Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok

Most fogom lecserélni az izzókat, xeon fényűre.

Nem lesz ettől baja semminek? És nem fog kötözködni a rendőr?

meg a helyzetjelzőmet is lecserélem kékesre, ez színtúgy nem ütközik semmilyen szabályba?

és szerintetek mindez 7.000 -ért drága?

előre is köszönöm a hozzászólásokat :)

Link to comment
Megosztás:

beraktam egy kék helyzetjelzőt, de az eladó azt mondta ez nem ütközik semmilyen törvéánybe, més vizsont azt mondta, hogy ez 30 pénzembe kerül, ha rendőr meglátja, igaz ez? hol tudok ennek utánna nézni???

A 6/1990. (IV. 12.) KÖHÉM sz rendelet 54. § szerint:

Két első és két vagy négy hátsó helyzetjelző lámpával fel kell szerelni - az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt és a kerti traktort kivéve - minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet.

A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

http://www.autocity.hu/cgiv2/acv2.cgi?MENU...SKID=421&KIND=J

ui: amúgy google.com :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

tudna valaki segíteni, lenne pár kérdésem!

B Corsában a kijelző színe a háttérvilágítástól függ?

Hogy lehet abból a kis zöld foglalatból sérülésmentesen

kicincálni az égőt (és vissza)? milyen tipusú (fényerejű...)

led kéne bele mondjuk kéket szeretnék!!!

:shock: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Két izzó világítja a kijelzőt, amik ponthegesztve vannak a foglalatba. Kívülről le lehet vágni a lábukat, így megmarad a foglalatod, de nehezen lehet forrasztani, előbb olvad meg a műanyag. Viszont jó a helyére más, Opelekben használt foglalat is, ezek között pedig sok van, ami forrasztható.

A kékledesítésben a legnehezebb a homogén világítást megcsinálni, mert a LED-ek pontba világítanak. Viszont lehet velük játszani, csiszolgatni, reszelgetni a tokozásukat.

Magasfényű LEDeket válassz, amik nem közvetlenül a kijelzőre világítanak, hanem oldalra, és a szórt fényt kapja az LCD.

Link to comment
Megosztás:

Két izzó világítja a kijelzőt, amik ponthegesztve vannak a foglalatba. Kívülről le lehet vágni a lábukat, így megmarad a foglalatod, de nehezen lehet forrasztani, előbb olvad meg a műanyag. Viszont jó a helyére más, Opelekben használt foglalat is, ezek között pedig sok van, ami forrasztható.

A kékledesítésben a legnehezebb a homogén világítást megcsinálni, mert a LED-ek pontba világítanak. Viszont lehet velük játszani, csiszolgatni, reszelgetni a tokozásukat.

Magasfényű LEDeket válassz, amik nem közvetlenül a kijelzőre világítanak, hanem oldalra, és a szórt fényt kapja az LCD.

Na kérem lehet hogy csak nekem ujdonság :arrow: de ma láttam árulni autós boltban előre gyártott műszerfal vill ..hoz való leddel ellátott foglalatokat. '1 foglalat 1 led benne az ellenállás, csak be kell tekerni. Az ára 2db 1680ft :arrow: tudtok valamit róla :?:

Link to comment
Megosztás:

hát szerinte ez rablás de én is megcsinálom ennyiért bár kinek

Szamolr ki a foglalat benn van a kocsiba nem kell új!!!

Kell ét led kb300ft/db

kell két ellenállás 5ft/db

Szumma 610ft és kb 10 perc munka(500ft/ora ez egy szakmunkásnak jó fizetés és több tudés nem kell hozzá) akkor az még plusz 83ft Tehát 693ft ből megvan a kék :)

Piros vagy más szíbe ez lényegesen olcsobb!!!

Ez most nem ugy akartam irni hogy harag legyen belölle de ez szerinte rablás!!! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

...ma láttam árulni autós boltban előre gyártott műszerfal vill ..hoz való leddel ellátott foglalatokat. '1 foglalat 1 led benne az ellenállás, csak be kell tekerni. Az ára 2db 1680ft :arrow: tudtok valamit róla :?:

Szerintem két foltot fog világítani, és finoman szólva nem leszel elégedett vele. Viszont, ha magadnak csinálod, akkor négy LEDdel számolva mondjuk 1000 egység + sikerélmény :idea:

Link to comment
Megosztás:

hát szerinte ez rablás de én is megcsinálom ennyiért bár kinek

Szamolr ki a foglalat benn van a kocsiba nem kell új!!!

Kell ét led kb300ft/db

kell két ellenállás 5ft/db

Szumma 610ft és kb 10 perc munka(500ft/ora ez egy szakmunkásnak jó fizetés és több tudés nem kell hozzá) akkor az még plusz 83ft Tehát 693ft ből megvan a kék :)

Piros vagy más szíbe ez lényegesen olcsobb!!!

Ez most nem ugy akartam irni hogy harag legyen belölle de ez szerinte rablás!!! :twisted:

Okszi én szerintem is k..a drága de akinek van léje vegye vigye , én megfogom gyártani ithon ezmár tuti :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítségeteket majd igyekszem valami olcsóbb és egyszerűbb

módot keresni.

Amugy teszkós égőt vettem a belsővilágításba (kéket) de éjjel tök

király szerintem.

Nem tudtok esetleg még vmi ilyesmi viszonylag olcsó és egyszerű cuccot???

:) :D :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

tudna valaki segíteni, lenne pár kérdésem!

B Corsában a kijelző színe a háttérvilágítástól függ?

Hogy lehet abból a kis zöld foglalatból sérülésmentesen

kicincálni az égőt (és vissza)? milyen tipusú (fényerejű...)

led kéne bele mondjuk kéket szeretnék!!!

:shock: :roll:

irtam neked pü-t a kék müszerfallal kapcsolatba de nem reagáltál!!!

Nem tudom mennyit szénsz ra de szerintem max 5e komplett!!!

Link to comment
Megosztás:

és hogy tudom bekötni a neont a belső világításra? vagy az túl bonyolult egy magamfajta 1szerű emberkének? :smt017

ja és azért úgy szeretném megcsinálni, hogy ki is tudja kapcsolni, mert ha pl takarítom a verdát akkor nem kell hogy merítse az aksit, de egyébként meg úgy múködjön, mint a belső világítás.

Vagy túl nagyok az igényeim? :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.