Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

A használtautó árak föl nem mennek, mert már fönt vannak. A privát behozatal pedig mindig is biztosabb és olcsóbb volt mint a kereskedős, tehát ez sem fog változni.

de a privát behozatal szivás, sőt iszonyat szivás, tobb nap szabi, és a végén drágább mint ha itthon vettél volna egyet.

ugyanis neked nincsenek kapcsolataid, 1 autó behozatalával nem is lezsnek.

viszont aki heti 10 et hoz ba, annak vannak a lezsirozott kapcsolatai 8)

volt egy barátom aki nagymellénnyel kiment hogy hoz ő egy jó mondeot magának hozott is.

200.000 ft tal drágábbra jött ki, mintha itthon vett volna. mert neki mindenhol minden tés teliáron ki kellett fizetni.

elment 1 hét szabija rá....

Link to comment
Megosztás:

A használtautó árak föl nem mennek, mert már fönt vannak. A privát behozatal pedig mindig is biztosabb és olcsóbb volt mint a kereskedős, tehát ez sem fog változni.

Szerintem meg lenn vannak az árak. Igaz az állapot sem rózsás, de olcsóbbak, mint 1 éve. Ugyanis pang a piac a regadó bevezetése óta.

Ha pedig eltörlik, vagy normális összegre mérsékelik, akkor valamelyest csökkenni fog. Beáll 1 normális szintre, hogy nem luxuscikk lesz az autó, hanem napi használati eszköz, mint a telefon a mikró, vagy a tv...

Link to comment
Megosztás:

de a privát behozatal szivás, sőt iszonyat szivás, tobb nap szabi, és a végén drágább mint ha itthon vettél volna egyet.

ugyanis neked nincsenek kapcsolataid, 1 autó behozatalával nem is lezsnek.

viszont aki heti 10 et hoz ba, annak vannak a lezsirozott kapcsolatai 8)

volt egy barátom aki nagymellénnyel kiment hogy hoz ő egy jó mondeot magának hozott is.

200.000 ft tal drágábbra jött ki, mintha itthon vett volna. mert neki mindenhol minden tés teliáron ki kellett fizetni.

elment 1 hét szabija rá....

Ezt nekem mondod????

Link to comment
Megosztás:

Mikor hozta a barátod? Mert 2004 május óta semmilyen kapcsolat sem kell...

elvileg

Gyakorlatilag meg Magyrországon élünk, ahol minden hivatalban minden teljesen egyértelmű dolgot több hivatalos irattal kell bizonyítani az ökörnek, de nem a Jupiternek.

Pl a Vectrámban motort cseréltem, és a műszakiig nem foglalkoztam vele. Utánna több okmányirodában többször elhajtottak, pl hogy hozzam el annak az autónak a kinti forgalmiját amiből származik a motor. Mivel én itthon, bontóban vettem a motort, mondtam hogy ez lehetetlen. Erre azt mondták, hogy akkor kérjem el a számlát a bontóstól, amin ő kint vásárolta a motort. A bontós másfél év távlatából elhajtott a picsbe. Erre egy autókereskedő ismerősöm ugyintézője, a magyar számla fénymásolatával 5000 Ft-ért átíratta a motorszámot a forgalmiban, kb fél óra alatt.

Na az autóbehozatal is így működik a gyakorlatban, mondjon a nagyrabecsült vámos kolléga amit akar! :oops:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lenn vannak az árak. Igaz az állapot sem rózsás, de olcsóbbak, mint 1 éve. Ugyanis pang a piac a regadó bevezetése óta.

Ha pedig eltörlik, vagy normális összegre mérsékelik, akkor valamelyest csökkenni fog. Beáll 1 normális szintre, hogy nem luxuscikk lesz az autó, hanem napi használati eszköz, mint a telefon a mikró, vagy a tv...

A regadó miatt bizonyos kategóriák nem jönnek be az országba, mert nincs benne biznisz, tehát maradnak az öreg vackok, amik már itt vannak. Ezekre vagyunk rákényszerítve, mert behozni drága. Az átlagember pedig elkérhet egy 10 éves autóért egy-másfél milliót, mert a regadó az alternatívát drágává tette.

Link to comment
Megosztás:

elvileg

Gyakorlatilag meg Magyrországon élünk, ahol minden hivatalban minden teljesen egyértelmű dolgot több hivatalos irattal kell bizonyítani az ökörnek, de nem a Jupiternek...

Ez sajna így van.

Pl elhajtott a vámos nemrég (nem autóbehozatali ügyben), szerinte hülyeséget beszéltem, amikor azt mondtam, hogy 0% a vám a dologra amit behoztam stb stb. Elég sok pénzről volt szó, ezért a végén ráküldtem az ügyvédet. Most ott tartanak, hogy a speditőr kénytelen lesz kártérítést fizetni nekünk. Ha akarja majd behajtja a vámhivatalon.

Ha a vámon ez van, akkor ehhez képest az okmányirodákban mekkora lehet a káosz??? Minenki máshogy csinál mindent, következmény nélkül nem tudja a a sok háziasszony az okmányirodában mit és hogy kell csinálni. Akkor miért ne toljon át ezt-azt könnyen csúszópénzért? Undorító.

Link to comment
Megosztás:

Ez sajna így van.

Ha a vámon ez van, akkor ehhez képest az okmányirodákban mekkora lehet a káosz??? Minenki máshogy csinál mindent, következmény nélkül nem tudja a a sok háziasszony az okmányirodában mit és hogy kell csinálni. Akkor miért ne toljon át ezt-azt könnyen csúszópénzért? Undorító.

Kérdezz meg 3 APEH igazgatóságot ugyanarról az ügyről. Ne lepődj meg ha 3 féle választ kapsz... :) :D

Link to comment
Megosztás:

És ha kitakarom a hiányos részt néhány bankóval?

(Offolunk offolunk... de legalább az omegásak is társalognak... megnézem mit írtál az Omega A-hoz..)

Bocs az OFF ért, de tegnap este jöttem haza Sopronból és vissza kell szoknom a fórumra :D :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval a végeredmény, hogy úgy kell kigazdálkodni, hogy az az 5-800 ezres (télleg mennyi is??) regadóköltség mellett is megérje. Ez pedig max egy facelift-es omegánál érheti meg, annyi pízem meg nincs. Ez az én autóm esetében más, mert ez már megvan, az enyém, ismerem, itt van, olyan amilyen, de vagy regisztrálom itthon, vagy elbontom. Ha elbontom, egy darabig nem lesz ilyen autóm, tehát az én esetemben még az is lehet hogy megérné a regadó... De egyelőre megpróbálom saját tulajdonként átmenteni. Az ügyvéd ezzel is foglalkozik már, majd rácsörgök, mit intézett. Talán valami kiskaput talál. Még akkor is jó, ha 3-4 év elidegenítési tilalom lesz rajta.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a végeredmény, hogy úgy kell kigazdálkodni, hogy az az 5-800 ezres (télleg mennyi is??) regadóköltség mellett is megérje. Ez pedig max egy facelift-es omegánál érheti meg, annyi pízem meg nincs. Ez az én autóm esetében más, mert ez már megvan, az enyém, ismerem, itt van, olyan amilyen, de vagy regisztrálom itthon, vagy elbontom. Ha elbontom, egy darabig nem lesz ilyen autóm, tehát az én esetemben még az is lehet hogy megérné a regadó... De egyelőre megpróbálom saját tulajdonként átmenteni. Az ügyvéd ezzel is foglalkozik már, majd rácsörgök, mit intézett. Talán valami kiskaput talál. Még akkor is jó, ha 3-4 év elidegenítési tilalom lesz rajta.

Én anno azon agyaltam, vajon ha külfödre adóztatom az autómat (biztosítás, egyéb adók) vajon jobban járnék-e, mint ezzel a szeméttel itthon... és akkor nem regisztrálnám be itthon.. minek, nekem jó a német vagy angol rendszám is :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is pont így vagyok, de az én helyzetem annyiból egyszerűbb, hogy én hivatalosan brit lakcímmel rendelkezem. Tehát itt az adott ország névreírási problémáit kell megoldani. Magyarul kell egy külföldi állandó lakcím. A biztosításnál is kizáró ok a nem az adott országi rezidencia. Ráadásul a biztosítás általában kint drágább is. Ha pedig a nevedre is íratsz egy külföldi autót, az ellenőrzéseknél nem valószínű, hogy sok gondod lesz, de egy esetleges csattanás után könnyen szívás lehet a vége a hatóság félrevezetésének. Én ezért is nem települtem haza még hivatalosan. Csak így mondjuk lakcímkártyám és személyim sincsen (kitelepüléskor visszavonják), ami azt jelenti, hogy egy mobiltelefont sem tudok venni. Szóval én ezt senkinek sem ajánlom. 2004 Május 1-ig be tudtam volna hozni saját tulajdonként vámmentesen az autót, ez a törvény még él ma is, csak a reg adó alól már nem kapok mentességet, mint ahogy anno a vám alól. Szívás. De ennek azért még utánajár az ügyvédem.

Hú de hosszú lett...

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is pont így vagyok, de az én helyzetem annyiból egyszerűbb, hogy én hivatalosan brit lakcímmel rendelkezem. Tehát itt az adott ország névreírási problémáit kell megoldani. Magyarul kell egy külföldi állandó lakcím. A biztosításnál is kizáró ok a nem az adott országi rezidencia. Ráadásul a biztosítás általában kint drágább is.

Őőő vmi 2ős állampolgárság, itt is ott is meglévő lakcím.. sztem biztos lehetne találni vmi okosságot. Ha összejönne a tervem, az biztos, ahogy megkapnám a kinti papírjaimat, itthonra elhozott autót, papíron vhogy ottartanám. Tény biztosan drágább kint pl a kötelező, de asszem kapsz is vissza, ha nem te vagy a hunyó, ha jól sejtem. Itthon meg szívsz állandóan a biztosítóval. (Ezért lett majdnem ADAC kötvényem néhány éve.. :))

Link to comment
Megosztás:

Olyan sajna nincs, hogy itt is ott is. Valamelyik kamu, és ha gond van ez kiderülhet. Persze kivitelezhető, de valahol mindenképp valamilyen jogszabályt sért.

A kinti biztosítás tényleg jobb. Nekem pl azt mondták a MABISZ-nál, hogy az én autóm brit felségterületnek minősül, tehát az utasaimra is a brit kártérítési szabályok vonatkoznak. Azaz 1 nyakrándulás = 3000 font. Mondjuk...

Ezért is drágábbak a "korrekt" biztosítások külföldön. Persze ezt egy Mabisz ügyintéző hölgy mondta, ami ugyebár nem biztos hogy helyénvaló állítás (utalás a fentiekre).

Link to comment
Megosztás:

Olyan sajna nincs, hogy itt is ott is. Valamelyik kamu, és ha gond van ez kiderülhet. Persze kivitelezhető, de valahol mindenképp valamilyen jogszabályt sért.

A kinti biztosítás tényleg jobb. Nekem pl azt mondták a MABISZ-nál, hogy az én autóm brit felségterületnek minősül, tehát az utasaimra is a brit kártérítési szabályok vonatkoznak. Azaz 1 nyakrándulás = 3000 font. Mondjuk...

Ezért is drágábbak a "korrekt" biztosítások külföldön. Persze ezt egy Mabisz ügyintéző hölgy mondta, ami ugyebár nem biztos hogy helyénvaló állítás (utalás a fentiekre).

Amelyik országban legalább 180 napot tartózkodsz, oda kell regsiztráltanod az autót...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.