Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Hi

Hát nem tudom tavaj összel kitakarítottam/kiporoltam a szürőt, szerinted csere? Még sárga szine van:)

A szkóppal mit mérnek a szondán, mert van egy kütyűm amit a havernak csináltunk a verseny ladához na de ez lényegtelen :rolleyes:

Szóval ez a kütyű méri a szondából küldöt jelet/áramot 0V-1V-ig s van rtajta 10 led ami a voltnak megfelölen beáll s lehet látni hogy milyen a keverék, azt hiszem hogy 0,5V-0,6V jó.

Evvel tudnék leelenörizni valamit (de hülyeség mert ugyis a szonda küldi a jelet, s ha az hülyeséget küld akkor mindegy hogy mit mérek)

Mit csekolnak a szkóppal?

A lambdából kijövő jel meredekségét, ugyanis az is számít, nemcsak a szintje.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a legtutibb az lenne, ha emissziómérővel mérnének egy valós lambda értéket is, mert akkor lehetne

tudni, mennyiben téved a lambdaszonda :rolleyes:

Ok, kösz a segítséget, de lehet hogy veszek bele egy újat ami 10e ft. Osztán hátha kevesebbet is fog enni 8-9l-nél

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi

Még mindig Én, még nem volt egy huszasom uj lamdára :lol:, ezért még érdeklödnék.

Megpróbáltam kimérni a lambdat, az adatok jók voltak tehát 0,5V;0,6V stb. ezt küldte a lambda, de viszont ha az ECU is rajta volt akkor 1,2V volt az értéke!

Megmértem külön az ECU-ből jövő vezetéket és lambda nélkül is 1,2V volt benne!

A kérdésem: ez rendbe van, tehát az ECU-ból kell jönni fesznek?

Ha esetleg nincs ötlet, lökjön már valaki rá egy multi métert az ECU szonda "madzagára" a leolvasott értéket tegye már fel ide :lol:

Elöre is köszönöm.

A próblémám persze még mindig adot, dus keverék 45 hiba kód. A levegő szürő okés(kicsit már látszik rajta az idő de még jó.

Link to comment
Megosztás:

a lambdát szkóppal kell mérni :lol:

Hi

Tudom, de a leadod, azaz a lambda/oxigén szenzor 0V-1V ad(az enyém)

Az oxigén növekedésével/csökenésével arányában nő ill. csöken a feszültség benne.

Tehát a ha mást nem is de a szonda által generált jeleket/feszültséget megtudom mérni.

Nézegettem pár szkopos diagramot s ot is 0-1V megy a diagram. A szkóp egy jó dolog, de nem csak avval lehet mérni feszültség ingadozást :lol:

Igaz Én nem diagram képet kaptam:(

Azt hogy ez a jel igaz vagy hamis az már más kérdés.

Én az elvi müködést kérdezném.

Link to comment
Megosztás:

A lambda működését nem tudod multiméterrel ellenőrizni. Ez egy tévhit. Szkópra kell rakni.

Amúgy meg igen, jogos az ecu oldalon a fesz, ugyanis a szonda kapacitív elven működik :lol:

Azt én sem tudom pontosan, hogy mennyit kell mérni az ecun, de jónak tűnik az érték.

A lambdád viszont nem tűnik jónak, ha az ecu rátétele után elmászik ennyire a fesz.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Na leeset egy kis plusz(mani) :lol:

Azt már irtátok hogy a 10e Ft-s szonda szar, tudnátok ajánlani valamit, pl.: bosh ?

Válaszokat elöre is köszi.

Nekem igaz A Vectrám volt (C20NE) háromvezetékes szonda, és Bosalt vettem 14 ezerért kb 3 évet használtam a járművel - most B Vecim van - és meg voltam vele elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Na leeset egy kis plusz(mani) :lol:

Azt már irtátok hogy a 10e Ft-s szonda szar, tudnátok ajánlani valamit, pl.: bosh ?

Válaszokat elöre is köszi.

Csak a gyári GM logós csomagban levőt hozd el... ezek jellemzője, hogy kb 22 ezertől kezdődik az áruk.

A 3 vezetékesek kicsit drágábbak, akár 40-45 is lehet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy hülye kérdés még.

Nem tom miért kiment a felyemből, voltam zölkaártyán juli 3.-án.

Ugymentem oda a "mesterhez hogy ha vihar lenne akkor........., tudjátok, de nem volt!

Minden érték jó volt és az Én pufomba volt a szonda :lol:

Szóval nem tom ez kizárhatja a szondát, vagy semmi közze hozzá?

Végülis mindegy csak elkondolkodtam ezzen, a hétem veszem a szondát, tehát a lényeg a GM jelzés.

Az enyém csak egy vezetékes, gondolom az nem baj.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy b omega-hoz vettünk egy univerzális lambda szonda és nem tudjuk hogy kell bekötni mert a lambda szondán van (2x fehér,szürke.fekete) ami pedig benne volt azon pedig (fehér,sárga,piros,fekete) azt szeretném tudni hogy kell bekötni? előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

nem mondom jó drágán veszitek a gyári gm-es szondákat

de ti tudjátok.

legutoljára 3 vezetékes gm szondát 5000ft adtam el

és 7000ft volt az egy vezetékes gm szonda

és 10000ft volt 4 szálas gm...

innen mindeki azt gondol amit akar......

Azért azt is vedd figyelembe,hogy nem mindeki a raktárból csórja! :lol:

Mondjuk ha ennyire van,akkor én lehet ennyiért veszek a morzsához tarcsiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.