Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Sziasztok..

Egy szaki segitsége kelene!

Van donor autóm, és átrakatnám belőle az enyémbe a klímát. Tudnátok gyorstalpalón felkészíteni mit, hogyan kell és mire figyeljek!?

Vezetékeket is kell cserélni, vagy újakat húzni?

Én a nyár elején csináltam ilyet. Nem klímás autóból klímásat :)

Merrefelé laksz?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

üdv!

a múlt héten volt egy 500 km-es utazásom, elég meleg volt, szóval egész úton ment a légkondi. mire célba értünk, a ventilátor már nem minden fokozatban működött rendesen, ahol ment, ott meg-megállt. azóta csak ritkán hajlandó elindulni, de akkor is gyengébb, mint régen.

ennyi információ alapján tud valaki valami okosat mondani? fűtőventilátor csere, vagy szakember tud ilyennel kezdeni valamit?

előre is köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

üdv!

a múlt héten volt egy 500 km-es utazásom, elég meleg volt, szóval egész úton ment a légkondi. mire célba értünk, a ventilátor már nem minden fokozatban működött rendesen, ahol ment, ott meg-megállt. azóta csak ritkán hajlandó elindulni, de akkor is gyengébb, mint régen.

ennyi információ alapján tud valaki valami okosat mondani? fűtőventilátor csere, vagy szakember tud ilyennel kezdeni valamit?

előre is köszi a válaszokat

analog klima vagy digitális klima?

esélyes a ventillátor előtét ellenállás.

Link to comment
Megosztás:

digitális klíma

amúgy mi a különbség a ventilátor kürnyékén az analóg és a digitális között?

A legjobb kérdést tetted fel!!!

Semmi különbség!

A motor szorul, vagy a kefék kopottak!

A szorulásra nincs más csak a csere, a kefe meg cserélhető (állítólag 3-4 ezer egy kefe pár- én inkább cseréltem ennyiért a motort)

kb 10 perc alatt elérhető a ventillátor motor, a pollenszűrő alatt.

amenniyre én tudom és képeken láttam az elötét ellenállás és annak csatlakozoja a különbség.

lehet de a motor ugyanaz

Link to comment
Megosztás:

A legjobb kérdést tetted fel!!!

Semmi különbség!

A motor szorul, vagy a kefék kopottak!

A szorulásra nincs más csak a csere, a kefe meg cserélhető (állítólag 3-4 ezer egy kefe pár- én inkább cseréltem ennyiért a motort)

kb 10 perc alatt elérhető a ventillátor motor, a pollenszűrő alatt.

lehet de a motor ugyanaz

akkor ha jól értelmezem, egy akármilyen motor megfelelne, aztán ha a csatlakozás (így az előtét ellenállás sem) megfelelő, a mostaniból átrakom, és kész?

Link to comment
Megosztás:

A legjobb kérdést tetted fel!!!

Semmi különbség!

A motor szorul, vagy a kefék kopottak!

A szorulásra nincs más csak a csere, a kefe meg cserélhető (állítólag 3-4 ezer egy kefe pár- én inkább cseréltem ennyiért a motort)

kb 10 perc alatt elérhető a ventillátor motor, a pollenszűrő alatt.

lehet de a motor ugyanaz

A fűtőmotor ugyanaz, de a manuál klímánál az előtét ellenállás ott van a motor mellett egybő, jobbról.l. A Digit klímánál máshol van, ott meg balról a lábtérnél. A motor kábele lehet, hogy más.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt, azt kezdte el csinálni az autó, hogy hiába kapcsolom ki a klímát(digitális) akkor is hallom hogy a ventillátor, alacsonyabb fordulaton de ugyan úgy pörög és ez a jelenség már gyújtásnál is fenn áll. Valaki erre valami okosságot tudna mondani? X20XE 96-os

Előre is köszi :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Most kezdem a fórumozást, bocs ha nem jól csinálok valamit.

Vectra 2.0 DTI Digit klímával kapcsolatban kérnék segítséget: ha rossz az ECO gomb, akkor létezhet, hogy a klíma nem indul el? az ECO gombot akár ki, akár bekapcsolom, semmi változás nem tapasztalható. De a kompresszor sem indul el. Feltöltve fel van, állítólag minden érzékelő jó, a kompresszor is direktben ki lett próbálva, behúz, de mégsem megy .Valakinek ötlete? ha segítenétek.........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most kezdem a fórumozást, bocs ha nem jól csinálok valamit.

Vectra 2.0 DTI Digit klímával kapcsolatban kérnék segítséget: ha rossz az ECO gomb, akkor létezhet, hogy a klíma nem indul el? az ECO gombot akár ki, akár bekapcsolom, semmi változás nem tapasztalható. De a kompresszor sem indul el. Feltöltve fel van, állítólag minden érzékelő jó, a kompresszor is direktben ki lett próbálva, behúz, de mégsem megy .Valakinek ötlete? ha segítenétek.........

Üdv itt a fórumon

ECO megnyomására a fűtés indul a kijelzőn jelzett hőmérséklettel.

A klíma elvileg csak az auto gomb nyomására indul.

Link to comment
Megosztás:

Pont az Eco gomb megnyomásával nem megy a klíma. Nélküle kell mennie.

Sziasztok.

Most kezdem a fórumozást, bocs ha nem jól csinálok valamit.

Vectra 2.0 DTI Digit klímával kapcsolatban kérnék segítséget: ha rossz az ECO gomb, akkor létezhet, hogy a klíma nem indul el? az ECO gombot akár ki, akár bekapcsolom, semmi változás nem tapasztalható. De a kompresszor sem indul el. Feltöltve fel van, állítólag minden érzékelő jó, a kompresszor is direktben ki lett próbálva, behúz, de mégsem megy .Valakinek ötlete? ha segítenétek.........

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Fűtés van, de nem indul a klíma. Esetleg valaki tudna elektronikát is javító klímást Pesten?

A "klímás" ember elektromos hibára gondolt, mikor feltöltötte, átnézte a gázrendszert, de a villanyhoz nem ért!

Köszi előre is!

Üdv itt a fórumon

ECO megnyomására a fűtés indul a kijelzőn jelzett hőmérséklettel.

A klíma elvileg csak az auto gomb nyomására indul.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Üdv!

Még új vagyok itt! :)

Nemrég vettem egy 98as 2literes B Vectrát és olyan problémám lenne, hogy a klíma nem kapcsolja be valamiért a fűtőventillátort! Egy darabig működött aztán most csak a terelőlapokat hallom ahogy mocorognak...fűtés van mert a rács mögül meleg levegőt érzek kiáramlani de a venti nem megy sehogyse :( Ötlet? Van reléje? Melyika a biztosítékja? Elvileg minden bizti jó előző tulajnál ilyen gond nem volt nállam már első nap(ismerősöm...ő is csak a fejét vakarja) :(

Link to comment
Megosztás:

Ahogy szavaidból kiveszem digit klímás lehet a gép. Ha sehogyan sem megy a venti, akkor az őt vezérlő tranzisztoros fokozat szállhatott el.

Csak úgy egyik napról a másikra? Csaknem :( Nincs ennek vhol biztosítékja???? Vagy relé?

Amúgy igen digitális klímás...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.