Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra tuning


FABRO

Recommended Posts

Azért mert a úgy kell állítani hogy össze nyomod és csavarod az alját keményebbre vagy puhábra,mert a gátló teteje nincs kivezetve úgy mint az első vagy mint az f astrába.

Ez biztos? Mert nekem is volt ilyen KONI-m, de lehetett volna toronyról állíthatót is kérni. Igaz mindez F Astránál volt.

Link to comment
Megosztás:

Mantába is kétféle volt! Amit össze kellett nyomni és úgy tudtad tekerni kivett állapotban (ilyet csak sárgába láttam ez volt nekem), meg amit belereakott állapotban is tudtál állítani, de úgy, hogy a sárvédő alatt benyúltál és a felső felét tekergetted (ilyet csak pirosba láttam). Én még olyat nem láttam, hogy felül kilóg és tekergetni lehet. :)

Olyat sem, aminél az elsőket lehet állítani, hátsókat meg nem, csak ha kiveszem. :) Muta nekem valaki meg! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mantába is kétféle volt! Amit össze kellett nyomni és úgy tudtad tekerni kivett állapotban (ilyet csak sárgába láttam ez volt nekem), meg amit belereakott állapotban is tudtál állítani, de úgy, hogy a sárvédő alatt benyúltál és a felső felét tekergetted (ilyet csak pirosba láttam). Én még olyat nem láttam, hogy felül kilóg és tekergetni lehet. :)

Olyat sem, aminél az elsőket lehet állítani, hátsókat meg nem, csak ha kiveszem. :) Muta nekem valaki meg! :lol:

Van pl GSI-ben! Ha kijössz Lurdy mutatok neked.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Hello mindenki. Lassan elerkezek ahoz a ponthohoz hogy a motort is szeretnem tuningolni ( Kismertekben ) cel: teljesitmeny novelese ha lehet , Kocsim G Astra 1.6 16V Ecotec amire gondoltam Direct legszuro: K&N Sport Gyergya: NGK Iridium Kipufogo na es itt nem tiszta par dolog : eloszoris nem nagyon vagyok tisztaba a Markakkal+Arakkal masodszor a rendszert azt ugy lovik a kocsira hogy a leheto legnagyobb teljesitmeny novekedes + ne legyen magas a szendioxid kibocsaltas a megengedettnel? es menyibe falyna KB?( a hatsodob meg van) ;)

Meg van e ertelme szerintettek :( ?

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki. Lassan elerkezek ahoz a ponthohoz hogy a motort is szeretnem tuningolni ( Kismertekben ) cel: teljesitmeny novelese ha lehet , Kocsim G Astra 1.6 16V Ecotec amire gondoltam Direct legszuro: K&N Sport Gyergya: NGK Iridium Kipufogo na es itt nem tiszta par dolog : eloszoris nem nagyon vagyok tisztaba a Markakkal+Arakkal masodszor a rendszert azt ugy lovik a kocsira hogy a leheto legnagyobb teljesitmeny novekedes + ne legyen magas a szendioxid kibocsaltas a megengedettnel? es menyibe falyna KB?( a hatsodob meg van) :)

Az, hogy mennyibe fáj az attól függ valami általános rendszert veszel e valami magyar kisiparostól (ami ordít mint az állat de haszna nincs), vagy rendelsz párszázezerért a motorodhoz hangoltat külföldről (lexmaul, supersprint).

Meg van e ertelme szerintettek :( ?

Szerintem nemsok, pláne magában egy direktszűrő semmit nem ér...sőt nekem jobban megy az autóm amióta kivettem :(

Gyertya? Nemhinném.

Lehet többet érsz 2-300 kiló kipakolásával ;)

Link to comment
Megosztás:

veszel e valami magyar kisiparostól (ami ordít mint az állat de haszna nincs)

Pedig otthon ezeket neztem ( Ezert irtam hogy nem vagyok tisztaban a markakal ) tobben odairjak hogy motorra hangoljak ( + sokk a referenciajuk az csak jo lehet nem )?

Nekem meg pont az elenkezoje gyanus PL: Veszek egy REMUST, SEBRING rendszer kb: 300.000FT es nem hiszem el hogy annyira tobbet tudna mint egy ilyen (

kisiparostól
) venek fel anyiert .Persze ezt ugy ertem akinek meg vana a tapsztalata nem Kokanyra gondolok en sem. Vagy rosszul latom?
Link to comment
Megosztás:

Pedig otthon ezeket neztem ( Ezert irtam hogy nem vagyok tisztaban a markakal ) tobben odairjak hogy motorra hangoljak ( + sokk a referenciajuk az csak jo lehet nem )?

Nekem meg pont az elenkezoje gyanus PL: Veszek egy REMUST, SEBRING rendszer kb: 300.000FT es nem hiszem el hogy annyira tobbet tudna mint egy ilyen ( ) venek fel anyiert .Persze ezt ugy ertem akinek meg vana a tapsztalata nem Kokanyra gondolok en sem. Vagy rosszul latom?

Mutass nekem egy olyan weboldalt ahol referenciát írnak! A referencia nem összetévesztendő egy fényképpel amin egy autó hátulja látható egy szerelőakna fölött :(

Nálad talán annak lenne értelme, ha kiszeded a katalizátort. De tudomásom szerint nálad 2 lambdaszonda van (tehát nem olyan egyszerű a kiszedés) és ezután persze felejtsd el a legális zöldkártyát ;)

Link to comment
Megosztás:

Direktszürö, gyertyák, kipuff nem ér szinte semmit.

Direktszürövel még valamivel veszít is a teljesítményböl, mert a motortér meleg levegöjét szívja, akkor inkább egy K&N betétszürö.

A gyári gyertyák is ugyanúgy adják a szikrát, mint ezek az úgynevezett sportgyertyák.

Kipufógóval meg akkor lehet elérni valamit, ha komplett rendszerröl van szó, tehát 4-2-1, vagy az 1.6 esetében inkább 4-1 leömlö, sportkati, közép és hátsódob. mindez lehetöleg egy gyártótól.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a konfiggal még egy fránya lovat sem fogsz tudni belevarázsolni, max eltolod kicsit

a nyomaték-karakterisztikát ;) Ha valami érezhetőt akarsz, akkor lexmaul vagy dbilas

szívósor, hozzá ugyaninnen leömlő + chip. :) Persze most már majdnem félmilliónál tartunk

árban :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.