Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ez akkor nem olyan mint egyes MOL-kutakon a Pay & Go? Mert azzal az a bajom hogy előre kéne bepötyögni hogy mennyiért akarok tankolni, és eszerint kell fizetni. Csakhogy én sose tudom mennyi fér még a tankba (mindig telenyomom, nem adott litert veszek adott összegért), vissza meg nem ad pénzt, hanem valami pontokat amit következő alkalommal eltankolhatsz... bonyolult.

Mol kutat még akkor sem látogattam, amikor otthon voltam, de madarastecsósnál úgy megy, hogy beütöd, mennyiért tankolnál - ha teli akarod rakni, akkor "túlütöd" - beütsz mondjuk 40 ezret, azt levonja, megtankolsz, ami meg visszajár azt általában azonnal visszatolja a számlára, mert nem vette le, csak zárolja az első alkalommal. Ha meg alámérted - pl 20 é-ért tankolsz és férne még bele, akkor töltőpisztoly vissza, és ugyanazt eljátszod még egyszer. kisebb összeggel. Nekem sose volt ezzel bajom. amúgy vannak dolgok, amik itt Afrikában már nem koraiak, otthon meg az. ez azért gáz. Pl itt a boltok 98%-ban fizethetsz kártyával... A moziban van önkiszolgáló pult, ahol a rendelt jegyet is átveheted, vagy tudsz venni jegyet - kártyával - tegnap elmentünk megnézni a The Avengers-t, mondom kipróbálom, mert legutóbb még "rendesen" vettem jegyet. Hja meg a parkolás. Ez a hely - Greenstone - kb mint a Westend. A különbség, hogy 17-23:30 között fizettem 3 Rand !!! parkolási díjat - x28 Ft ... Hát mit mondjak, tetszett :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is ez fog nyerni. Nem hiszem hogy az ugy. cuccban játszik ez. Ha kell majd kedvezmény és nincs kapcsolat szólj.

Nnaa, hát megkérdezte az emberem, 27e jó magyar forintért tudná meghozni ezt a dinamikus lófaxt.

Hát, ööö, nem dobáltam a sapkámat az égig az ár hallatán....

Elég jelentéktelen problémát okoz az árához képest. Egy gombnyomás induláskor, meg néha menet közben.

A baj csak az, hogy ilyenkor mindig csak legyintek egyet, és kinyomom. De mi van, ha egyszer "igazából" jelez. Ez a dilemmám.. No meg az ára....

Link to comment
Megosztás:

Nnaa, hát megkérdezte az emberem, 27e jó magyar forintért tudná meghozni ezt a dinamikus lófaxt.

Hát, ööö, nem dobáltam a sapkámat az égig az ár hallatán....

Elég jelentéktelen problémát okoz az árához képest. Egy gombnyomás induláskor, meg néha menet közben.

A baj csak az, hogy ilyenkor mindig csak legyintek egyet, és kinyomom. De mi van, ha egyszer "igazából" jelez. Ez a dilemmám.. No meg az ára....

Millernek probléma az alig 30 ropi? Nemáááááááááá...

Link to comment
Megosztás:

Jah, miller. Ezt már megint elfelejtettem....

Csak a kisházad a kertben nagyobb, mint az én lakásom, kabbe a bal herémet....

Kapja be neked a vacogós ló, vagy a fogaskerék. Amit bekapnék az egy jó hideg sör, némi mézes kíséretében, de most szigorú a diéta...

Link to comment
Megosztás:

Nnaa, hát megkérdezte az emberem, 27e jó magyar forintért tudná meghozni ezt a dinamikus lófaxt.

Hát, ööö, nem dobáltam a sapkámat az égig az ár hallatán....

Elég jelentéktelen problémát okoz az árához képest. Egy gombnyomás induláskor, meg néha menet közben.

A baj csak az, hogy ilyenkor mindig csak legyintek egyet, és kinyomom. De mi van, ha egyszer "igazából" jelez. Ez a dilemmám.. No meg az ára....

Sok autóban csak olajnyomás szenzor van... Azokban mi figyeli az olajszintet? Mert hogy Krisztike a műkörmös, az tuti nem ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha a családban van férfi, akkor az. Akár csak nálunk. Ha nőkön múlna, bele kövesedne a kocsiba az olaj :)

Ennyit az olajszint-jeladóról :)

(haver anyja 60000km-t ment el olajcsere nélkül az Albea-val :D akkor rákérdezett a srác, hogy mikor kell vinni a kocsit, mert hogy ő is mostanában viszi, és akkor megveszi az olajat egyben. anyuka: "Miért, ebben még kell olajat cserélni!? " )

Link to comment
Megosztás:

Nnaa, hát megkérdezte az emberem, 27e jó magyar forintért tudná meghozni ezt a dinamikus lófaxt.

Hát, ööö, nem dobáltam a sapkámat az égig az ár hallatán....

Elég jelentéktelen problémát okoz az árához képest. Egy gombnyomás induláskor, meg néha menet közben.

A baj csak az, hogy ilyenkor mindig csak legyintek egyet, és kinyomom. De mi van, ha egyszer "igazából" jelez. Ez a dilemmám.. No meg az ára....

MalterKoma ezen már túl vagyok, engem is idegesített, ezért tavaly előtt vettem bele gyári újat (akkor még csak 16e volt kedvezménnyel) és pont ugyan az volt a végeredmény: jelzett mindig, szóval szerintem felesleges újat venni. Kiszeded azt ami most benne van és egy flakon féktisztítót belefújsz hogy kiszedje belőle az olajsarat (ha van). Nem egy bonyolult szerkezet (elvileg van benne egy úszó) tehát ha jelez akkor működik. :)

Tavaly kapott ismét egy motorgenerált a verda (most már én csináltam az egészet - kivéve gépműhely), azóta jó, nincs fals jelzés. Ebből arra következtetek, hogy valószínűleg az olajjáratok idővel elkoszolódnak (leginkább a hengerfejben) tehát lasabban csorog vissza az olaj a denkibe, így a szintérzékelőnél 1-2-x decivel kevesebb olaj marad ezért jelez, hiába megfelelő az olajszint... Persze ez csak az én teóriám, de mindkettőnél (X20XEV, MV6) csak a motorgenerál után tűnt el az indokolatlan "Check Oil Level".

Annyit még, hogy ha leszeded a deknit, akkor ne tömítéssel rakd össze (még ha azt is írja arra az évjáratra az EPC/TIS), hanem a gyári szürke tömítő pasztával és onnantól soha nem fog szivárogni (ha rendesen letisztítod és zsírtalanítod a 2 felületet).

Link to comment
Megosztás:

Ennyit az olajszint-jeladóról :)

(haver anyja 60000km-t ment el olajcsere nélkül az Albea-val :D akkor rákérdezett a srác, hogy mikor kell vinni a kocsit, mert hogy ő is mostanában viszi, és akkor megveszi az olajat egyben. anyuka: "Miért, ebben még kell olajat cserélni!? " )

Én nem is hibáztatom érte a nőket. Itthon is inkább átnézem a muter kocsiját is, így nem kell szenvedni vele később. Amúgy meg ahogy egy barátom mondja: a nő három fő tevékenységre van programozva: főzés-mosás- takarítás. :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem is hibáztatom érte a nőket. Itthon is inkább átnézem a muter kocsiját is, így nem kell szenvedni vele később. Amúgy meg ahogy egy barátom mondja: a nő három fő tevékenységre van programozva: főzés-mosás- takarítás. :)

Azért Marie Curie (és még női egyed) rácáfol erre :P

nem egy olyan hímnemű egyedet ismerek, akik annyira értenek az autóhoz, hogy tudják melyik az eleje, és a hátulja, és rendelkeznek mind autóval, mind jogosítvánnyal! :)

(köztük volt olyan, aki addig járt a Fityó Punyesszal, amíg a vezérműtengelyek és a főtengely össze nem égtek az olajhiánytól :D )

Persze ettől még én is amondó vagyok, hogy az asszony dolga, hogy szól ha valami bug van a kocsival, a többit bízza ide! ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért Marie Curie (és még női egyed) rácáfol erre :P

nem egy olyan hímnemű egyedet ismerek, akik annyira értenek az autóhoz, hogy tudják melyik az eleje, és a hátulja, és rendelkeznek mind autóval, mind jogosítvánnyal! :)

(köztük volt olyan, aki addig járt a Fityó Punyesszal, amíg a vezérműtengelyek és a főtengely össze nem égtek az olajhiánytól :D )

Persze ettől még én is amondó vagyok, hogy az asszony dolga, hogy szól ha valami bug van a kocsival, a többit bízza ide! ;)

Szégyen a férfi nemre, hogy annyit nem ért a kocsihoz, hogy kell bele olaj meg mikor kell cserélni... Bár a mai kocsikhoz lassan programozónak kell lenni, nem pedig autószerelőnek :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem is hibáztatom érte a nőket. Itthon is inkább átnézem a muter kocsiját is, így nem kell szenvedni vele később. Amúgy meg ahogy egy barátom mondja: a nő három fő tevékenységre van programozva: főzés-mosás- takarítás. :)

Hát akkor még sok mindent meg kell tanulnod. Nem a gólya hozza a gyereket...

Link to comment
Megosztás:

Szégyen a férfi nemre, hogy annyit nem ért a kocsihoz, hogy kell bele olaj meg mikor kell cserélni... Bár a mai kocsikhoz lassan programozónak kell lenni, nem pedig autószerelőnek :D

Sok más van itt a fórumon, ami szégyen. Bár érdekes 1-2 hónapja mintha nem ezt vallottad volna...

Link to comment
Megosztás:

MalterKoma ezen már túl vagyok, engem is idegesített, ezért tavaly előtt vettem bele gyári újat (akkor még csak 16e volt kedvezménnyel) és pont ugyan az volt a végeredmény: jelzett mindig, szóval szerintem felesleges újat venni. Kiszeded azt ami most benne van és egy flakon féktisztítót belefújsz hogy kiszedje belőle az olajsarat (ha van). Nem egy bonyolult szerkezet (elvileg van benne egy úszó) tehát ha jelez akkor működik. :)

Tavaly kapott ismét egy motorgenerált a verda (most már én csináltam az egészet - kivéve gépműhely), azóta jó, nincs fals jelzés. Ebből arra következtetek, hogy valószínűleg az olajjáratok idővel elkoszolódnak (leginkább a hengerfejben) tehát lasabban csorog vissza az olaj a denkibe, így a szintérzékelőnél 1-2-x decivel kevesebb olaj marad ezért jelez, hiába megfelelő az olajszint... Persze ez csak az én teóriám, de mindkettőnél (X20XEV, MV6) csak a motorgenerál után tűnt el az indokolatlan "Check Oil Level".

Annyit még, hogy ha leszeded a deknit, akkor ne tömítéssel rakd össze (még ha azt is írja arra az évjáratra az EPC/TIS), hanem a gyári szürke tömítő pasztával és onnantól soha nem fog szivárogni (ha rendesen letisztítod és zsírtalanítod a 2 felületet).

Előző olajcserénél már ki lett pucolva, nem lett jó...

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor még sok mindent meg kell tanulnod. Nem a gólya hozza a gyereket...

Sok más van itt a fórumon, ami szégyen. Bár érdekes 1-2 hónapja mintha nem ezt vallottad volna...

Nem tudom neked mi bajod van, mert csak viccnek lett írva.

Szerinted mi szégyen itt a fórumon? Kérlek világosíts fel. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Nem tudom mit akarsz kihozni a második hozzászólásodból, de kérlek fejtsd ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom neked mi bajod van, mert csak viccnek lett írva.

Szerinted mi szégyen itt a fórumon? Kérlek világosíts fel. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Nem tudom mit akarsz kihozni a második hozzászólásodból, de kérlek fejtsd ki.

Ha el kell magyarázni tényleg nagy a gáz. De kérdezz, megpróbálok segíteni...

Link to comment
Megosztás:

Ha el kell magyarázni tényleg nagy a gáz. De kérdezz, megpróbálok segíteni...

Eladom az Omegámat, veszek egy Honda Legend-et, abból talán még kevesebb van .. Mo-n is :P... utálom a tucatautókat, tucatemberekkel :D :D

De lehet Acura lesz :P :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.