Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

De lehet, hogy csak valami speciális önkifejezési eszköz, amivel gyermeki lelkületét fejezi ki ....ja és meg is valósíccsa önmagát. :twisted:

Önkifejezési eszköz fantáziátlanoknak. :oops:

Npasi, nagyon jól fogalmaztál. Az angol ezt úgy mondja, hogy "typical boyracer". (Persze ebbe nem csak a neon tartozik bele.)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a dícséretet! Igyekeztem.... :lol:

Persze, akkor az igazi, ha a neon mellé még van hűtőrácson futó LED-sor is!! :twisted:

Valamint lehet praktikus műszaki oka is, sötétben is szereti szemmel tartani a rozsdát a kaszni alján, ergo időről időre megáll és szemrevételezi, mi újság ott alul. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mi csak a közízlést szeretnénk javítani szerintem. :lol: :D

Amellett elismerem, hogy esetleg egy nagyon extravagáns, szinte nem is hétköznapi autózásra épített, agyontuningolt autón van értelme és esetleg fel is dobja azt a neon.

De egy szép fekete, elegáns G-Astrán, mely inkább családi autó, kicsit ütős a nájon-dizájn. :roll:

Link to comment
Megosztás:

na, na, na

szóval, én meglátásom a következő:

van egy autó, melyből mág pár százerez ugyanolyan rohangál az utcán, tehát mondhatni, azt hogy tucat-autó. Viszont ha már csinálsz rajta pár extra cuccot, akkor viszont már büszként állok mellette, hogy ez nem olyan, mint a többi, megszokott.

És inkább erre költöm a pénzem, minthogy pl. szívjak napi 2 doboz cigit

Link to comment
Megosztás:

Hát a cigi meg a neon nem egy kategória, és világos, hogy te nem dohányzol, tehát nem veszel cigit. Csak itt nem beszélt senki a pénzről. Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Itt csak arról volt szó, hogy tetszik-e vagy nem.

Tehát a cigi, mint alternatíva, a neon-téma esetében nem volt az opciók között.

Viszont nekem ne mondja senki, hogy a neon olyan egyedi jelenség lenne. Minden 16-20 év körüli, aki techno-t, tuc-tuc-ot hallgat, erről álmodik (biztos akad kivétel, de nem tagadható, hogy ez az átlag), mert "ha a havernak van, akkor nekem is kell". Szerintem semmi egyedi nincs benne.

Én spec büszke vagyok arra is, hogy nekem nincs ilyenem, mert ez a divat is elmúlik, és úgy fogunk rá tekinteni 10-15 év múlva, mint anno a tupírozott hajra a 80-as években, a vegyvédelmi diszkóöltözetekre. De hogy autó-dizájnnál maradjunk: a kinder tojás az antennákon (akkor még csóróbbak voltak az emberek), a kis tapadókorongos zászlókkal teletűzdelt szélvédők vagy a herélt koppányok a zsigulikon, a ventillátorok a műszerfalon, és sorolhatnám a ma már legtöbbek számára cikinek tűnő akkori divat izéket.

Ez tény. Az viszont hogy szép-e, vagy nem, az tényleg szubjektív, mindenki nagycsoportos, és el tudja dönteni.

Link to comment
Megosztás:

na, na, na

szóval, én meglátásom a következő:

van egy autó, melyből mág pár százerez ugyanolyan rohangál az utcán, tehát mondhatni, azt hogy tucat-autó. akkor viszont már büszként állok mellette, hogy ez nem olyan, mint a többi, megszokott.

Akkor nekem nem is kell neon :smt017

Egyszer volt :oops: én lidércfénynek hívtam :lol:

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

ennyi erővel akkor, akkor egyszer minden elmúlik, és akkor már majdnem minden divat.

és persze más tetszik egy 2x éves emberkének, mint egy "öregebb" emberkének.

Persze. Ez így van. De aki 85-ben 18 évesen herélt koppányt tett az ezerkettes Ladára, zászlókat a szélvédőre, ventillátort a műszerfalra, bélásokkal teletűzdelte a két kerek műszerfali szellőzőt és pucér nős naptárat aggatott ki mindenhova, az ma, 42 évesen lehet, hogy inkább ezen csak mosolyog, de ma már nem tenné ugyanezt, sőt, ma már nem is olyan büszke az egészre mint akkor volt.

Link to comment
Megosztás:

Persze. Ez így van. De aki 85-ben 18 évesen herélt koppányt tett az ezerkettes Ladára, zászlókat a szélvédőre, ventillátort a műszerfalra, bélásokkal teletűzdelte a két kerek műszerfali szellőzőt és pucér nős naptárat aggatott ki mindenhova, az ma, 42 évesen lehet, hogy inkább ezen csak mosolyog, de ma már nem tenné ugyanezt, sőt, ma már nem is olyan büszke az egészre mint akkor volt.

de akkor, abban az időben büszke volt rá :twisted:

max később majd leszedi, és letagadja, hogy valaha is volt neki olyan 8)

Link to comment
Megosztás:

de akkor, abban az időben büszke volt rá :twisted:

max később majd leszedi, és letagadja, hogy valaha is volt neki olyan 8)

Nemtagadom,hogy volt fenn neon a kocsi alatt de nem sokáig.

És akkor tényleg büszke voltam rá és rengeteget ótóztam éjjel.

Már elmúlt :roll:

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

na, na, na

szóval, én meglátásom a következő:

van egy autó, melyből mág pár százerez ugyanolyan rohangál az utcán, tehát mondhatni, azt hogy tucat-autó. Viszont ha már csinálsz rajta pár extra cuccot, akkor viszont már büszként állok mellette, hogy ez nem olyan, mint a többi, megszokott.

És inkább erre költöm a pénzem, minthogy pl. szívjak napi 2 doboz cigit

Azért több százezer fekete G-Astra szép könnyűfém felnivel nem szaladgál Mo.-n, pláne egyedi lámpákkal!! :lol:

Nappal nem láccik a neon igazán, este meg, ha látja vki, csak a neont érzékeli, arra nem igazán figyel, milyen autó is az. Maximum gondol egy "szépet" esetleg...vagy mosolyog. Szerintem ettől nem lesz egyedibb a szép autód.

Amellet nem tudom, nincs tapasztalatom, mennyire tartós a kocsi aljára hekkelt neon, valamint mennyit kell fusizni a felerősítéshez. Megéri-e a bontásokat, vezeték toldásokat, stb.? :D

DE Veled vagyunk Vietnam, a'la '70-es évek....szóval mindenben támogatunk Amuse!! :lol:

Ha kell, van a pincémben 20 db 831-20/36W Osram fénycsövem. Adok belőle szívesen. De komolyan.

Link to comment
Megosztás:

de akkor, abban az időben büszke volt rá :twisted:

max később majd leszedi, és letagadja, hogy valaha is volt neki olyan 8)

Lehet. Bár szerintem azért azt nem kell. (Én is gyűjtöttem a zászlócskákat, bár 10 évesen még autóm nem volt.)

Ez egy olyan játék, amitől egy 20 éves olyannak érzi magát, mint a nagy tuningautósok. Ámerikából jött őrület. Mint minden más. De én már láttam, hogy mindez tőlünk nyugatabbra már rég lejárt, csak itt minden őrület késik egy kicsit.

Persze, nem tudok én sem elkülönülni a divatoktól, de ennyire azért nem szeretek mást majmolni. (Szemöldököt sem rakok az autómra.)

Engem nem zavar a látványuk. (A tükörre akasztott CD is kezd kimenni a divatból. Nekem olyanom sem volt sosem.)

Bocs a véleményem miatt, ne haragudjatok. Ez nem jelenti, hogy az ilyenfajta kultúra fanjai egy csöppet is ellenszenvesek lennének. Én ilyen vagyok. Majd ti is ilyenek lesztek. :wink: Persze én is szeretem, ha egyedi az autóm, de akkor az tényleg legyen egyedi. :wink:

Szerintem inkább találj ki valamit, ami másnak nincs, csak neked. Sokkal jobb, mint megvenni a tucatcuccot. :lol: No offence?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 84-85-ben abból állt a tuning, hogy kp.zárat, riasztót, megszak. nélküli gyújtást tettem a kocsiba, szelepszárszimmeringet rakattam a hengerfejbe (nem volt), meg ilyenek.

A fentebb felsorolt tuningok vagy a cigánykrómmal(kályhaezüst) kezelt felnik soha nem érdekeltek.

Ja és most vettem észre Greg, hogy meg lettünk "fenyegetve" ! :D

na, na, na

Pedig mi csak jót akartunk. :lol:

However it was immensely amusing!

Link to comment
Megosztás:

Nah! Wouldn't say immensely. :wink:

Én a 70-es évek végén még a csattogós lepkét toltam...

19 évesen meg dízel Mercim volt. :? (60 lóerő, max 110-120 km/h halálfélelemmel) tehát eszembe sem jutott volna iyet venni, ha tunyingolni akartam volna.

Napközben viszont egy piros-fehér kétüléses 192LE-s gép nyergébe pattanhattam!!!! :lol: Az volt ám a tunying!!!

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt tök szétfikáznátok Amusingot a kék neonért, bevallom nekem is van. Vagy kezdhettek engem is. :lol:

Ez egy rosszul sikerült fénykép az autómról:

http://albertka.fw.hu/kadett.jpg

Én csúnyán átfúrtam a köténylemezt, és belecsavaroztam. Nekem Dietronics van fent (5rugó @ Boombastic), a tartó csavarok kb. 2 hónap alatt tök szétrohadtak. Az install egy napig tartott, de én kétbalkezes vagyok. Szerintem nagyon jól néz ki, gyakran használtam is. Még igazoltató rendőrök mellett is elmentem, és a mögöttem jövőt szedték ki. Mondjuk a fonyódi pékek nem szerettek miatta...

Szerintem az a lényeg, hogy neked teccen, és nem az hogy másnak.

Én most már erős tépőzárat ragasztanék a kocsi aljára, és úgy raknám fel.

Link to comment
Megosztás:

Teljes mértékben egyetértek Greggel és Npasival,azért nem írtam le ilyen drasztikusan mert nem akartam senkinek se elvenni a kedvét az efféle tuningolástól.Elég sűrűn járok gyorsulási versenyekre és az a tapasztalatom hogy az oda kijáró emberek nagy többségének se tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.