Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

És rájöttél már mi a baja??

Holnap kiveszem és megmondom <_<

nem jöttem rá ,de már nem kisérletezek tovább

az 1.6 -os astrám 12 litert kajál városban , igaz, aut. váltós , de akkor is sok

cseréltem már lambdát, termosztátot , vizhőfok jeladót, map-ot, ledugoztam az egr szelepet ,de semmi javulás

Link to comment
Megosztás:

nem jöttem rá ,de már nem kisérletezek tovább

az 1.6 -os astrám 12 litert kajál városban , igaz, aut. váltós , de akkor is sok

cseréltem már lambdát, termosztátot , vizhőfok jeladót, map-ot, ledugoztam az egr szelepet ,de semmi javulás

Az én 1.8-asom is pontosan 12litert eszik városba :S enyém manuális váltó és nem nyomok neki tövig gázt :S

Én kiveszem és megnézzem a lambdámat és írok <_<

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Uraim!

Köszönöm a segítő válaszaikat és a tippet.

Tartózkodom a kóklertől és megkeresem a szervizt.

Majd megírom ide, hogy hogyan alakulnak az ezutániak.

Üdvözlettel:

Franky007

Ha új vagy, akkor adhatsz azoknak a szavára, akik jóformán itt élnek és ismeretlenül is próbálnak segíteni.

Ha valamit/valakit javasolnak, az nem véletlen...

Link to comment
Megosztás:

Ha új vagy, akkor adhatsz azoknak a szavára, akik jóformán itt élnek és ismeretlenül is próbálnak segíteni.

Ha valamit/valakit javasolnak, az nem véletlen...

Thor barátom.

Biztos jól értelmezted, amit Franky cartárs írt?

Mintha nem bízna a monorierdői csávóban és inkább Wessz-t választaná. <_<

(én így értem a mondanivalóját, remélem jól értem :wacko: )

Link to comment
Megosztás:

Thor barátom.

Biztos jól értelmezted, amit Franky cartárs írt?

Mintha nem bízna a monorierdői csávóban és inkább Wessz-t választaná. <_<

(én így értem a mondanivalóját, remélem jól értem :wacko: )

;)

Hát én pont máshogy értelmeztem :( De tévedni emberi dolog ;)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Uraim!

Úgy történt, ahogy az itteni nagy tapasztalattal bíró fórumtagok javasolták.

A Merivámat a WeSzi szervizbe vittem. A Mester bele se tekintett, de elmondásom alapján máris vágta a hibát.

Hétfőn kora délewlőtt nála hagytam a szekeret és azt mondta, hogy ha a többi munkája engedi, péntekre készen lesz a javítással.

(Nem volt mindegy, mert bérelnem kellet közben egy másik kocsit, mert nem tudunk nélkülözni legalább egy autót.)

Csütörtök délelőtt csörgött a telefon: készen is van a javítás, elvihető a vas.

Csak délutánra értem oda, de szerencsére volt még ott valaki, akivel elrendezhettük az átadás- átvételt.

Meglepődtem azon, hogy az autó szte jobban húz, mint új korában! Egész más feeling! (Ja, és fél év gari.)

Hogy mennyibe került? Pontosan annyiba, amennyiért az Opel bontós ember egy kiszerelt és JAVÍTOTT lenullázott motorvezérlőt ajánlott- igaz, hogy ő az enyémet 30 ezer Ft- ba beszámította volna...

Hogy mi a tapasztalatom?

Az a véleményem, hogy a Mester tényleg topon van a szakmájában. Mese nincs. KORREKT. Ez manapság ritkaság.

Akinek hasoló problémája akad, azoknak ajánlani tudom!

Nagyon köszönöm az ittenni jó társaságnak a tippet, hogy hozzá irányítottak!

Üdvözlettel:

Franky007

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Uraim!

Úgy történt, ahogy az itteni nagy tapasztalattal bíró fórumtagok javasolták.

A Merivámat a WeSzi szervizbe vittem. A Mester bele se tekintett, de elmondásom alapján máris vágta a hibát.

Hétfőn kora délewlőtt nála hagytam a szekeret és azt mondta, hogy ha a többi munkája engedi, péntekre készen lesz a javítással.

(Nem volt mindegy, mert bérelnem kellet közben egy másik kocsit, mert nem tudunk nélkülözni legalább egy autót.)

Csütörtök délelőtt csörgött a telefon: készen is van a javítás, elvihető a vas.

Csak délutánra értem oda, de szerencsére volt még ott valaki, akivel elrendezhettük az átadás- átvételt.

Meglepődtem azon, hogy az autó szte jobban húz, mint új korában! Egész más feeling! (Ja, és fél év gari.)

Hogy mennyibe került? Pontosan annyiba, amennyiért az Opel bontós ember egy kiszerelt és JAVÍTOTT lenullázott motorvezérlőt ajánlott- igaz, hogy ő az enyémet 30 ezer Ft- ba beszámította volna...

Hogy mi a tapasztalatom?

Az a véleményem, hogy a Mester tényleg topon van a szakmájában. Mese nincs. KORREKT. Ez manapság ritkaság.

Akinek hasoló problémája akad, azoknak ajánlani tudom!

Nagyon köszönöm az ittenni jó társaságnak a tippet, hogy hozzá irányítottak!

Üdvözlettel:

Franky007

Gratulálok hogy megoldotott a problémád és végül nem a opel bontóshoz vitted :wacko: Reméljük ezentúl nem lesz vele semmilyen gond <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Tegnap vettem direkt az autómhoz egy lambdaszondát, csatlakozóval ellátva, ne kelljen forrasztgatni stb.

Kivettem a régit, beraktam az újat, összedugtam a csatlakozót, indítottam, tekerte tekerte de semmi. Gyujtás ráadásnál sem világított a check engine lámpa, ezért megnéztem a motor biztosítékát, ami odavolt. Beraktam egy újat, indítás, bumm az bizti is odalett. Ekkor kezdtem gyanakodni, hogy milyen a lambda bekötése. Hát totál más sorrendben voltak a kábelek. Átkötöttem a kábeleket, rádugtam, akartam indítani, de villogott a checkengine. Ránéztem hogy mi a baja, hát nem látta az immochip-et. Sebaj, gyorsan felprogramoztam egy újat, indítottam, örültem mert ment. Járattam egy darabig, melegen szebben járt mint a régi lambdaszondával, semmi hibakód, leállítottam, elpakkoltam mindent, összeraktam a kocsit. Miután kész lettem újra be akartam indítani, de megint villogott a check engine, megint nem látja az immochip-et. Sebaj felprogramoztam egy újabbat, most már az utolsót amim volt. Megint indult szépen, járt, de leállítottam a kocsit megint nem látta.

Valakinek valami ötlete mi a rohadás lehet ez? A lambdaszonda rossz kábelezése miatti rövidzár megölhetett valamit az ecu-ban vagy az immokarikában?

Remélem tud valaki segíteni.

Köszi!

Tomi

Link to comment
Megosztás:

mondjál motorkódot.

Üdv mindenkinek!

Tegnap vettem direkt az autómhoz egy lambdaszondát, csatlakozóval ellátva, ne kelljen forrasztgatni stb.

Kivettem a régit, beraktam az újat, összedugtam a csatlakozót, indítottam, tekerte tekerte de semmi. Gyujtás ráadásnál sem világított a check engine lámpa, ezért megnéztem a motor biztosítékát, ami odavolt. Beraktam egy újat, indítás, bumm az bizti is odalett. Ekkor kezdtem gyanakodni, hogy milyen a lambda bekötése. Hát totál más sorrendben voltak a kábelek. Átkötöttem a kábeleket, rádugtam, akartam indítani, de villogott a checkengine. Ránéztem hogy mi a baja, hát nem látta az immochip-et. Sebaj, gyorsan felprogramoztam egy újat, indítottam, örültem mert ment. Járattam egy darabig, melegen szebben járt mint a régi lambdaszondával, semmi hibakód, leállítottam, elpakkoltam mindent, összeraktam a kocsit. Miután kész lettem újra be akartam indítani, de megint villogott a check engine, megint nem látja az immochip-et. Sebaj felprogramoztam egy újabbat, most már az utolsót amim volt. Megint indult szépen, járt, de leállítottam a kocsit megint nem látta.

Valakinek valami ötlete mi a rohadás lehet ez? A lambdaszonda rossz kábelezése miatti rövidzár megölhetett valamit az ecu-ban vagy az immokarikában?

Remélem tud valaki segíteni.

Köszi!

Tomi

Link to comment
Megosztás:

mondjál motorkódot.

Z18XE, már voltam nálad a tél végén, akkor te programoztad fel az immot. Azóta már 1x cseréltem motorvezérlőt, mert az 1-ik vezeték eltört benne, ami a 3-as injektornak adta a kakaót. Akkor beraktam az újat, felprogramoztam az új immochip-et, ment is egészen mostanáig, amikor kisütötte a lelkét a lambdaszonda.

Link to comment
Megosztás:

azt lehet javítani elég egy szoftver frisstités annak.

Z18XE, már voltam nálad a tél végén, akkor te programoztad fel az immot. Azóta már 1x cseréltem motorvezérlőt, mert az 1-ik vezeték eltört benne, ami a 3-as injektornak adta a kakaót. Akkor beraktam az újat, felprogramoztam az új immochip-et, ment is egészen mostanáig, amikor kisütötte a lelkét a lambdaszonda.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy '94-es, 2.0-es (X20XE) Omegát. Nagyon szép állatotban van, 240e km-rel! Használtam is nagy boldogan...amíg ki nem gyulladt a motorellenőrző sárga lámpa, 4500-nál leszabályzás, nehézkes indulás. A helyi hivatalos szervíznek még csatlakozója sem volt (!), hogy kiolvashassa a hibát....szaki keresés....eredmény 1. vezérműtengely jeladó csere. 2. vezérműszíj, feszgörgők, vízpumpa, olaj, szűrő csere (esedékes is volt) 3. hiba maradt! 4. Főtengely jeladó csere.... 5. hiba maradt! Kérném, akinek van valami tippje hogy szüntethető meg ez a probléma, segítsen! Még egy adalék: hasonló hibával küzdő Vectrásnál a vezérműtengelyek tárcsáinak cseréje segített, állítólag az abban lévő jeladó mágnes elveszti az "erejét" egy idő után....cserével megjavul az említett hiba. Mivel nem olcsó móka ez a próbálgatás, jó volna szűkíteni a hibalehetőségeket! Nagyon várnám az ötleteket! Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy '94-es, 2.0-es (X20XE) Omegát. Nagyon szép állatotban van, 240e km-rel! Használtam is nagy boldogan...amíg ki nem gyulladt a motorellenőrző sárga lámpa, 4500-nál leszabályzás, nehézkes indulás. A helyi hivatalos szervíznek még csatlakozója sem volt (!), hogy kiolvashassa a hibát....szaki keresés....eredmény 1. vezérműtengely jeladó csere. 2. vezérműszíj, feszgörgők, vízpumpa, olaj, szűrő csere (esedékes is volt) 3. hiba maradt! 4. Főtengely jeladó csere.... 5. hiba maradt! Kérném, akinek van valami tippje hogy szüntethető meg ez a probléma, segítsen! Még egy adalék: hasonló hibával küzdő Vectrásnál a vezérműtengelyek tárcsáinak cseréje segített, állítólag az abban lévő jeladó mágnes elveszti az "erejét" egy idő után....cserével megjavul az említett hiba. Mivel nem olcsó móka ez a próbálgatás, jó volna szűkíteni a hibalehetőségeket! Nagyon várnám az ötleteket! Köszönöm előre is!

Nem hinném hogy mágneses lenne a vezérműkerék, ott simán a vasat érzékeli a jeladó.

link

Nem lehet hogy a lambdaszondád van oda teljesen, és a motorvezérlő vészprogramon műkdik?

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném hogy mágneses lenne a vezérműkerék, ott simán a vasat érzékeli a jeladó.

link

Nem lehet hogy a lambdaszondád van oda teljesen, és a motorvezérlő vészprogramon műkdik?

Szia TomTech! Köszi a gyors reagálást! A szondát külön kiírja a computeres diagnosztika? Mert eddig csak a vezérlést erőltette, akármelyik jeladót cseréltük is ki. Valóban vészprogramon műxik, a gépkönyvben is említi a fordszám leszabályzást, de a lambda szondát nem dobta ki hibaként...

A kb 2 hónapos használat alatt egyszer eljátszotta a kivillanást, de leállítás után elmúlt a jelenség, és utána csak fix hibaként jelent meg újra, nem esetiként, és törölni sem lehetett! Segít ez az info valamit? Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy '94-es, 2.0-es (X20XE) Omegát. Nagyon szép állatotban van, 240e km-rel! Használtam is nagy boldogan...amíg ki nem gyulladt a motorellenőrző sárga lámpa, 4500-nál leszabályzás, nehézkes indulás. A helyi hivatalos szervíznek még csatlakozója sem volt (!), hogy kiolvashassa a hibát....szaki keresés....eredmény 1. vezérműtengely jeladó csere. 2. vezérműszíj, feszgörgők, vízpumpa, olaj, szűrő csere (esedékes is volt) 3. hiba maradt! 4. Főtengely jeladó csere.... 5. hiba maradt! Kérném, akinek van valami tippje hogy szüntethető meg ez a probléma, segítsen! Még egy adalék: hasonló hibával küzdő Vectrásnál a vezérműtengelyek tárcsáinak cseréje segített, állítólag az abban lévő jeladó mágnes elveszti az "erejét" egy idő után....cserével megjavul az említett hiba. Mivel nem olcsó móka ez a próbálgatás, jó volna szűkíteni a hibalehetőségeket! Nagyon várnám az ötleteket! Köszönöm előre is!

Alapjárati motor tisztítás megvolt? (tudom nem volt ilyen hiba, de megéri)

Átnézném még a helyedben a Vezérműtengely jeladó csatlakozóit (a jeladónál és a kábelkötegnél).

A Veztengelynél én sem tudok mágneses mókát.

Melyik hibakódokat dobja kiolvasásnál?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Unokabátyám Zafirájával a következő a gond: a km óra néha nem működik. Van, hogy indítás után, van, hogy menet közben váratlanul. Aztán meg egyszer csak megjavul. Viszont, ha nem tér magához, akkor kigyullad az ABS visszajelző. Viszont, ha ez kigyullad, akkor alapjárat is lecsökken...

Mi lehet az oka? Próbálták már kiolvasni a hibakódot, de ott sosem produkálta a hibát...

Köszi

Üdv

T.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Unokabátyám Zafirájával a következő a gond: a km óra néha nem működik. Van, hogy indítás után, van, hogy menet közben váratlanul. Aztán meg egyszer csak megjavul. Viszont, ha nem tér magához, akkor kigyullad az ABS visszajelző. Viszont, ha ez kigyullad, akkor alapjárat is lecsökken...

Mi lehet az oka? Próbálták már kiolvasni a hibakódot, de ott sosem produkálta a hibát...

Köszi

Üdv

T.

ABS-vezérlő, vagy egy hibás jeladó, esetleg egy kontakthibás csatlakozás az ABS-vezérlőnél. Mivel onnan kapja a sebességjelet is a kilométeróra, ezért nem műxik olyankor.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Keresek egy nagyon felkészül B senatort köteget betéve ismerő villanyászt !

Aki rendbe tud nekem rakni egy fullos b seni kábelköteget ,ami ki van szedve ,sajnos utolagos riasztó

és inditás gátló van beszerelve... szanaszét van forrasztva ,kötögetve ,a bizt táblában 1-2 olvadás !

2 db kábelköteg is van ! De mind a kettő piszkált !

Fel kéne ujitani ,visszaállitani a gyári álapotot ,

igaz nem sürgős de már most neki lehetne látni !

Itt privátban irj!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.