? Mert a szomszédomnak olyan van és aztmondja ami nem eco-s olyat vegyek. Szerintetek? A 2,5 tdi a bmw motoros nem? Az mennyit eszik?

A mennyit eszikre milyen választ vársz ? :) Városba sokat! Ha kis fogyasztású autóra vágysz akkor ajánlom a dízel f astrát vagy a corsát. :)

Mint látod a BMW dízelről más és más vélemények vannak. Szerintem mindegy mit veszel. Ha szar, akkor szar és javítani kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.