Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Ja, ma láttam a lidi parkolóban 1 C16NZ A Vectrát BC-vel + légzsákkal.

Miért volt azon zöld "i"?

Másokén meg csak fekete "i"?

Valaki olyant vakerált, hogy a zöld az környezetbarátabb. :wacko:

Közben utánanéztem és a ződ i az X16SZ típust takarja. Ennek jobbak a károsanyag-kibocsátási mutatói, de csak 71 LE. <_<

Ja, és ehhez már van BC. :(

Link to comment
Megosztás:

Gondolkozok rajta, mi lenne ha lehúznám a lambda szondáról a kábelt, vajon menne rendesen és megjavulna a fogyasztási gondom is ^o)???

Nem gondolnám, mert az ECU a motor vezérlése közben a lambda adataira is támaszkodik, így szvsz vészüzemmódra kapcsolna.

Szerintem is vészprogi lenne.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkozok rajta, mi lenne ha lehúznám a lambda szondáról a kábelt, vajon menne rendesen és megjavulna a fogyasztási gondom is ^o)???

Én megcsináltam ezt az előző Vectrámon (90-es C20NE). A "check engine" lámpa folyamatosan világított meg evett vagy 15 litert 100 km-en. Nem volt vesztenivalóm, mert sz@r volt a lambdaszondám és már amúgy is világított egyfolytában. Szóval változás nem történt. De hogy az vészüzemmód lett volna azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Én megcsináltam ezt az előző Vectrámon (90-es C20NE). A "check engine" lámpa folyamatosan világított meg evett vagy 15 litert 100 km-en. Nem volt vesztenivalóm, mert sz@r volt a lambdaszondám és már amúgy is világított egyfolytában. Szóval változás nem történt. De hogy az vészüzemmód lett volna azt nem tudom.

Milyen fordulaton tiltott a motor? Ha 4000 környéke, akkor vészprogi.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

"A" Vectrához, 89-es évjáratú, C16NZ motorszámú autóhoz keresek motorvezérlő elektronikát.

Az enyém bemondta az unalmast és nem látszik rajta a szám.

Ami most bent van, annak a száma:01227887. Ezzel működik, de szerintem nem tökéletes.

Aki tud, kérem segítsen!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

"A" Vectrához, 89-es évjáratú, C16NZ motorszámú autóhoz keresek motorvezérlő elektronikát.

Az enyém bemondta az unalmast és nem látszik rajta a szám.

Ami most bent van, annak a száma:01227887. Ezzel működik, de szerintem nem tökéletes.

Aki tud, kérem segítsen!

Köszi!

Mi a hibajelenség? Tuti ez a rossz?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

"A" Vectrához, 89-es évjáratú, C16NZ motorszámú autóhoz keresek motorvezérlő elektronikát.

Az enyém bemondta az unalmast és nem látszik rajta a szám.

Ami most bent van, annak a száma:01227887. Ezzel működik, de szerintem nem tökéletes.

Aki tud, kérem segítsen!

Köszi!

2 variáció.

1, ha közel van elmész Wessz-hez Törökbálintra,

2, veszel a Vaterán vagy bontóban

Ja, írhatsz a Keresek-be is, F Astráé is jó. (típusazonos legyen)

Link to comment
Megosztás:

2 variáció.

1, ha közel van elmész Wessz-hez Törökbálintra,

2, veszel a Vaterán vagy bontóban

Ja, írhatsz a Keresek-be is, F Astráé is jó. (típusazonos legyen)

Köszönöm, igen ezeket tudom, de állítólag 1-2 szám eltérése gondot okozhat és nekem nem látszik a szám.

Ami most bent van, egy ugyanolyan autóból származik (évjárat, motorszám, tipus stimmel) és mégsem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

"A" Vectrához, 89-es évjáratú, C16NZ motorszámú autóhoz keresek motorvezérlő elektronikát.

Ami most bent van, annak a száma:01227887. Ezzel működik, de szerintem nem tökéletes.

Aki tud, kérem segítsen!

Köszi!

Ami az enyémben volt, annak 16164389 a száma és QJ van még rajta. De ezt megbabrálták. <_<

Mire kiderült, hogy ezért vacakol a gép a motor megadta magát. :wacko:

Mit értesz a "nem tökéletes" alatt?

Link to comment
Megosztás:

Ami az enyémben volt, annak 16164389 a száma és QJ van még rajta. De ezt megbabrálták. <_<

Mire kiderült, hogy ezért vacakol a gép a motor megadta magát. :wacko:

Mit értesz a "nem tökéletes" alatt?

Nem tökéletes, mert egy kicsit torpan gyorsításnál, nem úgy húz, ahogy kellene. Bizonyos fordulatnál (kb 3000) már rendesen viselkedik.

Nem tudom, elég komplikált dolog :(

Link to comment
Megosztás:

Puki, benzinszűrő mikor volt cserélve?

A helyzet az, hogy az eredeti dobozzal szarakodik, leesik a fordulat, megáll, rángat, nem lehet vele közlekedni.

Az injector át lett nézve, ugyan olyan autóból ki lett cserélve minden injector alkatrész és a hiba nem szünt meg.

Mikor beraktunk egy másik motorvetérlőt (ami most bent van) sokkal jobb lett, szinte majdnem tökéletes.

"Kivillogtatásos" módszerrel is próbálkoztam, a 12-es üzeneten kívül nem küld mást, tehát elvileg rendben van.

Ha visszarakom az eredeti dobozt, produkálja a hibákat.

Egyszer meg lett bikázva, azóta csinálja a fesztivált, valószínű azzal nyírtam ki az ECU-ut.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.