Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


Recommended Posts

  • Hozzászólások 207
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 6 months later...

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!

A 3 ajtós B Corsám b-oszlopai repednek. Most vittem kasztnishoz, de tudom hogy ha nem teszek ellene, jövőre ugyanúgy elreped.

Ha tudnátok adni tippet, mit tegyek, hogy ez ne forduljon elő többet nagyon hálás lennék!

Saját "kútfőből" pattant ki a toronymerevítő alkalmazása, de nem hiszem ,hogy ez elég. Főleg, hogy hátra nem is tehetnék, mivel kell a csomitartó .

Tutira szeretnék menni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Repair.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hi Mesterek.

A kérdésem az lenne hogy Inverter vagy CO hegesztő jobb a kasznizáshoz?

Ugyanis lassan kezdeni kéne a vas felkészítését, és igen JÓ ára van 2db küszöb cseréjének egy kasznisnál.

A haver verdáján is lenne mit csinálni, szeptemberben műszakis.

Na szóval fejenként kb 40-50e Ft inkább befektetnénk egy saját bejáratú "kasznizó masinába", és itten jön a kérdés: hogy milyen legyen a hegesztő?

Mert ugye az Inverteres költségmentesebb mint a CO hegesztő a palack miatt, csak nem tom az inverteres dolgozik ugy mint a CO?

A gépek pedig barkács ár színvonalúak: inverter kb:50e Ft, CO pedig 80 e Ft.

A hegesztés nem gond, mert van aki ért hozzá. Ő hozta szóvá az inverteres hegesztőt, mivel Én nem értek hozzá, viszont nem akarok olyan hegsztőt venni ami nem igazán jó a kaszninak. Remélem kitudjátok hámozni hogy mit akarok kérdezni.

Válaszokat, hozászolásokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hi Mesterek.

A kérdésem az lenne hogy Inverter vagy CO hegesztő jobb a kasznizáshoz?

Ugyanis lassan kezdeni kéne a vas felkészítését, és igen JÓ ára van 2db küszöb cseréjének egy kasznisnál.

A haver verdáján is lenne mit csinálni, szeptemberben műszakis.

Na szóval fejenként kb 40-50e Ft inkább befektetnénk egy saját bejáratú "kasznizó masinába", és itten jön a kérdés: hogy milyen legyen a hegesztő?

Mert ugye az Inverteres költségmentesebb mint a CO hegesztő a palack miatt, csak nem tom az inverteres dolgozik ugy mint a CO?

A gépek pedig barkács ár színvonalúak: inverter kb:50e Ft, CO pedig 80 e Ft.

A hegesztés nem gond, mert van aki ért hozzá. Ő hozta szóvá az inverteres hegesztőt, mivel Én nem értek hozzá, viszont nem akarok olyan hegsztőt venni ami nem igazán jó a kaszninak. Remélem kitudjátok hámozni hogy mit akarok kérdezni.

Válaszokat, hozászolásokat előre is köszönöm.

Szerintem a CO A nyerö,mert az inverteres csak annyiban külömbözik a sima ív hegesztőtől,hogy kisebb a mérete es kevesebb áramot fogyaszt,degyakorlatilag klasszikus ívhegesztő, sőt nemtudom hogy a nagy kapcsolofreki nem e rosszabb az elektronikának mint a sima 50 Hz. A co meg ugye védőgáz. Véleményem szerint a CO a jobb. De ez csak az én véleményem

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Sziasztok

Opel Vectra A típusu személygépkocsin már nagyon rohad a hátsó kettő sárvédő.

Ma voltam karosszériásnál és elemenként 25e Ft plusz az anyag 8e Ft-ba vállalja be, ennyit sajnos nem tudok kiadni érte, mert összesen kb. 65-70be jönne ki.

A sárvédő már annyira elvan rohadva hogy már mozog meg saját magától ketté törik, gondolom azt onnan lekellene vágni, és bevágni oda egy ívet és odahegeszteni igaz?? A sárvédő mögött is van valami és az is sztem rohad, mert elengedte a sárvédőt (majd képet teszek fel). Van egy ismerősöm akinek van CO hegesztője meg Inverter hegesztője is és ért is hozzá. Tudnátok javaslatokat adni hogyan hozzam az autó hátulját rendbe, mert már a rozsda megy befele az autóba is és elég csúnya.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Opel Vectra A típusu személygépkocsin már nagyon rohad a hátsó kettő sárvédő.

Ma voltam karosszériásnál és elemenként 25e Ft plusz az anyag 8e Ft-ba vállalja be, ennyit sajnos nem tudok kiadni érte, mert összesen kb. 65-70be jönne ki.

A sárvédő már annyira elvan rohadva hogy már mozog meg saját magától ketté törik, gondolom azt onnan lekellene vágni, és bevágni oda egy ívet és odahegeszteni igaz?? A sárvédő mögött is van valami és az is sztem rohad, mert elengedte a sárvédőt (majd képet teszek fel). Van egy ismerősöm akinek van CO hegesztője meg Inverter hegesztője is és ért is hozzá. Tudnátok javaslatokat adni hogyan hozzam az autó hátulját rendbe, mert már a rozsda megy befele az autóba is és elég csúnya.

Unixban kapsz javító íveket hozzá,de ha már a doblemezt is eszi jobb tényleg egy olyas valakire bízni a melót,aki csinált már ilyet.

A lakatolás nem olyan egyszerú,mint ahogy azt sokan gondolják,persze ocsópézé lehet taknyolni/gányolni CO-val.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, nagyon sokért csinálja a karosszériás, egyáltalán mindenki ilyen drágáé csinálja??

Akinek van hegesztője az sok mindent hegesztett már, sok mindenhez ért, a doblemezzel meg mi a baj???

Baj nincs vele, csak ugye hozzá is kell férni. Amúgy én is sokaltam a karosszériások díjjazását, ezért vettem egy hegesztőgépet, most tanulgatok rajta. Taposó csere-küszöb foltozás már volt, majd jön a tankbeömlő, sárvédő-doblemez.

Link to comment
Megosztás:

Én mint lakatos is hozzászólnék.

1. Az inverteres hegesztő felejtős.

(1 kivétel, ha AWI-t is tud, de a pálcával szűk helyeken matatni művészet, ennyi erővel lánghegesztővel is neki lehet esni. Viszont a hő túl sok kárt okoz a CO-hoz képest.)

2. Mihez képest drága? A felszerelés ami 1 lakatosnak kell ilyenkor, párszázezer forint. Ez elég lassan térül meg. Te sem dolgoznál, ha nem érné meg.

(Vehetünk itt-ott olcsó gépeket, eszközöket, de nem éri meg, mert sz@rok a megtérülési mutatói azok számára, akik minden nap használják ezeket az eszközöket.)

3. Ha van olyan ismerősöd/rokonod, aki olcsón, netán szívességből megcsinálja akkor szerencséd van. Valószínű, hogy ha segítesz neki meglátod valójában mennyi meló is van vele. Utána nem választanád ezt a szakmát. Egész más 1 gyárban, előkészített anyagokból összerakni valamit.

4. A karosszéria javítás kis torzítással, a sebész munkájához hasonlít. A hibás részt a sérülés mértékén túl kell kivágni, hogy a még láthatatlan rozsdásodás továbbterjedését megakadályozzuk. Ergo, ha a doblemez is rozsdás, akkor abba is bele kell javítani. Érdemes rendesen átnézni, a most még csak körömnyi hibákat is kijavítani.

5. Nem kell mestermunkát végezni, ha együtt tudsz élni utána a látvánnyal. Ha esetleg magadnak csinálod, akkor megtapasztalod minden szépségét az egésznek. (Igaz Zotya?)

A lé határozza meg a tudatot. Sajnos nem tudok olcsóbban dolgozni, más nem tud ennyit kifizetni. Ördögi kör.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy ha segítesz neki meglátod valójában mennyi meló is van vele.

Édesapám karosszérialakatos eredetileg,sokáig dolgozott is a szakmájában,láttam egy-két dolgot már,de én is egy jó ismerőshöz hordom a gépeimet javításra,ha bármi gond van.

Neki minden szerszáma,napi tapasztalata megvan és gyönyörűen dolgozik,neki nem sajnálom oda adni a pénzt,mert tudom,hogy jó munkát végez mindig.

Link to comment
Megosztás:

Most csinálták a sportkipufogómat (hozzá kellett igazitani a vázhoz meg a középdobhoz) tők jó lett, és vele a karosszériát is teljesen átnéztük.

Kell venni javítóívet, a belső doblemez nincs elrohadva, csak alul egy-két helye lyuk van de azt meglehet csinálni, meg mindkét oldalon küszöböt kell cserélni, meg sárvédő javítóívet is kell venni és sztem ennyi.

Javítóívnek tudtok adni egy oldalt honnan lehet venni, mert nem találtam az Unixon

Link to comment
Megosztás:

de én nem ezt kerestem, hanem amit a karosszériás felhegeszt (levágja az elrohadt darabot és a helyére felhegeszti) javító ív a neve, azt keresném

Ebből vágja ki a megfelelő darabot, amit behegeszt. Kapható máshol is, de úgyis szét lesz vagdosva.

Nézz körül náluk is. Az árlistában megtalálod őket a "Karosszéria javító elemek" címszó alatt. :rolleyes:

Feljebb azt írtad, hogy nagyon tropa állapotban vannak a sárvédők, sztem nem lesz elég íveket cserélni.

Pontosan akkor fog kiderülni amikor elkezdik vagdosni...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hi Mesterek.

Az lenne a kérdésem hogy a küszöb cserénél tartok most és amit "levágtam" abban gyárilag volt alul lyuk, a "javító" küszöbben meg nincsen. Szóval fúrjam ki, vagy rakjam fel lyuk nélkül?

Más amikor leszedtem a küszöböt ami már szét volt rohadva akkor láttam meg hogy mögötte a merevítő lemezek is olyan állapotban vannak mint a küszöb.

Visszavágtam őket ameddig már ép volt a lemez s mögéjük pont befért egy 60*40*2 zártszelvény és erre ráhegesztettem őket. A zártszelvényt meg persze a kasznihoz. A zártszelvény aljára még hozzápöttyöztem egy L alakú 4 milis lemezt ami az emelési pontokhoz ment. Így most már tuti a merevítése a kaszninak, legalábbis a küszöböknél.

Ez persze lealapozva lefestve mind. Most pedig az új küszöböt raknám rá vissza ami szintén lealapozva belülről és lefestve csak a lyukakkal vagyok bajba, hogy kell e rá vagy nem.

Ja egy jó tanács kasznis mondta hogy egyszerre csak egy küszöböt szabad csinálni, állítólag elcsavarodhat a kaszni!!!

És hogy megszokták támasztani a belső merevítőtől(váltótól) a B oszlop tetejéig beraknak egy támasztót biztos ami biztos alapon.

Én egy kicsit kételkedek benne hogy egy küszöb miatt megrokkanna a kaszni, igaz a félsz miatt Én egyszerre csak egy küszöböt vágtam le de nem merevítettem.

Na egy kisebb regény lett <_<

Segítséget előre is köszönöm.

Ha valakit érdekel rakok fel képet.

Link to comment
Megosztás:

Hi Mesterek.

Az lenne a kérdésem hogy a küszöb cserénél tartok most és amit "levágtam" abban gyárilag volt alul lyuk, a "javító" küszöbben meg nincsen. Szóval fúrjam ki, vagy rakjam fel lyuk nélkül?

Más amikor leszedtem a küszöböt ami már szét volt rohadva akkor láttam meg hogy mögötte a merevítő lemezek is olyan állapotban vannak mint a küszöb.

Visszavágtam őket ameddig már ép volt a lemez s mögéjük pont befért egy 60*40*2 zártszelvény és erre ráhegesztettem őket. A zártszelvényt meg persze a kasznihoz. A zártszelvény aljára még hozzápöttyöztem egy L alakú 4 milis lemezt ami az emelési pontokhoz ment. Így most már tuti a merevítése a kaszninak, legalábbis a küszöböknél.

Ez persze lealapozva lefestve mind. Most pedig az új küszöböt raknám rá vissza ami szintén lealapozva belülről és lefestve csak a lyukakkal vagyok bajba, hogy kell e rá vagy nem.

Ja egy jó tanács kasznis mondta hogy egyszerre csak egy küszöböt szabad csinálni, állítólag elcsavarodhat a kaszni!!!

És hogy megszokták támasztani a belső merevítőtől(váltótól) a B oszlop tetejéig beraknak egy támasztót biztos ami biztos alapon.

Én egy kicsit kételkedek benne hogy egy küszöb miatt megrokkanna a kaszni, igaz a félsz miatt Én egyszerre csak egy küszöböt vágtam le de nem merevítettem.

Na egy kisebb regény lett <_<

Segítséget előre is köszönöm.

Ha valakit érdekel rakok fel képet.

A lyuk azért kell, mert egyrészt víz kerülhet a küszöbbe, páralecsapódás, beázás, stb, annak távoznia kell, másrészt ha már ilyen komoly kasznizásba fogtál illene üregvédelmet alkalmazni, annak a csövét is itt szokták bedugni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.