Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Megcsiszoltam a ledeket, beraktam az óraegységbe de nem világit úgy ahogy kellene :S egy led csiszolás közbe meg elmozdult és mozgott, azthittem attól még jó, de egy led nem világit benne :S

hogy nem tudtam leszedni a kormányt úgy elég nehéz volt berakni :S estére csinálok képeket

Azért mert elmozdul, még jó. Én ki is szedtem egy pár ledet a foglalatból, azok is mennek még.

Nem lehet hogy csak polaritás miatt nem világít?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Azért mert elmozdul, még jó. Én ki is szedtem egy pár ledet a foglalatból, azok is mennek még.

Nem lehet hogy csak polaritás miatt nem világít?

Sztem nem, mert csak egyféleképpen lehet belerakni, a másik meg hogy nem jelzett a led hogy melyik a + és melyik a -

Link to comment
Megosztás:

Nálam sajnos ráolvadt az izzóra a műanyag, és amikor kivettem az égőt, az összetört. Másik már nem megy be a helyére...

Gondoltam, hogy kiszedem a színes műanyag búrákat, oszt rakok bele színes ledes izzókat. Csak hát, vannak rohadt drágák, meg olcsóbbak is, és nem tudom, hogy melyik milyen...

Zsákmányoltam két pirossssssssssssssssssat :)

Majd referálok :D

Link to comment
Megosztás:

Várom az eredményt :)

Amúgy pthibi (cs) megrendelt egy rakat "ledes" cumót, amik nem 12V-ra vannak belőve, hanem 14-14,4V-ra...

Ref-Ref....

Nem kellett semmit csinálni, berakni és műxik.

Se forrasztani /különbség annyi lenne, hogy fele ég csak vagy az összes/, se reszelni semmit, se bubortyút kitörni, amit átvilágít.

Viszont a fényerő.....khmmmmm......hát.....meg kell nézni napfényben mennyire látszik.

Hangsúlyozom : ez a kombi nyákja.

Link to comment
Megosztás:

Ref-Ref....

Nem kellett semmit csinálni, berakni és műxik.

Se forrasztani /különbség annyi lenne, hogy fele ég csak vagy az összes/, se reszelni semmit, se bubortyút kitörni, amit átvilágít.

Viszont a fényerő.....khmmmmm......hát.....meg kell nézni napfényben mennyire látszik.

Hangsúlyozom : ez a kombi nyákja.

A piros "bubortyúba" tetted a piros ledeket?

Szerintem az elég sokat visszavehet a fényéből... :)

Link to comment
Megosztás:

Azon gondol.... :) tűnődök, beledezem a 3.-féklámpát. Amúgy is ledeset szerettem volna, de az drága volt a tecsóban. :D Ha piros a búra akkor esélyes, hogy fehérek az izzók ugye? Mert van egy marék fehér ledem. :D

Piros ledeket rakjál bele...a közhiedelemmel ellentétben a pirosak fényét alig, a fehérét eléggé tompítja a piros búra... :D

Lehet venni 5 csippes SuperFlux ledeket, amiknek baromi jó fényük van és könnyű forrasztani a négy lábas kivitel miatt! :D

Link to comment
Megosztás:

Piros ledeket rakjál bele...a közhiedelemmel ellentétben a pirosak fényét alig, a fehérét eléggé tompítja a piros búra... :D

Ha esetleg nem lenne világos mindeki számára, akkor olyan lámpáról esett szó, aminek a búrája füstfekete.

Alapból a normál, fehér izzó előtt van egy műanyag bubultyú /olyan az alakja mint a süvegcukor teteje/ ami a féklámpa estén piros és azt világítja át az izzó.

Ezt a lámpát nem lehet szétszedni, de ha valakinek van hozzá kedve, hogy kitörje belőle a bubultyút, akkor érdeklődéssel várom olyan 5000-10000 / Forint / lámpa áron megtehet :)

Hajrá :D

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg nem lenne világos mindeki számára, akkor olyan lámpáról esett szó, aminek a búrája füstfekete.

Alapból a normál, fehér izzó előtt van egy műanyag bubultyú /olyan az alakja mint a süvegcukor teteje/ ami a féklámpa estén piros és azt világítja át az izzó.

Ezt a lámpát nem lehet szétszedni, de ha valakinek van hozzá kedve, hogy kitörje belőle a bubultyút, akkor érdeklődéssel várom olyan 5000-10000 / Forint / lámpa áron megtehet :)

Hajrá :D

Nem tudom mit ittál, és mennyit, az én tecsós harmadik féklámpámról beszélünk. :D Nem veszek bele csippet, mert fehér ledeim vannak, pénzem meg nincs. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit ittál, és mennyit, az én tecsós harmadik féklámpámról beszélünk. <_< Nem veszek bele csippet, mert fehér ledeim vannak, pénzem meg nincs. :)

205 HUF egy db led... :icon13:

Simán megéri, nem úgy mint az enyémben, ami 1200 HUF volt darabja...

Igaz, az enyémeknek baromi nagy fényük van... :D

Link to comment
Megosztás:

205 HUF egy db led... :D

Simán megéri, nem úgy mint az enyémben, ami 1200 HUF volt darabja...

Igaz, az enyémeknek baromi nagy fényük van... :)

Megéri persze, de ezer forint volt az egész féklámpa, ha jól rémlik 8 darab van benne, most tuningoljam 1600-forintért? Tönkrement a ledes 220-as izzóm szétszedtem hirtelen lett 30-darab fúrt fehér ledem, azt akarom beleszórni a kocsiba, a belső világításba már került 8, a csomitéréba 4 még a kapaszkodósba kell 4-4. Aztán eszembe jutott a pótféklámpa, délután leszedem-szétszedem, mennyire bonyolult beledezni. Még a polcot kellene kivilágítani, mert ott aztán tök sötét van.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv kedves fórumozók :D

Újonc vagyok még errefelé, illetve friss autótulaj, szóval nézzétek el nekem, ha néha hülyeséget írok :)

És egyben megragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy vkinek lenne vmi ötlete, hogyan lehetne kicsit tuningolni a rendszámtábla megvilágítást?

Illetve még 2 tapasztalatot osztanék meg, amik egymáshoz kapcsolódnak :)

1.: Autószerelő ismerősünkhöz ne vigyük a kocsit, ha kételyeink vannak vele kapcsolatban

2.: Műszerfal megvilágításhoz a 3 ledes izzó foglalatát kicsit csiszoljuk meg, mert a gyáriak 8 mm-esek, ellenben ennek a foglalata 9 mm-es.

Én sajnos tudom már ezt :( Kedves rokon nagy hévvel, mondta, hogy segít kicserélni az égőket, mert amúgy is kellett, mivel a 3-ból 1 világított fehéren. Megvettem az égőket, 4 db-ot (egyet tartalékba), másnap nekilátott, én pedig jó segédként ott álltam mellette. Én kértem többször is, hogy vegyük ki az asztalra a konzolt, amit sokadik sikertelen próbálkozása után megtett, addig a helyéről kicsit kihúzva próbálta kicserélni ( a poén, hogy azt se tudta, melyik égőket kell kicserélni, és azok kb hol találhatóak). Utána még szenvedett az égőkkel, hajtogatta, foglalatcsere, stb. Én meg közben húztam a számat (de ugye rokont, nem cseszünk le, nem vagyunk vele illetlenek). NA mind1, a vége az lett, hogy a 3 égőből 1 hiányzik, 1-et sziloplasztal rögzített a helyére, mert a tartófémek letörtek, 1-et odaforrasztott, majd tett rá sziloplasztot (maradjon már a helyén), 1 lámpa beesett a kormányrudazathoz, és mivel a refivisszajelző égője közben eltünt (mégis léteznek fekete lyukak?) ezért a 4.-et betette oda.

Eredmény: A beszereléseket elcseszte, a refiét kivéve. Ergo nincs műszerfal világításom, ellenben a refivel nem csak a szembejövő szemét tudom kivilágítani, hanem a sajátomat is, hála a visszajelzőnek. :o

Így most már tudom, hogy ha meglesznek az új égők, akkor azt inkább itthon magamnak kicserélem...

Tanulópénznek nekem kicsit durva volt. 3 óra elpazarolt idő és 3000 Ft bánta. :(

Link to comment
Megosztás:

Üdv kedves fórumozók :o

...

üdv

akkor most led vagy égő?

ha led, akkor azért nem világít mind, mert nem mindegy a polaritása (+, -)

fordítsd meg, ha nincs baja menni fog

(refi visszajelző ismerős, égetett engem is :D )

a fórum vezérlőpultján az aláírásnál add meg milyen géped van, úgy könnyebb segíteni

Link to comment
Megosztás:

üdv

akkor most led vagy égő?

ha led, akkor azért nem világít mind, mert nem mindegy a polaritása (+, -)

fordítsd meg, ha nincs baja menni fog

(refi visszajelző ismerős, égetett engem is :o )

a fórum vezérlőpultján az aláírásnál add meg milyen géped van, úgy könnyebb segíteni

Igen, erre már én is gondoltam, hogy fordítva lett beletéve, sajna annyira ideges voltam magamban, hogy ki is ment a fejemből:/

Szégyen, pedig a szakmámhoz/munkámhoz kapcsolódik többek között ez is:S

Rendben, megkeresem, hogy hol tudom beírni a vezérgépet :D Profilképnek őt raktam ki.

De ide is ideírom: Astra f 1,4i 16V Ecotech motoros (nem teszem rá a nagyesküt, de emlékeim szerint X14XE motoros, holnap megnézem majd)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.