Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

köszi

először nekem is fura volt, áttanulmányoztam a kapcsolási rajzot, és hát így gyári, de ez az enyém és nem mai.

De a fura nem is annyira az, hogy csak ráadott gyujtásnál ad áramot, hanem az, hogy mostanában nem egy olyan fogyasztót terveznek erre az áramforrásra, ami folyamatos áramellátást kíván.

Már rég megszünt a szivargyújtó funkciója

Na mindegy lehet ezzel így élni.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Van nekem egy Corsa b-m 1.4 16v! Két problémám is van vele és nagyon szeretném ha tudnátok nekem segíteni! 1. Egyik pillanatról a másikra leált benne a 1. és a 4. henger. Először azt hidtem hogy gyertya baj, kicseréltem az összeset, de úgyse ment, ezután kimértem a kábeleket és a 4. rossz volt, de hát akkor az egyesnek még mennie kellene. Lehúztam a kábeleket a gyujtáselosztóról és ráindítottam, szomorúan láttam hogy csak a 3-as és a 2-es ad szikrát. Most nem tudom mit csináljak, vegyek egy gyújtáselosztót? és ha nem az a baja kidobok egy csomó zsét. Nem tudtok erre valami megoldást? Ti jártatok már így? A 2.: A benzinszivattyúm miután bemelegszik a kocsi egy kicsivel utánna úgy elkezd visítani mint egy kismalac, és a kocsi elkezd rángatni mint az állat! Ezzel lehet valamit kezdeni? Gondoltam rá hogy kicserélem de a gyujtáselosztó+benzinszivattyú újonnan több mint 100e! Segítségeteket is előre köszi!

Link to comment
Megosztás:

Neked DIS gyújtásod van, valszeg az a modul ment tönkre, az közösen csinál szikrát az 1-4 hengerben. Bontóban találsz 10e körül.

ACpumpa is gyanús hogy haldoklik, bár először megnézném a benzinszűrőt. Ezt is bontóban lehet találni 10-20e pénzért.

Link to comment
Megosztás:

Aham! Értem! A benzinszűrőt már kicseréltem, és úgy is csinálja! Csak itt (Debrecen és környéke körü)l nincs ilyen motor bontva, vagyis én nem tudok róla, de ha lenne is biztos 60e-ért adnák azzal az indokkal hogy az új 100e! Ez mindent elárul erről a térségről! Nekem a gyári Valeo nem motoros lámpát 12e-ért akarták adni, és az új Valeo motoros is annyiba került. BP-en melyik bontót ajánlod, vagy esetleg máshol. Kössz a seggítséget!

Link to comment
Megosztás:

De ezen a környéken (Debrecen) nincs semilyen ecotek motor bontva sőtt még eladó alkatrész se! Holnap megpróbálom Békéscsabán. Úgy hallottam ot van 1db, remélem ezek még megvannak benne. Kösz a seggítséget!

Link to comment
Megosztás:

De ezen a környéken (Debrecen) nincs semilyen ecotek motor bontva sőtt még eladó alkatrész se! Holnap megpróbálom Békéscsabán. Úgy hallottam ot van 1db, remélem ezek még megvannak benne. Kösz a seggítséget!
Kicsit OFF leszek, bocs mindenkitől: Megnézted mindenütt? Mert elég sok bontó van a városkánkban, meg környékén. + ha nem boldogulsz, szólj, van egy ismerősöm, aki néha tud 1-2 dolgot szerezni. Hátha...

Ja, írtam privit is neked!

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom, hogy sehol se találtam! Ha nem voltam 20-ban akkor egyben sem! Még olyan helyekre is bementem, ahol csak 3 trabi, meg 2 lada volt!:lol:) De most beszéltem egy békéscsabai bontóval ott van DIS! De sajna AC nincs! Holnap megyek érte majd írok hogy jó lett-e.

Link to comment
Megosztás:

utánaolvastam valamennyit, de nem minden kérdésemre találtam választ

kicseréltem a gyújtótrafót egy Bosch Rote trafóra,

a csomagolása azt írja, hogy a mellékelt 1,8 Ohm-os ellenállást be kell építeni, az autóm kapcsolási rajza azt írja, hogy 1,8 Ohm-os ellenállás már van benne és eddig is ott volt a trafóra kötve méretezett vezeték formájában.

hogy is van ez?

A megszakítós Opel-eket már Rote trafóval szállították mindig is, csak éppen nem vörösre, hanem feketére festve? (Bosch cikkszámuk különböző, de ez akár természetes is lehet)

Tud változni a vezetékellenállás ellenállása úgy 30 év alatt?

Azaz beépítsem plusszba a kapott ellenállást?

Akad még egy kérdésem:

a trafó ugye akkor akkor működik jól, ha a hőmérséklete kb. kézmeleg és ennél nem forróbb?

A régi azért elég forró volt járó motornál.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Van egy Autosonik tipusu riasztom, ami kb 12 eves, felhuzza az ablakokat, bacsukja az ajtokat, ultrahang meg ilyeneket csinal. Mostanaban nem nyitja az ajtokat, csak mondjuk fel oras nyomkodas utan, az elem jo, a masik taviranyitoval is ezt csinalja.

Tudtok ajanlani BP-n valami riasztost aki meg tudna nezni, mert lehet, hogy csak valami kontakt hiba vagy ilyemi gondja lehet. Elore is koszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Az előbb azt vettem észre, hogy alapjáraton a felkapcsolt távolsági fényereje nem egyenletes, magasabb fordulatszámon sem. Eddig nem figyeltem, országúton nem is venni észre, de most, hogy a fal volt szemben föltünt.

Mi okozhatja, minek a tünete ez?

Arra gondolsz, hogy vibrál?

Link to comment
Megosztás:

mondjuk, de nem úgy vibrál, mint a pl. egy szembejövő teherautóé, amelyiknek elszabadult a foglalata. Tehát nem "remeg", hanem mintha változna a feszültség vagy az áramerősség, a két oldali egyszerre változik. A műszerfali Voltmérő 14 fölött mutat és stabil.

?

- szénkefe?

- csapágy?

- feszszab?

nem értek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégén cserbenhagyott a kocsi! ;)

Pécsről még simán elindultam Barcsra, ott leállítottam a kocsit, és 5 perc múlva nem indult. Kettőt nyekkent az önindító és ennyi, Újra próba, megint ugyanaz. (esküvőre mentünk :) )

Ezek szerint nincsen töltésem. Barcson akksitöltés, utána pöccre indult, haza is jöttem vele, leállítottam, utána be tudtam indítani. Attól tartok, hogy ez nem sokáig fog így tartani.

Viszont nem működik a töltésellenőrző-lámpám se. Ha ráadom a gyújtást, akkor annak is világítania kellene, ugye? Eddig még fel se tűnt, hogy nem világít ;) .

Az akksi szerintem jó, egész télen simán indultam, gondolom a világítás szívhatta le az akksit, amíg Barcsra értem, miközben nem töltött a generátor.

Vélemények? (remélem megúszom egy light-osabb generátor-javítással)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hétvégén cserbenhagyott a kocsi! ;)

Pécsről még simán elindultam Barcsra, ott leállítottam a kocsit, és 5 perc múlva nem indult. Kettőt nyekkent az önindító és ennyi, Újra próba, megint ugyanaz. (esküvőre mentünk ;) )

Ezek szerint nincsen töltésem. Barcson akksitöltés, utána pöccre indult, haza is jöttem vele, leállítottam, utána be tudtam indítani. Attól tartok, hogy ez nem sokáig fog így tartani.

Viszont nem működik a töltésellenőrző-lámpám se. Ha ráadom a gyújtást, akkor annak is világítania kellene, ugye? Eddig még fel se tűnt, hogy nem világít ;) .

Az akksi szerintem jó, egész télen simán indultam, gondolom a világítás szívhatta le az akksit, amíg Barcsra értem, miközben nem töltött a generátor.

Vélemények? (remélem megúszom egy light-osabb generátor-javítással)

Igen kéne világítania. Nem volt fura hangja mostanában? Elvileg a generátort azért ki lehet hallani ha betegeskedik..

Felújítás kéne, mert annak lenne értelme hosszú távon.

Viszont árban nemtom mennyire lesz light-os... :)

Link to comment
Megosztás:

Igen kéne világítania. Nem volt fura hangja mostanában? Elvileg a generátort azért ki lehet hallani ha betegeskedik..

Felújítás kéne, mert annak lenne értelme hosszú távon.

Viszont árban nemtom mennyire lesz light-os... :)

Nem hallottam semmi különöset (de ez nem jelent semmit, mert ha beindítom a traktort, az minden más hangot elnyom ;))

(Light-os. nem szeretnék több 10k-t kiadni ;) )

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg előbb a visszajelzőt nézesd meg.

Ugyanis az ad gerjesztést a generátornak.

Ha nincs visszajelző akkor nincs gerjesztés és ebből adódóan töltés sem.

Nézd meg még ,hogy nem lazult-e le az ékszíj vagy valamelyik csatlakozási pont a generátoron.

Vagy az akksisaruk is pl. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg előbb a visszajelzőt nézesd meg.

Ugyanis az ad gerjesztést a generátornak.

Ha nincs visszajelző akkor nincs gerjesztés és ebből adódóan töltés sem.

Nézd meg még ,hogy nem lazult-e le az ékszíj vagy valamelyik csatlakozási pont a generátoron.

Vagy az akksisaruk is pl. :)

A visszajelző alatt mit értesz? (Bocs, de láma vagyok.)

Az ékszíj és az akkusaruk rendben vannak, a generátorra még ránézek!

Köszi az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.