Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ha 2004-es, akkor az már az újabb BMW motor, az meg nem adagolós...

Hacsak nem a mo-i forgalomba helyezést nézte, nem a gyártási évet. Mert ha jól emlékszem 2003. decemberében állt le a gyártás. De ha tényleg 2004-es akkor igazad van :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, azt tudom, fogászati asszisztens vagyok:))) De tudod a fogad sem fáj, ha már a váróban ülsz, a kocsimmal is úgy van (szerintem lelke van), mert mire odaértem vele a szerelőhöz, rendszeresen nem csinálta a rángatózást...volt, hogy több hétig sem, aztán újra elkezdte. Simogatom rendszeresen, de már nem segít úgy nézem:)

Már rémálmaim vannak, hogy mennyibe fog ez nekem kerülni:)

Már váltottam szerelőt, ill. szándékomban áll, hétvégén viszem hozzá a kocsit, de már úgy vagyok vele, hogy nem bízom senkiben:)

Nagyon köszönöm, hogy próbáltatok segíteni!

Ha sikerül megjavítani, jelentkezem és elmondom amennyire egy nőtől telik, hogy mi volt a gond!

Sziasztok!

Amúgy hol keresel szerelőt?

Link to comment
Megosztás:

Malterkoma. Nem untad meg végre a felnijeid :D

Ez kérdés?? Nem. Esetleg, ha majd meglesz 18"-osba.

Most hogy javítva lett a külcsín, pláne jól állnak neki. :D Bár a téli 16"-os alu után szokni kell mindig a nagyobb, szélesebb, kisebb ET-s felnit, de ez van. Valamit kell kezdenem a futóművel, mert nem tetszik. Követekező projekt az lesz...

33554_1304114360.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez kérdés?? Nem. Esetleg, ha majd meglesz 18"-osba.

Most hogy javítva lett a külcsín, pláne jól állnak neki. :D Bár a téli 16"-os alu után szokni kell mindig a nagyobb, szélesebb, kisebb ET-s felnit, de ez van. Valamit kell kezdenem a futóművel, mert nem tetszik. Követekező projekt az lesz...

Tényleg megütlek! Nekem ígérted kecseg!

Link to comment
Megosztás:

Izgalmas lenne, ha dízelben lenne trafó. Ha pedig a tengely jeledók halottak, akkor égnie kellene a motorkontrolnak és vészprogramban mennie...

Akkó még nem láttam hogy dizel ,azt sem irta h nem ég a check lámpája, én benzinesről beszéltem, izgalmasabb lenne ha gázt szerelnéd be a dizeledbe, 1000 ftból mennél 100 km.

Link to comment
Megosztás:

Ezt okulásként is írom, nem csak mert óriási marha vagyok: Ma kocsikáztunk Pécsett, és felmentünk a TV toronyhoz. Mikor felértem, látom, hogy jön a gőz a motortérből, és a ventik nem kapcsoltak a 3. fokozatra. Vízfokmérő stabilan 100-on áll. Kinyitom a motortértetőt, és megállapítottam, hogy fellforrt a víz, és nyomja ki a tartályból a kupak alatt. Kinyitottam a relédobozt, és a ventillátor biztiket gyorsan végignéztem, de mind jó volt. Már láttam magam előtt, hogy hengerfejes a motor. Ezután megnyomkodtam a termosztátról jövő csövet, de az puha volt. Itt kezdett gyanús lenni a dolog. Jobb híján fogtam egy üveg ásványvizet, és nekiálltam beletölteni a tartályba. Ekkor jött a meglepetés: nyitáskor semmi nyomás nem volt, és könnyen mgindult a kupak. Azonnal lesett. Tegnap előtt töltöttem vizet a tartályba, és vszínű nem húztam meg rendesen a kupakot :D Feltöltöttem vízzel, majd vettem desztvizet és pótoltam a hiányzó mennyiséget. Azóta semmi gond az autóval :D Kopp-Kopp

Link to comment
Megosztás:

sziasztok..

kérdés

MV6-nál miket lehet kiiktatni és hogyan, mert mint a kép is mutatja, fele annyi cucc van benne mint az enyémben

.

pl mi az a szívócsonk és a légtömegmérő között az a vákuumos franc? olyan mint Ladában a 2. torok? mert én ugy vettem észre, h az nem nyitogat valami hű de frankón.. olyan az autóm gyorsításkor, mint a Ladám, mikor a 2. torok nem nyitott ki, és nem volt kraft..

.

SEGÍTSETEK!!!

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok..

kérdés

MV6-nál miket lehet kiiktatni és hogyan, mert mint a kép is mutatja, fele annyi cucc van benne mint az enyémben

.

pl mi az a szívócsonk és a légtömegmérő között az a vákuumos franc? olyan mint Ladában a 2. torok? mert én ugy vettem észre, h az nem nyitogat valami hű de frankón.. olyan az autóm gyorsításkor, mint a Ladám, mikor a 2. torok nem nyitott ki, és nem volt kraft..

.

SEGÍTSETEK!!!

köszi

A lepény hátulján is van egy olyan vákumos franc. A lényege, hogy így változó szívócsőhossz lesz, és elvileg alacsony fordulaton nyomatékosabb a motor.

Ha jól tudom a Mantzel-nek volt ilyen cucca.

http://www.mantzel.de/tuning-shop/Mantzel-Powerresonator

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk a 20 éves Opel Magyarország bulin. Összesen, az enyémmel, 5 Omega volt: 4 B és egy B2. Sajnos A széria nem volt, sem B Seni :D Felvittek minket a pályára is, de nem nagyon lehetett száguldozni. A boxutcában volt a díjátadás, ott elég jó hangja volt a V6-nak :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.